Bitcoin Forum
August 11, 2024, 02:19:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Cümlenin sonuna "ytd" yazarak vebalinden kurtulmuş olmuyorsunuz..  (Read 1061 times)
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
February 21, 2018, 10:24:04 AM

Bu formda insanlar goruslerini yazacaktir sen bunlardan sana uygun olanlari okuyup ona gore yatirim yapacaksin. Yani kimseyi suclamaya hakkin yok.
hestese
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 17

View Profile
February 21, 2018, 01:44:50 PM

forumda herkes serbestçe görüşünü belirtmek kesinlikle özgür. ama bazı konuları okurken bu kadarı da yazılır mı diyorum.
niyetim kimseyi eleştirmek değil fakat yazılan, çizilenin ardından alış, satış yapan çok kişi var sizlerden etkileniyor.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
February 21, 2018, 02:04:59 PM

Adamın yazdığı şey yerine ytd kısmına takılı kalmak saçma bir durum. Orada kendi düşüncesini yazmış adam ve sen onu okuyacaksın degerlendireceksin düşüneceksin ve kendine göre bir plan cizeceksin
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
February 21, 2018, 02:10:29 PM

Selam herkese. BTC 18-20K$ olduğu dönem kimse "-bozdurun" demedi, her zamanki gibi "HODL" dedi. Son 2-3 gündür ve hatta son 15-20 gündür paylaşılan yüzlerce grafikler gibi paylaşımlar o dönemde yapılmadı ve hatta bunları geçtim tarihler havada uçuşarak yakın gelecekte 30-40-50-100k$ beklentileri oluşturuldu. Yeni duyup gelmiş tecrübesiz yatırımcıya "-düşmesini bekleme, yarın bile bugünden her zaman daha yüksek olacak ve sen almadığına pişman olacaksın" şeklinde telkinler verilerek 18-20k$'dan çok fazla kişiye BTC aldırıldı ve düşüş olsa bile "HODL" yapılması söylendi.

Ama şimdi bakıyorum da yukarıdaki tavırları sergileyen kişiler başta olmak üzere 2 gündür hemen hemen her fırsatta şu tarz yorumlar yapılmaya başlandı: "-zaten çok şişmişti, belliydi böyle olacağı ama HODL". İyi de birader sen 18-20k$ civarından da alım yapılabileceğini söyledin. Hiç de çok şiştiğinden falan düşeceğinden bahsetmedin, ne ayaksın sen?
Bu tarz kaşı gözü ayrı oynayanlar belki de şuan ocaklar söndürdü, yuvalar yıktı. Kimse kimseye zorla aldırmamış olabilir, kaybetmeyi göze alamayacağı miktarla girmemesini söylemiş de olabilir ama bu o kişinin batışında parmağı, vebali olmadığı anlamına gelmez. Cümlenin sonuna "ytd" yazarak vebalinden kurtulmuş olmuyorsunuz. Bir çok kişiye yazık oldu gerçekten 18-20k'lardan girenler ve "HODL" yapanlar %50'den fazlasını kaybetti..

Aynı tartışma 1100$'dan 700$'a düştüğünde de yapılıyordu. Aslında her düşüş sonrası yapılıyor. YTD değilde ingilizcede kullanılan DYOR ( Do Your Own Research ) yani ''Kendi araştırmanı yap'' daha uygun. Bir de artık Bitcoin'e çürük mal muamelesi yapmaktan vazgeçseniz iyi olur. Kendiniz araştırmıyorsunuz sonra hemen günah keçisi arıyorsunuz. Bilmediğiniz işe yatırım yapıyorsunuz kazanınca oh oh kaybedince vah vah.

Şimdi size yüz yılın tüyosunu veriyorum. 1 koy 10 al. Kozmetik işi. Fondöten, göz farı, aydınlatıcı, eyeliner falan nedir düşünme al koy kenara. YTD
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
February 21, 2018, 02:53:54 PM

Aga olay şu kimse anlamıyor dünya üzerinde isterseniz uzaya da gidin hiçbir yerde kolay diye bir şey yok! Bu arkadaşlar öyle şeyler yapıyorlar ki her türlü kaybederler, öyle bir piyasa şuan.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
February 22, 2018, 10:17:54 AM

Madem birilerin yazdiklariyla yatirim yapacaksin git bir yatirim formuna uye ol burasi oyle biyer degil ama acilan basliklar uzerinden insanlar kendi hur fikirlerini dile getirmekteler. Bunlar uzerinden yatirim yapmakta yapmamakta senlik bir durum kimse sana silah zoruyla yaptirmiyor bu isi.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
ersmny1
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
February 22, 2018, 10:28:29 AM

o zaman düşünülen bir şeyin yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmek için ne demek lazım?ayrıca yatırım tavsiyesi olsa bile "tavsiye" yani.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
February 22, 2018, 10:30:35 AM

Anladigim kadariyla biyerde okudugun yorum yuzunden zarar yapmis durumdasin ve bunun acisini onlara bunu yazmakla cikarmak istiyorsun. Ama bu yaptigin sey oldukca sacma dostum. Yazilan bir sey sana uymadiysa yapmazsin bitti.

fixmod
Full Member

Activity: 288
Merit: 100

View Profile
February 22, 2018, 02:34:23 PM

Selamlar herkese. Bu görüşe katılmıyorum. Yani insanlar burada aklından geçeni, bildikleri ve bilmedikleri şeyleri sorup cevap almak için yazıyor. Ama buradaki olay tamamen fikre dayalı. Analizler, fikir beyanları tabi ki olacak ama yatırım yapacak kişi hiç bilmeden burada okuduğuna göre mi yatırım yapmalı yani. Herkes yatırım yapacağı şeyi araştırıp analiz etmeli ve takip etmeli. Yani burada yatırım tavsiyesi verildi veya verilmedi kimseyi kaybedince suçlamanın kazanınca da övmenin gereği yok. O hususi bir mevzudur. Bu tarz şeylerle karşı karşıya gelmek istemeyen bildiği gibi yatırım yapsın ya da verilen tavsiyelere göre hareket etmesin. İyi Günler olsun.

cryptonky
Jr. Member
*

Activity: 36
Merit: 1

View Profile
February 22, 2018, 04:11:49 PM

İnsan aklı ve iradesi olan bir varlıktır, bundan dolayı başkasının sözleriyle yatırım yapıp yapmamak sizin sorumluluğunuzdadır. Kriptopara piyasasının bu kadar volatilite sahibi olduğunu biliyordunuz ama yatırım yaptınız, kârınızı insanlarla paylaşmıyorsunuz buna rağmen zararınızda insanların vebali olduğunu söylüyorsunuz. Bu nasıl oluyor?

mükemmel cevap  Shocked
tadzio
Full Member

Activity: 344
Merit: 100

View Profile
February 22, 2018, 05:24:29 PM

Yatırım yapan kişiler kazanç elde ettiğinde mutlu olur olumsuzlukları görmez, ama düşme zamanlarında zarar oluştuğunda herkes veryansın eder. Başlıkta genelde post sayısı fiyatlar aşağı doğru gittiği dönemlerde artar. Kaderin cilvesi.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
February 23, 2018, 05:59:54 AM

İnsanlar yatırım tavsiye değildir ekini artık günlük hayatta küfürlü konuşurken cümlenin ardına iliştirilen amk gibi kullanıyor.
Hergün onlarca yorum görüyorum "x coini al yarın artacak" ardından yatırım tavsiyesi değildir. Ne ulan bu o zaman dalyarak. Herkesin özgür iradesi var adam tavsiyeyle iş yapıp hiç araştırmıyorsa basın tavsiyeyi alsın batsın. Bir daha bulaşmasın. Birde bu yeni terminolojiyi çok havalı bir sikimmiş gibi ingilizce kelimeler ve ezberlenmiş cümlelerle kullananlar var onlar daha acınası

ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
February 23, 2018, 06:54:31 AM

Sayfada bilen bilmeyen herkes bir yorum yapmakta bir tahminde bulunmakta bu yuzden bu sekilde bir sitem yerine insanlarin yorumlarinin hepsini kafaya takmayin derim bir cogu oldukca sacma zaten yapilmasi gereken sey belli kendi arastirmanizi kendiniz yapin. Bu sayfa bir yatirim formu degil.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 23, 2018, 07:16:35 AM

Bu forum en büyük spekülasyon alanlarından biri. Kimse kimsenin mesajını yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmez, öyle değerlendiriyorsa da onun problemidir. Burada 20 kişi x al dese bir anda x spekülasyonları çoğalır ve herkes x şakşakçısı olur.
Yazılanlara göre hareket eden, okumadan araştırmadan incelemeden yatırım yapan adamlar bi zahmet kaybetsin zaten (:

entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
February 23, 2018, 10:38:19 AM

Kimsenin vebaline girildiğini düşünmüyorum. Özellikle bu forumda birilerinin ağzından çıkan lafa göre yatırım yapan adam zaten kaybetmeyi göze almış oluyor. Sadece haberleri takip etmek için kullanmak gerek forumu.
CryptoriaCitizen
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
February 23, 2018, 12:03:02 PM

Tam da bu işe derin bir araştırma yapmadan,yeteri kadar bilgisi olmadan ciddi miktarlarla bodoslama girip varını yoğunu kaybetmiş birinin sözleri bunlar.

Unutulmamalıdır ki J.Maynard Keynes -Makro Ekonominin babası- iktisat ilmine insan psikolojisini dahil etmesinin yanında başarısız bir tahvil borsası girişimcisiydi.

Velhasıl demem o ki yatırım herkesin işi değildir.Gelip burada birilerini şuçlamak yerine pazarda gidip limon satıp ekmek parasını çıkarmak daha onurlu bir davranıştır.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
February 23, 2018, 12:54:35 PM

Gereksiz başlık olmuş. Ben her cümlemin sonuna YTD koyan biriyim. İnsanların bunu alın mutlaka alın bak almazsanız ölür bitersiniz gibi saçma laflarından ziyade YTD çok daha net sade güven veren kelime benim için. Her yatırımcının her yorumcunun mutlaka kullanması gerekiyor. Her tavsiyenin sonunda bulundurmaktan zarar gelmez. Her yazılan çizilenden hemen etkilenip acelece satıp veya satın alan kişilerin YTD'yi görünce biraz durup düşündüğü aşikar.

YTD.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
February 23, 2018, 01:02:51 PM

forumda yatırım tavsiyesinin verilmek istenmesi absürt sonuçlara yol açabiliyor. fiyat aya uçmuş veya yerin dibine geçmiş şekilde ve her halukarda sizi mutlu edecek veya psikolojinizi bozabilecek yorumlar atılıyor. yatırım tavsiyesi değildir - ytd her zaman bu tür paylaşımlarda yazılması gerekir. hatta bu kelimeleri anlamayan bile olabilir. kısaca benim kişisel görüşüm, sen buna uyar da yaparsan sorumluluk almıyorum gibi de uzatılabilir.

gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
February 24, 2018, 11:08:52 PM

yatırım tavsiyesi değildir sözü geçen yıl en fazla rastladığımız kısaltmalardan biriydi. bu sene insanlar genelde doğrudan yatırım tavsiyesi veriyorlar. telegram grupları taşıyor
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
February 25, 2018, 10:24:58 AM

Bu formda insanlar herhangi bir sorumluluk alarak uyelik almiyor yani kimse kimseyi yaptigi yatirimdan yukumlu tutamaz diye dusunuyorum.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: