Bitcoin Forum
June 16, 2024, 12:04:02 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Erken Emeklilik Limitiniz Nedir?  (Read 2405 times)
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
January 06, 2018, 11:46:19 AM

Abi iyi hoşta bu paraları nasıl çekmeyi düşünüyorsunuz? elden bozdururum deseniz o da sakat biraz.

kimsesiz
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
January 06, 2018, 11:51:03 AM

İki ev bi dükkan alabilecek duruma gelip dükkanın kirası ile geçinebilecek durumda direkt emekliyim. Bide iyi bi araba lazım.
ahmetsusar
Jr. Member
*

Activity: 70
Merit: 7

View Profile
January 06, 2018, 11:55:17 AM

100 milyon dolar Smiley
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
January 06, 2018, 01:22:11 PM

Kendime bir ev bir de araba alana kadar dijital paralarımın hiçbirisini nakde çevirmeyeceğim. 300000 gibi bir rakama ulaşıp eğer çekebilirsem sonrasında sanırım bu kadar yoğun zaman harcamam kripto para dünyasına, çok yoruldum  Sad

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
January 06, 2018, 01:35:52 PM

Abi iyi hoşta bu paraları nasıl çekmeyi düşünüyorsunuz? elden bozdururum deseniz o da sakat biraz.

O zamana kadar BTC ve diğer kripto paralar gerçek hayatta kullanılmaya başlar, TL'ye dönüştürmeye gerek kalmaz. Direk BTC olarak alırız evi, arabayı.
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
January 06, 2018, 01:40:53 PM

100 bin tl lik yatırımla 1 milyon tl kazanmak bence çok iyi birşey..Bu işlerde çok fazla aç gözlülük sürünmeye neden olabilir..Çeşmeler akarken kovaları doldurmak gerekir.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
smiletyson
Hero Member

Activity: 661
Merit: 509

View Profile
January 06, 2018, 02:29:49 PM

Emekli olmaktan kastımız halihazırda çalıştığımız işi bırakmak yoksa crypto borsalardan ve hisse senetlerinden el çekmek değil

hala başkasına para kazandırmak için çalışıyorsanız çok yanlış yoldasınız. Smiley
buradaki çoğu üye erken emekliliğini ilan etti bile.
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
January 06, 2018, 04:15:56 PM

1 milyon TL falan yazanlar olmuş ancak baktığınız zaman 2 tane ev alırsınız anca o paraya. Hedefleri biraz yüksek tutmakta fayda var.

Emekli olmak diye birşey de yok benim kitabımda. Benim yaptığım şey sadece yatırımımı değerlendirmek ve bunu yapmayı bırakmayı hiç düşünemiyorum(batmadığım sürece Grin). Ha işin şu boyutu var bazen biraz fazla kazanmak için gereksiz fazladan risk alıyoruz. Para miktarı arttıkça daha az riskli ve daha sakin yatırımlara yönelip böylece bu işlere daha az zaman ayırmak daha mantıklı görünüyor. Finansal piyasalar zaten eroin gibi. Bir kere aldın mı adrenalini bırakıp emekli olamazsın ne kadar fazla paran olsa da bi gözün hep açık kalır.
Niye ev alıyoruz hemen ?
Emekli olmaktan kastımız halihazırda çalıştığımız işi bırakmak yoksa crypto borsalardan ve hisse senetlerinden el çekmek değil

Ben zaten 2 senedir maaşlı bir yerde çalışmıyorum. Maaşlı çalışmak köleliktir.
O zamanlar cebimde de 1 milyonum falan da yoktu çok çok daha az bir miktar vardı yine internetten kazanmıştım ve daha fazla kazanabileceğimi farketmiştim.
seymenyunus1654
Member
**

Activity: 224
Merit: 14

View Profile
January 06, 2018, 04:38:05 PM

Ben işimden gayet memnunum. Kripto dünyasından para kazanmak gibi bir kaygım da yok.
Sadece inanılmaz bir öğrenme isteği oluşturdu bu sektör ben de tamamen.
İkinci bir üniversite dahi okumayı düşünüyorum.
Emeklilik falan düşünmeyin genç yaştan çalışmak en güzel şey Smiley
kriptocan
Newbie
*

Activity: 67
Merit: 0

View Profile
January 06, 2018, 04:40:42 PM

1 milyon TL olduğu an bırakırım. Azıcık aşım, ağrısız başım. Smiley
Stoke85
Member
**

Activity: 94

View Profile
January 06, 2018, 11:28:27 PM

Araba alsam yeter fazlasında gözüm olmadı  belki bir yurt dışı seyahati ondan sonra emekliyim
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
January 07, 2018, 03:24:50 AM

ev+araba+eğitim masrafım öyle zenginliğe gerek yok, kimseye muhtaç olmayayım yeter
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
January 07, 2018, 05:20:03 AM

Erken emekliliğimi maddiyatta görmüyorum ne yazık ki diyemiyorum emekliliğimi şöyle sahil bir bölgeye taşınabileceğim bir nokta olarak görüyorum ne zaman taşınırım o zaman emekliyim diyorum.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
January 07, 2018, 05:59:13 AM

Erken emeklilik için limitim çocuklarımın geleceğini garanti altına alabilecek bir para kazanmak.Biz zamanında çok çektik umarım çocuklarım için parlak bir gelecek yaratmayı başarırım.Bu arada bir milyon lira gerçekten çok kolay tükenebilecek bir mebla.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1306
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
January 07, 2018, 07:10:33 AM

Vay arkadaş biz boşuna kripto parayla uğraşıyoruz o zaman. Baksana herkesin amacı parayı kazanıp ev/araba almak, iş kurmak. Erken emeklilik sorusuna cevaben iş kuracağım diyenleri de anlamış değilim gerçi... SSK'dan emekli olup çalışmaya devam edenlerden farkınız yok.

Kripto para sayesinde erken emeklilik dediğin, fiziksel olarak çalışmana gerek kalmayacak kadar servetinin olması demektir. Misal benim hayalim hem yurt dışında hem de Türkiye'de birer ev kiralayıp dilediğim zaman orada, istediğim zaman burada kalabilmek. Canım mı sıkıldı? Atla uçağa, X ülkesine git, 1 hafta gez dolaş, geri gel. Asıl özgürlük budur.

Ben emekli olunca, araba bile almayacağım, zaten bir süredir uzun dönem kiralık araç kullanıyorum. Kafam rahat, sorun mu var? Bi telefon, 2 saatte muadil aracı veriyorlar. Aynı şey kiralık evde de geçerli. Beğenmedin mi? Çantanı al çık, başka derdiyle uğraşma.

Kripto paradan emekli olduğunuzda suya sabuna dokunmadan yaşayabiliyor olmanız lazım. Kazandığınız para hem kendinizin hem de ailenizin refahı için yetiyorsa, bırakın mal mülk edinme hayallerini, yaşamaya odaklanın.

Yoksa, emekli olduktan sonra da bir şeylerle uğraşıp kafa yoracaksak, o emeklilik olmuyor arkadaşlar. Gidin SGK'lı bir iş bulun 65 yaşında emekli olun, aynı şey...

(Şimdi bazı arkadaşlar bana kafa göz dalacak muhtemelen, ama derdim kimseyi kızdırmak değil. Planlarınızı gözden geçirin, bana hak vereceksiniz)
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
January 07, 2018, 08:30:40 AM

Vay arkadaş biz boşuna kripto parayla uğraşıyoruz o zaman. Baksana herkesin amacı parayı kazanıp ev/araba almak, iş kurmak. Erken emeklilik sorusuna cevaben iş kuracağım diyenleri de anlamış değilim gerçi... SSK'dan emekli olup çalışmaya devam edenlerden farkınız yok.

Kripto para sayesinde erken emeklilik dediğin, fiziksel olarak çalışmana gerek kalmayacak kadar servetinin olması demektir. Misal benim hayalim hem yurt dışında hem de Türkiye'de birer ev kiralayıp dilediğim zaman orada, istediğim zaman burada kalabilmek. Canım mı sıkıldı? Atla uçağa, X ülkesine git, 1 hafta gez dolaş, geri gel. Asıl özgürlük budur.

Ben emekli olunca, araba bile almayacağım, zaten bir süredir uzun dönem kiralık araç kullanıyorum. Kafam rahat, sorun mu var? Bi telefon, 2 saatte muadil aracı veriyorlar. Aynı şey kiralık evde de geçerli. Beğenmedin mi? Çantanı al çık, başka derdiyle uğraşma.

Kripto paradan emekli olduğunuzda suya sabuna dokunmadan yaşayabiliyor olmanız lazım. Kazandığınız para hem kendinizin hem de ailenizin refahı için yetiyorsa, bırakın mal mülk edinme hayallerini, yaşamaya odaklanın.

Yoksa, emekli olduktan sonra da bir şeylerle uğraşıp kafa yoracaksak, o emeklilik olmuyor arkadaşlar. Gidin SGK'lı bir iş bulun 65 yaşında emekli olun, aynı şey...

(Şimdi bazı arkadaşlar bana kafa göz dalacak muhtemelen, ama derdim kimseyi kızdırmak değil. Planlarınızı gözden geçirin, bana hak vereceksiniz)

zaten ilk soru bu şekilde sorulduda millet biraz yanlış anladı.
emekli olup yatmak gerek .
bunun içinde belli limitler var mesele ortalama ayda 5 binlira yediğini varsayalım (örn herkes için ortalama veriyorum)
yaşında 35 ve memursun şuanda yani 3 binlira alıyorsun diyelim buda emekliliğine 30 sene var sonra maaşın ortalama yarıya inecek
şimdi 30 senede maaşının olmazda 8 binlira çıktığını dşüşün zamlarla emekli ooluncada 4 bine düşücek ortalama 6 bin olsun. 85 yaşına kadar yaşayaacağını var sayalım yani emekli olunca 20 yıl daha yaşıyacak ve maaş alıcaksın
şimdi hesap  30*12*6.000 = 2.160.000,00 TL maaş alıcaksın  20*12*4.000,00 =9.600.000,
topla :3.120.000,00 TL ölene kadar kazanacağın oralama para
ilk hesaba gelelim 50*12*5.000,00=3.000.000,00 TL yani bu kadar para olunca suya sabuna dokunmadan yaşarsınız ki 65 olunca gene emekliliği ha edip maaş alıcağını  bilin (prim gnü dolanlar için söylüyorum yatırıp bekleyenlerde olabilir)

hiç birşey yapmadan tabi bu emeklilik aslında SGK dan kriptoyla yatırıma devam edin paranızın 3 te 1 ile kötü yatırım yapmazsanız kar etmeye devam edersiz.
inanc
Member
**

Activity: 113

View Profile
January 07, 2018, 10:04:48 AM
Last edit: January 19, 2018, 03:57:41 PM by inanc

hay maşallah hedeflere bak 200 bin tl olursa çıkarım zaten o zamana okulda biter bi ev araba yeter Cheesy

asena
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
January 07, 2018, 10:25:16 AM

hay maşallah hedeflere bak 100 bin tl olursa çıkarım

100 bin tl ile araba bile alınmıyor, nasıl emekli olacaksınız? Ortalama maaşlı bir işte çalışmak demek 100 bin lirayı zaten 1.5 senede kazanmak demek Smiley
Emeklilik için birkaç milyonun köşede bulunması gerek
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
January 07, 2018, 10:41:25 AM

hay maşallah hedeflere bak 100 bin tl olursa çıkarım

100 bin tl ile araba bile alınmıyor, nasıl emekli olacaksınız? Ortalama maaşlı bir işte çalışmak demek 100 bin lirayı zaten 1.5 senede kazanmak demek Smiley
Emeklilik için birkaç milyonun köşede bulunması gerek

Bırak emekliliği hocam evlenilmiyor bile kabataslak hesap yaptım 150k olmadan kenarda evlenme işine adım atmam kesinlikle yok taksit yok şu

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
January 07, 2018, 10:47:03 AM

Valla hocam sizin yaşınızla bizimki bir değilki, ben önce eğitim masrafimin bir kismi çikar mi? diye girdim daha sonra eğitim masrafimin muhtemelen tamamı çıktı, yanina birde araba hedefledim onunda bir kismina ulaştım, şimdi de bir ev hedefim var. Bu hedefler gerçekleşirse benim yaşımdaki biri için emeklilik sayılır. Bunlar bir insanın insani koşullarda yaşayabilmesi için gerekli şeyler, aslında her insan sadece insan olduğu için bu imkanlara sahip olabilmeliydi ama bugün dünyada adalet diye bir şey yok. Biz hakkımız olana ulaştık diye seviniyoruz, temel ihtiyaçları emeklilik planı sayıyoruz.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  

Jump to: