Bitcoin Forum
July 01, 2024, 11:23:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  
Author Topic: Digital ekonominin Hayatımıza Etkisi  (Read 652 times)
xXBEVOXx
Full Member

Activity: 266
Merit: 100

https://cryptassist.io

View Profile
April 24, 2018, 12:27:48 PM

Benim hayatıma etkisi şu; Çalışma hayatımı sorgulamaya başladım. Bütün gün çektiğim stres ve aldığım aylık kazanç denklemi bu piyasada kazandığıma göre çok aşağılarda. Neden yani daha erken keşfetmedim.Bunlar bir yana insanların hayatına çok çabuk uyum sağlama potansiyeli var. Evde işte telefonda her dakika kontrol edebildiğin bir yatırım ve istediğin zaman bozup paraya çevire bildiğin bir şey. Bence olumlu bir etki bıraktı.

B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
April 24, 2018, 12:54:51 PM

Genel olarak hayata etkisi olur mu bilemiyorum. Cunku su anda oldukca dusuk bir hacme sahip. Uzun yillar sonra durum degisebilir.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
April 24, 2018, 01:28:17 PM

Yorumları aşağı yukarı tek tek okudum.
Katıldığım yorumlarda var, katılmadığım yorumlarda var.
Benim düşüncelerim şöyle:
1- Enflasyon düşmez. Çünkü enflasyonu tetikleyen paranın basılması değildir. Paranın basılması Bütçeden kaynaklanan açıkların giderilmesidir. Yani para basılması enflasyonun neticesidir. Enflasyonun sebebi ise, ürün alımlarda arz-taleb dengesi, ülke parasının diğer ülke paralarına göre değer kaybetmesi (bu para basma meselesi değil, para basılmadan da değer kaybına uğrayabilir) ithalatın yüksek olması, üretimin az olması.
2- Yatırım konusunda ise, dünyanın tamamen dijital paraya geçtiğini düşünürsek, (diyelim ki sadece bitcoin kullanılıyor) yatırım yapılacak birşey bulamazsınız. Şuan ki yatırım TL ver bitcoin al, bitcoin sat TL al olduğu için yatırım olarak gözüküyor. Ve insanlar bu sayede yatarak para kazanıyor. Lakin dijital paraya geçersek o zaman daha çok çalışmak zorunda kalabiliriz.
3- Basılan para olmadığı için ürün fiyatlarında ciddi düşüşler yaşanabilir. Ama her üründe değil. Özellikle temel ihtiyaç maddeleri dışındaki ürünlerde düşüş, temel ihtiyaç ve sağlık ürünlerinde ise ciddi artış olabilir.
4- Para transferlerinde çok ciddi kolaylık sağlar.
5- Para cinayetlerinin artacağını düşünüyorum. Sizde dijital varlık olduğunu bilen ve dijital varlığa sahip ol/a/mayan şahıslar terör estireceklerdir.
6- Kara para aklamak oldukça basitleşecektir.

Benim fikirlerim bu yönde. Tabi ki yanılabilirim.
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
April 24, 2018, 01:34:40 PM

herkes kağıt paraya alışmış durumda. her yerde geçiyor. milyarlarca insan alışveriş yapıyor böyle. kart, havale bunlarda çoğunlukta ama parayı elimizde tutmayı güvenilir buluyoruz. internetten alışveriş ile zaten hayatımızda bu türde ekonomik aktiviteler yoğunlukta. bundan sonrada kriptolar ile alışveriş yapılır sorun değil. pazarda, bakkalda kriptoların geçmesi yakın gelecek ise çok zor.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
April 24, 2018, 03:26:51 PM

Ben hayatımıza olumlu etkilerinin olumsuz etkilerden fazla olacağını düşünüyorum. Bankacılık sektörü bile artık dijital bankacılık reklamlarıyla şubelerini internete taşımış durumdalar. Yakında Kripto para bankaları göreceğiz belki de Smiley

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
April 24, 2018, 04:27:23 PM

Ben hayatımıza olumlu etkilerinin olumsuz etkilerden fazla olacağını düşünüyorum. Bankacılık sektörü bile artık dijital bankacılık reklamlarıyla şubelerini internete taşımış durumdalar. Yakında Kripto para bankaları göreceğiz belki de Smiley

Kripto banka güzel fikirmiş beğendim Smiley ama bunun için daha çok yol almamız lazım diye düşünüyorum daha bankalar bitcoine sıcak bakmazken zor. Anca farklı birileri yapması lazım onada güvenilirmi bilinmez.

hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
April 24, 2018, 05:33:18 PM

başkalarını bilmiyorum ama kripto para artık benim hayatıma iyice girdi. coinleri düşünmeden bir günüm bir saatim geçmiyor. kriptoyla yatıp kriptoyla kalkar oldum..
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
April 24, 2018, 06:07:34 PM

Dijital ekonomi henüz günlük yaşantımıza etki edebilecek kadar hayatımızın içine gitmedi. Şayet bir gün günlük hayatımızı etkileyebilecek boyutta dijital ekonomiye geçebilirsek bildiğimiz tüm ezberleri unutmak zorunda kalacağız.
argurbuz
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
April 24, 2018, 06:22:05 PM

2000 li yıllardan beri hayatımıza zaten fazlasıyla girmeye başlamıştı artık neleri konusuyoruz ve ilerde neleri konusacağız önemli olanda bu . Bakarsınız ilerde herşey blockchain olur ve döner bakarız bu yazılarımıza.

salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
April 24, 2018, 08:24:41 PM

Kripto banka güzel fikirmiş beğendim Smiley ama bunun için daha çok yol almamız lazım diye düşünüyorum daha bankalar bitcoine sıcak bakmazken zor. Anca farklı birileri yapması lazım onada güvenilirmi bilinmez.

Zaten globale bir bakın bir çok kripto banka var ve çalışır vaziyette. ve halen çeşitli icoları yapılıyor. Yeni bir fikir değil. Türkiye de böyle bir oluşum olur mu evet bence bunu ilk yapanlar borsalar olur gibi. Bu teknoloji tüm bankacılık alışkanlıklarımızı değiştirecek. Biraz zaman meselesi sadece.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
ST39
Member
**

Activity: 167
Merit: 10

View Profile
April 24, 2018, 08:26:12 PM

Yakın bir gelecekte geçilecek gibi insanlar artık eskisi gibi kağıt para kullanmıyorlar kredi kartları şuan çok kullanılıyor gelecekte btc alışverişi eminim çok çoğalacak insanların hayatı daha kolaylaşacak
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  

Jump to: