Bitcoin Forum
May 24, 2024, 05:47:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: Panik Satışlar  (Read 1481 times)
karl.bomonti
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
January 24, 2018, 02:02:56 PM

Bu tur satislara gerek yok diye dusunuyorum madem bu ise girdiniz risk alacaksiniz. Baska turlu kazanilmaz
lxjtian
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
January 24, 2018, 02:15:55 PM

Panik satışlar zararı artırır. Bekleyen yatırımcı düşen fiyatın eski haline döndüğünü görür. Piyasa büyük oyuncuları küçük ve sabırsız yatırımcıları fiyatları aşağı çekerek korkutur ve satış yaptırır. Bu oyun sürekli tekrar eder.
OR@CLE
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
January 24, 2018, 02:34:40 PM

“Bitcoin 2017’de altı kez %30 oranında ‘düştü’. Her bir ‘düşüşün’ ardından %76, %237, %183, %165, %152 oranlarında artış geldi. Bitcoin yedi adım ileri, iki adım geri, yedi adım ileri, iki adım geri ilerliyor. Atılan her iki adım geride de Bitcoin’in sonu geldi deniyor. Rahatlayın!”

Başka söze gerek yok...
hayratposta
Newbie
*

Activity: 182

View Profile
January 24, 2018, 08:49:31 PM

Yeterli bilgisi olmayan kesim üzerinde yapılan algı operasyonlari sonucu daha fazla zarar yapmak istemeyen kesim parasını çekemeye başladı ki bu durum bitcoin değerinde düşüşe neden oldu
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
January 24, 2018, 09:46:52 PM

Panikle satan zararla kalkar, bu piyasada paramızın olduğu her an olası kötü senaryolara karşı bir sonraki adımımızın kafamızda planlanmış ve önceden netleşmiş olması lazım.
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
January 24, 2018, 10:18:55 PM

Milletin Hodle ne demek piyasa artışı piyasa düşüşü ne demek iyi öğrenmesi lazım başka çare yok. Cool

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Iamrobot
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
January 29, 2018, 07:53:39 PM

Hala forumda karşılaşmaya devam ettiğim bitcoin değer kaybediyor daha fazla zarar etmemek için elimdekileri sattım, zararı kurtarmak için parayı çektim gibi cevaplar. Büyüklerin sözü vardır zararın neresinden donersen kârdir diye ama bu konuda bu söze çok dikkate almayın. Bu düşüşler ile ileriki zamanda daha fazla kâr elde edeceksiniz ama tüm varinizi buraya atarsanız en küçük zarar sizi batirabilir. Elinizdeki fazla parayı burada kullanmaya dikkat edin ve satışlar konusunda biraz daha sakin davranmaya çalışın
barabut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 29, 2018, 08:14:36 PM

Arkadaşlar bu konuyu açmak istedim, çünkü etrafımda bitcoin alıp panikleyip satanlar oldu.

Ben elimden geldiğince etrafımdaki insanları konuyla ilgili bilgilendiriyorum. Bilinçsiz hareket ediyorlar.

Ve bence hepimiz etrafmızda ki insanlara durumu anlatmalıyız.
Aşağıda linki olan sert düşüş ile ilgili konuda yorum olarak yaptım.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2765858.msg28283430#msg28283430

Aynı yorumumu burada tekrarlamak istiyorum.
Arkadaşlar Düşüşün nedeni Çin Halk Bankasının başındaki adam bitcoin ve türevlerinin yasaklanmasını ve hatta dışarıya para akışı olur diye yurt dışı ile bağlantısının koparılmasını istemiş.
Ve bitcoin ve altcoinlerle alışverişe izin veren müesseselere de yaptırım uygulansın demiş.

Blok zinciri gibi mükemmel bir teknolojiye sahibiz artık. Bu teknoloji daha nerelere gidicek. Hiç kusura bakmasın ama ne bitcoinin ne de alt coinlerin önünde duramazlar.

Birde güzel bir gelecek var bitcoinde.
Bitcoin de lightning işlemi yapılacak (İNŞALLAH bu güncelleme gelir). Bitcoin şuan yatırım amaçlı, altın gibi ama gerçek bir para birimi olarak kullanılabilecek.
Çünkü işlem ücreti neredeyse yok gibi olacakmış, hızıda saniyeler içinde gerçekleşicekmiş.

Yanlış anlamadıysam beta testi olumluymuş. Geliştirmeye çalışan yazılımcı ekip için buradan inceleyebilirsiniz.
https://twitter.com/theonevortex

Akıllı bir Alman kripto paralar için uluslar arası yönetmelik kurulmalı demiş. Bu olursa etkilenmeler daha az olur diye düşünüyorum.
Haberi okuduğum yer: https://cointelegraph.com/news/german-central-bank-director-crypto-regulations-must-be-international

Güzel bir konu eklemem de şu şekilde olabilir, LN devreye girecek er yada geç ve sonuç olarak da bitcoine oldukça oumlu bir etkisi olacak şüphesiz ancak bunun gelişimi zaman alacak gibi görünüyor, ve bu gerçekleşene kadar da öyle düşünüyorum ki fazlaca bir alım fırsatları oluşacak.
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
January 30, 2018, 10:03:06 AM

Panik satışlar sadece dip fiyatlardan alım yapanların işine yarar parasını değerlendirmek isteyen panik satış yapmayıp sabırla bekler. Kazançlı çıkar.
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
January 30, 2018, 01:51:25 PM

Daglanmalarin küçük oranlara düşmesinin ardından panik satislar da büyük oranda azaldı ki alım satimlarda aceleci davranmak zarar etmemize neden oluyor

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
January 30, 2018, 02:11:20 PM

Panik satışlar fiyatlar açısından ün büyük tehlikeyi oluşturuyor. piyasadaki tüm kullanıcıların aynı yönde hareket etmesi beklenmez. Ama para kaybetme korkusu olanında borsada işi olmaz.
aba1959
Member
**

Activity: 336

View Profile
January 30, 2018, 04:41:56 PM

elinizde btc varsa bunu kesinlikle kısa vadeli bir yatırım aracı olarak düşünmeyin.çünkü bu yeni bir enstrüman dolayısıyla fatın oturması 2 günde oluşacak birşey değil.önce kriptonun ne olduğunu yatırımcının öğrenmesi gerekiyor.lütfen sakin olun öğrenin vede bekleyin...

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
biresnaf
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
January 30, 2018, 05:57:05 PM

Bazı arkadaşlar 300 TL'lik Coin alıp , aldığı coin 280'i görünce batıyoruz korkusuyla satış yapıyor.. Yahu bu kadar panik isen yada girdiğin para senin için bu kadar hayati derecede ise ne işin var coinle ?
Şuan terste olduğum coinlerdeki zararımı ekran görüntüsü atsam kalpten gidecek adamlar demekki Smiley
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
January 30, 2018, 06:24:03 PM

Btc düşüş trendine devam ediyor. Belki 8k civarına yaklaşır haliyle panik satışlar da devam ediyor bakalım artık hayırlısı. Yatırım fırsatı demekte çok zor.
Jordan23
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 311

View Profile
January 30, 2018, 07:46:07 PM

Panik satışı yapanlar sayesinde 10 dolardan Stratis satın aldım Nisan ayına kadar en az 5'e katlayacağıma inaniyorum, hayırlı olsun birileri kaybederken birileri kazanmak zorunda yapacak pek bir şey yok.

stratisten bir çok kişi umutlu ancak ben beklediğiniz potansiyeli gösterecğeine inanmıyorum açıkçası karşısında waves gibi bir rakibi dururken. waves ekibi daha hızlı ve etkin çalışıyor.
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
January 30, 2018, 07:49:26 PM

Tabiki panik satışı olacak düşmesini izlemek çok saçma kesinlikle kaldırılabilecek yerde zarar kes yapılıp yeni al satlara bakılmalıdır.
sahinadm
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
February 02, 2018, 05:14:51 PM

piyasalarda birileri kaybedecek ki birileri kazansın. acımasız bir sistem. elinizin altında grafikleriniz olsun. grafik çalışın. nereden düşecek nereden yükselecek kestirmeye bakın. böylece kayıp yerine kazanç elde edersiniz.

birkaç indikatör tavsiyesinde bulunayım.

1. Smoothed Heiken Ashi indikatörü.
2. Donchian Kanalı. (bununla beraber Heiken ashi mumlarını kullanmak daha verimli olur.
3. inverse Fisher CCI 1 ve 2 versiyonu.
4 İchimoku Bulutu.

bunları tradingview adlı grafik platformunda bulup kullanamaya, kendi al sat sinyallerinizi oluşturmaya bakın.

kurallarınız olsun ve o kuralların dışına çıkmamaya çalışın. kendi kurallarınıza uymamanız mümkün mü? eğer müküne kendinizi cezalandırmanız da mümkün o zaman. yoksa piyasalar ağır cezalar yazar.
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
February 02, 2018, 05:35:02 PM

Panik satış =Kendi kafanıza sıkmak olur ,sabır etmek zorundasınız bunun dışında hiçbir şekilde kazanç mümkün olmayacaktır bu işin doğası beklemek sabır etmek özellikle bu işe yeni girmiş arkadaşlar üzerine alsınlar.
a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
February 02, 2018, 06:27:54 PM

Şu sıralar daha fazla arttigini düşündüğüm ve hele ki şu son 3 gündür devam eden ciddi düşüşler insanların riskli paralarından dolayı zarar edip paralarini çekmek zorunda kalanlar var ve daha fazla zarar etmeyip parasını cekenlerde var .
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
February 02, 2018, 06:31:11 PM

Şu sıralar daha fazla arttigini düşündüğüm ve hele ki şu son 3 gündür devam eden ciddi düşüşler insanların riskli paralarından dolayı zarar edip paralarini çekmek zorunda kalanlar var ve daha fazla zarar etmeyip parasını cekenlerde var .

o satışlar zaten fiyatları bu seviyelere kadar getirdi. küresel olarak sıkıştırmalar devam ettiği müddetçe bu panikleme de devam edecek.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  

Jump to: