Bitcoin Forum
May 10, 2024, 08:44:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: DİKKAT!!! Bugün Türk borsalarındaki hesaplarınıza girilme girişimi yaşadınız mı?  (Read 5417 times)
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
January 07, 2018, 07:31:17 AM

Ben bile şuan korkmaya başladım Türk borsalarında mümkün olduğunca bitcoin,türk lirası tutmamak lazım özellikle haftasonu işlem yapmayın türk borsalarında.Çünkü mesai saatleri dışında türk lirası çekim işlemi yapamıyorsunuz.Bu arada yapmanız gereken şey bu işlerden anlayan bir avukat bulup ona akıl danışmak olacaktır.
1715330660
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715330660
Reply with quote  #2

1715330660
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715330660
Hero Member
*

Ignore
1715330660
Reply with quote  #2

1715330660
Report to moderator
1715330660
Hero Member
*

Ignore
1715330660
Reply with quote  #2

1715330660
Report to moderator
nasuhdede
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 1

View Profile
January 07, 2018, 08:04:39 AM
Last edit: January 07, 2018, 08:16:44 AM by nasuhdede
Merited by emrek (1)

Arkadaşlar, 17 sayfanın tamamını okudum. Hukukçuyum. yaklaşık 6 yıldır uzmanlık alanım bilişim hukuku diyebilirim.

Buradan tüm mağdur arkadaşlara şunu diyorum. Sakın durmayın acilen savcılığa gidin, karakola gitmeyin, polisler işin uzmanı değil onlarla uğraştığınıza değmez, iş yapmamak için sizi yıldırabilirler, korkmayın ben arkanızdayım. Şikayetinizi savcılığa yapın, daha garanti.

Türkiye'de bitcoin ve altcoinler yasal. Yasak değil. BTCsi olan tanıdığım hakim-savcı-kaymakamlar, avukatlar vs var. Sakın ola bitcoin yasal değil diyerek korkup savcılığa gitmekten çekinmeyin.

Hukuki olarak btclerinizin TL karşılığını söz konusu sitelerden alabilirsiniz dava açarak. Bu konuda yardım ihtiyacı olanlara ücretsiz olarak yardımcı olurum. Kendim de btc yatırımcısıyım, halinizden anlıyorum. Size yardımcı olmak benim görevim.

Olayın hukuki tarafına gelecek olursak, söz konusu bilgiyi ya sızdıran ya da ihmali bulunan kişiler btc borsaları çatır çatır dava açılarak alırsınız paralarınızı, bu borsaların hukuki olarak hiçbir kaçışı yok.

Ayrıca sim kartı veya resmi belgelerin sahte olarak koplanmasına aracılık ettiğini kabul eden biri var gibi. O da gayet zor durumda kalacak. Bilakis onun yaptığı da suç. Hesabını verecek. Onu da şikayet edin.

Son olarak bu mesajımdan sonra bana karşı cevap yazıp muhtelemen hukukçu olduğunu filan iddia ederek kötüleyecek ve şevkinizi kıracak kişiler çıkacaktır. İtibar etmeyin, tek korkuları yasal mercilere başvurmanız. Sakın olsun çekinmeyin.

6 yıldır bilişim suçlarıyla ilgileniyorum. İnternet üzerinden dolandırıcılık yapanların önemli bir kısmı ağır gerizekalı. Birçoğu şu an hapiste, minimum 50 yıl yatarı oluyor. Savcılığın onlara ulaşması üç beş ayı bulduğu için ne kadar ağır bir suç işlediklerinin farkında değiller.
Sizin olayınızda birden fazla suç bir arada ve bu suçlar oldukça ağır.

Arkadaşlar Türk adalet sistemine güvenin. Bu ülkenin hakimi savcısı iyidir, buranın insanıdır, halinizden anlayacaktır. Kul hakkından korkmayan, Allah'tan çekinmeyen üç beş kendini bilmezin sizi yıldırmak için yazdıklarına inanmayın.

Şimdiden tüm mağdurlara geçmiş olsun. Ama umudunuzu kaybetmeyin. Paranızın peşine düşün. Son olarak dilekçe örneği zayıf. Dilekçelerini kişiselleştirin, kendi olayınızı detaylıca tek tek yazın ki, savcılar delilleri nokta atışı tespit etmeye çalışsın.

Ankara, İzmir ve İstanbul'daki bilişim savcıları oldukça iyi. Çekinmeyin.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
January 07, 2018, 08:41:06 AM

vay arkadaş yaa Türkiyedeki hiç bir kuruluşa güvenemeyecek miyiz ne biçim bir millet haline geldik. her gün milliyeçiliğimizle övünürüz güya ama bir de hayatın içindeki içler acısı hallerimize bak.

Langirt
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
January 07, 2018, 08:46:11 AM

Arkadaşlar önceki yazımdada yazdıgım gıbı olayın magdurlarındanım 0.4 BTC gibi bir tutarım gıttı ve savcılıga gıttım sıkayet ıcın karıslastııgm durum şu boyle bır para bırımını anayasa da olmadıgını cmk nın tanımadıgını soyledı ve aksıne kara para aklamak ıcın kullanıdlıgını ve benımde hesaplarımı talımatla bloke koydurdu ve suan savcılık bana sorusturma actı ve bu sonuclanıncaya kadar tum banka hesaplarım blokelı ve ıncelemede biz böyle bır ulkede yaşıyoruz ne yazıkkı suc duyurusunda bulunmaya gıttıgımde tck cmk tanımıyor bunu dedı ve suan cok magdurum

bu @braxisin pushtunu acilen yakalayin, sherefsiz, bir de bulandirmak istiyor konuyu utanmadan.
Langirt
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
January 07, 2018, 09:02:32 AM

PEKİ SEN NERDESİN ÜNLÜ HACKER ARKADAŞIM BU FORUMU VE BAŞLIĞI NEDEN TAKİP EDİYORSUN VE NEDEN BU KADAR ÜSTÜNE VAZİFE OLUYOR İNSANLARIN MAĞDURİYETİ MADEM ÖYLE BAŞTAN MÜDAHELE ETMELİYDİN BEN İYİ HIRSIZIM AYAKLARINA LÜTFEN KİMSE İTİBAR ETMESİN ÖMRÜ İNSANLARI İFŞA ETMEKLE HATTA ESKİ KIZ ARKADAŞINI BİLE İFŞA EDECEK BİR İNSANIN NASIL BİR DEĞER YARGISI OLABİLİR Kİ NAMUSLU DÜZGÜN HIRSIZ OLUP İNSANLARA YARDIMCI OLUYORUM DİYE BİZİ BURDA YÖNLENDİREBİLİYOR.

BU BAŞLIK ALTINDA SUÇ İŞLENMEKTEDİR LÜTFEN YETKİLİ KİŞİLER İLGİLENSİN.

belli ki o da senden intikam aliyor (senem denen arkadasindan da herhalde eskiden intikam alip resimleri internet aleminde yaydi), artik ne derece iyi niyetle burada ki magdurlara yardim ediyor, Allah bilir, ama senden kesin intikam aliyor, kiz arkadasina mesajlar göndermissin, ortaligi karistirmissin. c64 ve mert bence ayni kisiler, intikamci bir tip herhalde, bu serefsizi ipe verdi, nankör degiliz, ama yazismalardan bu ikisinin de uzun zamana dayali bir hukuklari oldugu ortaya cikiyor ('bana yaptigin ilk yanlis degil' diyor). yani anlayacagin bu yanlisi yapmasa, bunlara araci olup kendi etik prensiplerine ters düshsede, pasif olarak yardimda bulunmus olacakti.

1. kimlik ishini serdar iptal ediyor
2. mert bana yanlis yaptin, ilk yanlisin degil diyor, bunu engelliyor
3. serdar salagi bunun kiz arkadasina satasiyor, mert sinirleniyor
4. mert intikamci oldugu icin bunu burada c64 diye ele veriyor.
5. c64 yavas yavas serdarin elemanlari veya kendisi tarafindan ifsa ediliyor, süphe oldugu icin..
6. mert sahsen ortaya cikiyor, tüm bilgileri eksiksiz paylasiyor.

netice: hepsi pislik, ama mertin verdigi fayda ve yardimi inkar etmemek gerek. sahsi problemlerden dolayi hepsi birbirini ele verdi, toplayin gitsin topyekün, tikayin bunlari hapse.

Allah yinede en iyisini bilir. Allah islah etsin hepinizi. Hukukcu arkadasa tesekkürler.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
January 07, 2018, 10:35:01 AM

c64k, Mert'in kendisi. İfşa edilince yeni bir hesapla sanki önceki kendisi değilmişcesine açıklama yapmaya kalkıştı fakat bariz belli.
Mert, söylediklerinde; Bitcoinlerin kişilerin-mağdurların hesaplarından çalındığı için hırsızlığı tasvip etmediğini ve yardım etmediğini söylüyor. Böylece modern bir robin hood imajı vermek istiyor ama daha sonrasında kendi eliyle verdiği whatsapp konuşmalarında hırsızlık olayı için kilit taşı olan sahte kimliklerin basılmasında aracı olduğunu kendisi gösteriyor. Sonrası malum kendi aralarındaki saçma sapan anlaşmazlıklardan iptal oluyor. İşin belki bizim bilmediğimiz kısmı; yüzde'de anlaşamadılar ve Mert ifşa ederek intikam almaya çalışıyor.

Mert'in farklı şekillerde buraya gelip yazarken hangi psikolojiyle yazdığını anlamak zor;
-Belki günah çıkarmaya çalışıyor, belki intikam amacında, ya da yüksek ihtimal psikolojik rahatsızlıkları var ve bazı suçlularda olduğu gibi işlenen illegal işler, fiiller sonucunda suçlu içten içe mazoşist bir şekilde yakalanmak istiyor ve bunun için arkasında bilinçli olarak bilgi kırıntıları bırakıyor.

Benim Mert'in yazdıklarından ve geçmişte yaptığı şeylerden anladığım; Ciddi psikolojik rahatsızlıkları var.

Serdar hakkında çok birşey bilmiyoruz. Mert'in anlattıklarından onun suçlu olduğu kanısına vardık ama suçtan, suçu işleyenden çok ego tatmini var yazılarda..
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 07, 2018, 11:19:56 AM

sim kart değişikliği sadece nufus cüzdanı değil , cüzdan sahibinin bizzat başvrusu, kimliği ve imzası ile yapılır. aksi bir durum varsa yapan ilgili bayi dolayısıyla onun bayilik aldığı operatör direk suçludur. hakkınızın peşinden koşarsanız paranızı yasal faiziyle tanzim edersiniz.
yok btc yasadışı savcılığa gitmeyin diye zırvalayanlara heralde bu forumda kimse inanmaz.
slayracker
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
January 07, 2018, 11:34:57 AM

c64k, Mert'in kendisi. İfşa edilince yeni bir hesapla sanki önceki kendisi değilmişcesine açıklama yapmaya kalkıştı fakat bariz belli.
Mert, söylediklerinde; Bitcoinlerin kişilerin-mağdurların hesaplarından çalındığı için hırsızlığı tasvip etmediğini ve yardım etmediğini söylüyor. Böylece modern bir robin hood imajı vermek istiyor ama daha sonrasında kendi eliyle verdiği whatsapp konuşmalarında hırsızlık olayı için kilit taşı olan sahte kimliklerin basılmasında aracı olduğunu kendisi gösteriyor. Sonrası malum kendi aralarındaki saçma sapan anlaşmazlıklardan iptal oluyor. İşin belki bizim bilmediğimiz kısmı; yüzde'de anlaşamadılar ve Mert ifşa ederek intikam almaya çalışıyor.

Mert'in farklı şekillerde buraya gelip yazarken hangi psikolojiyle yazdığını anlamak zor;
-Belki günah çıkarmaya çalışıyor, belki intikam amacında, ya da yüksek ihtimal psikolojik rahatsızlıkları var ve bazı suçlularda olduğu gibi işlenen illegal işler, fiiller sonucunda suçlu içten içe mazoşist bir şekilde yakalanmak istiyor ve bunun için arkasında bilinçli olarak bilgi kırıntıları bırakıyor.

Benim Mert'in yazdıklarından ve geçmişte yaptığı şeylerden anladığım; Ciddi psikolojik rahatsızlıkları var.

Serdar hakkında çok birşey bilmiyoruz. Mert'in anlattıklarından onun suçlu olduğu kanısına vardık ama suçtan, suçu işleyenden çok ego tatmini var yazılarda..

Merhaba,

Açıklığa kavuşturmak istediğim bir kaç şey daha var, bu mesajları da okuyunca lüzum gördüm.

* ) İfşa edilmek ya da edilmemek gibi bir kaygım yok, olmadı. Ben genelde bir hata yaptığım zaman diğer insanları suçlamak yerine gidip hatasını üstlenip bedelini ödeyen insanlardan biriyim. Öyle kaygıları olan insanlar bu meslekte sokağa ekmek almaya çıkamazlar paranoyak olurlar.
* ) Bu Serdar denilen şahısla olan problemim benim özel problemim. Bu konuyu da o zamandan sonra inanın bir gün takip etmedim. Taaki bir dostum bu konuyla ilgili twitter dan birşeyler paylaşana kadar. Görünce dikkatimi çekti, araştırdım, bir iki insana sordum zaten iş kendi rengini gösterdi. Müdahil olmamın sebebi evet normal insanların zarar görmesi ve müdahil olmamam durumunda "bilgisayarına virüs girmiş kardeşim" safsataları ile bu zararın insanların cebinden çıkmaya çalışacağını öngörmemdi. Yani bu iş üzerinden herhangi bir yüzde ya da anlaşma konuşma yapma gibi bir durum olmadı.
* ) Tabii ki insanlara yardım ederken aynı anda Serdarın yaptığı o.ç. luğun yanına kar kalmaması benim için şans oldu.
* ) Hiçbir zaman Robin Hood olmaya çalışmadım. Robin Hood zenginden çalar fakire dağıtır. Ben çaldığımı kendim yedim, arkadaşlarıma yedirdim.
* ) Benim yaşadıklarımın % bilmem kaçını yaşayıpta hiçbir psikolojik destek görmeden benim şu an yaşadığım gibi bir hayat yaşabilen biriyle henüz tanışma şerefine erişemedim. Bardak dolu mu boş mu , nerden bakılıyor, bir perspektife göre diğeri üzerinden yorumda bulunmak tabiiki çok kolay.

Özetle, bir avukat arkadaşın ve bilinçli, kafası çalışan herkezin en başından söylediği gibi.
Mutlaka vakit kaybetmeden gidip C.Savcılıklarına suç duyurusunda bulunun. Ben hiçbir yerde de beni kayırın da demedim.İçiniz daha rahat edicekse benide şikayet edin hiç sorun değil. Bu adam açığa çıktığını anladığından beri ya çoktan Gürcistan a geçmiştir. Ya da Gürcistan a geçme yolundadır. Artık parasıda var. Umarım yok olmadan ensesine yapışabilen olur.
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
January 07, 2018, 11:41:58 AM

bu nasıl iştir arkadaş ya bu işler bu kadar basitmi  numaramı götür kopyalattır bunu yapan hangi vicdan acaba. insanların emeklerini bu denli hiçe saymak olurmu arkadaşlar ...

bunun elbette yasal yolları vardır ve en kısa zamanda adım atılacağını umuyorum.
Calligiato
Member
**

Activity: 137
Merit: 10

View Profile WWW
January 07, 2018, 11:44:10 AM

Bu işin bu aşamalara geleceği belli idi. Keşke kimlikle hesap onaylama muhabbeti olmasaydı, tabi o zamanda ayrı bir güvenlik sorunu olurdu. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık durumu...
bitcointr01
Full Member

Activity: 149

View Profile
January 07, 2018, 12:03:23 PM

Bir kaç gündür bu konuyu takip ediyorum, neler olmuş neler. Parası çalınan arkadaşlara öncelikle geçmiş olsun, konuda bir sürü kanıt yazılmış. Bence vakit kaybetmeden savcılığa başvurun, işin peşini bırakmayın.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
January 07, 2018, 12:22:51 PM

Arkadaşlar bir avukat olmasam da az çok hukuk konularını takip ediyorum. Muhakkak daha önce de yazılmıştır. Borsadaki yatırımlarınız sim kart kopyalama gibi yöntemlerle çalınıyorsa, burada operatör bayisinin suçu vardır. Sim kart değişikliğini sizin yaptığınızı ispatlamak zorundalar.

Vakit kaybetmeden acilen suç duyurusunda bulunmanızı tavsiye ediyorum. Şu an bu sorundan etkilenmedim ancak borsadaki az miktarda yatırımımı kaptırmamak adına ne yapacağımı düşünüyorum.

Faydası olacaksa birkaç önerim var:
1) Nerede olursa olsun kolay kolay tahmin edilemeyecek şifreler kullanın. Bir sitede kullandığınız bir şifre varsa başka bir sitede kullanmayın.

2) Authenticator backuplarını mutlaka kağıt formda güvenli bir lokasyonda saklayın. Telefonunuzun da çalınma riski var ve sıfırlama yapmanız gerektiğinde bu yedeklere ihtiyaç olacak.

3) Hackerler 2FA aktifse muhtemelen devre dışı bırakmak için borsalara yalvaracaktır. Burada borsaların izleyeceği tavır önemli. Benim aklıma şöyle bir yöntem geliyor. Sonuçta hepimiz fotolarımızı ve kimliklerimizi verdik. 2FA devredışı bırakmak için/yenilemek için talebin geçtiği bir video kaydı gereksin. Böylece hacker bu adımı kolay kolay atlatamaz.

4) Borsaların para çekme talebi geldiğinde epostaya onay maili göndermesi bence simkarta sms yollamasından daha güvenli. Eposta şifrenizi çok güçlü belirlerseniz simkart kopyalamaya kıyasla bu şifrenin kırılması daha zor olacaktır.

Farklı düşünceler olabilir ancak ne yazık ki hiçbiri yaşanılan stresi gidermiyor... Umarım kayıplarınızı en kısa sürede geri alabilirsiniz.
erikliwater
Full Member

Activity: 252

The future is your Genome

View Profile
January 07, 2018, 01:14:40 PM

Kimlik bilgilerimi başka insanlar ile paylaşmaktan işte bu yüzden çekiniyorum.İçlerinden biri mutlaka bir sızıntı yapıyor.Umarım hangi şirket ve ya şirketlerin içinden bu sızıntının olduğu bir an önce tespit edilir.

yawan
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
January 07, 2018, 01:39:20 PM

Kimlik bilgilerimi başka insanlar ile paylaşmaktan işte bu yüzden çekiniyorum.İçlerinden biri mutlaka bir sızıntı yapıyor.Umarım hangi şirket ve ya şirketlerin içinden bu sızıntının olduğu bir an önce tespit edilir.

aynen mağdur olan arkadaşlar sadece isim olarak hangi şirketlerdeki hesaplarında sıkıntı çıktığını açıklasalar herkes ona göre önlemini alır. bu şirketlerin isimlerini heryere paylaşmak lazım. hatta o şirketlerin batmalarına yardım etmek lazım bence. bu kadar kolay olmamalı milletin bilgilerine ulaşmak. önlemini alması lazım bu firmaların yada sonuçlarına katlanmaları lazım.
unnamed1111
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
January 07, 2018, 01:40:22 PM

vakanın herhangi bir çeşit siber saldırıyla alakası yok , bildiğiniz örgütlü hırsızlık.tiplere de bakarsanız hacker olabilecek kalifikasyona sahip değiller olsa olsa çubuk kraker olurlar.

sorun yaşayan arkadaşlar hangi borsalarda hesaplarının olduğunu ve hangilerinde aynı şifreyi kullandıklarını paylaşırlarsa , sıkıntının kaynağı hakkında bir tespitte bulunulabilir.

bir de şöyle bir durum var şifresine bir şekilde ulaşılan hiçbir banka hesabı da güvenli değil o halde , madem kirli polisler kimlik bilgilerini sızdırabiliyorsa.
sim kartı değişikliğinde bankayı aradığınızda kızlık soyadı adres sorup onaylıyorlar zaten.

*gammazlayan arkadaş/arkadaşlar yiğit adammış bu arada.en azından sorunun bireysel kaynaklı değil de borsa içinden olduğunu bildirdikleri için kendilerini teşekkürü borç bilirim.bulundurduğum para miktarı ne kadar düşük olsa da(sermayeme oranla yüksek) , uyarıları sayesinde artık hiç para bulundurmayacağım.

Serdar yavşağı muhtemelen tüymüştür(tüymemiş olacak kadar salak değildir heralde)
Mağdur arkadaşlara geçmiş olsun umuyorum zararınız bir şekilde kompanse edilir.

BHSMC
Full Member

Activity: 188
Merit: 110

View Profile
January 07, 2018, 05:12:10 PM

Arkadaşlar, 17 sayfanın tamamını okudum. Hukukçuyum. yaklaşık 6 yıldır uzmanlık alanım bilişim hukuku diyebilirim.

Buradan tüm mağdur arkadaşlara şunu diyorum. Sakın durmayın acilen savcılığa gidin, karakola gitmeyin, polisler işin uzmanı değil onlarla uğraştığınıza değmez, iş yapmamak için sizi yıldırabilirler, korkmayın ben arkanızdayım. Şikayetinizi savcılığa yapın, daha garanti.

Türkiye'de bitcoin ve altcoinler yasal. Yasak değil. BTCsi olan tanıdığım hakim-savcı-kaymakamlar, avukatlar vs var. Sakın ola bitcoin yasal değil diyerek korkup savcılığa gitmekten çekinmeyin.

Hukuki olarak btclerinizin TL karşılığını söz konusu sitelerden alabilirsiniz dava açarak. Bu konuda yardım ihtiyacı olanlara ücretsiz olarak yardımcı olurum. Kendim de btc yatırımcısıyım, halinizden anlıyorum. Size yardımcı olmak benim görevim.

Olayın hukuki tarafına gelecek olursak, söz konusu bilgiyi ya sızdıran ya da ihmali bulunan kişiler btc borsaları çatır çatır dava açılarak alırsınız paralarınızı, bu borsaların hukuki olarak hiçbir kaçışı yok.

Ayrıca sim kartı veya resmi belgelerin sahte olarak koplanmasına aracılık ettiğini kabul eden biri var gibi. O da gayet zor durumda kalacak. Bilakis onun yaptığı da suç. Hesabını verecek. Onu da şikayet edin.

Son olarak bu mesajımdan sonra bana karşı cevap yazıp muhtelemen hukukçu olduğunu filan iddia ederek kötüleyecek ve şevkinizi kıracak kişiler çıkacaktır. İtibar etmeyin, tek korkuları yasal mercilere başvurmanız. Sakın olsun çekinmeyin.

6 yıldır bilişim suçlarıyla ilgileniyorum. İnternet üzerinden dolandırıcılık yapanların önemli bir kısmı ağır gerizekalı. Birçoğu şu an hapiste, minimum 50 yıl yatarı oluyor. Savcılığın onlara ulaşması üç beş ayı bulduğu için ne kadar ağır bir suç işlediklerinin farkında değiller.

Arkadaşlar Türk adalet sistemine güvenin. Bu ülkenin hakimi savcısı iyidir, buranın insanıdır, halinizden anlayacaktır. Kul hakkından korkmayan, Allah'tan çekinmeyen üç beş kendini bilmezin sizi yıldırmak için yazdıklarına inanmayın.

Şimdiden tüm mağdurlara geçmiş olsun. Ama umudunuzu kaybetmeyin. Paranızın peşine düşün. Son olarak dilekçe örneği zayıf. Dilekçelerini kişiselleştirin, kendi olayınızı detaylıca tek tek yazın ki, savcılar delilleri nokta atışı tespit etmeye çalışsın.

Kaybolmamasi adina buraya kopyaliyorum.
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
January 07, 2018, 05:13:54 PM

bence acilen borsaların statik ip giriş eklemeleri gerekmektedir tek çözüm statik ip adresimizden giriş güvenliği başka çaresi kalmadı bu işin benim borsalardan birinde statik ip giriş ve Türkiye dışında giriş seçeneğini engellemiştim onda en ufak sorun yaşamadım.
nasuhdede
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 1

View Profile
January 07, 2018, 06:59:12 PM

bence acilen borsaların statik ip giriş eklemeleri gerekmektedir tek çözüm statik ip adresimizden giriş güvenliği başka çaresi kalmadı bu işin benim borsalardan birinde statik ip giriş ve Türkiye dışında giriş seçeneğini engellemiştim onda en ufak sorun yaşamadım.

Türkiye'deki yasa gereği, dinamik ip de olsa, tüm ip ve log kayıtları 2 yıl boyunca saklanmak zorunda, yasa değişikliğinden önce 1 yıldı. Birçok kişi, kayıt altına alınıyoruz vs diye ağlarken ben desteklemiştim. Sonuç itibariyle geleceğini düşünmeyen üç beş gerizekalı için bu tip yasalar şart. Hangi borsadan ne zaman, ne şekilde işlem yapılmış hepsinin kaydı var ve saklanmak zorunda.

Ama umarım ki İnşallah bu yerli borsalar, bu kayıtları tutmamıştır, böylelikle mağdurların zararını da kendileri karşılamak zorunda kalacaklardır. Ne demişler servis sağlayıcının sorumluluğu...

Buradan da bir lafım var sevgili dolandırıcı arkadaşa, yarın annen veya baban hasta olacak, gelemeyeceksin. Onlardan biri ölecek cenazelerine katılamayacaksın, kardeşin evlenecek, sen olmayacaksın. Yeğenin olacak, sevemeyeceksin bile. Dünya kadar servetin olsa dahi, en basit duyguları sevdiklerinle paylaşamadıktan sonra hayatın bir anlamı var mı sence? Burada Gürcistan'a kaçtığından vs bahsedilmiş. Hiç mi geri gelmeyeceksin, hiç mi yakalanmayacaksın? Hiç mi Türkiye'ye yolun bir daha düşmeyecek. En nihayetinde pasaport süren bitince Türk konsolosluğuna başvurmayacağını mı sanıyorsun?
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
January 07, 2018, 11:57:17 PM

Olaylar film gibi ama ben hiçbir şekilde borsa hacklendiğini ya da bir borsa çalışanının bu bilgileri sızdırdığına inanmıyorum. Buradaki arkadaş payını alamadığı için itirafçı olmuş gibime geliyor. Olan şey belli Serdar denen şahıs parası bol olan adamları internetten tespit edip daha sonra polis ya da bir kamu görevlisi aracılığı ile kimlik bilgilerine ulaşmış. O kimlik ile anlaşmalı bir bayiden hat çıkartıp gelen sms ile parayı sırtlamış gibi gözüküyor. Hem Serdar hem Mert denen şahıstan şikayetçi olunmalı, Mert işin ucunun ona dokunacağını anladıktan sonra itirafçi olmuş bence hem payınıda alamamış. Siz ikisine de dava açın rahat edersiniz, suçu yoksa zaten birşey olmaz.
SerMeric
Full Member

Activity: 307

View Profile
January 08, 2018, 09:47:37 AM

Kaybolmamasi adina buraya kopyaliyorum.

arkadaşın söylediklerine kesinlikle katılıyor ve mağdur olan arkadaşlar adına kendisine çok teşekkür ediyorum. Burda kimin suçlu olup olmadığını tartışacak kişiler bizler değiliz hukukçular hakimler ve savcılar. Bunu burada tartışarak arkadaşların kafasını karıştırıyor belki de istemeden de olsa yıldırıyoruz, vaz geçiriyoruz. Yapmamız gereken şey bizim elimizde delil olabileceğini düşündüğümüz her ne veri varsa bunu devletin ilgili makamları ile paylaşıp konunun onlar tarafından çözülmesini beklemek. Daha önce de dediğim şeyi hukukçu arkadaşımız da teyid etmiş. Devlet şikayet olduğu zaman bunu takip eder arkadaşlar. En yakın kimin yakasına yapışabiliyorsa onun yakasına ordan da başkasının yakasına yapışarak bu konuyu çözer. Geç eder, sonuç alması uzun sürer ama mutlaka yakalar. Ve işlenen suçlar basit suçlar değil alacakları muhtemel cezaları düşününce keşke yapmasalardı o çaldıkları btc onları kurtarmayacak.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: