Bitcoin Forum
June 19, 2024, 04:33:18 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Digital ekonominin Hayatımıza Etkisi  (Read 646 times)
bney
Full Member

Activity: 333
Merit: 100

View Profile
February 04, 2018, 11:43:38 AM

Kripto paralar sınırlı sayıdadır. Devletler kripto para oluşturup sınırsız sayıda basma işine giremezler. Aksi takdirde değeri çok düşer, kimse satın almaz. Yatırımcılar her zaman dikkatli yatırım yapar.
teselort
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile WWW
February 05, 2018, 03:08:27 PM

Yerel ekonomilerin sonu geldi. Yerel paralar artık işe yaramıyor. Bakkala crypto money ile ödeme yapmaya, dünyanın öbür ucuna sıfır masrafla para göndermeye hazır olun. Yatırım büyük oranda fiziksel alandan dijital alana kayacak.

konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 07:26:47 PM

yanlış bilmiyorsam isviçrede para kullanımı büyük oranda kalktı.herkes kredi kartı ya da hesap kartı kullanıyor.daha pratik bir yöntem.kripto paralarda aynı şekilde kullanılacaktır.
kayzersoze
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 05, 2018, 08:12:47 PM

Şu an nasıl insanlar cüzdanları çalıp hırsızlık yapıyorsa o zaman da sanal ortamda insanların hesaplarını ele geçirip paralarını çalabileceklerini düşünüyorum. Olayın bu boyutundan bakmak istedim ben. Bu nedenle daha riskli olabilir yani teknoloji ile başa çıkmak zor.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
February 06, 2018, 04:16:47 PM

Bankalar için büyük sıkıntı olacak bu durum. Bu nedenler bir şeyler yapmaya çalışacaklar bu kadar fazla ön plana çıkmaması için. Şu an olumsuz açıklamalar yapıyorlar bile zaten. İleride devlete baskı da yaparlar sanal paralara vergilendirme için bence.
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
February 07, 2018, 10:41:34 AM

En önemliside sanırım bize hodle öğretmesi oldu.Sabır nedir çok iyi öğretiyor.
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
February 08, 2018, 09:12:00 AM

Yeni bir finans ve ekonomik alan ve fırsat oluşturması.

Sampix
Member
**

Activity: 98

“Innovation Powered by Crypto”

View Profile
February 09, 2018, 08:27:30 PM

Kara para aklama ve enflasyon son bulur diye düşünüyorum ayrıca daha şeffaf bir dünyada yaşıyor oluruz.

Enflasyon son bulur, ama sonuçta sanal para. Sanalda güvenlik konusu çok riskli, herşey hacklenebilir ne kadar güvenli olsada.

twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
February 09, 2018, 10:21:37 PM

Kağıt para yerine dijital para birimlerini kullandığımızda, daha doğrusu blokzincir teknolojisine entegre edilmiş para birimleri kullanıldığında para aklama gibi olaylara son verilecek ayrıca bir kişinin gönderdiği para kolayca takip edilebilecek.. Nakit parayı takip etmek çok daha zordur, blokzincirde ilk bloktan son bloğa kadar tüm işlemler kayıtlıdır.
eserersan
Member
**

Activity: 126

View Profile
February 09, 2018, 10:23:44 PM

Bence her türlü kolaylaştırır bir kere banka ile uğraşmak biter tüm işlerimize kendimiz bakarız ve devletlerden bağımsız bir birim olur ama devletler çok rahat oynatabilir dijital ekonomiyi o da ayrı bir gerçek.

M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
February 10, 2018, 06:46:54 AM

Kağıt paranın bitmesi oldukça uzun zaman alacaktır. Çünkü uzunca yıllardır alışılmış bir durum. Bir nebze kredi kartlarıyla alışkanlıklar değiştirilmeye çalışıldı ama hala kağıt paradan vazgeçmeyen insanlar var. Yani öncelikle kriptoparaların daha düzenli grafikler çizmesi gerekiyor. Daha sonra bakkallara kadar bütün yaşantımızda kullanılması gerekiyor. Daha sonra belki kağıt paraların yerini alabilecektir ama zor kısmı alışkanlıkları yıkmak. Asıl vakit alacak olanda budur bence.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
February 10, 2018, 10:01:16 PM

Şahsen benim hayatımda çok büyük bir değişim sağladı.Ekonomik anlamda güç kazandırdı çok aşağılara bile inse fiyatlar ben giriş paramı zaten çıkardım sorun değil.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 10, 2018, 11:03:19 PM

Bence henüz etkisini tartisabilecegimiz kadar hayatımıza girmiş değil kripto paralar şuan sadece yatırım aracı görülerek işlem yapılıyor tam anlamıyla işleviyle kullanılmıyor

fixmod
Full Member

Activity: 288
Merit: 100

View Profile
February 11, 2018, 01:10:04 AM

Dijital paraya geçemeyiz sanırım. Geçersek kafama takılan bişey var. Ürünleri fiyatlandırmayı nasıl yapıcaz. Kripto paralar hergün ya da değer kazanıyo yada kaybediyo sabiti yok ki. Yani 1 kg pirinç alsak karşılığını verdikten sonra ki gün ütüldük ya da kazıkladık gibi terimleri sıklıkla kullanabiliriz.  Böyle iyi. geçmeyelim. Lidyalılar bulduğundan bu yana hala parasız olan çok insan var dijital parayı nasıl edinicekler. Çok karışır ortalık hiç girmeyelim o toplara.

btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
February 11, 2018, 06:48:54 AM

Kağıt para akışını bitirmesi kripto paraların gelebileceği son nokta olur heralde. Çünkü bu çok zor bir durum. Bunun dışında yatırım aracı olmaktan ileriye gidebildiğini düşünmüyorum. Bir çok şirket ödeme şekli olarak kabul etse de kullanan insan sayısına baktığımızda elle sayılacak kadar azdır. Belki yoktur bile çünkü şimdiye kadar bununla ilgili bir haber hic çıkmadı. Bakalım ilerleyen yıllarda nerelere kadar ilerleyecek.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
February 11, 2018, 10:32:18 AM

Dijital ekonomi toplumun hayatına şu an için ne kadar etki etti bilmiyorum ama ben bir öğrenci olarak şimdiden gayet iyi paralar kazanmış durumdayım. Bundan dolayı mutluyum ama elimdeki Bitcoinleri bozdurmaya içim el vermiyor, ben uzun vade için saklama taraftarıyım, şu an yaşadığımız dünyada kendi hayatımı idame ettirebilecek kadar paraya sahip olduğum için(btc sağolsun) paramı rahatlıkla dijital dünyaya gömebilirim.

özet: hold knk
obradovic
Newbie
*

View Profile
February 11, 2018, 05:28:36 PM

Elbette hayatınızı zaman yönünden ve enerji yönünden kolaylaştırıyor
btrice7
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
February 11, 2018, 09:12:35 PM

bana etki olarak normal borsadan farklı gelmiyor.ama fayda olarak normal borsaya göre yatırımı daha hızlı katlayabilme şansı veriyor.
SogukSavas
Newbie
*

View Profile
February 11, 2018, 10:22:05 PM

Olumlu olumsuz yönünden değerlendirecek olursak
Zamanımızdan kazandıracak ve güvenlik açığımızı kapatacaktır
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
February 13, 2018, 01:59:40 PM

Digital ekonomin ekonomimize en önemli katkısı bence blockchain olacaktır.Blockchain üzerinden yapılacak bütün işlemler daha güvenli hale gelecek aracılar ortadan kalkacak komisyon oranları kalkacak yada azalacak ,işlem süreleri önemli oranda azalacaktır.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: