Bitcoin Forum
June 08, 2024, 11:10:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: 130 bin liralık kar ettim, parayı çekerken bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım?  (Read 4010 times)
theteknolojist (OP)
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 07:51:24 PM
Last edit: September 23, 2019, 06:42:49 PM by theteknolojist

halloldu.
anarquia
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
December 12, 2017, 08:06:43 PM

Arkadaşlar geçen ay başlarında 40 centten 8700 küsür iota almıştım şuan yaklaşık 150 bin lira civarında bir para yapıyor ve bunu çekmek istiyorum, bir kısmını bitcoin olarak tutabilirim fakat 100 bin kadarını çekmeyi düşünüyorum. Türk borsalarından çekersem herhangi bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım acaba, kanunlarda bu konuyla ilgili henüz bir düzenleme olmadığı için en fazla gelen paranın kaynağını sorabilirler diye düşünüyorum. Nasıl bir yol izlemeyelim, forumda daha önce komodo'dan 1 milyon tl kar eden ve bunla ev araba alan bir arkadaş vardı, onun konusunu aradım fakat bulamadım. Tecrübeli arkadaşlar, daha önce bu kadar miktarda kar yapıp parayı çekmiş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler.

elden satış yapmaya çalış. şu an bu vergi konusunda ortalık karışık

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 12, 2017, 08:13:25 PM

Şu aşamada bir şey olmaz. Masak'a bildirilirsiniz. Sıkıntılı bir şey olursa vergi dairesinden çağırırlar. Alatırsınız durumu, belgelersiniz. Çıkar gidersiniz.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
December 12, 2017, 08:35:47 PM

Hocam bende parça parça sat. atıyorum türk borsalarında şu anda 1 btc 69000 sen 68.500 e satsan bile havada karada alırlar Smiley) zira ben alırım Smiley parça parça elden çıkar. atıyorum 0.33 btc y 23.000 Tl ye denk geliyor. sen 22750 ye satarsan rahatlıkla satılır. Sonra vergi belası falan başına dert almamış olursun. Muhtemelen artık maliye kar edenlerin peşine düşecek gibi.. 150 Bin TL karının 1-2 bin TL sinden feragat ederek ileride sorunla da karşılaşmamış olursun...

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
December 12, 2017, 08:54:56 PM

Parça parça çek, eşe dosta dağıt falan filan. Bu yöntemleri düşünmekten sıkılmaya başladım ama başka çare görünmüyor, vergi konusunda ortalık toz duman zaten. Dikkat çekmemek için ne gerekiyorsa onu yapmalıyız.

Ben TL çekmeden önce "gerçekten bu kadar çok nakite ihtiyacım var mı" sorusunu kendime sordum ve hayır cevabını alınca paramın değerini koruyabilecek, TL alternatifi dijital bir değer aradım. Aklıma ilk olarak USDT geldi ama ona ben hiç güvenmiyorum. Digilira ile beraber WTRY gelecek, borsalarda TL tutmaktan daha iyidir diye düşünüyorum. Bakımdan çıksın da bakalım görelim. Smiley
marvelllouss
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
December 12, 2017, 09:06:28 PM

Ne iş yaptığın ve diğer banka hareketlerine de bağlı olarak riskin değişir..Normalde bir sıkıntı olmaz ama ileride geriye dönük olumsuz bir kararda çıkabilir.Ticari bir durumun varsa sahış şirketi vs gibi elden satmanı öneririm.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 12, 2017, 10:07:35 PM

Öncelikle tebrikler kısa sürede 130bin tl çok iyi bir rakam. Soruna gelirsek eğer ya bi şekilde riske girip türk borsalarında bozduracaksın (Risk derken Masak vb) yada forumda elden bitcoin alan forum tarafından iyi trust puanına sahip biriyle alım satım yapabilirsin. Burada seçim sana kalmış. Maliye , Masak şimdi hemen çağırmazlar belki ama 5 sene zarfında her an çağırabilirler. Şu sıralar forumda başına böyle gelmiş birisi var. Perşembe günü gidecekmiş istersen şu konuya bir göz at onların oradan aldıkları sonuca göre sende seçimini yapmış olursun.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2568348.0
eskimetalci
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 10:12:47 PM

Altın, emtia, döviz vb şeyler ile spekülasyon yoluyla kazanılan paradan vergi alınmaz. Nasıl altın alıp satarken vergi ödemiyor iseniz, dijital altın diyebileceğimiz bitcoinin spekülasyonundan da vergi alınamaz.
Arbitraj bunlara dahil değildir. Zaten arbitraj spekülatif bir hareket de değildir.

Dipnot:
Spekülasyon demek kabaca bugün ucuzdan alıp yarın pahalıdan satma eylemidir. Çokça manipülasyon ile karıştırılır.
integrap
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 12, 2017, 10:22:09 PM

Hocam bence dağıtarak gönder. Eş dost akraba arasında hesap açtır ve parayı parçalı olarak gönder. Gerçi önceden yüklü miktarda çekim yapanları biliyorum başlarına herhangi bir sıkıntı gelmedi ama işi sağlama da almak gerekebilir. En kötü gelir vergisi ödersin yani.

CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
December 12, 2017, 11:35:47 PM

Hiç elden satmakla uğraşma bu forum dahil ticaret yapan kişiler mutlaka geçmişinde bir dolandırıcılık olayına karışmıştır, borsada bozdur paranı o hacimde maliye falan uğramaz.
ceferov
Full Member

Activity: 504
Merit: 101

View Profile WWW
December 13, 2017, 12:15:11 AM

Normalde kripto parayı da sıradan bir para olarak kabul edip borsadan kazanılan para gibi görmeleri gerek ama görmüyorlar işte Smiley  Bizde o kadar parayı çeksen nerden geldiğini anlatamazsın.

https://www.ETH2X.com - Multiplayer roulette gambling platform.
tthero
Member
**

Activity: 266
Merit: 11

Hata Yoksa Hareket Yok, Hareket Yoksa Ölüm Var..

View Profile
December 13, 2017, 01:30:34 AM

Birşey olmaz

❇️ E N İ G M A ❇️
ozm0823
Member
**

Activity: 294

Borderless for People, Frictionless for Banks

View Profile
December 13, 2017, 02:43:59 AM

Kardesim bence parca parca cek  maliyenin dikkatini cekebilir.

T r a x i o n                                                            TRADE AND EARN DURING PRE-ICO
TRANSITIONS YOU TO A CRYPTO-READY SOCIETY       Pre-Sale starts April 15, 2018
Github     Telegram     Medium     Facebook     Twitter     Reddit     Youtube
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
December 13, 2017, 07:23:26 AM

Güzel para çevirmişsiniz. IOTA bir çok kişiye güzel gelir sağladı. Benimde bir miktar var elimde. Bakalım ben daha yükseleceğini düşünüyorum. Bu sebeple henüz satış aşamalarını düşünmeye başlamadım Smiley

varanvaran
Legendary
*

Activity: 1081
Merit: 1014

Bitcoin Trader

View Profile
December 13, 2017, 07:52:58 AM

Atatürk havalimanında ATM yok bilginiz olsun.

Bunun yanı sıra Arkadaşlara katılıyorum ya birden fazla hesap açarak borsalar'dan hesaplara bölerek yapabilirsin.

Bu arada bir arkadaş parça parça forumda sat demiş ama

parça parça forumda alacak kişiler banka kanalı ile parayı göndermeyecekler mi

Sonuçda yine banka hesabına para gelmeyecek mi. diye sormak istiyorum ki

Buraya bir dipnot düşeyim daha önce başına gelmiş bir kişi olarak karşıdaki adam fraud şeklinde bir gönderim yaparsa ne yapacaksın.

Diğer bir seçenek ise elden bozum konusu r10 yada buradan ki r10 dada yüksek itraderli birisiymişsin usta orada yüksek itrader li birisi olarak birçok kişide mevcut

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 13, 2017, 08:50:28 AM

Kazancınız mutlu etti gerçekten. Parça parça şekilde çekebilirsin için rahat edecektir . Daha yüksek fiyatlar da sürekli alım / satım yapanlar bu zamana kadar başlarına birşey gelmedi diye merak ediyorum . Ama bir konu açılmış istersen cuma gününe kadar bir bekle bakalım . Görüşmeye gidecek olan bir arkadaş varmış . Nedir ne değildir biraz bilgi sahibi olabilirsin ..
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
December 13, 2017, 08:55:34 AM

Göz önünde dünyanın parasını götürüyorlar. Millet risk alıp para yatırmış onun kazancına göz dikiyorlar.
Belli bir rakam belirlenmiş deniyor o rakamın üzeri çekimler sıkıtı olabilir arkadaşların dediği gibi parçalı çekim yada xapo benzeri bir kart ile parçalı çekim olabilir.

klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
December 13, 2017, 10:44:30 AM

Parça parça dedikleri gibi en mantıklısı yada arkadaşlarının kartlarını alıp ayrı ayrı yerlerdende çekebilirsin baya kar etmişsin helal olsun da şuan ortalık karışık devlet vergi isteyecek gibi duyumlar alıyorum çaktırmadan çek gitsin
inanc
Member
**

Activity: 113

View Profile
December 13, 2017, 10:50:31 AM

durumu iyi birinin yada bikaç kişinin bikaç hesabına 15 20 bin tl şeklinde borsadan gönder

cenkistan
Member
**

Activity: 152

ImmVRse | Disrupting the VR industry

View Profile
December 13, 2017, 11:08:41 AM

hep balinalar mı kazanacak kardeşim birazda sizin bizim gibi yatırımcılar kazansın.gerçekten sevindim kazanmanıza güle güle harcayın paranızı.yerinizde olsam yüzyüze satmazdım malum son dönemde yaşananlar.
bikaç güvendiğiniz eş dost kardeş farketmez, onların adına borsalarda hesap açın ver 3e 4e bölerek çekin.en sağlıklısı bu olur.yada forumda satıp havaleleri yine eşinizin dostunuzun hesabına yaptırın 15-20şer bin TL gibi.

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: