Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:52:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Bir minik tüyo...Hodl  (Read 1923 times)
Asmilker (OP)
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
January 05, 2018, 03:33:54 PM

O kadar yeni gelişen bir piyasa ki önümüzdeki 2-3 sene bile girmek için geç olmayacak.
Lakin tüm dünya her zamanki gibi yine çok ilerimizde kripto para konusunda da.O yüzden ne kadar hızlı adapte olabilirsek o kadar iyi bizim için.Mevcutta binlerce coin var,yeni gelecek olan binlercesi daha var,bu yüzden kaçırılmış herhangi bir şey yok,aksine yol çok açık ve yeni.Ama önemli bir konu var,araştırma!!Kulaktan dolma bilgiyle,bunun ismi güzelmis bak insanlar bunu konusuyorla hareket edilmemeli.Açıp bolca okuyun,takip edin,platformlarına girin.
En önemlisi alacağınız coini seçerken de,aldıktan sonra satmak için de sabırlı olun.
Piyasada Hodl denen bir terim var,bizlere diyor ki tutun,sabredin.
Nasıl ki %200lük artıslar bile piyasada cok fazla gozukuyor, aynı şekilse düşüşlerde mevcut.Korkup kaçmamak lazım bana kalırsa.Düşüşten sonraki pikler de oldukça kuvvetli geliyor.Hep böyle olacak diye bir kaide var mı?Tabiki hayır.
Ama korkup kaçma,Sabret,Tut
Hodl Hodl Hodl
1714848755
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714848755
Reply with quote  #2

1714848755
Report to moderator
1714848755
Hero Member
*

Ignore
1714848755
Reply with quote  #2

1714848755
Report to moderator
1714848755
Hero Member
*

Ignore
1714848755
Reply with quote  #2

1714848755
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714848755
Hero Member
*

Ignore
1714848755
Reply with quote  #2

1714848755
Report to moderator
1714848755
Hero Member
*

Ignore
1714848755
Reply with quote  #2

1714848755
Report to moderator
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
January 05, 2018, 03:48:16 PM

Buradan bütün crypto currency holderlarına selam. Bu arada hodl ne demek? Bunu bilmeyen arkadaşlara açıklayayım;

Bir coin'in fiyatı düşerken satmadan direnmek, elinde tutmak. Hodl versiyonu bilerek yanlış yazılır, sarhoş kekonun teki gaza gelip forumda başlık açmış typo yaparak, ordan öyle kaldı şimdi herkes hodl olarak kullanıyor.

temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
January 05, 2018, 04:15:09 PM

Buradan bütün crypto currency holderlarına selam. Bu arada hodl ne demek? Bunu bilmeyen arkadaşlara açıklayayım;

Bir coin'in fiyatı düşerken satmadan direnmek, elinde tutmak. Hodl versiyonu bilerek yanlış yazılır, sarhoş kekonun teki gaza gelip forumda başlık açmış typo yaparak, ordan öyle kaldı şimdi herkes hodl olarak kullanıyor.

valla Cheesy 1 yıldan beri burdayım bilmiyorum aq Smiley doğpruysa gerçekten komikmiş.
Sefatih
Member
**

Activity: 150
Merit: 11

The Great Trader

View Profile WWW
January 05, 2018, 04:57:23 PM

Çok güzel açıklamışsın. Özellikle yeni arkadaşlar genelde altlarda kalıyor. Tabi altların sert düşüşünce içeride kalanlar dehşet fırsatlar kaçırıyor. Bu piyasada ben aldım düştü zarar ettim diyeni şaşarım. Adam hodl demiş. Bekle,sabret. Kazanamıyorsan , KAYBETMEYECEKSİN.
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
January 05, 2018, 05:21:57 PM

Silkeleme operasyonlarında genelde piyasada yeni olanlar panik yapıp uzaklaşıyorlar. Yakın çevremde benim önerilerimle bir miktar Bitcoin alımı yapanları zor tutuyorum patladı patlayacak diye nasıl panik yapıyorlar anlatamam Cheesy

myortvyje
Member
**

Activity: 224
Merit: 52

View Profile
January 05, 2018, 07:03:52 PM

2 kere panik yapıp satsalar yapmamaları gerektiğini anlarlar bazen bir musibet bin nasihattan iyidir. Ben ilk olarak iota almıştım ve pumplanmıştı, tabii ben o zamanlar bu terimlere yabancıyım 29kdan girmiştim. sonra bir kaç günde 19k ya düştü ama inat ettim ve satmadım 10 gün içinde 35k dan sattım. Bu da böyle bir anımdır.
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
January 05, 2018, 07:08:28 PM

Welcome to sabır edenlerin sabır etmeyenlerin parasını yediği dünya ya  Cool  bu iş böyle 
chuckk
Member
**

Merit: 10

View Profile
January 05, 2018, 08:40:01 PM

Alıp unutma taraftarıyım ben de. Piyasa oldukça dalgalı olduğu için bu yapmak kimi zaman zor oluyor. Paniğe kapılabiliyoruz ama uzun vadede kaybettirecek coin sayısı o kadar az ki.. Bize düşen sadece sabırlı olup beklemek.

altanbyz
Member
**

Activity: 112

View Profile
January 05, 2018, 10:09:01 PM

Beklemeyi sinirleri kaldırmayacak olanlar stop-loss yapsınlar bu kadar zor değil. Kardan zarar etmek moral bozucu olabiliyor insan cebinden para çıkmış gibi hissediyor ama sakin sakin hodl
seymenyunus16
Newbie
*

View Profile
January 06, 2018, 06:38:05 AM

abi hodl u doğru kavramak lazım mesela bir coin 6000 satoshiye çıktı 5 e düştü. baktın çakılacak. Tekrardan altlardan toplamak için çıkıp geri alabilirsin. Yoksa belli seviyelere gelmesi zor olabiliyor bazen. O yüzden alırken dikkat edin stop loss kullanın muhakkak.
Paparozzi
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
January 06, 2018, 01:39:49 PM

Zaten sabretmezsek bir şey kazanamayız ki. mesela benım nxt de suan bir miktar yatırımım var ama düşüyor sürekli, çekersem zaten zarara gireceğim, beklemekten başka çare yok, ameleliğin de lüzumu yok.
joshuadav
Newbie
*

Activity: 152

View Profile
January 06, 2018, 03:27:13 PM

HODL kelimesini gördükçe aklıma Game of Thrones taki HODOR aklıma geliyor. Hold the door, Hold the coinnnn
sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
January 06, 2018, 03:43:40 PM

Bir Çin atasözü der ki: "HODL yapan düdüğü çalar"  Grin Grin İğrençti ama olsun  Cheesy

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
January 06, 2018, 03:49:26 PM

Grafiklerin içinde boğulmayayım, başım ağrımasın veya zamanım yok bunlarla uğraşacak diyenler için en güzel olay HODL. Yoksa bu işi iyi bilenler sizin düşerken satmadığınız coini çoktan elden çıkarmış ve dipten almak için zaman kolluyor oluyor. Bu yüzden de Hodl yapanlar 1 kazanıyorsa diğer manyaklar 2 kazanıyor. Ayrıca tepeden alırsan o hodl sana eziyet olur. Dipten alırsan en keyifli en umursamaz hodl senin ki olur.

Ben hep bu örneği veririm çünkü aklıma kazınmış. DGB 2200 den alanlar neredeyse 1 yıl olacak daha o seviyeye gelmesi için yeni yeni umutlar yeşeriyor. Hodl yapanların sinirlerinin çelik gibi olması lazım.
kriptocan
Newbie
*

Activity: 67

View Profile
January 06, 2018, 05:11:33 PM

Hodl için biraz kafa rahat olması gerek anladığım kadarıyla. Kesinlikle kısa zaman içinde ihtiyaç duyulan parayı yatırmamak gerek.
kimsesiz
Member
**

Activity: 112

View Profile
January 12, 2018, 12:01:19 PM

Bu mantık düşük sermayeli yatırım yapıp dur bakalım ne olacak diyenler için geçerli ve doğru bir mantık bence. Fakat günlük trade yapan arkadaşlar tanıyorum piyasayıda takip ederler. Güzel paralar kazanıyorlar. Beklemek kaybettirir demiyorum kesinlikle oda kazandırır hatta çokta güzel kazandırır. Fakat takip halinde olup piyasa araştırması yapan varsa bide belli bir sermayesi bence güzel kazanır.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 12, 2018, 12:12:42 PM

Bu mantık düşük sermayeli yatırım yapıp dur bakalım ne olacak diyenler için geçerli ve doğru bir mantık bence. Fakat günlük trade yapan arkadaşlar tanıyorum piyasayıda takip ederler. Güzel paralar kazanıyorlar. Beklemek kaybettirir demiyorum kesinlikle oda kazandırır hatta çokta güzel kazandırır. Fakat takip halinde olup piyasa araştırması yapan varsa bide belli bir sermayesi bence güzel kazanır.

iki farklı strateji.
birisinde kısa vadeli hareket ederler. haberler, tweetler, grafikler her şeyi inceler. günlük, haftalık al sat yaparlar. çok dikkatli bir okadar bilgili ve bağımlı olman gerekli. piyasaya hakimdir. yeri gelir %5 zarar ile satar alternatifi olduğu için oraya geçer %20 kar koyar zararını karşılar. her mum hareketinden bir şeyler kapmaya çalışır.
diğer tarafta hodlcu sabırlı. hemde çelik gibi sabırları olan azimli insanlar. projeyi yemiş yutmuşlardır. inanırlar projenin başarılı olacağına. %50 zarar eder yine yıpratmaz kendisini. x50sini alacağı günü bekler. bilgilidir disiplinlidir.

ben aynı para ile iki stratejinin karıştırılmamasına inanıyorum. ikisi farklı. kısa vadeli yapıyorsan o parayla kısa vade çalış günlük kar et ama uzun vadeye beklettiğin coinlere dokunma sonra çok üzülüyorsun.
Asafc
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
January 12, 2018, 01:36:36 PM

HODL

iki farklı strateji.
birisinde kısa vadeli hareket ederler. haberler, tweetler, grafikler her şeyi inceler. günlük, haftalık al sat yaparlar. çok dikkatli bir okadar bilgili ve bağımlı olman gerekli. piyasaya hakimdir. yeri gelir %5 zarar ile satar alternatifi olduğu için oraya geçer %20 kar koyar zararını karşılar. her mum hareketinden bir şeyler kapmaya çalışır.
diğer tarafta hodlcu sabırlı. hemde çelik gibi sabırları olan azimli insanlar. projeyi yemiş yutmuşlardır. inanırlar projenin başarılı olacağına. %50 zarar eder yine yıpratmaz kendisini. x50sini alacağı günü bekler. bilgilidir disiplinlidir.

ben aynı para ile iki stratejinin karıştırılmamasına inanıyorum. ikisi farklı. kısa vadeli yapıyorsan o parayla kısa vade çalış günlük kar et ama uzun vadeye beklettiğin coinlere dokunma sonra çok üzülüyorsun.

Tabi arkadaşın dediği kesinlikle doğru ama projeyi iyi analiz etmek lazım
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 12, 2018, 02:33:50 PM

Evet hocam kesinlikle ama kesinlikle bende Hodlcuyum, başarısına inanacağınız koinleri tek tek listeleyip hepsi ufak ufak alınıp saklanabilir kanaatindeyim,
bmirror83
Newbie
*

Activity: 100

View Profile
January 12, 2018, 03:23:41 PM

aldıktan hemen sonra düştü çoğu coin, tutmayıp ne yapacaksın zaten.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: