Bitcoin Forum
June 20, 2024, 04:36:36 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Teog yerine gelen yeni sistem açıklanmış  (Read 373 times)
obradovic
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
January 09, 2018, 10:41:55 PM

NE eskisini beğenmiştim ne de yenisini beğendim inşallah düzgün bir sistem gelir artık
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
January 10, 2018, 08:20:36 AM

Gerçekten bu kadar saçma bir sistem görmedim. Çok başarılı çocuklar zaten nitelikli okulların sınavına girip kazanacaklar . Başarılı çocuklar ise evine en yakın okula gidecek, başarısızlarla birlikte. Yani bu sistem bir facia. Sonumuz hiç iyi değil.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
January 10, 2018, 08:22:54 AM

Gerçekten bu kadar saçma bir sistem görmedim. Çok başarılı çocuklar zaten nitelikli okulların sınavına girip kazanacaklar . Başarılı çocuklar ise evine en yakın okula gidecek, başarısızlarla birlikte. Yani bu sistem bir facia. Sonumuz hiç iyi değil.

çocuğum olsa sırf bu saçma sistem yüzünden çocuğumun istediği bir okulun yanına taşınırım.
şu bir gerçek bütün okullar aynı değil. bu sikindirik sistem yüzünden başarılı başarısız bütün öğrenciler karıştırılıp bütün öğrenciler başarısız olacak.
Otisabi
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

otisbey

View Profile
January 10, 2018, 09:38:43 AM

Vatana millete hayırlı olsun diyeceğim de artık pek bi hayrı da kalmadı

kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
January 10, 2018, 02:34:15 PM

Yurt dışına temelli  taşınmayı düşünür oldum. Eğitimin kendisi ortada yok. Oyunlar dönüyor sürekli. Ama ülkemiz kaybetti.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 10, 2018, 02:42:25 PM

Vatana millete hayırlı olsun diyeceğim de artık pek bi hayrı da kalmadı

hayırlı olmadığı o kadar net ki. yıllar sonra lan hata yapmışız diyecekler. çok değil 1 2 yıl sonra ve sistemi tekrar değiştirmeye çalışacaklar. o eğitim gören öğrenciler ne yapacak?

göz göre göre yazık ediyorlar. böyle bir adamın çıkıp da beğenmedim demesiyle sistem tamamen değiştirilmez. bu değişim okul başladığı zaman söylenip de 3 ayda yapılan çalışmayla dönem ortasında anlatılmaz.

bunun için yıllarca çalışacaksın. eğitim sadece okul değil. aile faktörü iş hayatı meslekleri ihtiyaçları eksikleri artıları hepsini düşünmen lazım.

tam kabile gibi olduk. reis ne derse o.
fenerlikartal1905
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
January 10, 2018, 03:13:48 PM

Bu yeni sistem de yerleşim yeri güzel  olanların şansı artmış o anlaşılıyor
Iamrobot
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
January 10, 2018, 03:17:26 PM

Bu yeni sistem de yerleşim yeri güzel  olanların şansı artmış o anlaşılıyor

yakında kiralık ev ilanların sonuna birde  bilmem ne lisesine 50 mt mesafede diye ekleme yaparlar.
BitCoinsForGold
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
January 11, 2018, 12:12:57 PM

Parası olan çocuğunu özel okula gönderecek gelir durumu düşük olanlarda mecburen çeşitli alternatifleri düşünecekler.
etkisizeleman
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
January 11, 2018, 01:22:17 PM

sistem takibinden müzdariplere Allah kolaylık versin biz atlattık çok şükür.
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
January 11, 2018, 01:34:56 PM

Ee inşaat sektörü neden hareketliydi sanıyorsunuz. Sizin çocuğunuz için herşeyi yapabileceğini biliyorlar. İnsanlar safken inşaatları diktiler. Gazeteye boy boy ilan verdiler. Sonrada bu sistemi getirdiler.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
January 11, 2018, 05:34:05 PM

Bu eğitim sistemimiz düzelmeyecek bir türlü ya. Değiştikçe sahada kötü oluyor

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
TrueNorht
Newbie
*

Activity: 55

View Profile
January 11, 2018, 05:49:34 PM

getirdikleri sistemi ne veli ne öğrenci nede hocalar anlaşmış durumda olan gene sistem değişikliği senesine denk gelen çocuklara olacak
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
January 11, 2018, 07:53:43 PM

Yeni sistem açıklandı ama ben anlamadım. Bu nasıl bir sistemdir bom bok ettiniz eğitim sistemini. Çember çember içinde zaten her şey iç içe girmiş memlekette bari eğitimi anlaşılır bir sisteme bağlayın.

jourban
Member
**

Activity: 94

View Profile WWW
January 13, 2018, 09:01:44 PM

Dertleri eğitim vermek değil süründürmek. Ülkeyi batırdılar.
lighterkek
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
January 13, 2018, 09:06:27 PM

Liseye girişte 3'lü çember sistemi kullanılacakmış.

Sistem şu şekilde.

benim evime en yakın 3 tane lise ilk çemberi oluşturuyor.
sonraki 3 okul ikinci çember
sonraki 3 okul da üçüncü çember.
bu okullarda bir Anadolu lisesi 1 imamhatip 1 meslek lisesi

ben eğer ki ilk çemberde ki 3 okulda okumak istemezsem sonraki çemberden okul tercih edeceğim. ama öyle istediğim gibi yerleşmiyorum o okullar 1. çemberinde olan öğrencilerin önceliği var. ilk olarak onlar yerleşecek. baktın kontenjanlar doldu bu sefer 3. çembere geçiyorum oradan bir okulu tercih edebilirim. fakat öncelik yine ilk çemberde ve ikinci çemberde olan öğrencilerde .

o kontenjanlarda doldu diyelim ne olacak? milli eğitimin yaptığı açıklamaya göre o şekilde birşey söz konusu olmayacak. öğrenci okumak istemediği bir okula gitmek zorunda kalmayacak.

diyelim ki ben okul müfradatı derslerinde başarısızım. hatta okumak bile istemiyorumda ailem zorla gönderiyor. vasatım ya. açık açık vasatım. benim evimin yanında kaliteli bir anadolu lisesi var. var ama okul sınav yapmıyor öğrenci alımı için.

ali diye biri var çok çalışkan ve çok başarılı ama evi o okula uzak. 3. çemberinde yer alıyor. ali o okula gitmek istiyor ama sıranın kendisine gelmesini bekleyecek.

evet sizin düşünceleriniz nedir?

kaynak: http://www.haberaktuel.com/liseye-giriste-3-cemberli-sistem-haberi-1041506.html
kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/meb-mustesari-acikladi-iste-teogun-yerine-gelen-3-cemberli-sistem-2164419/
kaynak: https://www.sondakikaturk.com.tr/egitim/meb-mustesari-tekin-acikladi-teogun-yerine-gelen-3-cemberli-h70606.html
kaynak: http://www.milliyet.com.tr/meb-mustesari-tekin-acikladi--siyaset-2586986/

sistem beğenilecek gibi değil bir kere nitelikli hoca yetiştirmekten geçiyor iş çümkü çocuklar yakınındaki okula gidecek hepsi aynı eğitimi almalı yakınımdaki üç okuldan istemediğim gelirse napacağım hiçbir kriter olmadığı için saçmalıklar dizisi gibi geldi bana umarım geleceğimiz çocuklarla böyle oyuncak gibi oynamazlar bu yaştan çocuklar ne yapacaklarını şaşırdılar
yuriyuria.gyunick
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
January 13, 2018, 09:23:37 PM

egitim sisteminin geldigi son nokta.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
January 14, 2018, 06:07:51 PM

değiştire değiştire sanki bambaşka bir şey yapılmış.seneye bir daha değişir o yüzden boşuna kendinizi yormayın Grin
ekonomi_bakani
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
January 14, 2018, 07:30:31 PM

bu ülkede bakan, müdür, kısaca bir makam sahibi olmak istiyorsan ilk kural o alanla hiç bir şekilde bilgin olmaması gerekiyor.
tubitak'ın başına geçeceksen bilimle alakan olmasın
eğitimin başına geçeceksen eğitimle alakan olmayacak.
diğerleri de aynı şekilde.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
January 14, 2018, 07:48:33 PM

Yeni sistem açıklandı ama ben anlamadım. Bu nasıl bir sistemdir bom bok ettiniz eğitim sistemini. Çember çember içinde zaten her şey iç içe girmiş memlekette bari eğitimi anlaşılır bir sisteme bağlayın.

Anlaşılmayacak ne var? Ya sınava girip sınavlı alım yapan okula gideceksin ya da mahallendeki okullardan birine yerleşeceksin. Gayet basit

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: