Bitcoin Forum
May 23, 2024, 08:56:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Güney kore'de kripto para ticaretine yaş sınırı  (Read 446 times)
freedivers
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 10

Free Divers

View Profile
January 02, 2018, 02:23:14 PM

abı cekıklerı severım 5 sene japonlarla calıstım da bu korelıler harbıden bı garıp hanı bunu yasakladılar dıe soylemıyorum da her sey beklenır onlardan, korelıler mantıksız olabılıyor cogu zaman

Free Divers
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
January 05, 2018, 06:16:49 PM

Aslında mantıklı olmuş reşit olmayanların bu ticareti yapmaları sakıncalı olabilir. Ellerindeki 3 kuruşu da kaybedebilirler. Dilerlerse bitcoin ya da başka paraları aileleri onlar için alıp cüzdanda tutabilirler yani bu paralara sahip olabilirler ama ticaretini yapamazlar benim anladığım bu.
snowball90
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 05, 2018, 06:25:03 PM

Gayet mantıklı bir hamle bence. Sınırlandıralım ya da önünü keselim amacıyla yapıldığını düşünmüyorum. Bu yaş grubu daha gözü kara oluyor o nedenle kaybetme ihtimalleri de yüksek oluyor. Bir yasal sınır çizilmesi bana doğru geldi.

funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
January 06, 2018, 01:46:02 PM

Güvenlik gerekçesiyle alınan bir kar gibi görünüyor ama yanlış bence bitcoin ile hakkını vererek uğraşan çocuklarda vardır ve çoğu cocuk neyin ne olduğunun bilincinde bence
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1736
Merit: 310

View Profile
January 06, 2018, 02:03:53 PM

Böyle bir kısıtlama gelmesi bence de mantıklı bir hamle olmuş. 19 yaş gayet iyi bir seçim bence. Ülkemizde de yasallaştırılırsa eğer böyle bir uygulama gelebilir bence
globaturcana
Full Member

Activity: 182

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
January 06, 2018, 05:14:19 PM

Olması gerekeni yapmışlar küçüklerin borsada yatırım yapması uygun değil. Sonuçta para kaybedebilirler her şey olabilir.

TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
January 06, 2018, 06:02:59 PM

Böyle bir karar tartışmaya açık olsa da tabi tecrübe faktörünü de düşündüğümüzde kararımız değişebiliyor bu konuda.Ne kadar tecrübeli olunursa o kadar daha iyi olur sonuçta.
btcfrmcom
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 06, 2018, 06:16:33 PM

19 değilde 14 olsa yeterli.sonucta ne hackerlar çıkıyor ne veledlerin eline su dökemiyoruz bazen
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
January 06, 2018, 09:12:21 PM

Yaş sınırı falan tanımaz yatırımcı bir yakınının kimliği üzerinden gene yapar yatırımını, basiretli yatırımcıyı biraz uğraştırılar neticede ama engelleyemezler.
Arahara0230
Full Member

Activity: 200

SWISSBORG- THE NEW ERA OF CRYPTO WEALTH MANAGEMENT

View Profile
January 07, 2018, 12:13:27 AM

Bir açıdan bakınca girişimci genç erişkinlerin önünü kesmiş gibi görünse de çocuk olduklarını düşününce çok da yanlış bir karar görünmüyor. Yinede ebeveynleri vasıtasıyla gençler sisteme dahil olacaktır.

clex_us
Full Member

Activity: 336

View Profile
January 07, 2018, 10:07:35 AM

Güney Kore kripto para ticaretine kısıtlama getirdi. Yaş kısıtlaması insanları korumak için görünüyor ama para kazanmalarını engelliyor. Yanlış olmuş, hemen düzeltilsin, gençlerin önü kesilmesin.
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
January 07, 2018, 10:17:58 AM

Kripto para piyasası için yaş sınırı getirmenin çağ dışı bir uygulama olduğunu düşünüyorum.Genç yaşta bitcoin milyoneri olan kişiler var.Onların elinden bu fırsatı almamak gerekiyor.Yine de Güney Kore bu yasağı getirdiyse bildikleri bir şey vardır.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
January 07, 2018, 10:26:15 AM

Çoluk çocuk para kazanacağım hırsıyla babasının kredi kartının anasını ağlatmasın diye getirilmiş iyi bir uygulama.
Online oyunlardan pay biçin. Kaç tane çocuk anasının babasının kredi kartını gizlice kullanıp milyarlık çekimler yapardı.
Burada da ha kazandım ha kazanacağım derken ocak söndürürler diye düşünerek iyi yapmışlar bence.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
January 07, 2018, 10:53:48 AM

Bundan daha doğal bir şey yok, ben bunu kripto para piyasasına vurulan olumsuz bir darbe veya kısıtlama gibi algılamadım. Aksine isabet olmuş.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
ahmetcem
Jr. Member
*

Activity: 74
Merit: 3

babacoin.online

View Profile WWW
January 07, 2018, 10:58:44 AM

anne veya babasının adıyla kayıt olup yine girebilir. yasaklamaları doğru mu değil mi bu konu hakkında yorum yapmayacağım. Doğru yanları da var, yanlış yanları da.

Zerrece tamahım yoktur şu dünya varına
Rızkımı veren Hüda'dır kula minnet eylemem
sentinel73
Member
**

Activity: 135

Decentralized Transportation Solution

View Profile
January 07, 2018, 12:51:50 PM

Bu tarz sınırlamaları gereksiz görüyorum. Parasını bu platformda herkes değerlendirebilir sonuçta 15 yaşında biri de yatırım yapıp para kazanmak isteyebilir.

tadzio
Full Member

Activity: 344

View Profile
January 07, 2018, 05:35:44 PM

Güney Kore sadece belli yaşın üzerindeki kişilerin dijital para ile ilgilenmesini istiyor. Gençlerin çok risk almamasını tercih ediyor. Karara saygı duymak lazım. Sonuçta destek veren bir  ülke.
thewarriors
Full Member

Activity: 350

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 07, 2018, 05:43:04 PM

Çok çok yerinde olmuş bizdede olması lazım sonuçta borsaya girip hayatını riski atmasını enlemeye çalışmışlar

minionstar
Member
**

Activity: 196

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
January 07, 2018, 06:45:04 PM

Bu yasağın bana mantıklı gelen tarafları da var mantıksız gelen tarafları da.. Amaçları tam olarak yatırım yapanları korumaksa güzel bir sınırlama ancak erken başlamak isteyen gençlerin de önünü kesebilir..

wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
January 07, 2018, 06:56:09 PM

Ne güzel gidiyorduk bu adamlar ne yapıyorlar bilmiyorum. Her şeyin yükselişe geçmiş olduğu süreçte arıza yasak çıkartmanın ne anlamı var? Baştan kuralları koy herkes onu uysun. Dere geçerken at değiştirilmez.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: