Bitcoin Forum
June 19, 2024, 05:50:24 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Cümlenin sonuna "ytd" yazarak vebalinden kurtulmuş olmuyorsunuz..  (Read 1018 times)
WillBeOk
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 18, 2018, 01:28:23 PM

Yeni üyeler rütbelere çok aldanıyor. Rütbesi yüksek biri ytd de yazsa yeni üye rütbeli bir bildiği vardır deyip dalıyor olaya.

aynen öyle dediklerinizde haklısınız . Rütbe olayı çoğu zaman bilgili arkadaşların forumda özellikle teknik raporları inceleyenlere ağırlık veriyorum . Araştırmalarımı yapıp ona göre yatırımlarımı sağlıyorum.

YTD yazmak kötü birşey değil . Zaten adam vebal almamak için sadece fikrini beyan ettiği için o şekilde yazıyor . Bu kadar da sitemli olmamak lazım.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
January 18, 2018, 01:44:17 PM

Kardeşim burası bir forum. Bu forumda herkes kendi düşüncesini öne sürüyor. Kendi öngörülerini paylaşıyor. İnsan aklı ve mantığı olan bir varlık, başkalarının aklıyla gidip milyarlık yatırım yapıyorsa o da kendi mallığıdır.

Bir insan (aklı olan) araştırmadan birilerinin ağzıyla iş yapıyorsa, batmayada mahkumdur, ölmeyede mahkumdur! Kimse kusura bakmasın ama araştırmayan, hazıra konan bir toplumuz. Sonra çıkıp evimiz ocağımız söndü diyorsunuz.

HODL olayı için dediklerin için "kesinlikle katılmıyorum." Hodl yapan biri, elindekini satmadığı sürece zararda değildir. Hodl ev ocak söndürmez! Zaten Hodl yapan insan parasını en kötü 1 sene gözden çıkarmıştır. Şimdi bu insan 1 sene parasını gözden çıkarıyor, BTC düştüğü zaman evi ocağımı sönüyor?

Sen muhtemelen bu sene dahil olan yeni yatırımcılardan birisin. Sistemi tam olarak çözebilmiş değilsin.

Sen bugüne kadar hep grafiğin sürekli tepeye doğru tırmandığını görmüşsün, aradaki düşüşleri görmezden gelmişsin.

Benim bu makalemi okumanı tavsiye ediyorum: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2613043.0

Hodl yapan kişi herzaman kardadır. BTC bugün düşük, yarın gene yükselecek..

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
January 18, 2018, 02:47:19 PM

sonuna ytd yazmasına gerek yok. yazmasa bile adam fikrini beyan ediyor. sen onun fikrine balıklama atlayıp onun düşüncesine göre hareket ediyorsan batarsın. batmaya mahkumsun. kimse de senin vebaline girmez.
darqqnight
Jr. Member
*

Activity: 34
Merit: 1

View Profile
January 18, 2018, 03:00:17 PM

Üzülmeyeceğiz kadar yatırım yapmak temel unsur. Kim kime ne al ne alma diyorsa art niyetli olarak söylüyordur. Dikkat etmek gereken burda HODL bir haftalık bir aylık değil minimum 6 aylık yapılır.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
January 18, 2018, 04:46:56 PM

Bence söyleyende suç yokki suç yine 20k'dan alıp para kaybedende isteyen istediğini yazar güvenmek,araştırmak alıcının elinde sonuçta
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
January 18, 2018, 05:13:34 PM

Herkes aldığı sattığı coine kendi karar verir. Yönlendirme olduğuna inanmıyorum. Kaybetmek öğrenme sürecinin parçasıdır. Kaybede kaybede kazanma yolları bulunur. Bulamayan hiç bulaşmasın.
gulypz
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

View Profile
January 18, 2018, 10:23:20 PM

Fikirler tartışılıyor ytd yazmak gayet insai bence çünkü kişi kendi suçunu zor kabul ediyor. E uğraşmak araştırmak da zor geliyor. Falanca böyle dedi yapalım. Bu durum çok tehlikeli bir süreçtir.
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile WWW
January 18, 2018, 10:37:15 PM

Piyasa giren iki al sat yapan kendini uzman zannedip millete akıl veriyor .Ne sistemi bilir ne analiz bilir aklı yok fikir verir.  Angry Angry
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
January 19, 2018, 11:53:54 AM

İyi de kardeşim o zaman kimse tahminde bulunmasın mi okuyanın hiç mi aklı fikri yok bir kişinin yazısıyla alım satım yapılmaz zaten bunu bilmiyorsa acemidir ve düşe kalka öğrenir merak etme

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
January 19, 2018, 02:03:53 PM

Burada hiç kimse bir diğerinin başına silah dayamıyor, herkes akıllı ve doğru kararlar verecek değil. Yeri gelecek birileri kaybedecek yeri gelecek birileri kazanacak.
Her olumsuz gelişmede ortada günah keçisi aramak kimseye bir şey kazandırmaz.

Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
January 19, 2018, 04:24:06 PM

Bir işe kalkışmasın önce araştırıp, sorgulamalı hatta hesaplamalısınız. Burda olsun başka sitelerde olsun kripto paralar için yorum yapan, konuşan çok. Bunların hepsi tavsiye gibi gözükse de kendi inandıklarından başka birşey değil. Özellikle para konusunda kendi hesabınızı kendiniz yapın.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 19, 2018, 04:24:54 PM

Selam herkese. BTC 18-20K$ olduğu dönem kimse "-bozdurun" demedi, her zamanki gibi "HODL" dedi. Son 2-3 gündür ve hatta son 15-20 gündür paylaşılan yüzlerce grafikler gibi paylaşımlar o dönemde yapılmadı ve hatta bunları geçtim tarihler havada uçuşarak yakın gelecekte 30-40-50-100k$ beklentileri oluşturuldu. Yeni duyup gelmiş tecrübesiz yatırımcıya "-düşmesini bekleme, yarın bile bugünden her zaman daha yüksek olacak ve sen almadığına pişman olacaksın" şeklinde telkinler verilerek 18-20k$'dan çok fazla kişiye BTC aldırıldı ve düşüş olsa bile "HODL" yapılması söylendi.

Ama şimdi bakıyorum da yukarıdaki tavırları sergileyen kişiler başta olmak üzere 2 gündür hemen hemen her fırsatta şu tarz yorumlar yapılmaya başlandı: "-zaten çok şişmişti, belliydi böyle olacağı ama HODL". İyi de birader sen 18-20k$ civarından da alım yapılabileceğini söyledin. Hiç de çok şiştiğinden falan düşeceğinden bahsetmedin, ne ayaksın sen?
Bu tarz kaşı gözü ayrı oynayanlar belki de şuan ocaklar söndürdü, yuvalar yıktı. Kimse kimseye zorla aldırmamış olabilir, kaybetmeyi göze alamayacağı miktarla girmemesini söylemiş de olabilir ama bu o kişinin batışında parmağı, vebali olmadığı anlamına gelmez. Cümlenin sonuna "ytd" yazarak vebalinden kurtulmuş olmuyorsunuz. Bir çok kişiye yazık oldu gerçekten 18-20k'lardan girenler ve "HODL" yapanlar %50'den fazlasını kaybetti..

birader her lafa atlayarak yatırım yapana geçmiş olsun. o arkadaşlar bide pump dump gruplarına girsin orada da biraz daha kaybetsin.
bu forumda yeni yatırımcı çıkıp da akıl verin hangi coin alayım dediği zaman altında en aşağı 50 tane yorum olur önce araştır öğren atlama diye. aradan bitanesi çıkar ben bunu aldım güveniyorum der bizim arkadaş o gazla 50 mesajı umursamaz atlar gider alım yapar. ne aldı kendisi bile bilmiyor ne kadar aldı  onu bile bilmiyor.

9bine düştü kendi arkadaşım sordu bana alsammı diye dedim oğlum ben güvenmiyorum şu andaki piyasaya kendim almıyorum keyfin bilir.
şimdi 12 bine çıktı bana neden aldırmadın diye bana kızabilir mi kızamaz buna hakkı yok. ben aldığımı söylerim almadığım zaman yine almıyorum diye söylerim. ha alsam da yine derdim ben aldım keyfin bilir. bu sefer de 6bine düşse yine kızamazdı bana.

ben adama ver kanka bana paranı ben kontrol edeyim mi dedim?
kesin al bunu bak 10a katlayacak evini arabanı sat mı dedim?

bu forumda da kimse bunu demiyor. ha diyorsanki yeni gelenler araştırmıyor ondan dolayı kimse kimseyle fikir alışverişinde bulunmasın orası ayrı. bende derim ki atlıyorsa her boka okumasın oradaki tartışmaları.
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
January 19, 2018, 05:19:12 PM

bkz: investig göçebesi boş beleş floodcu imzası.. hele bir de newbie ise dadındnan yenmez.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
January 19, 2018, 07:05:04 PM

Bazıları tahmin olarak aklından geçenleri yazıyor. Bazıları da yatırım tavsiyesidir diye yazarak insanları resmen tuzağa düşürmeye çalışıyor. Bence asıl tehlikeli olan "yatırım tavsiyesidir" veya "değildir" diye yazarak sinsice insanlara tuzak kuranlar. Burada çok görmedim ama İnvesting forumlarındaki yorumlarda özellikle "yatırım tavsiyesidir" yazan tuzak mesajlara çok sık denk geldim.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
January 19, 2018, 08:13:29 PM

Bazıları tahmin olarak aklından geçenleri yazıyor. Bazıları da yatırım tavsiyesidir diye yazarak insanları resmen tuzağa düşürmeye çalışıyor. Bence asıl tehlikeli olan "yatırım tavsiyesidir" veya "değildir" diye yazarak sinsice insanlara tuzak kuranlar. Burada çok görmedim ama İnvesting forumlarındaki yorumlarda özellikle "yatırım tavsiyesidir" yazan tuzak mesajlara çok sık denk geldim.

yani yatirim tavsiyesi degildir dedigimizde insanlara tuzak mi kuruyoruz. devlet denetleme kurumuna gore ekonomi de yorumlarin sonuna mutlaka ytd veya yatirim tavsiyesi degildir yazilmalidir aksi halde ceza bile yersiniz spekulasyon yaptiginiz icin ancak bitcoin denetlemeye tabi olmadigi icin boyle bir durum soz konusu degil. ytd yazmasanizda kimse size bir sey demez diyemez spekulasyon bu piyasada oldukca cok. ytd yazanlar yazmasa da olur. ben denetim olmasa da her yorumun sonuna yazilmasi gerektigini dusunuyorum. ahlaken gerekli. ytd demek ytd demektir. binlerce yorum yapiliyor bu kelime sart. zaten yorum yaparken ytd koyma ihtiyaci hissediliyor milyar dolarlik piyasada bu olur su olur diyerek sivrilmemek icin.
soilwork79
Full Member

Activity: 252

View Profile
January 19, 2018, 08:21:33 PM

Zarara girdiğiniz için kimseyi suçlayamassınız. Herkes kendi fikrini söylüyor. Tabi burada biraz beklentiler de önemli. Kendi araştırmanızı kendiniz yapın ve ne alacağınızı ne zaman alıp ne zaman satacağınızı kendiniz belirleyin.
chuckk
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 19, 2018, 08:30:41 PM

Burda yorum yazan hiç kimse neler olup biteceğini bilemez. Sadece bazılarının yorumları tutar bazılarının ki tutmaz.
Kendi aklımız ve irademizle karar vermek, kimseye bağlı kalmamak en doğrusu bana kalırsa.

samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
January 21, 2018, 08:58:31 PM

Burada yazılanlar herkesin kendi fikridir düşüncesidir zaten zorla bir şey yaptırmıyor kimse kimseye. YTD yazınca bir şey olmuyor yani yazan arkadaşlar ne amaçla yazıyor ben de anlamış değilim. Öyle yazmayınca dediklerini uygulamıyoruz hemen Cheesy
mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
January 21, 2018, 10:23:42 PM

Kardeşim belli ki mağdur olmuşsun inşallah kısa sürede toparlarsin kaybını fakat kimse kendi görüşünü bildirmeye ekse bu forumun anlamı nedir okuyanların biraz daha dikkatli olması gerekiyor bu konuda
yenilmez86 (OP)
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
January 21, 2018, 10:46:18 PM

Aslında yorum yapan bir çok kişi belki de benim anlatımımdan dolayı konuyu yanlış anlamış. Ben kimse yüzünden mağdur olmadım çok şükür, evim veya ocağım da sönmedi buna da çok şükür. Elimdeki BTC'yi de paniğe kapılıp bozdurmadım, hatta aşağılardan biraz daha aldım. Benim anlatmak istediğim nokta başka. Forumda, Facebook'taki bazı gruplarda veya arkadaş çevresinde bile bazı kişilerin kaşıyla gözünün ayrı oynadığından, bilinçsiz kullanıcıların da bu kişilere aldanabileceğinden bahsettim ben. Bu işlere yeni girmiş birisine 500 defa da YTD deseniz veya riskleri tek tek de anlatsanız fayda etmeyecektir. Bir çoğunuz iyi niyetli, herkes kazansın mantığında zaten ona lafım yok. Ama az önce de bahsettiğim gibi arada bazıları çıkıp öyle gazlar veriyor ki yeni biri için kanmamak çok zor adeta. Hadi buna da lafım yok adam gaz vermiş ama yanılmış, dünya hali olabilir. İyi de aynı adam ertesi gün çıkıp diyor ki "-zaten düşmesi gerekliydi, zamanı gelmişti". Sıçtın, bari batırma birader??? İşte benim ettiğim sitem ve bir çoklarının ettiği beddua/küfür tamamen bu tiplereydi. Yanlış anlaşılmadan dolayı kusura bakmasın kimse.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: