Bitcoin Forum
April 27, 2024, 01:06:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Tek İşlemde 700 Milyon Dolarlık Ripple Alımı  (Read 795 times)
kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
December 16, 2017, 10:39:18 PM

Son günlerde hızla değer kazanan Ripple'a birisi inanılmaz derecede güvenmiş gibi görünüyor Smiley

Son günlerde yatırımcılarına en fazla kazandıran koinlerden olan Ripple’a olan ilgi gittikçe artıyor. Bitcoin gibi bankaları saf dışı bırakmak yerine, bankacılık sistemini Blockchain teknolojisi üzerine oturtmaya çalışan Ripple için geçtiğimiz günlerde Reddit’te ilginç bir gönderi paylaşıldı. Gönderideki görsele göre bir kullanıcı hesabına 900.000.000 Ripple transfer ediyor.

Yatırımcı bu 900.000.000 Ripple için yaklaşık olarak 700 milyon dolar gibi bir miktar ödüyor. Ripple’ın fiyatı ise o günden bu yana büyük bir değişim yaşamadı.  Ama yatırımcının aldığı riski daha açık söylemek adına her bir sentlik artışta yatırımcının 9 milyon dolar kar edeceğini, her bir sentlik azalışta da aynı şekilde zarara uğrayacağını belirtmekte fayda var.

https://kriptokoin.in/700-milyon-dolar-degerinde-ripple-alan-adam/

https://www.reddit.com/r/Ripple/comments/7k7qo5/someone_just_bought_09_billion_xrp_thats_about/?st=jb9w02uv&sh=6715872a

1714179994
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714179994
Reply with quote  #2

1714179994
Report to moderator
1714179994
Hero Member
*

Ignore
1714179994
Reply with quote  #2

1714179994
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714179994
Hero Member
*

Ignore
1714179994
Reply with quote  #2

1714179994
Report to moderator
1714179994
Hero Member
*

Ignore
1714179994
Reply with quote  #2

1714179994
Report to moderator
1714179994
Hero Member
*

Ignore
1714179994
Reply with quote  #2

1714179994
Report to moderator
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
December 16, 2017, 10:41:02 PM

komplo teorilerini sevenlere gelsin:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2589907.msg26425526#msg26425526
Mavilcposeti
Full Member

Activity: 462
Merit: 102

View Profile
December 16, 2017, 10:41:27 PM

Tek adımda nasıl keriz avlanır ripple bunu göstermiş ne ümit görmüşte almış arkadaşım o kadar ripple anlamadım almadan önce 3-5 dk araştırsa vazgeçerdi
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
December 16, 2017, 11:13:14 PM

Tek adımda nasıl keriz avlanır ripple bunu göstermiş ne ümit görmüşte almış arkadaşım o kadar ripple anlamadım almadan önce 3-5 dk araştırsa vazgeçerdi

Bu yorumun tek işlemde XRP ' ye 10000 USD yatıran biri için geçerli olabilirdi arkadaşım, fakat tek işlemde 700 milyon Dolarlık Ripple alan biri ne aldığını çok iyi biliyordur. Bu kadar parası olan hiç kimse işini şansa bırakmaz. Bu işlem gerçekten yapıldıysa Ripple konusunda ilginç bir grafik göreceğiz demektir.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
December 16, 2017, 11:40:30 PM
Last edit: December 17, 2017, 12:34:43 AM by avalonn
Merited by ingiltere (1)

hocam paylaştığın için teşekkürler..bence çok çok ilginç bir yazı.ve bana mantıklı geldi oldukça...bitcoinin sadece bir öncü olduğu tezini biraz daha kuvvetlendiren bir yazı...yalnız ben bu para babalarının ripple ile herşeyi kontrol altına alıp kriptonun özgürlüğüne darbe vurma konusunda başarılı olacaklarını sanmıyorum...

ancak başlıklar altında toplarsak bitcoin için çalan  ciddi tehlikle çanları bulunmakta bunlar,

artan işlem masrafları
uzayan transfer süreleri
aşırı maliyetli madenci donanımları ve elektrik tüketimi (gerçi bunda donanım üreticileri yeni teknolojiler ve çipler ile bu olayı iyileştirebilirler bilmiyorum)
quantum bilgisayarların tehditi
pos sistemli coinlerin öne çıkması (mesela ethereum'unda bu sisteme geçecek olması ve transfer sürelerinin azalıp saniyedeki işlem hızının aşırı katlanacak olması)
iota tarzı sistemlerin tasarlanması ve farklı alanlarda kullanılması
transfer takibi yapılamayan sistemlerin geliştirilmesi

şu olayın gerçekleşmesi esnasında ise:

balinaların ellerindeki bitcoin'i ufak ufak satmaya başlayıp 20 milyar doları ripple'a gömmüş ve ardından insanları ripple'a çekip kendi planladıkları "dijital para devriminin" düğmesine basmış olmaları ihtimali çok yüksek görünüyor.

bu sürecin 2018 içinde de devam ettiğini görürsek de şaşırmayalım.

ne yapabilirler?

bana göre en olası "insanları bitcoin'le vurmak ve korkutmak senaryosu" şöyle olabilir:
bitcoin küçük zıplamalarla insanları umutlandırıp yine paralar çekecek ama her küçük yükselişin ardından hızlı bir düşüşle "sanki alım fırsatı" yaratmış görüntüsü verecek ve bu sırada güvenip para yatıranlar yine batacak. bitcoin dibe giderken bitcoin'e tapan ergenler çılgınlar gibi zarar ederken, ripple'a para yatıranların kazançlı çıktığı bir tiyatro yaratılacak ve sonunda da dünyanın finans lordları medyaya çıkıp "ripple güvenilir bir liman, ripple hızlı, ripple süper, biz ripple'a destek vermeye karar verdik, bankalar ripple kullanacak" dediklerini görmeye başlayacağız. ki bunun denemelerini son 5 yılda yaptılar ve çok önemli/dev bankalar ripple kullanmaya başladı.

götünde donu olmayan, çöp kripto para yaratmış bir ekibe, dünyanın en büyük bankaları neden "test sürücüsü" olmayı kabul edip daha kendini kanıtlamamış bir siteme dahil olup isimlerini, güvenilirliklerini riske atsınlar ki? değil mi? ripple'a herkesin götüyle güldüğü geçmiş yıllarda nedense dev bankalar "test" ortamı sunmak için birbiriyle yarıştı.

özgür yazılım destekçilerinin boş durmayacağını düşünüyorum...bitcoin gittikçe yaşlanıyor ve eskiyor...ancak buna rağmen tüm alt coinler btc üzerinden değerleri biçiliyor...ripple buna darbe vurmayı planlıyor ise mutlaka özgürlükçü insanların da bir B planı olduğunu düşünüyorum...bu plan bitcoinin bütün bu dezevantajlarını giderecek sıfırdan yazılacak yeni teknoloji üçüncü nesil bir bitcoin de olabilir ya da bambaşka bir sistemde olabilir..

kripto paralar insanlığı özgürleştirecek derken para baronlarının bir atak yapmasını zaten bekliyordum..belki kanlı bir savaş olacak ama eninde sonunda kaybedecekler...nasıl mı ? şöyle düşünün microsoft kapalı devre yazılımları ile tekeldi..linux bir türlü yaygınlaşmıyordu genelde uzman kullanıcıların ve hackerların sistemiydi linux..geniş kullanıcı kitlelerine yayılamıyordu...hatta bunun en büyük sebeplerinden biri olarak oyun geliştiricilerinin linux altında çalışacak şekilde oyunlarının linux sürümünü çıkarmamasıydı..bir de directx kütüphanesi vardı tabi..geliştiricilerin kolayına geliyordu..bi süre bu işin ekmeğini çok iyi yedi microsoft...sonra akıllı telefonlar geldi ve linux ın potansiyeli burada öyle bir patladı ki microsoft bu piyasaya giremedi hala da giremiyor.. yaptığı windows phone vs yazılımları tutmadı..nokia ile anlaştı yemedi...o kadar büyük yazılım devi baltayı taşa vurdu...artık oyun sektörünün önemli bir bölümü mobile kaydı..(dipnot:windows üzerinde çıkan oyunlardan para kazanmak çok zordu crack olayları yüzünden ...ancak android küçük işler ile sürümden kazanmanın tatlı kazancının yolunu açmış oldu geliştiricilere)...böylesine bir zafer kripto dünyasında da neden yaşanmasın  Wink

campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
December 17, 2017, 12:28:52 AM

Komplo teorilerini severim açık söyliyeyim, çünkü bize görünen dünyanın gerisinde bin türlü iş dönüyor, biz daha gözümüzün önünde olan biten şeyleri tam yorumlayamazken, kripto dünyasında geri planda yaşanan savaşları bilebilir miyiz. Kripto dünyasına hükmetmek için herkes ayrı taraftan planlar yapıyor elbette. 700 Milyon Dolarlık Ripple alımını basit bir yatırım olarak göremem açıkçası.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
December 17, 2017, 12:41:11 AM

abd elindeki karşılıksız dolar basma gücünden vazgeçmez arkadaşlar.
üstüne üstlük bu piyasa tether gibi sahte dolarla hareket ediyorsa fiyat belirliyorsa bütün fiyat belirleme aygıtları doalra endeksli ise nasıl doları yıkıp yerine başka bir eşy geçecek.
bu sanal para muhabbeti biraz da doların karşılıksız basıldığını sokaktaki insanın bile öğrenmesinden dolayı şekil değiştirmedir sadece.sahibi yine aynı olacak ama siz merkezsiz sanacaksınız.
geforce94
Member
**

Activity: 111
Merit: 10

View Profile
December 17, 2017, 01:02:07 AM

Yok artık diyorum bu nasıl bir alım.
Eron
Sr. Member

Activity: 735

View Profile
December 17, 2017, 01:06:45 AM

Şimdiye kadar komplo teorisi olarak bahsedilen bir çok şeyin yıllar sonra gerçekleştiğine çok tanık olduk. Fed' in Bitcoin karşısında öyylece bakıp sürece müdahale etmeyeceğini düşünmek saflık olur.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
December 17, 2017, 01:11:08 AM

O parayı yatıran adam ne saftır nede enayidir zaten o para varsa 100tanede araştırmacısı vardır işi biliyodur ondan adama saf mal gerizekalı demek çok manasız laf atarsınız sonra pişman olursunuz daha 1 hafta önce 20centti şimdi 75cent 3 e katladı demekki  yükseliyomuş.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
December 17, 2017, 01:43:33 AM

kisisel den cok yatirim fonu ya da bankadir bunu alan.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
December 17, 2017, 01:59:55 AM
Last edit: December 17, 2017, 07:50:11 AM by dogaatac

toplamda 100 milyar ripple var ve 1 ripple 1 k usd mi olacak Cheesy ve bunu wall street mi şey etti Cheesy

100 trilyon dolarlık hacim mi yapacakmıs ripple Cheesy biraz daha zorlasa amerikayı bi ucundan diğer ucuna satın alıcak ripple Cheesy

edit : hesap hatası
cantr
Member
**

Activity: 124

View Profile
December 17, 2017, 04:12:23 AM

Parayı ülke dışına çıkaracaktır.

Yatırım amacı ile olduğunu düşünmüyorum
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
December 17, 2017, 04:21:09 AM
Last edit: December 17, 2017, 04:57:09 AM by mtahanci48

toplamda 100 milyar ripple var ve 1 ripple 1 k usd mi olacak Cheesy ve bunu wall street mi şey etti Cheesy

1 Kentilyon dolarlık hacim mi yapacakmıs ripple Cheesy biraz daha zorlasa amerikayı bi ucundan diğer ucuna satın alıcak ripple Cheesy

elinize bir hesap makinesi alip, bir kez de sevdikleriniz için çarpın : )
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
December 17, 2017, 05:43:27 AM

Zenginin ripple'ı fakirlerin çenesini yorar dedikleri bu olsa gerek Smiley Bir arkadaş güzel bir konuya değinmiş belkide para kaçırıyordur. Ama niye ripple ? Btc eth varken biraz absürd bir yaklaşım gibi geldi bana Smiley
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 17, 2017, 05:54:20 AM

Her bir sathosi artışta  bitcoin kar eder bu aziz. Bir bildiği vardır elbet. 3 sathosi' lik bir yükselişte 765.000 USD kar edebileceği bir yatırım yapmış. Pek tabi aynı oranda düşüşlerde de aynı oranda zarar yazar. Önemli olan bu adamın nasıl güvenip girdiğinden ziyade çıktığında Ripple' e ne olacağı...

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
December 17, 2017, 07:31:54 AM

İşte bu tür şüpheli alımların önüne geçmek için devletler son zamanlarda kripto paralar üzerinde hakimiyet kurmak istiyorlar. Şöyle bir meblağın kaynağı nedir ve neden böyle bir işlemde kullanılır bilinmesi gerekir.

dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
December 17, 2017, 07:49:42 AM

1 Kentilyon dolarlık hacim mi yapacakmıs ripple Cheesy biraz daha zorlasa amerikayı bi ucundan diğer ucuna satın alıcak ripple Cheesy

elinize bir hesap makinesi alip, bir kez de sevdikleriniz için çarpın : )

bir sıfır fazla olmus zannedersem ,  yinede ripple'in market cap'inin 100 trilyon dolar olacagına pek ihtimal verdiğizi sanmıyorum Cheesy
pokeviktor
Sr. Member

Activity: 562

ALCEDO

View Profile
December 17, 2017, 08:00:34 AM

Tek işlemde 700 milyon dolarlık Ripple alan, büyük bir sermaye grubudur. Ripple nin banka gibi kurumlarla anlaşmaları var. Yatırım çekmesi gayet normal. Günlük hacmin çoğu Bithumb Borsasında. Ripple 0.81 usd oranından biraz aşağıd, 1 usd yi aşarsa değer olarak önü açık.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
     ███████████████████████████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
█████████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
      ██        ███████████████
                   ██████████████
                      █████████

████████████████████████████████████
████████████████████████████████████
|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
December 17, 2017, 08:03:34 AM

Ripple hakkında kimin ne dediği beni ilgilendirmiyor fakat ben uzun vadeci biri olarak size soruyorum eğer uzun vade de kendi altyapısını kullanan ve topluluktan destek gören kriptoparalar değerlenmeyecekse kim değerlenecek? Ne Waves ne de Ethereum tabanlı hiçbir kriptoparanın uzun vade de iş yapacağını düşünmüyorum. Kendi altyapısını kullanan projelere yönelin geçen gün çıkan Oracles Network'ün ileride Ethereum kadar değerli olacağına inanıyorum yeni adı PoA.Network olarak değiştirildi bana göre gerçekten borsaya çıktığı anda eğer token satış fiyatında ya da altındaysa uzun vade için satın alınmalı. Ripple'ye gelecek olursak bankalarla yaptığı anlaşmalar, firmalarla görüşmeleri, konuşmacıları, ellerinde olan fazla coinleri akıllı sözleşme ile kilitlemeleri gibi şeyler.. Bence gayet başarılı bir kriptopara.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: