Bitcoin Forum
May 10, 2024, 10:32:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: DİKKAT!!! Bugün Türk borsalarındaki hesaplarınıza girilme girişimi yaşadınız mı?  (Read 5417 times)
ermannn35
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 07:28:39 AM

Arkadaşlar ip adresinin kime ait olduğunu öğrendim. Burada paylaşırım ancak yasal olarak sorun çıkar mı bilmiyorum

edit : 03 Ocak 2017 Saat 17:54 ten sonra 88.253.141.201 bu IP adresiyle hesaplarına girilmeye çalışılan biri olmuş mu ? Saat çok önemli.

Benim hesabıma giren kişinin IP adresi bu aynı IP adresi

Giriş yapılan saat nedir ?
1715337164
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715337164
Reply with quote  #2

1715337164
Report to moderator
1715337164
Hero Member
*

Ignore
1715337164
Reply with quote  #2

1715337164
Report to moderator
1715337164
Hero Member
*

Ignore
1715337164
Reply with quote  #2

1715337164
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
SerMeric
Full Member

Activity: 307
Merit: 100

View Profile
January 04, 2018, 07:37:15 AM

Bu ip bilgisi istanbul'da Türktelekom abonelerinden birine ait ve elde edebileceğimiz tek bilgi bu. Türktelekom Konu ancak yargıya taşınırsa ve bu konuda mahkemeden bir talep gelirse ancak mahkemeye bu aboneliğin kimin üzerine olduğu v.b. gibi bilgileri paylaşır. Sonra mahkeme kolluk kuvvetine tahkikatı yapması için talepte bulunur v.s vs.

Bu bilgi ile yasal olarak mağdur arkadaşlar birşey elde edemezler mahkeme kararı olmadığı sürece. Konuyu hemen yargıya taşıyabilirseniz iyi olur.
bitcamilo (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
January 04, 2018, 07:43:24 AM

Arkadaşlar ip adresinin kime ait olduğunu öğrendim. Burada paylaşırım ancak yasal olarak sorun çıkar mı bilmiyorum

edit : 03 Ocak 2017 Saat 17:54 ten sonra 88.253.141.201 bu IP adresiyle hesaplarına girilmeye çalışılan biri olmuş mu ? Saat çok önemli.

Saat 16:36'da koinim hesabıma giriş yapılmış bu ip adresinden
Segomo
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 07:44:52 AM

Bu durumda kimlik bilgileri kullanarak sim kart kopyalama ile bu hırsızlık yapıldıysa hattı halen başkalarının üzerinde olan insanların (anne, baba vs) farkında olmadan bir güvenlik duvarı oluşturmuş oldu herhalde. Olayın baş aktörü koinim anlaşılan. Bu kadar büyük çaplı bir hırsızlıkta yapan adam ip takibi de düşünmüştür zaten diye düşünüyorum.

cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
January 04, 2018, 07:45:06 AM

Bu nasıl gerçekleşiyor ya, olabilir mi böyle saçma bir şey kimlik kopyalayıp bayiden hat almak felan inanılmaz şeyler yani böyle bir şeyin olması demek direk şerefsizlik kansızlık demek.
ermannn35
Newbie
*

View Profile
January 04, 2018, 07:46:27 AM

Bu ip bilgisi istanbul'da Türktelekom abonelerinden birine ait ve elde edebileceğimiz tek bilgi bu. Türktelekom Konu ancak yargıya taşınırsa ve bu konuda mahkemeden bir talep gelirse ancak mahkemeye bu aboneliğin kimin üzerine olduğu v.b. gibi bilgileri paylaşır. Sonra mahkeme kolluk kuvvetine tahkikatı yapması için talepte bulunur v.s vs.

Bu bilgi ile yasal olarak mağdur arkadaşlar birşey elde edemezler mahkeme kararı olmadığı sürece. Konuyu hemen yargıya taşıyabilirseniz iyi olur.

Yazdıklarınızda kesinlikle haklısınız. Benim burada netleştirmek istediğim yukarıda yazan IP adresinden bir çok kişinin hesabına girilmeye çalışılmış. Ben hangi abone olduğunu tespit ettim sadece bilmem gereken 17:54 ten sonra bu IP adresinden girişim olmuş mu olmamış mı ? Eğer olduysa bana ekran görüntüsünü atsınlar mailin , mağdur olan arkadaşlara adresine kadar p.m. den bilgilerini vericem bunu yapan şerefsizin.
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
January 04, 2018, 07:50:12 AM

KONUYLA İLGİLİ ÖNEMLİ GÜNCELLEME

Az önce Turkcell şüpheli işlem destek ekibi bana ulaştı, dün bir bayiden kimliğimle sim kartımın kaybolduğu ve yenisinin çıkartılması için başvuru yapıldığı bilgisini verdi aynı şekilde grup içinde görüştüğüm başka bir kullanıcının da aynı bayiden aynı işlemler yapıldığını biliyoruz her ikimizin de başvuru dosya numaralarından incelendiğinde aynı bayiden yapıldığını gördü benimle görüşen arkadaş, Şimdi daha fazla dosya numarasına ihtiyacımız var Turkcell hattı kopyalananlar turkcell'le görüştükleri takip numaralarını paylaşabilirlerse saat 4 gibi beni tekrar arayacaklar bu işlem neticesinde eğer yine aynı bayi olduğu görülürse Turkcell bu bayi ile ilgili soruşturma başlatacak.

Tekrar ve tekrar söylüyorum arkadaşlar konu antivirüs kullanmamak, whatsapp gruplarına girmek orada burada mail telefon paylaşmaktan ibaret değil kimlik örneklerimiz ve telefon bilgilerimiz adamların ellerinde, şu anda sizin başınıza gelmediyse tek nedeni sıranın size gelmemiş olması. Ve borsalar şu an ölü taklidi yapıyor eminim onlardan birisi şu anda olayın farkında ve ne yapacaklarını düşünüyorlar tabi bizim bilgilerimiz çalındı diyemiyorlar çünkü adli bir olay bu.

Saygılarımla
ermannn35
Newbie
*

View Profile
January 04, 2018, 07:53:35 AM

Saat 16:36'da koinim hesabıma giriş yapılmış bu ip adresinden

Saat 17:54 ten sonra bağlantı gözüküyor. Tespit ettiğim farklı kişi o zaman.

https://prnt.sc/hvv1mw
SerMeric
Full Member

Activity: 307
Merit: 100

View Profile
January 04, 2018, 07:57:58 AM

Az önce Turkcell şüpheli işlem destek ekibi bana ulaştı, dün bir bayiden kimliğimle sim kartımın kaybolduğu ve yenisinin çıkartılması için başvuru yapıldığı bilgisini verdi aynı şekilde grup içinde görüştüğüm başka bir kullanıcının da aynı bayiden aynı işlemler yapıldığını biliyoruz her ikimizin de başvuru dosya numaralarından incelendiğinde aynı bayiden yapıldığını gördü benimle görüşen arkadaş, Şimdi daha fazla dosya numarasına ihtiyacımız var Turkcell hattı kopyalananlar turkcell'le görüştükleri takip numaralarını paylaşabilirlerse saat 4 gibi beni tekrar arayacaklar bu işlem neticesinde eğer yine aynı bayi olduğu görülürse Turkcell bu bayi ile ilgili soruşturma başlatacak.

Tekrar ve tekrar söylüyorum arkadaşlar konu antivirüs kullanmamak, whatsapp gruplarına girmek orada burada mail telefon paylaşmaktan ibaret değil kimlik örneklerimiz ve telefon bilgilerimiz adamların ellerinde, şu anda sizin başınıza gelmediyse tek nedeni sıranın size gelmemiş olması. Ve borsalar şu an ölü taklidi yapıyor eminim onlardan birisi şu anda olayın farkında ve ne yapacaklarını düşünüyorlar tabi bizim bilgilerimiz çalındı diyemiyorlar çünkü adli bir olay bu.

Saygılarımla

Daha önce başka konularda bu yöntemle dolandırıcılık olayları yaşandığı için bu gibi işlem merkezlerinde kimliği ibraz eden kişiyle kimlik resmindeki kişi aynı kişiler değilse işlem yapılmaması konusunda kanun var. Olay dönüp dolaşıp bu bayiye gelecek gibi gözüküyor.

Bir şey soracağım :

Bayinin neresi olduğunu söylediler mi? Anadolu yakasında mı?
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
January 04, 2018, 08:08:16 AM

Saygılarımla

Daha önce başka konularda bu yöntemle dolandırıcılık olayları yaşandığı için bu gibi işlem merkezlerinde kimliği ibraz eden kişiyle kimlik resmindeki kişi aynı kişiler değilse işlem yapılmaması konusunda kanun var. Olay dönüp dolaşıp bu bayiye gelecek gibi gözüküyor.

Bir şey soracağım :

Bayi hakkında kesinlikle bilgi vermiyorlar
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 04, 2018, 08:18:51 AM

Saygılarımla

Bir şey soracağım :

Şuana kadarki olayın akışına göre bence bunu sizi ve arkadasınızı tanıyan biri yaptı. Borsalarla alakası olmayabilir. Şuana kadar şikayetci olan kişiler birbirini tanıyor değil mi?
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
January 04, 2018, 08:30:16 AM

Saygılarımla

Bir şey soracağım :

Şuana kadarki olayın akışına göre bence bunu sizi ve arkadasınızı tanıyan biri yaptı. Borsalarla alakası olmayabilir. Şuana kadar şikayetci olan kişiler birbirini tanıyor değil mi?

Hayır diğer arkadaşların hiç birisini tanımıyorum sadece tanıdığım 1 kişi var onun dışında bu konu altında başına bu iş gelenler birbirini tanımıyor.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
January 04, 2018, 08:45:49 AM

Suanki basliktan hicbirsey anlasilmiyor.
Basina bu olay gelenler
Hangi borsalari kullandigini hangi operatoru kullandigini hangi hesaplarinin hacklendigini yazabilir mi?
labtek42
Member
**

Activity: 108

View Profile
January 04, 2018, 09:21:54 AM

Bu konuda en çok mağdur olanlar turkcell hattı olanlar gibi gözüküyor ve bu işte bir turkcell bayi çalışan veya çalışanlarının olduğu aşikar.Dün akşam normalde her zamanki girdiğim sitelerden birkaçını açtım chrome da fakat kaspersky uyarı verdi, şüpheli bağlantı diye ve "bağlantıyı kes" "devam et" diye pencere çıktı, ben de herzamanki girdiğim siteler diyerek devam et dedim.Bu sitelerden biride btcturk idi.Sonra btcturk e giriş yaptım şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor dedi, değiştirdim.Sanırım oltaya gelmişim ve belkide hattım turkcell olsaydı benim hesabımıda ele geçireceklerdi.Gerçi hesapta hiçbir şey yoktu ama olsun.Siz siz olun antivirüs, antimalware, firewall hatta sağlam bir vpn (Ben nordvpn aldım) olmadan ve onların verdiği uyarılara dikkat etmeden işlem yapmayın.
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
January 04, 2018, 09:51:16 AM

An itibarı ile sabahtan beri savcılıktayım 88.253.141.201  ip adresini ve istanbuldaki hattımı değiştiren şube ve personelden davacı oldum ip adresini savcıya verdim arkadaşlar açık Türk borsalarından birinde kesinlikle keylogger v.s yeme yok borsadan sızıntı bilgiler benim kurumsal hattımı kendim zor çıkardığım halde adam nasıl anında çıkardı anlamadım Turkcell de falan içerde adam yok arkadaşlar benim hattım Turkcell değil ve bugün Turkcelle gittim e imza ile hattı veriyorlar ayrıca kimlik aslı v.s istiyorlar tablete imza attırıyorlar yani hatlar nasıl seri halde açıldı bilemiyorum benim hattımı almaları çok zor evrak sıkıntısı yaşamamışlar.

Şu an olay ile bizzat ilgileniyorum bilişim şuçları v.s takipte inşallah çözüme ulaşacağız.

Ayrıca sorun dün değil arkadaşlar tam 1 aydır mail adreslerimiz izleniyor dün toplu katliam yaptılar dikkat çekmemek için geçen ay bitstamp hesabımda şüpheli işlem yaşadım ve bloke yedim birileri btcleri çekmeye çalıştı ama ben kendim yaptım sanmıştım hiç ihtimal vermemiştim.

Daha sonrasında ise birden tüm borsalar patlak verdi facebook bizim dört borsa ayrıca para ile ilgili tüm yabancı yerli hesaplarıma şifre sıfırlamalar saldırılarda bulundu.

Maillerinizi 2 fa yapın önlemlerinizi alın diyeceğim ama artık çok geç desteğe mail atabilirler tüm bilgilerimiz ellerinde tekrar sim çıkarabilirler ve sim üzerinden bankalara kadar blokeleri kaldırıp paralarımızı çekebilirler durum çok ciddi paralarınıza sahip çıkın  .
desperado596
Member
**

Activity: 95

View Profile
January 04, 2018, 10:02:43 AM

Bu konuda en çok mağdur olanlar turkcell hattı olanlar gibi gözüküyor ve bu işte bir turkcell bayi çalışan veya çalışanlarının olduğu aşikar.Dün akşam normalde her zamanki girdiğim sitelerden birkaçını açtım chrome da fakat kaspersky uyarı verdi, şüpheli bağlantı diye ve "bağlantıyı kes" "devam et" diye pencere çıktı, ben de herzamanki girdiğim siteler diyerek devam et dedim.Bu sitelerden biride btcturk idi.Sonra btcturk e giriş yaptım şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor dedi, değiştirdim.Sanırım oltaya gelmişim ve belkide hattım turkcell olsaydı benim hesabımıda ele geçireceklerdi.Gerçi hesapta hiçbir şey yoktu ama olsun.Siz siz olun antivirüs, antimalware, firewall hatta sağlam bir vpn (Ben nordvpn aldım) olmadan ve onların verdiği uyarılara dikkat etmeden işlem yapmayın.

herkese geçmiş olsun arkadaşlar. umarım bu işin sorumlulari bulunur ve cezasını alir.
Güvenlik kısmına gelirsekk Windows icin nekdr siz antivirüs koysanizda vpn de kullansanız virüs yediyseniz olay bitiyor. Şahsi tavsiyem Windows işletim sistemini kullanmamanız. Bende bu coin işlerine başladıgımdan beri Windows u bırakip Ubuntu / Linux türevlerini kullanmaktayım. Nacizane tavsiyemdir.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 04, 2018, 10:04:50 AM

An itibarı ile sabahtan beri savcılıktayım 88.253.141.201  ip adresini ve istanbuldaki hattımı değiştiren şube ve personelden davacı oldum ip adresini savcıya verdim arkadaşlar açık Türk borsalarından birinde kesinlikle keylogger v.s yeme yok borsadan sızıntı bilgiler benim kurumsal hattımı kendim zor çıkardığım halde adam nasıl anında çıkardı anlamadım Turkcell de falan içerde adam yok arkadaşlar benim hattım Turkcell değil ve bugün Turkcelle gittim e imza ile hattı veriyorlar ayrıca kimlik aslı v.s istiyorlar tablete imza attırıyorlar yani hatlar nasıl seri halde açıldı bilemiyorum benim hattımı almaları çok zor evrak sıkıntısı yaşamamışlar.

Şu an olay ile bizzat ilgileniyorum bilişim şuçları v.s takipte inşallah çözüme ulaşacağız.

Ayrıca sorun dün değil arkadaşlar tam 1 aydır mail adreslerimiz izleniyor dün toplu katliam yaptılar dikkat çekmemek için geçen ay bitstamp hesabımda şüpheli işlem yaşadım ve bloke yedim birileri btcleri çekmeye çalıştı ama ben kendim yaptım sanmıştım hiç ihtimal vermemiştim.

Daha sonrasında ise birden tüm borsalar patlak verdi facebook bizim dört borsa ayrıca para ile ilgili tüm yabancı yerli hesaplarıma şifre sıfırlamalar saldırılarda bulundu.

Maillerinizi 2 fa yapın önlemlerinizi alın diyeceğim ama artık çok geç desteğe mail atabilirler tüm bilgilerimiz ellerinde tekrar sim çıkarabilirler ve sim üzerinden bankalara kadar blokeleri kaldırıp paralarımızı çekebilirler durum çok ciddi paralarınıza sahip çıkın  .
1 aydır izlendiğini nereden biliyorsunuz? sizin maili patlatıp ordan bence data bilgilerinize ulaşmışlar. Bence oradanda sizin telefon numaranıza ulaşmışlar. Bana mail hacklenmesi ve onla ilişkili olarakta tanıdıkları turkcell bayide hat cıkartmıslar. ve daha önce giriş yapmayı denediğiniz herseye girmeye çalışmışlar.
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
January 04, 2018, 10:11:00 AM

Arkadaşım virüs yeme olayı yok bu kadar kişi aynı anda diyelim virüs yedi hatların ayna anda çıkarılması aynı saatte saldırılması tesadüfmü ayrıca şu an bilgi işlemde çalışıyorum büyük bir ajansta biraz bilgisiz olsam diyeceğim makinada sıkıntı ama makinayı sadece 4 bizim borsa mailler ve bitcointalka girmek için özel kullanıyorum bizden yana kesinlikle güvenlik açığı yok güvenlik açığı tamamen borsalardan biri veya bir kaçından kaynaklanmaktadır her an herkezin başına gelebilir mail girişlerinizi takip edin ip adreslerinizi beni 1 aydır izliyorlarmış geriye dönük ip adreslerine baktım dün toplu katliam yaptılar ve vazgeçmeyecekler savcılıktan cevap gelene kadar işlemlerimi durdurdum ben.

Üzerine bastırarak söylüyorum hattım TURKCELL değil özel bir hat fakat benim hattımıda nasıl oldu şoktayım. Yani bukadar kişinin aynı anda telefonun çıkarılması tesadüf ve bizim açığımızmı mail adresimi yıllardır kullanıyorum ne olduysa borsalardan sonra oldu.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 04, 2018, 10:27:08 AM

sim kart kopyalama işlemini nasıl yapabiliyorlar. anlamıyorum. sim kart benim üzerime kayıtlı. illegal yollarla bile olsa operatörü de devreye alarak nasıl kullanabiliyorlar. bu işin iyice cılkı çıktı. borsaya yalnızca tl aktarımı yapacağım zaman coin aktaracağım. giren de sıfır coin olduğunu görür. 2fa doğrulama olduğu halde bu tür sorunların yaşanması can sıkıntısı.
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
January 04, 2018, 10:40:44 AM

Öncelikle geçmiş olsun.
Baştan sona okudum konuyu 3-5 kişi yaşamış bu olayı. O kadar kullanıcısı var bu bahsettiğiniz borsaların. Sizden başka şikayet göremedim forumda. Başka bir iş var gibi duruyor. Bu adamlar bu kadar emek harcadılarsa sağlam vurgun olmalıydı. Merakla takip ediyorum konuyu.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: