Bitcoin Forum
July 11, 2024, 04:14:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: .  (Read 293 times)
cellobello (OP)
Member
**

Activity: 118
Merit: 14

View Profile
January 28, 2018, 08:05:51 AM
Last edit: October 19, 2023, 02:26:48 PM by cellobello

.
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
January 28, 2018, 08:41:13 AM

Madenci komisyonlarının yüksek olması ve transfer sürecinin yeterince hızlı olmaması ve en önemlisi de bu yüksek volatilite varken günlük hayatta kullanılması gerçekten zor.
Şirketler bu kadar büyük bir risk almak istemezler.
Bana göre yüksek transfer hızı, düşük komisyon ücreti ve diğerlerine nazaran daha düşük volatilitesi olması sebebiyle, günlük hayatta kullanıma en uygun kripto para XRP'dir.
Yanlız Ripple'ın da merkezsiz olma gibi bi düşüncesinin olmamasi kripto paraların felsefesine aykırı bir durum oluşturmaktayken Ripple'a rakip bir coinin ortaya çıkma gerekliliği mevcut bulunmaktadır.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 28, 2018, 08:53:33 AM

Bitcoin sistemsel bir şekilde ilerliyor eğer altcoinlerde kısa vadede yüksek kâr imkanı sunulmasaydı piyasaya giren insan sayısı çok daha azdı. Bir gün transfer hızı ve ücretine çözüm getirilecek, birkaç altcoin dışında hiçbirinin bir amacı kalmayacak, para altcoinlerden Bitcoin'e akacak ve Bitcoin aynı dolar gibi hatta dolardan da üstün kurlar arası geçişi sağlayabilen bir kriptopara birimi olacak. Bu söylediklerim hikaye değil çünkü şu ana kadar her şey evrenin işleyişi gibi sistemsel ilerliyor.

edit: insani ihtiyaçlar her şeyden önemlidir (barinma gibi) ihtiyaclar karsilandiktan sonra eldeki btc sayisi arttirilabilir.
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
January 28, 2018, 09:31:40 AM

3000 TL para çekmek için  150 TL fee ödediğimi düşünürsem adam haklı. Birde bu işlem çok olmasada 3-4 saat sürdü . Bence BTC satıp ETH almıştır .  Grin

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 28, 2018, 09:32:00 AM

Herşey sanki sistemli olarak yapılıyor. Bazı ülkelerin tek derdi bitcoin olmuş durumda. Ethereum, Litecoin vs bunlarla uğraşan yok. Ama bitcoin bunları dolaylı olarak etkiliyor. Bu kişinin maliyeti oldukça güzel karlı yerlerden satmış daha ne olsun. Belki Asya'dan gelen sarsıcı haberler, kararlar olmasaydı daha uzun süre hold yapacaktı.
suukool
Full Member

Activity: 413
Merit: 100

View Profile
January 28, 2018, 10:30:33 AM

Bitcoinin nimetlerinden faydalandıktan sonra, ben küpümü doldurdum nasılsa mantığıyla açıklamalar yapmış. Bitcoini en tepeden nası satmayı akıl etmiş acaba. Bitcoin 20.000K olduğunda bunun gibi balinalar toplu satış yapmasaydı bu durumlar yaşanmazdı. Elinde yüklü miktar Bitcoin varken bu açıklamayı yapsaydı en azından samimi fikri olduğunu düşünebilirdim.
lxjtian
Full Member

Activity: 201

View Profile
January 28, 2018, 11:31:35 AM

Steve Wozniak Bitcoin satarak başka yatırım alanlarına geçmiş. Sebep olarak çalkantıları gösteriyor ancak acaba bildiği bir şeyler mi var? Btc ile seyahat etmek, yemek yemek seçenekleri varken, sanırım geriye biraz bırakmıştır.
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
January 28, 2018, 12:16:34 PM

Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimleri geçtiğimiz zamanlarda çalkantıdaydı.Adam doğru zamanda Bitcoinlerini satmış bence.Beklemiş olsaydı şu an ona göre baya az bir değer eline geçecekti.Tabi bu demek değil ki önümüzdeki aylarda Bitcoin yeni rekorları göremeyecek.Ben şahsen yeni bir rekor bekliyorum önümüzdeki aylarda.
kayiboyu
Member
**

Activity: 588
Merit: 10

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
January 28, 2018, 12:20:34 PM

alış satış değerleri düşünülürse çok mantıklı ve yerinde bir satış gerçekleştirmiş, tabi bizim olayları farklı düşünmemizden dolayı gelen keşke satmasaydı neden sattın naaralarını, açgözlü olmayan abimiz bu kadar yeter demiş ve karını almış iyice. tebrik etmek gerek Smiley

aba1959
Member
**

Activity: 336

View Profile
January 28, 2018, 01:08:02 PM

herhalde bende olsam 1 yılda 1e 30 kazanırsam servetimin büyük kısmını 30 a katlarsam neden piyasadan çıkmıyim ? bunun arkasından başka birşey aramak mantıksız.adam dünyalığını yapmış elindeki btc leri satmış .akıllı adammış.

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 28, 2018, 01:38:48 PM

Madenci komisyonlarının yüksek olması ve transfer sürecinin yeterince hızlı olmaması ve en önemlisi de bu yüksek volatilite varken günlük hayatta kullanılması gerçekten zor.
Şirketler bu kadar büyük bir risk almak istemezler.
Bana göre yüksek transfer hızı, düşük komisyon ücreti ve diğerlerine nazaran daha düşük volatilitesi olması sebebiyle, günlük hayatta kullanıma en uygun kripto para XRP'dir.
Yanlız Ripple'ın da merkezsiz olma gibi bi düşüncesinin olmamasi kripto paraların felsefesine aykırı bir durum oluşturmaktayken Ripple'a rakip bir coinin ortaya çıkma gerekliliği mevcut bulunmaktadır.
Kimse ama hiç kimse kontrolsüz güç istemez. İstiyorum diyende yalan söyler. Kendine bile yalan söyler ısrarla istediğini söylüyorsa.
Eğri oturup doğru konuşalım;
Kriptoparaların merkezsiz olması, merkezli olması ıvırı zıvırı projeleri falan hiç birimizin umrunda değil. Herkes kazandığı/kazanacağı paraya bakar.
Ve evet baştan beride söylüyorumki kripto para piyasasında gelecek var ancak bu bitcoin ve türevleri değil. Xrp ve türevleri olacak. Bunlarıda ülkeler kendileri kontrol edip basacak.
Yani falanca filancayla anlaşma yapmış, umrumuzda değil kendinizi kandırmayın. Yahut filancanın şöyle bi ğrojesi varmış. Bize ne?
O projeye değil bu haber sonunda paranın değerlenmesini önemsiyoruz sonuçta.
Btc yide tabii kullanmazlar. Napıcaktı 50₺ yiyip 50₺ masrafmı ödeyecekti?
Hem merkezli hem dijital.. gelecek xrp türevlerinde ama xrp de değil.
Çok uzak değil zaten. O çipli kimlik kartlarının son aşamasına gelinsin cüzdanlarımızı bile atıp kimlikle dolaşıcaz. Bu dijital para piyasası ülkeler nazarında önemli. Şu anda onların yasaklayacaklarını sanmam alayı destekçi. Deneniyor işte. Bir kaçı danışıklı dövüş modunda yasaklıyor diğeri vergi veriyor. Ertesi gün tam tersi oluyor falan..
Ülkeler bazında dijital paralar oturtulduğundada bir allahın kulu kriptopara üretemez satamaz duruma gelecek. Madencilik bitecek. Yani zaten mantıken izin vermezler.
Biriktirin ve hayatınıza başka yön vermeye çalışın kazandıklarınızla.

...
blablablabla
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
January 28, 2018, 01:45:08 PM

Adam gerçekte bu dünyada ve öbür dünyada yetecek kadar zengin olmuş. Apple kurucusu olmak bunu gerektirir. Para kazanmak azmi beni örnek almaya itecek. Sattığı fiyat zirve noktasında.
Alucardo
Newbie
*

Activity: 155
Merit: 0

View Profile WWW
January 28, 2018, 02:13:46 PM

Zamanında apple da steve jobs tarafından çok hakkı yenildi diye biliyorum. Heralde o günden sonra hep garantici wozniak abimiz.
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
January 28, 2018, 02:37:18 PM

Adam Bitcoini zirvede bırakmış! Bu adamlar piyasayı çok iyi bilen ve sağlam tüyolar alan hatta yönlendiren insanlar. Bitcoinin düşeceğini anlamış ve satmış. Yükseleceğini anladığı zaman tekrar alacaktır, hatta belki almıştır bile.
kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 28, 2018, 03:24:11 PM

Nedense benim ilgimi sürekli rakamlara bakmaya ihtiyacım yok kısmı çekti. Bitcoin bazlı olmasa da bu teknolojinin er yada geç piyasaya hakim olacağına inanıyorum ancak coin'in adı bitcoin mi olur. Onu bilemem
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
January 28, 2018, 05:19:38 PM

Arkadaş istemeden turnayı gözünden vurmuş. Para parayı çeker lafını ilk ortaya atan boşuna konuşmamış gerçekten.
Spekülasyonlar böylesi multi zenginleri bile etkiliyor demek ki.

criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
January 28, 2018, 05:59:31 PM

wozniak cok zeki bir adam. yeterince parasi da var. bitcoinden kazanacagi paraya ihtiyaci yok ama teknolojik olarak kullanilabilirligini yeterli gormemis henuz.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
January 28, 2018, 07:27:46 PM

Steve Wozniak Bitcoini 700 dolardan almış ve 20.000 dolardan satmış anladığım, fazlasıyla kazanmış ve nakite çevirmiş, kimbilir kaç adet almıştır doğal olarak artık ekran başında beklemesine gerek kalmamıştır. Kişisel kararıdır, burada Bitcoinle ilgili bir yorum ben göremedim.
eginer
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 28, 2018, 07:42:52 PM

Steve Bey acaba fiyatının astronomik düzeyde artan Bitcoin hakkında yaygara(!) koparılmasını, ya da daha doğru bir ifade ile doğal olarak konuşulmasını beklemiyor muydu? Değerini bu kadar arttıran her şey konuşulur ve hakkında yaygara koparılır. Bence Steve Bey biraz erkenci davranmış durumda. Önümüzdeki 1-2 sene Bitcoin'in artmaya devam edeceğini düşünüyorum. Kripto para piyasası da her zaman değer ve ilgi kazanmaya devam edecek. Yeni dünyanın para sistemi kripto paralar üzerinde dönecek. Bundan şüphem yok.

tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 28, 2018, 08:08:17 PM

Ben tamamını sattığına inanamıyorum illaki biraz bırakmıştır çok fazla yükselme ihtimalini düşünerek zaten sattığı kısımla da başka coinlere giriş yapmasi muhtemel

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: