Bitcoin Forum
June 16, 2024, 12:00:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
Author Topic: alıp unutmak  (Read 768 times)
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
January 26, 2018, 06:24:39 PM

Valla şu an para yatıracak olsam ve en az 1 yıl bakmayacak olsam alıp unutacağım coinler ne etherium olurdu ne bitcoin ne litecoin .

Bunlar 3-5x yapabilir ama 1 yıl 2 yıl uzun süre ve ben bu uzun sürede aç gözlülük yapmak isterdim 10-20x potansiyelli coinlere saldırırdım.

Bir kere ilk önce çin bazlı coinlere saldırırdım bunları araştırırdım. Çinin olası kendi kontrolünde bir kripto borsası açması devlet destekli bir şekilde çin coinlerini uçurma potansiyeli yüksek.

Bu konuda en potansiyelli gördüklerim arasında 1.si VECHAIN/VEN olurdu. şimdi 1000 tane alabilsem 7-8bin dolar ama sene sonu potansiyeli en yüksek koinlerden .

2.olarak projenin detayını çok bilmesemde GVT alırdım. toplam 4,5 milyon arz son derece az.  Aralık ocak arası boğa piyasasına uydu 50-60 dolarları gördü . Şimdi tekrar 17-20 dolar arasında

seyrediyor. Hiç birşey yapmadan bir sonrki boğa piyasasına uysa 50 dolarları yine bulur ki bu coin de uzun vadede çok daha yukarıları görebilir. Çünkü piyasaya ne kadar az sürülüyorsan fiatın o

kadar artıyor bu kripto borsasında.

3.olarak da SYSCOİN alırdım. Piyasanın en underrated coinlerinden. Uyuyan devlerden biri. Blockchain ağının ebay amazonunu yapmaya uğraşıyor. Bu sene içerisinde masternode dan tutunda bir

çok yenilik gerçekleştirecek. Ürün piyasaya sürecek. 3,3m dolar yatırım aldı. Daha agresif bir marketin yapacaklarını belirttiler 2018de.

4.olarak da benim şu an tamamiyle kendi hatamdan yarı yarıya zarar ettiğim sırf bu sinirle ingilizce forumlarındada eleştirilerimi sertçe yaptığım ama zararıma rağmen satmadığım bir coin olan

LOMOCOİN alınabilir. şu an 0,1 cent sadece. Piyasada gerçek bir ürünü olan nadir coinlerden. 70 ye yakın tam zamanlı ekipleri var. Telegramda sürekli onlinelar.

Japonyanın en büyük şirketlerinden Gotcha MAll ile anlaşma yapmışlardı bende ona istinaden aldım 2k dan ama sonra tüm haberleri sildiler. Bu büyük handikap olsada  gelecekleri çok parlak

diye düşünüyorum. Çin yılından sonra yeni partnerler açıklayabilirler. Kendi borsaları var faaliyete geçirecekler. Uygulama ve coin çin hükümetinin yasaklarından etkilenmeyen bir coin.

Bence potansiyeli yüksek ama bu borsada her an herşey olabildiğinden iyi araştırmak lazım...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu piyasaya şimdi girecek olsam bu 4 coine dalardım. Özellikle ilk 3 üne girerdim. 4.sünü biraz daha araştırırdım....

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Zaten tavsiye verecek konumda olsam kendim zarar etmem. Bunları sadece duymayan arkadaşlar olabilir neye yatırım yapsak diyenler olabilir. biraz

araştırsınlar baksınlar diye yazdım. Herkese bol kazançlar

mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
January 26, 2018, 06:46:48 PM

Bence unutabileceğin bir coin alacaksan bunun çok sağlam ve uzun vadede değer kaybetmeyeceğinden emin olacağın bir coin olmalı. Bu coinler ethereum stellar olabilir diye düşünüyorum.

Presidentcoinn
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
January 26, 2018, 06:57:34 PM

Valla zamanında alıp unutanlar şimdi zengin. Çok çabalamaya gerek yok, günlük düşünen kaybeder. Seçelim sağlam coin ve tokenleri bir yıl bekleyelim, günlük al sat işlemlerine göre kat kat para kazanılır.
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
January 26, 2018, 06:59:41 PM

Coinler dipten alındığı sürece büyük ihtimal kazandırıyor o yüzden artık projesi sağlam çoğu coin bu kategoriye giriyor Cheesy
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
January 26, 2018, 08:09:38 PM

kendimce bir analiz yaptım ben bugune kadar al sat yapıp kar zarar ettiklerimi hesapladım uzun vadede satmasaydım diye şuan karda oldugumu sanan ben hesabı görünce oturup ağlıcaktım mk:S en basiti 5k havadan gelen prl'yi 500 TL'den sattım ben bi ara fiyatı 22k doları gördü 5 k'nın siz siz olun uzun vadeci olun
coingainer01
Member
**

Activity: 266

View Profile
January 26, 2018, 08:13:13 PM

Doğru coinde beklersen zengin edicek yöntemdir, ama alıp unuttuğun coin waves gibi 6 aydır btc bazında yerinde sayan bir projeyse hiçbişey kazandırmamış demektir, sadece btc arttığı için dolar bazında kar edersin. Oyüzden neyi hodl yapacağını iyi seçmek gerekir.

dikistutmazsabri
Member
**

Activity: 279

View Profile
January 26, 2018, 08:16:18 PM

Ne alacagina bagli hocam bazilarini aliyosun unutuyosun hicbir sey degismiyor ya da degeri dusuyor degerlenecek derken, alacagin coinin ne oldugu da onemli ona dikkat etmeni oneririm baliklama atlayip hodl yapma bence

pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
January 26, 2018, 08:18:12 PM

Türk halkı olarak ortada bir para varsa unutabileceğimizi sanmıyorum şimdi 10 eth al unut desem neye yarayacak sürekli zaten takip edeceksin Wink

Sampix
Member
**

Activity: 98

“Innovation Powered by Crypto”

View Profile
January 26, 2018, 08:21:32 PM

Doğru yatırımı bulmak önemli olan. Onu bulursan al unut. Zaten öyle yapanlar daha çok kazanıyor

BurakXel
Member
**

Activity: 238
Merit: 30

View Profile
January 26, 2018, 08:31:54 PM

coin piyasasında delist olan coinler hariç hangi coini alıp unutucan da para etmicek Smiley) seç birini at parayı kalsın 1 sene mümkünmü zarar etmesi zor bi ihtimal birde biraz araştırıp geleceği gördüğün bir coin oldumu birde sabır varsa tadından yenmez Smiley
Bitcocoin
Sr. Member

Merit: 271

View Profile
January 26, 2018, 10:18:00 PM

Alıp unutmak için bi sürü altcoin var, ama biz sabırsız olduğumuz için biraz yükselince hemen satıyoruz. O da çok paramız olmadığından kaynaklanıyor sanırım Smiley
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
January 26, 2018, 11:10:59 PM

Alıp unutmak yatırım temel prensibidir bence, boş bir arsa alıp ne yaparsınız hemen satarmısınız onu?
Bence bu işte düşükten alıp bekliyeceksin, illaki kazanırsın düzgün bir araştırmayla
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
January 27, 2018, 09:13:45 AM

Alıp unutmak diye birşey yok hele şu son 3 ay içinde tamamen pişmanlıklarımla dolu unuttuğum coinler. Bazıları 22bin dolardan 4 bin dolara geriledi, keşke unutmasaydım diyorum.
WillBeOk
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 27, 2018, 09:16:12 AM

Alıp unutmak diye birşey yok hele şu son 3 ay içinde tamamen pişmanlıklarımla dolu unuttuğum coinler. Bazıları 22bin dolardan 4 bin dolara geriledi, keşke unutmasaydım diyorum.

Ben de o fikirdeyim. Kendimize bir limit koymamız en sağlamı. %20 dir %60 dır . Bir kar marjı belirleyip o fiyata ulaşınca satmak gerekiyor . Çünki sürekli olarak yeni çıkan projelerin ardı arkası kesilmiyor . Kar ' ı gördüğümüz zaman terketme zamanı gelmiş demektir .
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
January 27, 2018, 09:23:06 AM

Şu son 3 ayda pişmanlık yaşamayan holder yok gibidir bencede, yani bence çok fazla pişman oldum özellile 30c den 9c e gelen ve 50bın adet tuttuğum bitclave'den hakkında scam dedikoduları yayıldı, çok pişman etti beni.
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
January 27, 2018, 09:34:55 AM

Ben de seninle aynı fikirdeyim açıkcası. Al sat ile kar edilebilir ama al unut tarzı orta veya uzun vadede çok daha fazla kazanılması mümkün bazı fırsatlarıda değerlendirmek lazım sattıktan sonra aşağıdan toplamak gibi.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
January 27, 2018, 10:04:37 AM

kısa vade al sat biraz daha sıkıntılı, riskli bir iş aslında daha fazla ilgilenmek uğraşmak gerekiyor birde. Uzun vadede o coine güveniyorsanız daha güvenilir bir seçenek  iki yöntemde uygulanabilir bence kar getirir işini bilene kısa vade al sat.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
ozgurk
Member
**

Activity: 252

OPEN GAMING PLATFORM

View Profile
January 27, 2018, 10:21:14 AM

Guvendiklerinden al unut hocam Smiley Su anda fiyatlari yukseldi zaten, 2 sene once olsa unuturdun muhtemelen de simdi unutamazsin bence. Ben 4bin usd den bozdurdugum BTC leri keske unutsaymisim ozamanlar

furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
January 27, 2018, 10:29:26 AM

Ya ben güvendiklerimi bile alıp unutamıyorum arkadaş ya nasıl yapıyorsunuz alıp unutmak çok zor bence hep aklımda ne oldu ne bitti diye
rasputincoin
Full Member

Merit: 148

View Profile
January 27, 2018, 11:09:57 AM

Bu konu ile ilgili olarak bir arkadaşımın cüzdan önerisi vardı, öneri şöyle;
-Formatta 3-6-9-12 ay seçenekleri olacak ( Daha uzun seçeneklerde eklenebilir)
-Cüzdana koin leri yollayıp cüzdanı belirtilen süreye göre kilitleyeceksin ve bu süre zarfında cüzdan çevrim dışı kalacak
-Belirlenen süre sonunda cüzdan tekrar aktif olacak

Aslında bu 3 başlık önerinin omurgasını oluşturuyor, tabi ki çok daha fazla detay eklenebilir. Bu öneriye olumsuz yaklaşanlar da olur elbet sonuçta herkes kendi cüzdanına her zaman erişmek ister ama al sat yapan ve zarar eden arkadaşlar için uygun bir seçenek olabilir.

Hatta olayı bir adım öteye taşıyıp 12 aylık seçenek sonunda zengin olan arkadaşlar bile çıkabilir. Smiley
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  

Jump to: