Bitcoin Forum
May 21, 2024, 01:11:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Bir minik tüyo...Hodl  (Read 1923 times)
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266
Merit: 0

View Profile
January 15, 2018, 05:07:10 PM

Hold etmek gerçekten çok önemlidir, mesela ETH son dönemde resmen şov yaptı.
sentinel73
Member
**

Activity: 135
Merit: 10

Decentralized Transportation Solution

View Profile
January 15, 2018, 05:36:18 PM

Uzun süre elde tutmanın ben de kazandıracağını düşünüyorum. Özellikle en ufak bir düşüşte panik yapılıp anlık satışlar gerçekleştirebiliyoruz ancak çoğunun sonunda pişman oluyoruz. Sakin kalabilmek bu piyasada kazanmak için gerekli olan en önemli özelliklerden biri...

onur_simsek
Member
**

Activity: 196

Pro Translation Agency, Istanbul

View Profile
January 15, 2018, 05:43:39 PM

2018 hodl yılıdır. ne varsa hodl
A.Kirsanov
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
January 15, 2018, 05:52:20 PM

Neredeyse her yeni başlayanın yaptığı hata; düşüş yaşanmaya başladığını görüp panikle satmak. Piyasayı iyi analiz edip düşüş anını yakalayabiliyorsanız (ki ben bu konuda pek yetenekli değilim) ve ardından yükselişe geçmeden takrar alabilecek şansınız(yetenek mi demeli) varsa satmak mantıklı olabilir. Ama bu kadar yetenekli ve/veya şanslı değilseniz tek seçenek hodl. Az da olsa kazandığınızı, en azından kaybetmediğinizi  göreceksiniz.
mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
January 15, 2018, 07:17:45 PM

Kendimize birkaç koin belirleyip alım yapıp hodl yapsak en az 6 ay için sizce paramızdaki değerlenme ciddi rakamlara ulaşır mı, 2018 olduğumuzu ve kripto dünyasının tanınmayan başladığını düşündüğümde sadece bu yolla bile birşeyler elde edileceğini düşünüyorum
pma17
Newbie
*

Activity: 61

View Profile WWW
January 15, 2018, 08:04:17 PM

piyasayı ve coinleri bu coinleri izleyeceği yolları iyi araştırıp coin dünyasına giriş yapmak gerekiyo hodl da işin anahtarı Smiley
Pusher_59
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
January 15, 2018, 08:07:31 PM

Miktar ufaksa hodl tabii ki ama ilk hevesle ciddi rakamlarla girmiştim yüreğim zıplıyordu, onun için canını yakmayacak rakamlarla ilerlemek ve serpmek lazım bence, o zaman hodl  Cool Cool
SempTemp
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
January 15, 2018, 08:19:04 PM

ozaman hodl akar btc bakar diyelim  Shocked
win_win
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
January 15, 2018, 08:26:32 PM

Kesinlikle sonuna kadar HODL! Uzun vadede projesi sağlam coinlerin kaybetme ihtimali yok. Smiley
iconista
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
January 16, 2018, 03:08:54 PM

Aldığım  altcoin değer kazandığında, alım maliyeti karşılığı kadarını tekrar BTC ye çeviriyorum. Böylece elimde kalan altcoine 0 maliyetle sahip oluyorum.
Bu noktada Hodl yapmak kolay oluyor.

Düşenlerde mecburen Hodl, stop loss yok, sonuna kadar bekliyorum, bekleyeceğim.
Renovatioo
Member
**

Activity: 159

View Profile
January 16, 2018, 05:09:26 PM

Hodl kelimesinin nereden çıktığı şu linktedir. 😂
https://bitcointalk.org/index.php?topic=375643.0
win_win
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
January 16, 2018, 05:23:51 PM

Neden Hodl? Bitcoin ve onla birlikte toplam market hacmi sürekli dip ve pik yapıyor. Daha 2017 senesinde temmuz, eylül ve aralık ayında %32 lik dipler yapmış. Bugünkü baktıgımızda %31.2 dip var. Bull run yaklaşıyor. Şubat ayı gibi başlar. Korkup parasını bozduran da kaybeden yatırımcı olarak kalacak malesef.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
January 16, 2018, 07:08:38 PM

Her türlü hodl ama milletin anasını ağlattılar be. Şu düşüşü yeni giren ya da girmek isteyen adama nasıl açıklarsınız? Bizim için normal tabii sürekli yaşanabilecek şeyler ama yeni yatırımcıları ürkütüyor. Açgözlü herifler piyasanın ayarları ile fazla oynuyor. Şimdi hodl yapmayan acemiler sattı çıktı bunlar yine toplayıp yükseltecek 3 ay sonra bir daha çakacak. Risk alan, sabreden kazanıyor illa ki ama yatırımcılar için bu iş cidden güvenli değil. Şuan 1 sene bekletmeyi düşündüklerim var elimde ama bu oynak piyasada sanırım beklediğim noktaya ulaşmadan da çıkabilirim. Düşüş trendine girerse hedefi 3-5 ay uzatmak istemem.
seymenyunus16
Newbie
*

View Profile
January 16, 2018, 07:51:35 PM

Bu aralar dilimizden eksik olmayan kelime. Yeteri kadar hodl dedim. Artık full btc dönmek istiyorum şu sarsıntıları atlatıp altları sattıktan sonra Smiley
kmlkkl
Member
**

View Profile
January 16, 2018, 08:25:00 PM

Bu zamana kadar btc çöp dedim hala da sözümün arkasındayım. Hiçbir işimize yaramayan coin bize sadece engel yaratıyor. Piyasanın tek ona bağlı olması tüm hepsine etki ediyor. Bende size katılıyorum panik satışları yapılmamalı bu daha çok kaybettirir. Sabırla beklemek gerekir.

HODLAMK
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
January 16, 2018, 08:46:49 PM

Hodl kelimesinin nereden çıktığı şu linktedir. 😂
https://bitcointalk.org/index.php?topic=375643.0

parayı viskiyle yemediyse sevgilisinin gittiği barı satın almıştır herhalde Smiley
mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
January 16, 2018, 09:02:32 PM

Elinizdeki koini uzun süre tutup sonunda çok fazla kaybetmeniz biraz istisna bir durum galiba eğer birazcık araştırarak alıyorsanız sağlam koinlerde böyle bir ihtimal yok bana göre
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
January 16, 2018, 10:22:45 PM

sabır her şeyin ilacı derdi bir büyüm. bu çalkantılı dönemde acele etmeden sakin olup elinizde ki paraları hodl yapın arkadaşlar. hodl yapan muhakkak kazanacaktır bu işin doğası böyle. Cool
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
January 16, 2018, 10:28:28 PM

Borsa işine girenler iyi bilirler sabırlı olan kripto aleminin deyimiyle hodl yapan her zaman çok iyi kazançlar elde etmiş ve etmeye de devam edecektir. sakin ve hodl olmakta fayda var Cheesy

[/center]
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
January 17, 2018, 12:36:27 AM

30-40 dakika kadar önce deneme amaçlı kendime sanal sepet yaptım. Parası olanın ve riske edenin nasıl kolay para kazandığını görmek için denedim. Bu çıkar dediğim, güvendiğim 34 adet coini coinmarketcap fiyatlarına göre notepad'e yazdım.
50 bin dolar btc'ye yatırdım geri kalan coinlere 5'er bin dolar olmak üzere toplam 215 bin dolar. Toplamda bu sepeti oluşturmam 5-6 dk sürdü. Bittikten sonra refresh yaptım 5 dakika içinde ne kaybettim ne kazandım görmek için. 215 bin dolarım 225.117 dolar oldu. Bu işlemleri Binance'dan yaptığımı farzeterek 10 binde 5 komisyon dahil (107.5 dolar yapar) sadece 5 dakikada edilen kar 10.009 dolar.
Hala daha yatırım yapılır mı gibi sorular oluyor. Paranız varsa asıl şimdi yatırım yapılır. 1 gün sonra eyvah düştü ne yapacağım diyen kişiler bugün yaşanan düşüşle beddualarla coinleri satıp çıktılar. Özellikle tek coinde parası olanları zamanında aynı hatayı yapmış olarak iyi anlıyorum. Bugün tamamının fiyatı düştü gerçi ama ilk değil bu oynamalar son olmayacak.
Bir önceki mesajda yatırımcılar için güvenli değil demiştim ama böyle bakınca insan parasını daha iyi neye yatırır bilemedim. 200 bin dolar bu forumda bile çok kişinin elinde olan bakiye olabilir. Çoğunluk içinde mucize bir para olabilir. Bende kalkıp bu yatırımı yapmayacağım en azından bunun fazlasını coin piyasasından kazanana kadar. Ama bugün gördüm düşüş yüzünden nereden girdim bu işe diyenleri. Keşke para yatırmadan önce yatırmış gibi oynasanız. Forex'te bile deneme açıyorlar siz neden denemiyorsunuz ne kazanırım diye?
Coinmarketcap verileri net borsa verileri ile bir değil elbette ama sonuçta bir yerden oynanacak bu oradan da deneyebilirsiniz. Geceden hayali olarak yatırım yapmak istediğiniz tutarı bölüştürün ve yazın bir yere sabah bakın. Olmadı mı yarın bakın. Olmadı öbür gün bakın. Yeterli kârı ettiğinizi düşündüğünüzden çıkın ya bekletin ya yeni bir yere yatırın. Baktınız bu işte sadece zarar yok kâr da var o zaman girin. Zarar olunca da dizlerinizi dövmeyin.
Çok uzattım kusura bakmayın. Ben bunları yazarken bir 10 dakika da öyle geçti. Tekrar hesaplamaya üşendim ama şuan gördüğüm kadarıyla edilen kar 20 bin doları aştı toplam 1 saatin sonunda. Sadece 50 bin dolarlık btcden 7000 doların üstünde kâr var.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: