Bitcoin Forum
June 07, 2024, 01:38:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Borsaları denetleyen bir proje yapmak.  (Read 503 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 16, 2018, 08:14:07 PM

Bu sistemin genel olarak amacı
Borsaların ilk olarak coinmarketcapa girmekten ziyade yapılacak bu denetleyici sisteme girmeye çabalayacaklar. buradan iyi not almak için bi taraflarını yırtacaklar
Süreç içerisinde borsaların kalitelerini bozduklarında anında tepelerine balyozu indirebilecek denetleyici bir sistem olacak.
Kullanıcı oyları + Denetleyici ekip puanları ile borsaların canına okuyabilecek bir sistem.
kripto borsaların imbd si olacak.
sürekli güncellenen bir yapı olduğu için yetersiz ve kalitesiz hizmetler hemen cezalandırılacak.
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
January 16, 2018, 08:28:35 PM

gayet mantıklı ve tutabilecek bir proje bencede. böyle bir şeyin Türkler tarafından akıl edilip icraata geçmesi ve tutması gerçekten çok güzel olur.
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
January 16, 2018, 08:32:04 PM

hitbtcden sonra ekstra bi inovatif oldun hocam sen  Cheesy

geçmiş olsun bu arada

takip ediyorum başlığı. geri dönüş alırsın umarım

shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
January 16, 2018, 08:37:00 PM

Mantıklı proje, ancak dünya üzerindeki tüm borsalar şu an kötünün iyisi. IMDB puanıyla orantılarsak herhalde hiçbiri 6 üzerine çıkamaz.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
January 16, 2018, 08:41:04 PM

Mantıklı proje, ancak dünya üzerindeki tüm borsalar şu an kötünün iyisi. IMDB puanıyla orantılarsak herhalde hiçbiri 6 üzerine çıkamaz.

güzel benzetme. adamlar günlük milyonlar kaldırıyor borsalardaki komisyondan benimde böyle olsa aman ne gerek var derim böyle devam ederim sıkıntı çıkmadıkça
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
January 16, 2018, 08:48:38 PM

Fikir gerçekten güzel, böyle bir şey yapılabilir ama borsalara herhangi bir yaptırımda bulunabilmek kolay bir şey değil. Siz herhangi bir yaptırımda bulunamazsanız borsalarda sizi umursamazlar ve proje çöpe gider.

Eğer devletler destek verirse, belki o zaman yaptırım gücünüz olabilir.
Cleverjunta
Full Member

Activity: 1017
Merit: 146

View Profile
January 16, 2018, 09:00:17 PM

borsaları denetlemek ayır, borsalar hakkında puanlama değerlendirme yapmak ayrı,boraların buna katılmayı istemesi ap ayrı.neden bir borsa buraya girmeye çalışsın şuan aktif çalışan bir borsa zaten potansiyel müşterisini oturtmuş hatta fazlalıklardan dolayı üye alımı durduran borsalar var iken.ne gibi bir güvence verecek bu sistem.bu sistem satın alınamaz mı. a kişi aynı borsada farklı performans alırken b kişisi farklı performans alabilir.borsaları denetleyen bir proje yapmak yerine ideal borsa üzerine düşünmek daha makul olur.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
January 16, 2018, 09:58:12 PM

abi bu piyasa denetimden uzak devlet elinden uzak bir piyasadır anca kendi kendilerini denetleyen bi mekanızma koyarlar onlada güzel yatırım çekerler.

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
January 16, 2018, 10:33:38 PM

Bu sistemin genel olarak amacı
Borsaların ilk olarak coinmarketcapa girmekten ziyade yapılacak bu denetleyici sisteme girmeye çabalayacaklar. buradan iyi not almak için bi taraflarını yırtacaklar
Süreç içerisinde borsaların kalitelerini bozduklarında anında tepelerine balyozu indirebilecek denetleyici bir sistem olacak.
Kullanıcı oyları + Denetleyici ekip puanları ile borsaların canına okuyabilecek bir sistem.
kripto borsaların imbd si olacak.
sürekli güncellenen bir yapı olduğu için yetersiz ve kalitesiz hizmetler hemen cezalandırılacak.

Bu tarz denetim mekanizmaları kesinlikle gerekli fakat bahsettiğini uygulamaya koymak imkansız.
-Öncelikle borsalar yeterince kendi ülkelerinin kuralları ile boğuşuyor.
-Ülkelerinin kurallarınında üstünde bir ortak denetim mekanizması uygulamak imkansız.
-kullanıcı bilgilerinin paylaşılıp paylaşılmadığını(kötüye kullanım) denetlemen imkansız veritabanlarından kendi kendilerine çalarlar.
-kendi kendilerini hacklerler hiçbirşey yapamazsın. (bitfinex)
-tether'i yasaklarsın kimse buna uymaz çünkü arkaları sağlam
-İstediğin kadar kullanıcı oylaması yap hiçbir işe yaramaz,
-borsaların en güvenlisi regüle edilmiş olanı ya da merkezsiz olanıdır. Regüle edimiş borsalara bile güvenmiyorum, borsa istanbul bile yeterince şeffaf olamamışken  Grin
-Waves'in tokenamica projesini takibe al derim, bu piyasadaki sorunlara getirilebilecek en iyi çözümlerden sadece birisi. İco lar için yarı regülasyon modeli + dex + kullanıcı oylaması. Piyasadaki sorunlara çözüm üretmek için adım atmak gerekiyor fakat çoğu şişko paraların üstüne kondu ve oradan hareket etmek istemiyor ne yazık ki!
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
January 16, 2018, 11:04:43 PM

Merkezsiz borsaların işlevselliği artarsa bu tür merkezli borsaların tekelinden kurtulur piyasa.Merkezli borsalar bir an önce kendini geliştirmeli liderliği ele almalı.Blockchain'i kullanıp merkezli sistemlere bağımlı olmak bu işin mantığına ters.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
January 16, 2018, 11:47:21 PM

Bu denetlemeyi yapan websiteleri var ama parayı veren düdüğü çaldığı için yapılan oylamaların hepsi bana göre geçersiz kalıyor. Örneğin; icorating, icobench
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 17, 2018, 12:05:37 AM

Borsaların bunu kabul edeceğini nereden çıkarttın hocam. Söz sahibi olman lazım ki seni dinlesinler

cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
January 17, 2018, 12:09:10 AM

Dediğiniz fikir güzel ama malesef bu piyasaya uygulanamsı biraz zor gibi.Şöyle olabilir belki her ülke kendi snırıları içindeki borsalara gerekli düzenlemeleri yapar ve uymasını ister ki böyle bi mekanizmada var sanıyorum.Ama dolandırıcılığa karşı bi önlem yok galiba yoksa mtgox faciası yaşanmazdı.Borsadaki parayı güvenceye alacak bi düzenleme olsa süper olur.Ben nolur nolmaz diye wallet dışı borsada falan coin tutmuyorum
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
January 17, 2018, 12:13:43 AM

Herşeyden daha önemlisi blockchain tabanlı borsaların oluşması .Bu gerçekleşmediği takdirde trade yapanlarımız ve coinleri borsalarda tutan herkes ciddi risk altındayız. Undecided

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
January 17, 2018, 01:56:34 AM

Parayı veren düdüğü çalar şu an devletler bile borsaları denetleyemiyorken nasıl elin adamı böyle bir denetlemeyi yapacak ya da borsalar neden böyle bir denetim projesini kendi bünyesinde kabul etsin anlam vermek mümkün değil.
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
January 17, 2018, 02:56:21 AM

Adama demezler mi kardeşim sen kimsin ki beni denetliyorsun diye? Evet fikir gerçekten güzel ama bu yaptırımı uygulamak mesele.

numan8114
Full Member

Activity: 124
Merit: 100

View Profile
January 17, 2018, 04:57:16 AM

Denetleyici kuruma güvenilirliği nasıl sağlayacaksınız?

rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
January 17, 2018, 05:20:48 AM

Denetleyeni kim denetleyecek? Ayrıca borsalar kendi pazar alanlarını oluşturmuşken böyle bir yapı içine girip kendi kendilerini sıkıntıya sokabilecek bir yapıya neden izin versinler?
Tüm borsalar tek bir ülkede olsa bu öneriniz mantıklı olabilir ama abd deki poloniex ile çin deki binance ı aynı kutuya koymak öyle kolay iş değil!
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 17, 2018, 05:47:34 AM

Merkezsiz borsayi denetleyemezsin zaten denetlemeye gerek yok. Islemler akilli kontratlarla cozuluyor.
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
January 17, 2018, 05:48:38 AM

düşüncen güzel öncelikle bunları denetlemek için merkezi bir otoritenin kurulması lazım bağımsız bir şekilde. ve bu otoriteninde borsalar tarafından tanınması gerekiyor. güven ön planda olmalı.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: