Bitcoin Forum
June 22, 2024, 01:56:34 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: emekli olmak için ne kadar sermaye gerekiyor?  (Read 1897 times)
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
January 15, 2018, 05:23:50 AM

bısı soracagım ben sımdı mesela kazandım dıyelım 300 mılyar gıbı bır parayı tek seferde ceksem bankaların takıbıne takılırmıyım bu ısler nasıl yapmamız gerekıyor
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
January 15, 2018, 05:34:33 AM

emeklı olup rahat etmek istiyorsan öncelıkle evını arabanı alman gerekiyor . sonra güzel bir maas  yada ek bir gelir eğer rahat etmek istior gezip tozmak istiyorsan
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
January 15, 2018, 07:08:59 AM

Ne kadar sermaye gerektiği, ne kadar beklentiniz olduğuna göre değişir. Kar payı dağıtan tokenler, ciddi bir pos algoritması veya masternode sistemi olan koinlere ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini gelir beklentinizle belirlersiniz.

Dash' ın ilk madencileri / masternode yatırımcıları şu an inanılmaz rakamlar kazanıyorlar. Neo ico'suna ciddi giriş yapmış yatırımcılar ciddi kazanıyorlar. Ben bir TaaS Fund ico yatırımcısıyım. Açık konuşmak gerekirse ciddi getirisi oluyor.

Bunları değerlendirmekte fayda var.
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
January 15, 2018, 07:31:51 AM

Parasal bir rakam belirlemek ne kadar doğru bilmiyorum da  , bence bitcoin hedefi koymalıyız kendimize.Mesela 2k btc gibi hedefim var benim. Ne olur dolar olarak karşılığı bilemem ama böyle düşünüyorum.

maşallah maşallah, bide diğerlerine hedef yüksek diyorduk  Cheesy

evet yüksek olduğunun ben de farkındayım Cheesy ama imkansız değil buna sahip olan insanlar var. Dolayısıyla olabilir bence 
Devrialemci
Member
**

Activity: 182

View Profile
January 15, 2018, 11:30:26 AM

Hazıra dağ dayanmıyor dayanmıyor Smiley Bana kalırsa bir 5 milyon kadarcık köşeye atmış olabilmem lazım . Ve bu ana güvence para olması gerekir . Sürekli işleyen bir şekilde düzenli gelir kaynağı olmadığı süreçte de kendi kendini yiyip bitiriyor para maalesef.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
January 15, 2018, 11:45:47 AM

Emeklilik kavramı, tamamen insanın yaşam standartına göre değişen bir durum.

Evde takılmayı seven bir insanla, dünyayı gezmeyi amaçlayan birinin genç ya da orta yaşta emeklilik için kafalarındaki miktar arasında baya bir fark var doğal olarak. Bir de bu işlere ucundan kıyısından dahi olsa giren biri, yatırım yapmak isteyecektir. Bunu da göz önünde bulundurursak değişkenler artacağından net bir miktar söylemek zorlaşıyor. En azından kendi adıma durum böyle.
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
January 15, 2018, 11:53:49 AM

benım sgk gunlerım dolu 1 evım 2 arabam 1 yazlıgım var, son durumda kredı borçlarım ıcın 250bın tl ve kenara atmak ıcın 500 bın tl olsa bırakırım çalışmayı açıkcası. Bu durumda 200-250 bın dolar bu ıslerden para kazanmam lazım ama çok zor 500bın kenera koysam faızı yeter herhalde
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
January 16, 2018, 10:18:59 AM

İnsan kazandıkça daha fazlasını ister hep. Bu her zaman için böyledir. Ben de ilk başladığım zaman aylık kazancım 200,300,500 derken giderek artıı. Aslında ilk zamanlarda böyle kazansam bile yeter diyordum ama işte şu an bile daha fazlasını istiyor insan. Bu nedenle emekli olmak gibi bir düşüncem yok şu an için. He 3-5 milyon tl param olursa eğer bir kısmını çekip gezerim kalanı yine btc,eth ve bazı coinlerde tutarım.
ribal
Member
**

Activity: 217

View Profile
March 05, 2018, 07:14:01 PM

Kazanmak güzel kazancın olmadığı noktaya kadar giderek emekli olup ufak bir işletme açarım. Sermaye miktarı önemsiz iş bildikten sonra her para miktarı ile girişim yapılabilir.
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
March 05, 2018, 07:20:44 PM

haha bu konu yine hortlamış arkadaş.ev ve arabayı çıktıktan sonra 1 milyon lira her türlü yeter ortalama bi hayat yaşayan insana, daha fazlası göz çıkarmaz tabi ama 1 milyonu hatta 500 bini bulsam işi gücü bırakırdım.milyon dolarları falan bulsamda her sene dünya turu yapardım heralde.belki söylerken basit geliyor ama 1 milyonu ömürboyu görmeyen bi dünya adam var amk memlekette
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
March 05, 2018, 07:25:15 PM

Bence bu piyasanın emekliliği olmaz. ilk basta hedef koyarsin kendine o hedefe ulaşınca da hedefini yükseltirsin bu döngü olarak devam eder ta ki hedefine ulaşamayicaya kadar. Iste o zaman olabilirsin.
altanbyz
Member
**

Activity: 112

View Profile
March 05, 2018, 07:31:40 PM

İnsanoğlu doyumsuzdur yeni mezun 3 kuruşa çalışır ay sonunu getirir, terfi alır maaşı artar ama borcu da artar çünkü standartı,lüksü artar. Burda da kazandıkça yetmez.
breeze170
Full Member

Activity: 186
Merit: 100

View Profile
March 05, 2018, 09:00:52 PM

Bence bu piyasanın emekliliği olmaz. ilk basta hedef koyarsin kendine o hedefe ulaşınca da hedefini yükseltirsin bu döngü olarak devam eder ta ki hedefine ulaşamayicaya kadar. Iste o zaman olabilirsin.
Kesinlikle katılıyorum. Birçoğu gibi benim de milyoner olma hayalim var ama herkes milyoner olur çıkarım şunu bunu yaparım yazmış. Şahsen ben milyoner olup işimden ayrıldıktan sonra küçük-orta miktar paralarla kısa vadeli ticaret yapmayı düşünüyorum.

Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
March 05, 2018, 09:09:31 PM

İnsanın isteği sınırı bitmez vallahi ev alırsın araba alırsın herşey bitti dersin yazlık boku çıkar, evlenirsin düğünü çoluğu çocuğu ufff.... hayattan soğudum Cheesy
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
March 05, 2018, 09:18:34 PM

lan kaç aylık konuydu yine gündeme gelmiş.1 milyon arkadaşlar evet yanlış duymadınız 1 milyon türk lirası bi insanı emekli eder amk.buryı okuyan zannederki yazanların çoğunun babası fabrikatör milyon dolar olmadan yaşayamıyorlar.lan 1 milyonu bulayım topuklarım kıçıma vurarak sevinirim şener şenin koştuğu gibi.hedefimin 4 te 1 ini tamamladım sayılır zaten.şu piyasa düzene girse kalanıda toplayacağım inşallah

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
March 05, 2018, 09:25:28 PM

Hiçbir zaman emekli olmayı düşünmüyorum bir insan çalışmak varken neden boş yaşamayı tercih eder? Çalışma koşulları iyi olduktan sonra çalışmakta bir sıkıntı yaşamam şu an Allah'a şükür tradeden ev alacak kıvama geldim, bountylerden yana şanssız olsam da damlıyor üç beş bir şey zaten kazandıklarımı BTC&ETH'ye gömüyorum yine. Benim için bir ev, bir araba, bir de eğitim masrafımı çıkartmak yeterlidir.
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
March 05, 2018, 09:36:09 PM

Hiçbir zaman emekli olmayı düşünmüyorum bir insan çalışmak varken neden boş yaşamayı tercih eder? Çalışma koşulları iyi olduktan sonra çalışmakta bir sıkıntı yaşamam şu an Allah'a şükür tradeden ev alacak kıvama geldim, bountylerden yana şanssız olsam da damlıyor üç beş bir şey zaten kazandıklarımı BTC&ETH'ye gömüyorum yine. Benim için bir ev, bir araba, bir de eğitim masrafımı çıkartmak yeterlidir.

Zaten emeklilikten kasıt (en azından benim için) çalıştığım işi bırakıp bu işlerle ilgilenmek ve birazda gönlümüzce yaşamak.yoksa herşeyi bırakıp 60 yaşındaki adamın emeklilik hayali değil  Cheesy

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
March 05, 2018, 10:55:59 PM

emekli olmak için 300 milyar kadar sermaye gereklidir hocam, onunla hisse senedi alıp temettülerini tutarsınız. ya da harcarsınız,

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
March 05, 2018, 11:55:21 PM

emekli olmak için 300 milyar kadar sermaye gereklidir hocam, onunla hisse senedi alıp temettülerini tutarsınız. ya da harcarsınız,

Bu arkadaşın söylediği Memur emeklisi modeli oluyor :d Bende 500 bin TL emekli olurum diyordum. Hayallerimiz dahi ufacık bea Cheesy Neyse sağlık sıhhat olsun elbet kazanılır.
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
March 05, 2018, 11:56:31 PM

Konuyu okuyunca gülmemek çok zor.Adam 1000 dolar koymuş 5 milyon dolar olunca çıkacakmış felan.Geçti borun pazarı canım sür bi zahmet eşeği Niğdeye.Öyle olması için 2012 de felan 30-40 dolardan btc alacaktın anca o zaman.Yani mantık kuralları gereği elinizdeki parayı 10x yaparsanız siz büyük adamsınız demektir.Normal şartlarda real hayatta iş yaparak 10 kat kazanmak 10 yılları alabilir.Bizim arkadaş kafe açtı 300 bin tl harcadı.4 yıl geçti daha yeni bağladığı parayı anca kazanabildi.Öyle 1000 dolarla 1000x bekleyen varsa gitsin piyango loto felan takılsın.
Tamam 10x ler 30x ler kazanılıyor belki ama karşılığında alınan risk paranızın tamamen sıfıra inmesidir.Bu riski alarak kazanılıyor.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: