Bitcoin Forum
May 10, 2024, 10:48:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: DİKKAT!!! Bugün Türk borsalarındaki hesaplarınıza girilme girişimi yaşadınız mı?  (Read 5417 times)
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 04, 2018, 10:50:52 AM

bu 2fa, sms doğrulama gibi güvenlik sistemleri artık yetersiz olmaya başladı. bu iş için kripto para çıkartırlarsa artık nasıl olacaksa veya farklı bir şekilde insanın içine huzur verecek, sorun yaşamayacağımızı hissettirecek bir şeyler olmalı. bugün biraz baktığım bu üçüncü konu. cidden canım sıkıldı. benim yüklü miktarda coinim yok. fakat buraya, diğer konulara yazan arkadaşların hesaplarındaki coinlerin çalınması insanı çileden çıkarıyor.

1715338113
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715338113
Reply with quote  #2

1715338113
Report to moderator
1715338113
Hero Member
*

Ignore
1715338113
Reply with quote  #2

1715338113
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715338113
Hero Member
*

Ignore
1715338113
Reply with quote  #2

1715338113
Report to moderator
1715338113
Hero Member
*

Ignore
1715338113
Reply with quote  #2

1715338113
Report to moderator
muratt
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 11:23:50 AM

Oncelikle gecmis olsun.
Birkac aciklama yapayim;
Verilen ip Turkiye de Telekom 'a ait ip.
Buyuk ihtimalle ya internet kafe veya halka acik bir internet hatti falandir.
Ama bu ip Turk coin firmalarindan birine ait cikarsa o zaman seyredin cumbusu.
-
Sim kart degisikligi yaptiginiz bankadan hesaba erisim icin kod gönderimi yapmiyor.
Mutlaka yeni cikarttiginiz sim kartinizi bankaya onaylatip sms gönderilmesine acmaniz gerekiyor.
Neyse ki bankalar gsm operatorleri gibi calismiyor ve isi saglama aliyorlar.
-
Bu isin nasil olabilecegi ile ilgili birkac senaryo var kafamda;
1- Bu kisi bu kadar farkli farkli portfoye, sosyal cevreye degisik kisilerin bu kadar bilgilerini ogrenebilecekleri birkac yer var.
size ait bilgiyi üye oldugunuz forum, whatsapp gibi gruplar veya borsa da bulunabilir.
  • 1-Forumlarda,
  • 2-Sohbet gruplarinda,
  • 3-Arkadaslarinizda,
  • 4-Islem yaptiginiz borsa da
1- Eminim her hesabina girilmeye calisanlar foruma üye degildir. Olsa bile cep numarasi, kimlik karti bilgilerini burada kimse paylasmiyor paylasmazda
2- Sohbet gruplari olabilir. Orada konustugunuz da herkes hangi siteden alis veris yaptiginizi bazen ne kadar paraniz oldugunu, telefon numaranizi paylasabiliyorsunuz.
Ama sohbet gruplarindan en fazla cep numaranizi edinebilirler ad-soyad bilgisi edinebilirler hangi firmadan alis-satis yaptiginizi edinebilirler.
Baktiginiz zaman bunlar yeterli görünüyor ama bazi arkadaslarin hatlari sirket adina kayitli bilgiler birbiriyle örtüsmedigi zaman islem yapamazlar.
3- Arkadaslariniz diyecegim ama hepinizin ortak olan ve bircok bilginizi bilen biri lazim ki imkansiza yakin
4- Borsa da;
Cep numaraniz var, kimlik fotokopiniz var, ad soyad bilgileriniz var, ne kadar paraniz oldugu bilgisi var, mail adresi bilginiz var. Olmayan tek sey ayakkabi numaraniz.

x firma, y firma, z borsasi demiyorum ve kimseyi zan altinda birakmadan soruyorum;
bu kadar bilginin oldugu baska bir yer var ise siz söyleyin.

muratt
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
January 04, 2018, 11:29:54 AM

Sim kart cikartabilmek icin gerekli olan;
Kimlik karti ve bayiye gidip talep etmek.
-
Kimlik karti ile sim karti cikarttilar. Mail adresinizi kontrol ettiler. Sifremi unuttum secenegi ile mail adresinizin sifresini de degistirdiler.
Borsaya girdiler yeni sifre talebinde bulundular. Gelen sms onayini da yaptilar veya maile gelen sifre degisikligini de onayladilar.
Geriye sadece parayi transfer etmek kaliyor.
Bu isi yapiyorsa kimse parayi tl olarak banka hesabina aktarmaz,
Bitcoin olarak istedikleri yere aktarirlar ve izi surulmesi cok zor.
-
Sadece 1-2 kisi icin boyle bir hirsizlik olayi olsaydi iki kisi üzerinde sosyal mühendislik le bu bilgiler ogrenilmistir denilebilir di,
ama onlarca kisinin hesabina girilmis, girilmeye tesebbus edilmisse tek bir yerden elde edilen bilgilerle bukadar buyuk capli bir is yapilabilir.
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
January 04, 2018, 11:32:05 AM

aynen zaten benim hesabıma hemen desteğe TL çekimi iptal edin yazmış uyanıklar btc olarak çekeceklerdi hemen Allahtan parayı kurtardık dakikalarla
PcRestorer
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
January 04, 2018, 11:42:19 AM

Aynı şekilde benimde Btcturk hesabıma girilmiş ip den kontrol ettim Avusturya ipsi gözüküyor allahtan hiç ellenmemiş ama sms korumasını nasıl kaldırdılar anlamadım bence bu bizden değil büyük bir hacklenme var

Selam sizin adınıza yeni sim kart çıkartılmış mı eğer öyle birşey varsa mevcut hattınız çalışmamalı. Asıl anlamaya çalıştığım şu an bu konuda ben @emregungor ve @bitcamilo dışın da kimsenin sim kart yenilenmesi gibi bi sorun görmedim hacklenmek farklı bir konu gidip adamların biz gibi yeni sim kart çıkartıp o hatta SMS doğrulama istemesi bambaşka bir konu.
UluBey
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 2

View Profile
January 04, 2018, 11:46:15 AM

Öncelikle geçmiş olsun.
Baştan sona okudum konuyu 3-5 kişi yaşamış bu olayı. O kadar kullanıcısı var bu bahsettiğiniz borsaların. Sizden başka şikayet göremedim forumda. Başka bir iş var gibi duruyor. Bu adamlar bu kadar emek harcadılarsa sağlam vurgun olmalıydı. Merakla takip ediyorum konuyu.

Dün başka yerlerdede karşılaştım ben sanırım birkaç telegram grubundaydı. Paribu'da hesapları olanlar benzer durumlar yaşamışlar. Ondan sonra burayıda görünce anladımki biyerde bi zafiyet oluşmuş. Kullandığımın dışındaki hesapları tamamen kapatmaya karar verdim Türk borsasında.
emrullah2305
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 11:49:25 AM

oha ya! ulan hergeçen gün nasıl sahtekarlıklar hackerlıklar ile karşılaşıyoruz. sim kart nasıl yedeklenir, hesap şifresini nasıl ele geçirmişler, bankaya nasıl emir girmişler vs. vs. inanılmaz dolandırıcılıklar  Smiley

teknoloji geliştikçe, boku da çıkıyor yavaş yavaş.
kriptor
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
January 04, 2018, 12:00:44 PM

oha ya! ulan hergeçen gün nasıl sahtekarlıklar hackerlıklar ile karşılaşıyoruz. sim kart nasıl yedeklenir, hesap şifresini nasıl ele geçirmişler, bankaya nasıl emir girmişler vs. vs. inanılmaz dolandırıcılıklar  Smiley

teknoloji geliştikçe, boku da çıkıyor yavaş yavaş.

Bunun teknolojiyle ilgisi yok hocam bu olay Türkiyeye mahsus bişey aktif olan sim kartı nasıl olurda iptal edilip yenisini çıkartırlar burada GSM operatorleride suçlu sinyal alınan hattı   arayıp kontrol etmeden kapatmışlar.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
January 04, 2018, 12:00:59 PM

Öncelikle geçmiş olsun.
Baştan sona okudum konuyu 3-5 kişi yaşamış bu olayı. O kadar kullanıcısı var bu bahsettiğiniz borsaların. Sizden başka şikayet göremedim forumda. Başka bir iş var gibi duruyor. Bu adamlar bu kadar emek harcadılarsa sağlam vurgun olmalıydı. Merakla takip ediyorum konuyu.

Dün başka yerlerdede karşılaştım ben sanırım birkaç telegram grubundaydı. Paribu'da hesapları olanlar benzer durumlar yaşamışlar. Ondan sonra burayıda görünce anladımki biyerde bi zafiyet oluşmuş. Kullandığımın dışındaki hesapları tamamen kapatmaya karar verdim Türk borsasında.

Bir Borsada hesaplarınızı kapatırken bir dilekçe verin yazılı olarak.
yaklaşık olarak şöyle bir şey yazmalısınız:

Artık sizinle bir abonelik akdimiz olmayacağı için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında bu verileri koruma zorunluluğundan kurtulmak adına tarafınıza abonelik açarken iletmiş olduğum, nüfus cüzdanı, selfi vs vs bilgilerinin firmanız bilişim sistemlerinden kaldırıldığına dair tarafıma yazılı bilgi vermenizi rica ederim.

aksi takdirde siz abonelik iptal edersiniz ama adamlar bilgilerinizi saklamaya devam eder.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1289
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
January 04, 2018, 12:08:14 PM

Herhangi bir operatörün, aktif olan hattı tekrar açtırması üstelik de sizin adınıza açılması suçtur. Benim bir tanıdığımın şirket adına kayıtlı hattını şahıs adına açmışlar. Yani demem o ki bu işte, operatörlerin bayilerinde çalışan şerefsizlerin de parmağı var. Suç duyurusunda bulunun. Hakkınızı arayın. Sadece borsaları kabahatli görmek yeterli değil...
ermannn35
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
January 04, 2018, 12:12:06 PM

An itibarı ile sabahtan beri savcılıktayım 88.253.141.201  ip adresini ve istanbuldaki hattımı değiştiren şube ve personelden davacı oldum ip adresini savcıya verdim arkadaşlar açık Türk borsalarından birinde kesinlikle keylogger v.s yeme yok borsadan sızıntı bilgiler benim kurumsal hattımı kendim zor çıkardığım halde adam nasıl anında çıkardı anlamadım Turkcell de falan içerde adam yok arkadaşlar benim hattım Turkcell değil ve bugün Turkcelle gittim e imza ile hattı veriyorlar ayrıca kimlik aslı v.s istiyorlar tablete imza attırıyorlar yani hatlar nasıl seri halde açıldı bilemiyorum benim hattımı almaları çok zor evrak sıkıntısı yaşamamışlar.

Şu an olay ile bizzat ilgileniyorum bilişim şuçları v.s takipte inşallah çözüme ulaşacağız.

Ayrıca sorun dün değil arkadaşlar tam 1 aydır mail adreslerimiz izleniyor dün toplu katliam yaptılar dikkat çekmemek için geçen ay bitstamp hesabımda şüpheli işlem yaşadım ve bloke yedim birileri btcleri çekmeye çalıştı ama ben kendim yaptım sanmıştım hiç ihtimal vermemiştim.

Daha sonrasında ise birden tüm borsalar patlak verdi facebook bizim dört borsa ayrıca para ile ilgili tüm yabancı yerli hesaplarıma şifre sıfırlamalar saldırılarda bulundu.

Maillerinizi 2 fa yapın önlemlerinizi alın diyeceğim ama artık çok geç desteğe mail atabilirler tüm bilgilerimiz ellerinde tekrar sim çıkarabilirler ve sim üzerinden bankalara kadar blokeleri kaldırıp paralarımızı çekebilirler durum çok ciddi paralarınıza sahip çıkın  .

88.253.141.201 bu IP adresi dün saat tam olarak kaçta girmeye çalışmış hesabınıza ?
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
January 04, 2018, 12:21:52 PM

TL çekmeyi denemişler  yanlış okumadıysam
Peki arkadaşlar TL çekim işlemi kendi hesabınıza gitmiyor mu ne ise yarayacak çekse bile,?   Hadi btc yi anlarım
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 04, 2018, 12:22:29 PM

Türkiye de borsaların fazlalaşması bu yüzden sıkıntı . Son zamanlarda açılan borsalar fazlalaştı . Güvenlik önlemleri ne derece bilmiyoruz . Her yere üye olarak tüm bilgilerimizi paylaşıyoruz . Elimizden geldiğince fazla üyelik / değişik mailler kullanmalıyız . Hangi borsanın patladığı belirsiz. Öncelikle bunu araştırmak gerekiyor . Olay çok ciddi boyutta . Borsa kendisini biliyordur fakat açıklamaktan imtiyaz ediyorlar . Olay çok farklı boyutlara ulaşacak böyle giderse . Gerçekten üzücü bir durum ..
balron
Jr. Member
*

Activity: 122
Merit: 5

View Profile
January 04, 2018, 12:43:48 PM

btcturk'de bir sorun gözükmüyor
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
January 04, 2018, 12:54:11 PM

TL çekmeyi denemişler  yanlış okumadıysam
Peki arkadaşlar TL çekim işlemi kendi hesabınıza gitmiyor mu ne ise yarayacak çekse bile,?   Hadi btc yi anlarım
Benim anladığım çoğu kişinin varsa Tl çekim taleplerini iptal ettirmeye çalışmışlar. Muhtemelen Tl çekim talebini iptal ettirdikten sonra hemen Btcye çevirip kendi cüzdan adreslerine göndermeyi deneyeceklerdi. Umuyorum kimse mağduriyet yaşamaz, herkese geçmiş olsun.
ozzy1926
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
January 04, 2018, 12:55:57 PM

Benim hattım Vodafone ve benden girilen ip Avusturya’ya ait ve BTCTurk ten girilmiş hesabıma dün mail attım ve hala salakta btcturk . Hala da buraya gelip btcturkte bir şey yok yazıyorlar, konuyu okumadan bodoslama.Ayrıca ben iki senedir hesabıma PC’den girmedim daha önce iPhone 6s ve 1 aydır iPhone x kullanıyorum,adam benim maili açmamış bile yani durum bizim hacklenmemiz değil .
code82
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
January 04, 2018, 12:57:47 PM

Bence, kimlik bilgilerini paylaşan arkadaşlar bir avukatla görüşüp, ileriye dönük ne gibi tedbirler alınabilir bunu danışmalılar. Yani, ben kimlik bilgilerimi verdim ve ne yaparsam eğer bu bilgilerin ileriye dönük geniş kullanımını kısıtlayabilirim diye bir sormak lazım hukukçulara diye düşünüyorum.
btcpara
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
January 04, 2018, 12:59:17 PM

arkadaslar yedek sim çıkartmak çok kolay niye garipsediniz? bu herhangi bir bayiyle aranız iyi ise veya adam çok umrunda değilse parasını veriyorsun kayıp yada kırıldı yenisini talep ediyorsun abimin kardesim komşunun neyse artık kimlik fotokopisini bırakman yeterli simi yenilemek için

ama yeni sim bankalarada işe yaramaz banka onu algılar.
sadece sisteminize girerse sıkıntı olur bütün coinlerinizi çekerler.
hallederizas
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
January 04, 2018, 01:07:36 PM

Bu simkart kopyalama veya yedek simkart işi çok ciddi sıkıntı. Pek çoğumuzun mail adreslerinin kurtarması telefon numarasına bağlı olduğuna göre maili ele geçiren adam yalnızca yurtiçi borsaları değil authenticator yoksa yurt dışı borsa hesaplarımızı bile ele geçirebilir. Bu nedenle bir süre kullanacağınız parayı authenticator'u olan yerlerde tutmanızı veya kullanmıyorsanız hardwalletlara atmanızı tavsiye etmekten başka bir yol yok gibi görünüyor. Ayrıca mağdur arkadaşlar umarım savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur, bu tür meselelerde en baştan birlikte hareket etmezsek ve dolandırıcılar bi para kazanmaya başlarsa arkası gelir. Sonra her taraftan saldırı altında oluruz, dolandırıcıların Türkiyedeki yöntemlerini saymaya bile gerek yok.

Tüm arkadaşlara geçmiş olsun diliyorum.
mpce
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
January 04, 2018, 01:16:36 PM

Sim kart değişikliğinde kişinin bankası ile olan hesap işlerinin, simkart bloke adı altında işlemler durdurulur. Ya müşteri temsilcisi ya da şubeden gerekli bilgilerinizin teyidini yaptıktan sonra yeni sim kartınız internet kullanımına açılacaktır.

Borsalarda sms ile giriş kaldırılmasında fayda görüyorum. Aşağıdaki örnekle açıklamaya çalışacağım...

Bir kullanıcının 2fa kullandığını varsayalım.

Şimdi yeni telefon aldınız ve aynı sim kartla kullanmaya devam ediyorsunuz.ama gelin görünki borsalarda 2fa yeni telefona aktar gibi herhangibir seçenek yok. Olmaması da iyi ..  "Not: sms ile bu sorunu aşabiliyorsunuz. "

Tavsiye: Mevcut borsalar 2fa yı kaldırma ya da değiştirme işlemlerini yapmak isteyen kişilerin işlemlerini kayıt olurken verdikleri selfie benzeri bir uygulma koymalı. Mesala bir kağıt üzerine istenen bilgiyi yazıp o günün tarihi koyulabilir hemde gerçek kişinin bu işlemi yapıp yapmadığı ortaya çıkar.

Bunun şöyle bir dezavantajı olacak kardeşim 1-2 gün kadar borsada işlem yapamayacaksın. Çünkü borsanın değişimi yapanın sen olduğunu teyit etmesi gerekir ve buda biraz zaman alan bir süreç olacaktır.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: