Bitcoin Forum
May 03, 2024, 02:13:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Damlaya damlaya okyanus olan Claymore DevFee  (Read 1282 times)
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
January 28, 2018, 03:33:57 PM

Splabs yöntemin 10 numara oldu. 301Mh'lik rigin 6 saatlik ortalaması 300Mh oldu. Ancak her defasında cmd'yi admin olarak açmak adres ve port girmek biraz zaman alıyor. bunu batch şeklinde yapamaz mıyız? bir fikrin var mı?

Merhaba
c:\python27\

Klasöründe Herhangi bir Bat dosyası olustur. Mesela "Basla.bat" İçini

cd..
cd..
cd python27
python  no_dev_fee.py eth_adress pool_port

Şeklinde yapın kayıt ettikten sonra o dosyanın kısayolunu

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp  Türkçe ==> Başlat Menüsü\Programlar\Başlangıç

Klasörüne yapıştırın

Sonra yapıştırdığınız dosyada sağ tıklayıp Özellikleri açın. Orada Gelişmişi göreceksiniz ona tıklayın Açılan pencere de " Yönetici olarak çalıştır" seçeneği var. Ona tik attın ve tamam deyin.

Bir de konuyu açan arkadaştan ricam. Bu bilgilerin hepsini ilk sayfada bir video da anlatsa çok güzel olur.

- Pyhton nasıl kurulur
- Ayarlar nasıl yapılır
- Claymore allpools nasıl kapatılır veya Miner Programlarına göre ayarların nasıl olması gerektiği.
- Başlangıca nasıl eklenir.

Ve aklınıza gelen diğerleri. Bu şekilde biraz dağınık oluyor. Bazen aradığımızı bulmak biraz zor olabiliyor. Şuanda 4 sayfa ama bu daha da artacaktır. Şimdiden Teşekkürler.

Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Splabs (OP)
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 13

View Profile
January 28, 2018, 06:17:19 PM

Bence konuyu burada uzatmaktansa güncellemeyi tamamladıktan sonra yeni bir başlık altında götürmek daha faydalı olacak gibi. Keza bu başlığı elde edilen geliri merak eden olur diye açmıştım.
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
January 29, 2018, 05:24:17 AM

bu tarz programlar yazılımcı sına ıyı paralar kazandırıyor ve ücretsiz dağıttıkları içinde sizin kazancınızda belli bir bölümünü kendisine ayırıyor. ve güzel kazanclar sağlıyor.
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
January 29, 2018, 10:02:46 AM
Merited by Blacknavy (1)

bu tarz programlar yazılımcı sına ıyı paralar kazandırıyor ve ücretsiz dağıttıkları içinde sizin kazancınızda belli bir bölümünü kendisine ayırıyor. ve güzel kazanclar sağlıyor.

ama size de "güzel paralar" kazandırıyor değil i ? hak yemenin anlamı yok o zaman.
Serhatti
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
January 29, 2018, 04:10:17 PM

Adamlar 4 ayrı havuzdan ayda 400-500k $ kazanıyor sizde gözünüzü ona dikmişsiniz Smiley Hayır hak yememek, telif hakkı, lisanslama, kullanım hakkı falan gibi şeyler aklıma geliyor lakin devfee'lerin gittiği walletleri inceleyince buz gibi oluyorum. O yüzden beğenmiyorsan başka miner kullan'cıları yada hak yiyorsun'cuları bu konuda dikkate alamıyorum.

Gerçekten yüzde kaç performans kaybı oluştuğunu merak eden oturur uygulamanın dinamiklerine bakar, gelen giden paketlerin rutinini izler ve anlar zaten. Şu anda bu scriptle devfee'ye kazılan bölümü manipüle edip kendimize yönlendirebiliyoruz fakat yinede miner'ın DevFee moduna geçerken işleyişi durdurup yeniden başlatmasını ve 36-72sn kendine kazdıktan sonra tekrar durup normal moda geçmesi sağlanırken oluşan kayıpları ortadan kaldıramıyoruz.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
January 29, 2018, 04:46:00 PM

Aslında yazılımcıların bazı havuzlarla anlaşması ve o havuzlara özel devfeesiz kazdırması çok iyi olur. Miner durmadan kazar. Havuz %1 alıyosa %2 alsın %1 ini yazılımcıya versin.
yavuzgurkan
Newbie
*

Activity: 74

View Profile
February 01, 2018, 11:40:31 PM

benim normal hashrateim 340mhs ama havuzda avarage hashrateim 290 buda 50mhs kayıp demek bu gücü aya vurduğum zaman 0.12 kadarlık bir eth yapıyor ve buda 120 dolar demek bence devfee için çok yüksek bir değer tabiki benim hesabım kaba taslak dev. ın cebine giren belki okadar değildir ama benim aylık 920 dolar kazanmam gerekirken 800 dolar kazanıyorum ve bu 120 dolar %13 lük bir kayıp oluyor halbuki claymoreun iddaa eddiği %1 lik payın benim kazancımda 9.2 dolar olarak karşılık bulması gerekiyor
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
February 04, 2018, 02:52:15 PM

Bunu exe olarak birisi hazırlamıştı sanki ama konuyu bulamadım? Bilgisi olan var mı? Çok farkediyor şu an acilen bu sisteme geçmek lazım. Bu arada paylaşan arkadaşların emeğine sağlık.
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 04, 2018, 04:11:37 PM

Bunu exe olarak birisi hazırlamıştı sanki ama konuyu bulamadım? Bilgisi olan var mı? Çok farkediyor şu an acilen bu sisteme geçmek lazım. Bu arada paylaşan arkadaşların emeğine sağlık.

Bu konuyu inceleyebilirsiniz.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2844475.0
Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
February 04, 2018, 05:03:25 PM

Adamlar 4 ayrı havuzdan ayda 400-500k $ kazanıyor sizde gözünüzü ona dikmişsiniz Smiley Hayır hak yememek, telif hakkı, lisanslama, kullanım hakkı falan gibi şeyler aklıma geliyor lakin devfee'lerin gittiği walletleri inceleyince buz gibi oluyorum. O yüzden beğenmiyorsan başka miner kullan'cıları yada hak yiyorsun'cuları bu konuda dikkate alamıyorum.

Gerçekten yüzde kaç performans kaybı oluştuğunu merak eden oturur uygulamanın dinamiklerine bakar, gelen giden paketlerin rutinini izler ve anlar zaten. Şu anda bu scriptle devfee'ye kazılan bölümü manipüle edip kendimize yönlendirebiliyoruz fakat yinede miner'ın DevFee moduna geçerken işleyişi durdurup yeniden başlatmasını ve 36-72sn kendine kazdıktan sonra tekrar durup normal moda geçmesi sağlanırken oluşan kayıpları ortadan kaldıramıyoruz.

"DevFee moduna geçerken işleyişi durdurup yeniden başlatmasını ve 36-72sn kendine kazdıktan sonra tekrar durup normal moda geçmesi sağlanırken oluşan kayıpları ortadan kaldıramıyoruz."

Çok doğru tespit ama herkes için aynı durum oluyorsa herhangi bi kayıp olmuyor demektir.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
February 05, 2018, 11:35:03 PM

bu konu benimde çok kafama takılan bir konu, bu devfee artık gerçekten can sıkıcı boyutlara ulaştı bir çözümü yok mu, çok uzun süre araştırma yaptım fakat mantıklı bir sonuç bulamadım.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 06, 2018, 06:05:33 AM

bu konu benimde çok kafama takılan bir konu, bu devfee artık gerçekten can sıkıcı boyutlara ulaştı bir çözümü yok mu, çok uzun süre araştırma yaptım fakat mantıklı bir sonuç bulamadım.

İlgili konuyu inceleyebilirsiniz.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2844475.0
ozcanucler
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
February 06, 2018, 11:13:34 AM

adam resmen yattığı yerden emeklelimizi sömürüyor 10 btc bağışlamış bitcointalka belli parayı nasıl vurduğu biri çıkıp adam akıllı parayla satsa daha iyi olur 0 dolar 10 rig gibi :/

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 12, 2018, 08:37:20 PM

Dual minerda dcr yi pasifize edip eth kazıyorum sadece. Sokıntı yok. Ama cpu mining de yapuyorum. Onun içinde açtım bir pencere ama replace işini orada yapmadı sanki. Yine bir cüzdan adresi çıkıyor Smiley

...
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
February 13, 2018, 07:22:19 PM

Bu durumda claymore abimize helal olsun demek düşer. $1 toplayarak dünyaları kazanıyor adam. Ki verdiğimiz fee helal olsun da. Adam her zaman minerı güncelliyor ekran kartının doruklarına kadar kullanabiliyoruz.
Alternatif minerlar claymore kadar stabil ve basit değil. Ayrıca claymore mınerdan aldığınız hash değerini alternatiflerden almanız zor. Reis bu işin atası gibi. %5 10 daha fazla hash alıyorsunuz bunun da birazsını yapımcısına bağışlıyormuşsunuz gibi düşünün, binlerce insan salak değil sonuçta.
O değil de fee vermeme yöntemini bulan söylesin vermesekte olur Cheesy

bileq
Legendary
*

Merit: 1068

View Profile
February 13, 2018, 07:26:29 PM

amd kartlar icin claymore candir ama nvidia riglerde ethminer kaziyorum claymore ile herhangi bir hash farki yok. bu arada claymore dayi cuzdani epey dolmus, dikkat cekmis ya da tepki almis olmali ki v11 surumde dual mining icin dev fee yi %3 den %1.5 e dusurmus Smiley
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
February 13, 2018, 07:47:49 PM

amd kartlar icin claymore candir ama nvidia riglerde ethminer kaziyorum claymore ile herhangi bir hash farki yok. bu arada claymore dayi cuzdani epey dolmus, dikkat cekmis ya da tepki almis olmali ki v11 surumde dual mining icin dev fee yi %3 den %1.5 e dusurmus Smiley
Yanlışın var dual için devfee %2 idi.. artık %1.5..
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
February 13, 2018, 07:49:39 PM

O değil de fee vermeme yöntemini bulan söylesin vermesekte olur Cheesy
İşte burada.. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2844475.0
alpsea
Copper Member
Hero Member

Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
February 13, 2018, 07:51:19 PM

Bende dual için %2 olarak biliyorum. Sonradan 3 yapıp yapmadığını bilemem.Aklınızda bulunsun; Dual her yiğidin harcı değil. Riserların powerlarını çok iyi dağıtmanız lazım. Psu çok kaliteli olmalı. 1 ay sorun yaratmaz sonra erimeler başlar. O yüzden watt ölçer priz alıp dual mininge başlamadan çektiğiniz watt'ı görmeniz gerekmektedir. Bu da küçük bir tavsiye olarak bulunsun. Kartlar ekstra güç çekip ekstra ısınacağı için de yazın soğutma olmayan ev ortamı tarzı yerlerde riskli buluyorum. Genel olarak sıcak şehirlerde cihazlar zarar görebilir.

bileq
Legendary
*

Merit: 1068

View Profile
February 13, 2018, 10:29:15 PM

2ymis evet pool fee leri de ekledigimden midir nedir 3 kalmis benim aklimda.
dual mining i rigleri ilk kurdugum zamanlar denemistim guc tuketimi getirisini ancak dengeler bos yere kartlari yipratmayim diye bir daha denemedim, simdilerde ise miner console a donup bakmiyorum bile ne kadar kestigiyle ilgili Smiley

aslinda claymore icin bir mini-firewall proxy server gibi bir yazilim gelistirilse guzel olur. rigi o proxy server uzerinden cikartirsin packet capture-sniffing ile dev fee bypass edilip hem tum rigler icin hem de tum isletim sistemleri icin kullanilabilir gayet kullanisli olur.

hadi linux coder ler ekran basina Smiley
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: