Bitcoin Forum
May 17, 2024, 10:13:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 »  All
  Print  
Author Topic: 130 bin liralık kar ettim, parayı çekerken bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım?  (Read 3997 times)
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
May 11, 2018, 08:54:15 AM

Şuan için vergi ile alakalı bende bir sorun görmedim.Ama birkaç yıl sonra geçmişe dönük vergilendirme gelirse işte o zaman sıkıntı olur.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
May 11, 2018, 09:22:59 AM

Konu ile alakalı henüz devletimizin bir adımı gerçekleşmedi. Hala neyi bekliyorlar anlamadim. Kripto paranın ne olduğuna karar ver sonra vergiyi getir. Bizlerde rahat rahat işimizi yapalım.
pavetjove
Newbie
*

Activity: 118
Merit: 0

View Profile
May 12, 2018, 03:32:45 AM

Öncelikle bol kazançlar tebrik ederim. Bana  sorarsanız miktarı 5-6 kere bölerek çekerseniz sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Kazanç olarak büyük bir miktar ama maliyenin dikkatini çekecek kadar da büyük değil sanırım. En azından parça parça çekerseniz  ilk çekiminizde bir sorun çıkıp çıkmadığını kendiniz kontrol etmiş de olursunuz
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
May 12, 2018, 08:53:45 AM

Konu ile alakalı henüz devletimizin bir adımı gerçekleşmedi. Hala neyi bekliyorlar anlamadim. Kripto paranın ne olduğuna karar ver sonra vergiyi getir. Bizlerde rahat rahat işimizi yapalım.

bu ne rahatlık anlamadım vergiyi verelim neyin vergisini vereceksin nasıl vereceksin niye vereceksin

bu konuda o kadar farklı düşünceler var ki
1. madenci ile borsacıyı nasıl ayıracaksın nasıl vergilendireceksinç
2. madenci illa borsadan satacak 
3. beni vergilendirirsen borsayı da ciddi anlamda vergilendirmen lazım ki şartlar eşitlensin.
4. borsadan adam parayı kaldırdı diyelim ama borsa amerikada şimdi bunu nasıl vergilendireceksin. Cheesy adam ülkeye para sokuyorum diye vergi mi verecek.

SoneriuS
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile
May 12, 2018, 08:53:57 PM

Tek seferde çekmende sorun olmaz şu an için bu gibi hesap hareketlerinde hukuksal bir.süreç yok ilerde çıkarsa bile geçmişe dönük hesap hareketlerini kapsamaz. İçin rahat edecekse 2–3 e bölüp ayrı hesaplara aktarabilirsin. Sorun olmayacaktır. Çok samimi vir arkadaşım yakın zamanda 90 bine yakın vir tutarı tek seferde çekti hesabına. Wink
Agression
Newbie
*

Activity: 50

View Profile
May 14, 2018, 12:26:06 PM

farklı türk borsalarına gönderip bozarsan bişey olmaz
nedemek
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
May 14, 2018, 01:25:27 PM

Tek seferde çekebilirsin sorun yaşayacağını sanmıyorum yapanlar var veya eşe dosta gönderebilirsin
beynimtok
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
May 14, 2018, 02:00:49 PM

Hocam güzel kar etmişsiniz öncelikle hayırlı olsun, tabi bu kadar kar olunca akla da vergi problemleri geliyor tabi, içiniz rahat olsun vergi falan çıkmaz
aynalitarak
Newbie
*

Activity: 129

View Profile
May 14, 2018, 08:11:24 PM

sonuc hakkında herhangi bir konu içeriği bulamadım ne oldu hocam tek kalemde mi çektiniz çoık kalemdemi ne yaptınız çok merak içerisindeyim.
yasin0538
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
May 14, 2018, 09:15:29 PM

parça parça sat bence vergi konusunda ortalık toz duman zaten.
nearestore
Newbie
*

Activity: 45

View Profile WWW
November 21, 2018, 12:15:24 PM

Arkadaşlar geçen ay başlarında 40 centten 8700 küsür iota almıştım şuan yaklaşık 150 bin lira civarında bir para yapıyor ve bunu çekmek istiyorum, bir kısmını bitcoin olarak tutabilirim fakat 100 bin kadarını çekmeyi düşünüyorum. Türk borsalarından çekersem herhangi bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım acaba, kanunlarda bu konuyla ilgili henüz bir düzenleme olmadığı için en fazla gelen paranın kaynağını sorabilirler diye düşünüyorum. Nasıl bir yol izlemeyelim, forumda daha önce komodo'dan 1 milyon tl kar eden ve bunla ev araba alan bir arkadaş vardı, onun konusunu aradım fakat bulamadım. Tecrübeli arkadaşlar, daha önce bu kadar miktarda kar yapıp parayı çekmiş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler.
oncelikle tebrikler.kazanciniz bol olsun.Paranizi Endonezya'da faliyet gosteren,Turkiyedeki bilindik doviz bufeleri gibi fiziki dukkanlari olan "Indodax" isimli borsadan ,vergi yada tax sorunu olmadan,nakit olarak cekebilirsiniz.gunluk nakit cekme limiti 15 bin dolar.Ben Bali adasinda yasiyorum,kripto para bozdurmam gerektiginde bir indodax exchange ofisine kimligimle gidiyorum ve parami elden cekiyorum.paranizi cektikten sonra biner ucaga geri donersiniz evinize.
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
November 21, 2018, 02:40:45 PM

Arkadaşlar geçen ay başlarında 40 centten 8700 küsür iota almıştım şuan yaklaşık 150 bin lira civarında bir para yapıyor ve bunu çekmek istiyorum, bir kısmını bitcoin olarak tutabilirim fakat 100 bin kadarını çekmeyi düşünüyorum. Türk borsalarından çekersem herhangi bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım acaba, kanunlarda bu konuyla ilgili henüz bir düzenleme olmadığı için en fazla gelen paranın kaynağını sorabilirler diye düşünüyorum. Nasıl bir yol izlemeyelim, forumda daha önce komodo'dan 1 milyon tl kar eden ve bunla ev araba alan bir arkadaş vardı, onun konusunu aradım fakat bulamadım. Tecrübeli arkadaşlar, daha önce bu kadar miktarda kar yapıp parayı çekmiş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler.
oncelikle tebrikler.kazanciniz bol olsun.Paranizi Endonezya'da faliyet gosteren,Turkiyedeki bilindik doviz bufeleri gibi fiziki dukkanlari olan "Indodax" isimli borsadan ,vergi yada tax sorunu olmadan,nakit olarak cekebilirsiniz.gunluk nakit cekme limiti 15 bin dolar.Ben Bali adasinda yasiyorum,kripto para bozdurmam gerektiginde bir indodax exchange ofisine kimligimle gidiyorum ve parami elden cekiyorum.paranizi cektikten sonra biner ucaga geri donersiniz evinize.

Hocam konu başlığını açan arkadaş parayı çoktan çekim yapmıştır  Grin Umarım tabiki bizde buralarda o arkadaşa yol göstermeye devam edelim  Smiley
antisocial77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 4

View Profile WWW
November 21, 2018, 03:49:44 PM

ulan soyle dertlerimiz olmadi bir turlu.20 den aliyoruz 25 ten satinca evde bayram havasi oluyor Smiley onu da bir sonra ki tradede zararla telafi ediyouz zaten.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
November 21, 2018, 10:07:27 PM

Güzel yöntemmiş. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiden sonra Türkiye'den Endonezyaya gitmek için uçak bileti fiyatlarına baktım gidiş geliş yaklaşık, 5000-9000 TL arası. Birde orada yeme içme konaklama, tahmini 15bin TL ye varıyor.
Esas soru şu, diyelim ki, 100 bin dolar çektik, onu Türkiye'ye nasıl sokacağız??

neyney
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
November 21, 2018, 10:16:00 PM

Çok güzel bir dert tebrik etmek lazım arkadaşı umarım yeniden böyle günler görmeye başlarız. Yakın gelecekte olacağını pek sanmıyorum geç olsun ama güç olmasın. Paniğe gerek yok güzel günler gelecek umarım.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
nearestore
Newbie
*

Activity: 45

View Profile WWW
November 22, 2018, 12:14:03 AM

Güzel yöntemmiş. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiden sonra Türkiye'den Endonezyaya gitmek için uçak bileti fiyatlarına baktım gidiş geliş yaklaşık, 5000-9000 TL arası. Birde orada yeme içme konaklama, tahmini 15bin TL ye varıyor.
Esas soru şu, diyelim ki, 100 bin dolar çektik, onu Türkiye'ye nasıl sokacağız??
100 bin dolari 1 haftada cekersiniz en erken gunluk cekim limitlerinden dolayi.evet 2 ila 3 bin dolar arasi masraf olur.
2013 te Hong kong dan turkiye'ye donerken gumruklu alandan cikmadan rutin gumruk memuru kontrolune tabii tutulmustum bir keresinde.hong kong-turkiye  ucuslarunda  genellikle cep telefonu yada kiymetli elektronik esya getiren bircok kacakci veya tahtakale esnafi olur.Her hong kong ucusundan sonra havaalaninda rastgele polis kontrolude yapilir.gumrukculerden sonra poliste izin istedi ve aradi her seyi.neticede yanimda getirdigim ve babama teslim etmem gereken bir 100 bin dolara yakin para vardi ve bu parayi kayit yaptirttilar bana gumrukte,gectim gittim cikista beni bekleyen ailemin yanina.vergi yada baska bisey tahakkuk etmedi.
resmi bilgiyide eklemeden gecmeyeyim:Yolcular, herhangi bir miktar sınırlaması olmadan Türk Parasını ve dövizi üzerlerinde, bagajlarında veya taşıtlarında Türkiye’ye getirebilirler.Serbesttir.
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
November 22, 2018, 11:58:06 AM

iyi kar etmişsiniz.Ulan birde şu sıkıntı var bizim ülkede.Ulan kazanıyorsun tamam bu seferde nasıl cebime koyacağım diye düşünnüyorsun ne kadar saçma bir olay mk.

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
November 22, 2018, 12:10:35 PM

böyle konu başlıklarını değil açmayı , açmayı düşünmek bile hayel oldu resmen şuan piyasanın haline bak, ne hallere geldik. paraya ihtiyacı olmayıp sabredebilenler belki en azından zararlarını kurtarabilecek ama günümüzde paraya ihtiyacı olmayan kişi sayısı çok az melesef.

cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
November 23, 2018, 07:30:03 AM

100 bin dolari 1 haftada cekersiniz en erken gunluk cekim limitlerinden dolayi.evet 2 ila 3 bin dolar arasi masraf olur.
2013 te Hong kong dan turkiye'ye donerken gumruklu alandan cikmadan rutin gumruk memuru kontrolune tabii tutulmustum bir keresinde.hong kong-turkiye  ucuslarunda  genellikle cep telefonu yada kiymetli elektronik esya getiren bircok kacakci veya tahtakale esnafi olur.Her hong kong ucusundan sonra havaalaninda rastgele polis kontrolude yapilir.gumrukculerden sonra poliste izin istedi ve aradi her seyi.neticede yanimda getirdigim ve babama teslim etmem gereken bir 100 bin dolara yakin para vardi ve bu parayi kayit yaptirttilar bana gumrukte,gectim gittim cikista beni bekleyen ailemin yanina.vergi yada baska bisey tahakkuk etmedi.
resmi bilgiyide eklemeden gecmeyeyim:Yolcular, herhangi bir miktar sınırlaması olmadan Türk Parasını ve dövizi üzerlerinde, bagajlarında veya taşıtlarında Türkiye’ye getirebilirler.Serbesttir.

Miktar sınırlaması olmadan dediğiniz durum sanırım varlık barışı ile alakalı. Yoksa normalde uğraştırırlar diye tahmin ediyorum. Burda önemli olan ilk uçağa bindiğiniz yerde kontrolde para üzerinizde bulunulursa bir sıkıntı çıkmıyor mu?
GGurol
Member
**

Activity: 112
Merit: 31

View Profile
November 23, 2018, 08:01:39 AM

VArlık barışı olayından bağımsız söylüyorum, miktar sınırlaması yok diye birşey yok.
Senede 4 defa UK'e gidip geliyorum, her seferinde hem girerken hem çıkarken soruyorlar yanınızda 10K euro ya da karşılığından daha fazla para var mı diye.
Varsa kambiyo mevzuatı gereği nakit beyan formu dolduruyorsunuz ve o form hazineye gönderiliyor. Sonrası onlara kalmış.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 »  All
  Print  

Jump to: