Bitcoin Forum
May 12, 2024, 05:39:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ether Delta Kullanımı [Yardım]  (Read 216 times)
Honte (OP)
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
January 26, 2018, 07:11:57 AM

Merhabalar Arkadaşlar;

Uzun süredir  internet üzerinde Ether Delta  kullanımını araştırmama rağmen forumlarda ve telegramda ulaştığım bilgiler tam anlamı ile kullanım için yeterli olmamıştır. Youtube üzerinden izlediğim videolardan da Alım-Satım işlemleri, Token ekleme ve diğer detayları öğrenmeme rağmen Gas limiti nedir? Neye göre belirlenir ve alım satım için ne kadarlık ETH gereklidir? gibi detayları tam olarak anlamış değilim.
Bu durumdan dolayı eğer forumdaki arkadaşlar, tutorial ya da video-tutorial şeklinde Türkçe bir içerik hazırlayıp bizim ile paylaşabilirler ise hem forumdaki diğer arkadaşlara yardımcı olacaktır hem de verdiği destek ile forumdaki yardımlaşmayı daha iyi yerlere getireceğini düşünüyorum. Diğer yabancı dillerdeki katılım ve paylaşım ciddi şekilde büyüktür. Özellikle Reddit gibi kanallarda "region alt channel" ile insanlar birbirlerine ciddi şekilde yardımcı oluyor.

1- Buna ek, -olarak ilk başta yazmam gerekeni şimdi yazıyorum- Smiley  bildiğim kadarı ile Ether Delta yakın zamanda bir güvenlik sorunu yaşadı. Bu yüzden kullanımı şu an için güvenli midir?[/li][/list]

2- Ether Delta yerine  alt tokenları Alım-Satım yapabileceğimiz alternatif siteler mevcut mudur? Kullandığınız ve memnun kaldığın siteler hangileridir?

Bu konularda  bilgi sahibi arkadaşlar hem kaynak olarak hem de kendisine ait paylaşımları bizlerle paylaşarak konuya katkıda bulunur ise çok sevinirim.

Herkese iyi günler dilerim.
1715492373
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715492373
Reply with quote  #2

1715492373
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
January 26, 2018, 10:09:50 AM

Öncelikle metamask chrome eklentisini kurmalısın.Bu linkte gerekli anlatım var. https://steemit.com/metamask/@cahit/metamask-kullanim-rehberi
Token eklemeyi metamask eklentisinde kolayca yapabilirsin. Etherdelta sitesinde üst tarafta help menüye tıklarsan orada hareketli ekren görüntüleri mevcut.alım satım çekim işlemleri hepsini bulabilirsin.

gas ücretleri için en az 0,10 eth cüzdanında bulunsun her an değişebiliyor limitler. https://ethgasstation.info/ bu siteden anlık olarak kaç gas vermen gerektiğini bulabilirsin.ucuz olsun diye düşük verirsen günlerce işlemlerin onaylanmaz.

Forumdan Wada arkadaşımızın detaylı anlatımını bu konudan bulabilirsin. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2261359.0
Honte (OP)
Member
**

View Profile
January 26, 2018, 12:51:13 PM

Öncelikle metamask chrome eklentisini kurmalısın.Bu linkte gerekli anlatım var. https://steemit.com/metamask/@cahit/metamask-kullanim-rehberi
Token eklemeyi metamask eklentisinde kolayca yapabilirsin. Etherdelta sitesinde üst tarafta help menüye tıklarsan orada hareketli ekren görüntüleri mevcut.alım satım çekim işlemleri hepsini bulabilirsin.

gas ücretleri için en az 0,10 eth cüzdanında bulunsun her an değişebiliyor limitler. https://ethgasstation.info/ bu siteden anlık olarak kaç gas vermen gerektiğini bulabilirsin.ucuz olsun diye düşük verirsen günlerce işlemlerin onaylanmaz.

Forumdan Wada arkadaşımızın detaylı anlatımını bu konudan bulabilirsin. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2261359.0

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Kolay gelsin.  Smiley
labtek42
Member
**

Activity: 108

View Profile
January 26, 2018, 01:09:56 PM

Etherdeltayı her kullandığımda bir sürü günaha giriyorum.Normal sitenin yüklenmesi bile insanı çıldırtıyor.Alternatif olarak  https://idex.market/  i deneyebilirsin.Tau almak için etherdelta da saatlerce uğraştıktan sonra olmadı, ben de idex i bir deneyeyim dedim.Mükemmel olmasada etherdeltadan çok daha iyi geldi bana.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
January 26, 2018, 07:35:27 PM

Şu anda güvenlik ile ilgili bir problem yok. Fakat güven konusunda artık kullanıcılar eskisi gibi bakmıyor EtherDelta'ya.
IDEX varken EtherDelta azalarak bitecektir. Çok daha başarılı ve kullanımı kolay, güvenlik olarak ise henüz hiçbir sıkıntı yaşanmamış bir borsadır IDEX (:

bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
January 26, 2018, 08:04:17 PM

https://ethgasstation.info/ bu adresten gas price kaç ise 1 fazlası gas fiyatı belirleyin.
etherdelta öyle korkunç bir site değil ethereum network yavaş olunca millet etherdeltaya küfrediyor sorun ethdnin değil.
idex geliyor ama idex de aynı sorunu yaşayacak.
ama etherdelta olmasaydı bu token piyasası imkanı yok buraya gelmezdi. etherdeltayı sevelim küfür edeceğiniz zaman vitaliğe küfür edebilirsiniz boşuna günahını almayın ethd nin.
pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
January 26, 2018, 08:25:31 PM

Alım satım için çok bir ethereum gerekmiyor 0.02-0.04 arası yeter diyedüşünüyorum.Güvenliğe gelecek olursak ladger ile giriş yapıyorsan korkmana gerek yok.Fakat private key veriyorsan o zaman yeni bir cüzdan aç alım-satım yapacağın şeyleri ona at satımdan sonra ana cüzdanına geri yolla riske atmamak gerek.Ayrıca genelde ethereum bazlı tokenler ilk önce eterdeltaya girer o neden ile biraz ona mecburuz.

Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
January 26, 2018, 09:33:11 PM

Belki yardımcı olabilir:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2823460.msg28924588#msg28924588

dewildance
Full Member

Activity: 546

View Profile
January 26, 2018, 09:51:38 PM

Vallahi bende 1 yıldır kullanıyorum ama benimde anlamadığım anlar oluyor, gas ücretini 2 katı yapıyorum yine kaubl etmiyor ondan sonra işlem başlıyordu.
Sıkıntılı bir borsa gerekmedikçe kullanmamak lazım
SRKNGL
Member
**

Activity: 476

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
January 26, 2018, 09:53:10 PM

Mobilden falan işlem yapmak imkansız.Borsayı geliştirmek için ico yaptılar bakalım bundan sonra ne yapacaklar

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 26, 2018, 10:03:54 PM

Bende Olan coinler eğer Oradaysa genelde bekliyorum bir zaman daha sonrasında eğer başka yerlere girmiyorsa mecbur orayı kullanıyorum. Ama sevdiğim söylenemez zor bir site çok kullanışsız.
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
January 26, 2018, 10:58:54 PM

Merhabalar Arkadaşlar;

Uzun süredir  internet üzerinde Ether Delta  kullanımını araştırmama rağmen forumlarda ve telegramda ulaştığım bilgiler tam anlamı ile kullanım için yeterli olmamıştır. Youtube üzerinden izlediğim videolardan da Alım-Satım işlemleri, Token ekleme ve diğer detayları öğrenmeme rağmen Gas limiti nedir? Neye göre belirlenir ve alım satım için ne kadarlık ETH gereklidir? gibi detayları tam olarak anlamış değilim.
    Bu durumdan dolayı eğer forumdaki arkadaşlar, tutorial ya da video-tutorial şeklinde Türkçe bir içerik hazırlayıp bizim ile paylaşabilirler ise hem forumdaki diğer arkadaşlara yardımcı olacaktır hem de verdiği destek ile forumdaki yardımlaşmayı daha iyi yerlere getireceğini düşünüyorum. Diğer yabancı dillerdeki katılım ve paylaşım ciddi şekilde büyüktür. Özellikle Reddit gibi kanallarda "region alt channel" ile insanlar birbirlerine ciddi şekilde yardımcı oluyor.

1- Buna ek, -olarak ilk başta yazmam gerekeni şimdi yazıyorum- Smiley  bildiğim kadarı ile Ether Delta yakın zamanda bir güvenlik sorunu yaşadı. Bu yüzden kullanımı şu an için güvenli midir?[/li][/list]

2- Ether Delta yerine  alt tokenları Alım-Satım yapabileceğimiz alternatif siteler mevcut mudur? Kullandığınız ve memnun kaldığın siteler hangileridir?

Bu konularda  bilgi sahibi arkadaşlar hem kaynak olarak hem de kendisine ait paylaşımları bizlerle paylaşarak konuya katkıda bulunur ise çok sevinirim.

1. Soruya cevap veriyim ilk olarak site hacklenmedi sitenin domaini hacklendi borsada sıkıntı yoktu sadece yeni girenler pv key ile onların cüzdanları boşaltıldı.
    2. Etherdelta'dan başkası yok diye biliyorum tokenlerin ilk çıktığı yer orası oluyor çünki sen ben ekleyebiliyoruz oraya istediğimiz tokenı
    Honte (OP)
    Member
    **

View Profile
    January 27, 2018, 02:02:22 PM

Merhabalar Arkadaşlar;

1. Soruya cevap veriyim ilk olarak site hacklenmedi sitenin domaini hacklendi borsada sıkıntı yoktu sadece yeni girenler pv key ile onların cüzdanları boşaltıldı.
      2. Etherdelta'dan başkası yok diye biliyorum tokenlerin ilk çıktığı yer orası oluyor çünki sen ben ekleyebiliyoruz oraya istediğimiz tokenı

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. IDEX'i kullanmayı deneyeceğim. Yukarıdaki arkadaşlar da IDEX tavsiye etmişler.
      yuzdeyuzmalt
      Full Member

Activity: 224

View Profile
      February 11, 2018, 09:35:25 PM

Şu etherdelta'dan tek beklendim şu arayüzü biraz daha sade hale getirsin yahu cidden çok sıkıcı bir hal almaya başladı bende etherdelta kullanmak. Alışık alışmasına da ne bileyim çok garip geliyor benim gözüme
      Pages: [1]
        Print  

Jump to: