Bitcoin Forum
June 19, 2024, 06:31:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »
  Print  
Author Topic: Merit Bağış Alanı - Unofficial  (Read 35934 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
January 31, 2018, 08:47:02 PM

Waves hakkında bir iki madde yazacaktım, biraz uzun olmuş Smiley

Aslında neden insanların hala waves tuttuğunu bir iki madde ile izah etmeye çalışayım;

1- Top 40 işlem hacmini incelerseniz, Waves ve Strat gözünüze çarpar.
2- Waves'in hesaplanan adet miktarı sadece 100 milyondur. Eğer yine Top 50 incelerseniz, aslında bu adetlerde olup bu fiyatta kalan olmamıştır.
3- Waves'in maaşlı çalışan geniş bir kadrosu vardır. Yine 3-4 yazılımcı ile ortaya çıkmış bir girişime kıyasla, Waves daha fazla güven verir. Burada nicelik değil nitelik önemlidir diyebilirsiniz, saygı duyuyorum ama sonuçta işlerin hızlı çıkmasında personel sayısı da önemlidir.
4- Waves sadece bir coin değil, bir platformdur. Kendi altından ICO'lar çıkarmıştır, çıkarmaya da devam edecektir. Şimdiye kadar çıkan ICO'lardan başarılı olan da var, olmayanda ama eğer Waves rüştünü ispat ederse, buradan çıkan ICO sayısı katlanarak artacaktır.
5- Waves Platformun CEO'su pazarlama konusunda oldukça aktiftir, bu da daha fazla yatırımcı demektir.
6- Kiralama, basit coin çıkarma, bir sürü airdrop gibi özellikler.

Peki tüm bunlar varsa fiyat neden yerlerde sürünüyor? Neden bir türlü o çıkışı yapamıyor?

1- Bilinçli olarak belirli bir seviyeye gelene kadar bu fiyatlarda durması, elinde fazla miktarda tutanların işine geliyor olabilir.
2- Yatırımcılar atomic swap ve smart contract gelmeden yatırım yapmak istemiyor olabilirler.
3- Waves'i bir borsa olarak düşünüp, Waves Dex sevmiyor olabilirler.
4- Waves Dex üzerinde yeteri kadar hacim olmadığı için yine platformu, Dex'ten ibaret sanıyor olabilirler.
5- Waves Platformun reklam ve pazarlama ekibi yeteri kadar doğru reklam yapamıyor olabilirler.
6- Waves DEX yani merkezsiz borsa mantığı için henüz çok erken olabilir.
eginer
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 31, 2018, 08:56:33 PM

Bitcoin ve diğer kripto paralar ile yapılan kara para aklama, terörist örgütlere finansal destek sağlama gibi unsurlar Bitcoin'in eksikleri olarak nitelendirilebilir. Ancak kanımca, bu kötü yanları dünya devletleri sade bir takip sistemi ile denetleyebilir. Bunun için de dünya devletlerinin başındaki insanların ileri görüşlü ve yasaklayıcı değil, mağduriyetleri koruyucu bir politika üretmeleri gerekir. Umarım bu yönde yasal düzenlemelerin öncüsü olurlar.

Bence faydalı bir mesajdı. Merit'inizi eksik etmezseniz çok memnun olurum. Smiley

Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
January 31, 2018, 09:00:24 PM
Merited by by rallier (2)

Faydalı bir başlık olmuş.

Özeliklerini inceleyip araştırırsanız 2018 de yıldızı parlamaya devam edecek..
Şimdi kısa bir düşüş yapsa da alım için fırsattır. Değerlendirmek lazım.
Proje ekibi durmadan çalışıyor. Haziran ayına kadar nasıl değerleneceğini tahmin bile edemiyorum.
Üstlerde yazdım ama tekrar yazmak istiyorum:

Kısa ve özetle:

Fee ücreti yok...
Madencilik yok...
Transfer hızı saniyeler sürüyor... [Tıkla bak hızına Smiley https://gfycat.com/gifs/detail/ApprehensiveDistantBrontosaurus )
Web walleti harika...
Arkasında arı gibi çalışan bir ekip var...
Arbitrajcıların gözdesidir...
Güvenli bir ağı, ölçeklenebilirliği...
Özel blok-kafes yapısı vardır...
Proof-of-Stake algoritmasını kullanır...
Çevre dostudur. (Elektrik tüketimi yok)..
Bireysel hesaplar için özel blok zinciri vardır...

Daha bir çok özelliği var...

Herkes kendi araştırmasını yaparsa o zaman anlarlar ne demek istediğimi.

Ve binancenin yapmış olduğu oylama da 1. olmuştur.
Yakında aramızda...

Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
January 31, 2018, 09:38:45 PM
Merited by Dogan86 (2)

arkadaşlar 2 hafta sonra full olucam, merit toplayabilirsem, aldığımın yarısını gönderebiliyorum, yardımcı olursanız, gönderdiklerinizin yarısını geri göndericem. (dilenciliğe de başladım, Allah sonumu hayır etsin.)

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
vmeihcmm
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 1

View Profile
January 31, 2018, 11:25:05 PM

Rütbe atlama vakti gelmiş kişiler için olumsuz bir durum gibi duruyor. Mesela aktivite bakımından hero member olması gereken sr.member olan kişi merit puanı toplayamadı uzun süre diyelim. Kendisinden 4-5 ay sonra siteye üye olan kullanıcı gerekli merit puanını toplayıp hero member olursa bu durum biraz can sıkıcı olmaz mı??

Aslında mantıklı. Bu sistemde önemli olan şeyin nicelik değil, nitelik olduğunu görüyoruz.
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
February 01, 2018, 07:23:48 AM

Merit işi iyi oldu zamanla oturacaktır. ancak merit dağıtımları rütbe zamanı gelen üyeler için kötü olduğunu düşünüyorum. Ben mesela full member olmak üzereydim 10 merit aldım yeni full member olan 100 merit aldı burada biraz adaletsiz oldu ama güzel paylaşımlar ile açığı kapatacağız zamanla oturacaktır mevcut sistem çok sıkıntılıydı bence herkes hesap kasıyordu en azından çözüm olacaktır şimdilik.
Otisabi
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

otisbey

View Profile
February 01, 2018, 07:56:53 AM

Bence çok süper bir uygulama hiç yoktan mesaj kirlilğini engeller

by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
February 01, 2018, 08:00:53 AM
Merited by AlyattesLydia (1)

Selam arkadaşlar elimdeki merit miktarı da azalmaya başladığından 5-10 5-10 sallayamıyorum ama yinede vermeye devam ediyorum bilginize.

signature not found.
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
February 01, 2018, 08:06:24 AM

Umarım faydalı bir girişim olmuştur. Çoğu kişi merit puanı verecek mi bilemiyorum.
Otisabi
Member
**

Activity: 196

otisbey

View Profile
February 01, 2018, 09:37:10 AM

Olay daha yeni olduğu için ve kimsenin umursamadığı için buraya yapıştırıyorum.
Birileri bize hak versin ve yardımcı olsun artık.!!!!
gereği neyse o yapılsın.
Moralim çok bozulmuş durumda.

Bana iyi bakın..
Haftaya hero olabilecekken bu yeni gelen merit sistemi yüzünden kaç ay bekleyeceğimi siz hesap edin.
Bu arada benim gibi mağdur olmuş onlarca kişi gördüm.
Yeni sr member olmuş biri ile aynı merite sahip olmak insana koyuyor.
Bu kadar değerli bir forumun böyle adaletsiz bir dağıtım yapması beni gerçekten üzdü.
Bu konu hakkında yapılabilecek birşey varsa hep beraber yapmalıyız.
Ben kesinlikle sisteme karşı değilim.Sadece sistemin başında yapılan bu adaletsizlik çok gücüme gitti.
Kaç yıldır bu forumdayım isteseydim spamlarla cartla curtla çoktan legendary olmuştum.kaç kezde  hero olabilirdim.
Ama her zaman kaliteli içerikten yana oldum.
Spam ve kalitesiz içeriklerin son bulması için bu sistem gerekli ama önce ADALET!

ADAM Haklı birçok kişi mağdur oldu rütbe alamadı öncelikle bununla ilgili bi çalışma lazım bende rütbe atlaaycağım diye bekliyordum bir baktım yerimde sayıyorum Sad

s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
February 01, 2018, 01:05:27 PM

full member olacağım hafta merit sistemi geldi verdiler 10 tane merit dediler 90 tane daha kazan gel  Smiley
son açtığım başlık

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2820944.0

yeni merit sistemi yüzünden ben full member hayali kurarken baktım full olmak zor olacak bende lanet olsun twitter kampanyalarını takip edeyim bari diye twitter kampanyalara yüklenmeye başladım. audit rank hadisesinden dolayı 30 günlük 10k'ya kadar olan pro üyelikten aldım. 
twitter hesabını sorgulatmak isteyen olursa özel mesajdan veya buradan yazsın sorgulatalım da vatana millete bi faydası olsun.

hizmete değer görürseniz desteklerinizi beklerim

Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
February 01, 2018, 08:30:01 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=494156.msg26957136#msg26957136

Bu mesaj var yardımcı olduğum ancak konu kapanmış alıntı yapamadım. Potansiyel activity dolduğu halde 6-7 eksik mesajdan ötürü Member olmamıştım ne bileyim bu sistemin geleceğini Smiley En azından Member olmam için yardımcı olacak arkadaşlar var mı? Verilen meritin yarısı başkasına verilebiliyormuş. Veren arkadaş dilerse ona yollayabilirim.
ArdaDag
Full Member

Activity: 420
Merit: 108

View Profile
February 02, 2018, 08:27:15 AM

Aralığın sonlarına doğru artışa geçeceğine inanıyorum...
O zaman 30$ dı.Desteklerinizi bekliyorum Cheesy
Sweizger
Newbie
*

Activity: 122
Merit: 0

View Profile
February 02, 2018, 09:54:48 AM

BOUNTY ile ilgili adminleri telegramdan darladım ve öğrendiklerim ;
  • Şubatın 15'ine kadar elimize ulaşırmış.
  • Final spreadsheet diyip duruyorlardı imzayı heralde kaldırabilirsin.
  • KYC bounty için kesinlikle istenmiyor.
  • HitBTC ye aynı şekilde Şubatın 15 ine kadar girecekmiş diye duydum(investor yorumları)

Buradan da takip edebilirsin ; ENVION : https://etherdelta.com/#0xd780ae2bf04cd96e577d3d014762f831d97129d0-ETH

Cgrbb
Member
**

Activity: 96

View Profile
February 02, 2018, 11:17:45 AM

Do you think Bitcoin (or whatever it will be after split) may be the only currency that we'll use in the future? In buying food supply/things, salary, banking, and etc?

It can get more market share but a lot of people will still reject bitcoin because they prefer cash, a method of payment that works offline and with zero fees. Its the same reason a lot of people chose not to use a credit card, and the same reason shops don't want to accept credit card payments for small purchases.

dont agree. fiat system has more fee actually. storing the money in the bank, exchanging, sending money, devaluation, inflation etc.
all of theese reduces the money in our pocket actually. BTC fee is nothing accoridng to those
moral motivasyonları ve yanlış bilgileri düzeltmek bizim için bir borçtur diye global forumda da çalışıyoruz Smiley ingilizce hataları affola tabi.
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
February 02, 2018, 06:33:57 PM

Takip edenler zaten biliyordur, bilmeyenler için konuyu açmak istedim.

Oceanlab'in başlıca amacı Avrupa'daki ilk blockchain araştırma ve geliştirme labaratuvarı olmaktır.  Waves platformunda bu yıl özellikle PoS4All , Gateaway gibi projeleri hayata geçirmeye çalışmaktadırlar. Bunun yanı sıra eth'ın etherscanı gibi OCL'nin de gravit'i vardır henüz tam anlamıyla oturmamış olsa da. (Zaten oturmuş olsa bunları herkes biliyor olurdu ben buraya yazmazdım)

OCL hakkındaki detaylı bilgilere aşağıdaki linkler üzerinden erişebilirsiniz.

Konuyu açmamdaki asıl amaç geçen gün OCL'nin co-founder'ı Fabrice Distefano slack üzerinden yapmış olduğu açıklama. OCL waves zincirinin dışında yan bir zincir oluşturacak. Bu yeni zincir üzerinde Waves platformuda yapacakları çalışmaları daha rahat bir şekilde deneyecek, kontrol edecek ve uygulayacaklar. Amaçları Waves den ayrı takılmak değil aksine Waves'e daha efektif katkı sağlayabilmek için biraz daha bağımsız olmak gibi diyebiliriz. Waves platformu dışında oluşacak yeni zincir yapısı ile birlikte gravit'i sadece Waves zincirini izlemek için değil, diğer coinlerin de zincirlerini takip edebileceğimiz bir alana dönüştürmeye çalışacaklar.

Yeni oluşacak olan zincirin 150m adet coin'i olacak. Bu 150m adet coin 100M'nu Waves Holder'lara 1:1 oranında, 50M adedi de OCL Holder'lara 1:1 oranında dağıtılacak. Yeni coin Dex öncelikle Dex üzerinden alınıp satılabilecek. Yeni coin oluşacak yeni zincir ile Waves zinciri arasında eğer yetişirse smart contract yoluyla (Smart Contract oldukça yakınlaştı Waves'de) eğer ilgili tarihe kadar yetişmez ise gateaway yolu ile transfer edilebilecek.

Kısacası Waves platformundaki en umut vadeden asset'lerden birisi olan Oceanlab sonunda atağa geçmiş gibi gözüküyor. Henüz fiyatına yansımamış olması da yatırım yapmayı düşünenler için oldukça cezbedici diye düşünüyorum.

İlgili coinlerin airdrop'unun 4 Şubat 2018 günü yapılacağı açıklandı, tam saat-block numarası verilmedi, slack üzerinden takip edebilirsiniz. Geliştirmelerin de büyük kısmının Şubat sonuna kadar yetişeceğini yazdı Distefano.

https://oceanlab.eu
https://www.facebook.com/oceanlab.eu/
https://wavesplatform.slack.com/ #oceanlab
https://twitter.com/oceanlab_eu
https://coinmarketcap.com/currencies/oceanlab/

Teşekkürler.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2864648.msg29409844#msg29409844

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
tenqribizmenentr
Member
**

Activity: 154
Merit: 16

View Profile
February 02, 2018, 07:19:12 PM

Duyurulduğu üzere,
bugün itibariyle (25 Ocak '18) yeni bir sisteme geçtik merit adında kaliteli mesajları ortaya çıkartan ve rütbe sistemine ek bir kontrol mekanizması olarak.
Dağıtılan merit puanlarının yarısı tekrar gönderdiğiniz kişilerce de başkasına merit gönderilerek sirkülasyon yaratmayı sağlamaktadır ve kaliteli mesajların ortaya çıkması beklenmektedir.

Forumda kaliteli mesaj yazan arkadaşları desteklemek ve motive etmek için bizde böyle bir girişim başlattık, hem merit kullanımının yaygınlaştırılması hemde gözden kaçan arkadaşlar varsa tespit edelim diye. Umarız hakeden herkes faydalanır.

AMACIMIZ

Ne yapacağız?
Eğer yazdığınız kaliteli yorumların gözden kaçtığını düşünüyorsanız, buraya daha önce hangi konuya yazdığınız yorum ise onu alıntılayarak yapıştırın sizlere ben ve bir kaç arkadaşım teşvik amacıyla insiyatifimiz doğrultusunda Merit Bağışı yapacağız.

Sadece biz mi bağış yapacağız?
Hayır, konuyu takip eden herkes bizimle beraber değerlendirebilirler yorum sahiplerini.

Dikkat edilmesi gereken?
Sadece merit puanı almamış yada 5'ten az almış yorumlarınızı yapıştırınız.
Bizlerinde hali hazırda limitli merit puanları var ama herkes motive olup bir kültür haline gelsin istiyoruz.
Merit puanlarınızı harcamaktan kaçınmayın çünkü bir gün dolaşip geri sizi bulabilir o puanlar, eğer biri merit puanı harcamayı düşünmüyorsa kazanamayacağınında farkında olsun Smiley

Sahip olduğum Merit'i ve Gönderebileceğim sMerit'i nasıl görebilirim?
Burada profilinze ait Merit ve sMerit bilgilerini bulabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit
Merit ve sMerit hakkında daha fazla bilgi almak için genel duyuru konusunu buradan inceleyiniz.

MERİT SAHİPLERİ

Bende merit dağıtmak istiyorum, nasıl yaparım?
Konuyu watchlist yani takip ettiğiniz konular listesine eklerseniz buraya gelen her yeni mesaj da haberiniz olur ve arkadaşları teşvik edebilirsiniz.
Yorumları / mesajları seçerken özgün içerik ve teknik içerik olmasına özen gösteriniz.

Bir yorumu beğendim Kaç merit basmalıyım?
Değerli (10)
Okunabilir (7)
Kıymetli (5)
şeklinde bir değerlendirme ile hepimiz için yorumun kalitesini değerlendirmiş oluruz. Öneri için @chickenfried12 'a teşekkür ederiz

YORUM SAHİPLERİ

Yorumu nasıl eklemeliyim?
Örneğin: Paylaşmak istediğiniz yorumunuzda "quoto" yani "alıntıla" butonuna tıklayarak verdiği içeriği buraya yeni mesaj olarak yapıştırınız. şurada ifade ettiğimiz gibi
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2820637.msg28884545#msg28884545

Hangi yorumlar silinebilir?
Konu dışı, google lanarak bulunabilecek bilgiler.
Post kasmak için atılan mesajlar silinecektir.

Yorumları silmek şart mı?
Hayır değil. Fakat konuyu takip edenlerin, gereksiz mesajlara boğularak, asıl hedefimiz olan "kaliteli postların gözden kaçmasını" engellemenin dışına çıkmış oluruz. Bu yüzden sileceğiz.

edit: Global forumda benzer bir konuda açmışlar benden bir gün sonra. Doğru bir iş yaptığımıza bir kez daha emin oldum: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2827596.0

ağalar bende isterem merit bende yok Smiley

HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224

View Profile
February 02, 2018, 07:39:36 PM

Benim kafama takılan soru "@by rallier" neden hala Hero Member.

EFS'nin merit sistemi için açtığı konuda Legendary için şöyle yazıyor. " Rütbe:Legendary, Gereken activity: 775-1030 arasında, Gereken Merit: 1000"

@by rallier baktığımız zaman "Posts: 1786, Activity: 952, Merit: 1118" Legendary olması gerekmiyor mu?
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 02, 2018, 07:53:31 PM

Benim kafama takılan soru "@by rallier" neden hala Hero Member.

EFS'nin merit sistemi için açtığı konuda Legendary için şöyle yazıyor. " Rütbe:Legendary, Gereken activity: 775-1030 arasında, Gereken Merit: 1000"

@by rallier baktığımız zaman "Posts: 1786, Activity: 952, Merit: 1118" Legendary olması gerekmiyor mu?

Senin de söylediğin gibi 775 - 1030 arasında rastgele bir aktivite sayısında rütbe Legendary olunuyor. Ana konu da tam olarak "You will become Legendary randomly somewhere between 775 and 1030 activity." böyle denmiş.

btchalo
Jr. Member
*

Activity: 42

View Profile
February 02, 2018, 08:21:37 PM

yeniler için gerçekten kötü oldu.yaptığımız yorumların kaliteli olduğunu takdir eden arkadaşlar olacak mı?yoksa körler sağırlar birbirini ağırlar durumu mu oluşur.post sayımı tamamlayıp bekleyeceğim. Smiley
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »
  Print  

Jump to: