Bitcoin Forum
October 22, 2018, 01:20:37 PM *
News: Make sure you are not using versions of Bitcoin Core other than 0.17.0 [Torrent], 0.16.3, 0.15.2, or 0.14.3. More info.
 
   Home   Help Search Donate Login Register  
Poll
Question: Czy ten temat powinien zostać przypięty?
No Smiley
noŁ :/
chcesz kupić faworka?

Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Nieoficjalna lista (oficjalnych) zasad, wskazówek, FAQ Bitcointalk.org by mprep  (Read 121 times)
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 994
Merit: 544


★ What is the matrix? ★


View Profile WWW
February 01, 2018, 09:07:00 AM
Merited by malevolent (2), xandry (2), wojteks102 (2), pawel7777 (1), caex (1)
 #1

NOTKA: Poniższe info. służyć ma jako podręczny pomocnik czy luźny wyznacznik, NIE jako pewnik wykuty w kamieniu.Pomyślałem że i na naszej części forum przydał by się jakiś drobny poradnik, co właściwie tutaj wolno a czego raczej nie robić.
Jako że inne nacje zaadoptowały ten poradnik oraz zdobył on uznanie na forum, postanowiłem go przetłumaczyć, może przyda się zarówno nowym jak i starszym członkom.Wykaz /Spis rzeczy (kliknij odnośnik by przeskoczyć):

Zasady Forum
Przykłady i tłumaczenia zasad
Często zadawane pytania(FAQ)
Wskazówki tworzenia wątków
Żródła
CreditsLegenda symboli:
[1] - numer źródła poniżej
[e] - więcej przykładów.
[?] - brak pewności czy zasada obowiązuje.Lista jest mniej więcej kompletna jednak jej autor może ją od czasu do czasu odświeżać, jeśli zauważysz nową zasadę/regułę lub większą aktualizację, daj mi znać.

Zasady na Forum

1. Nie pisz postów o zerowej lub znikomej wartości. [1][e]

2. Nie pisz nie na temat.

3. Nie troluj.

4. Nie wklejaj linków referencyjnych (ref spam) [1]

5. Nie używaj skracaczy linków które wymagają obejrzenia reklam.

6. Nie linkuj do szkodliwego oprogramowania bez ostrzeżeń i bez wyraźnego powodu. [e]

7. Nie żebraj. [5]

8. Nie groź wyrządzeniem krzywdy fizycznej.

9. Dyskusja na głównych tablicach odbywa się po angielsku. Pozostałym językom służą bordy lokalne. [e]

10. Nie zamieszczaj w widoczny sposób "treści dla dorosłych" (NSFW) taką zawartość oznacz odpowiednio.

11. Nie linkuj do platform nielegalnej wymiany/handlu.

12. Nie duplikuj postów na różnych tablicach. (wyjątkiem są tłumaczenia dla lokalnych bordów).

13. Bampy,"odświeżki" własnych tematów dozwolone są raz na 24godziny.[2]

14. Dyskusje o alternatywnych krypto-walutach należy prowadzić w odpowiednich dla nich wątkach. [3][4][e]

15. Nie rozdawaj altkojnów na forum. [6][e]

16. Nie prowadź więcej niż jednej aktywnej wymiany walut w sekcji temu poświęconej. [3]

17. Sprzedaż rzeczy nielegalnych w kraju kupca jak i sprzedawcy jest zabroniona. [2]

18. Posiadanie wielu kont oraz handel nimi jest dozwolony, jednak wysoce nie pochwalany.

19. Możliwe (lub rzeczywiste) oskarżenia o oszustwo oraz kredyty zaufania (trust rating) nie są moderowane (by uniknąć nadużyć).

20. Istnieją obostrzenia dotyczące sprzedaży kont-zaproszeń z serwisów które ich wymagają. Zobacz https://bitcointalk.org/index.php?topic=134779.0 [2][?]

21. Stare bampy"odświeżki" powinny być kasowane. [2]

22. Rekalmy (dotyczy mining pools, serwisów hazardowych, kantorów, sklepów, itd.) w wątkach innych ludzi jest zabronione, również w wątkach ogłoszeniowych, sekcji alternatywne kryptowaluty. [8]

23. Obsługa forum rości sobie prawo do samodzielnej interpretacji zasad.[e]

24. Reklamy (również bbkod wewnątrz postu) są dozwolone, pod dwoma warunkami; -wątek był rozpoczęty przez Ciebie, -jest on w jakiś sposób ważny dla społeczności.[9][e]

25. Uchylanie się przed banem (używanie innego konta) jest zabronione.[e]

26. Osobiste zasady startującego wątek powinny być przestrzegane, jeśli nie są w konflikcie z zasadami ogólnymi forum oraz zostały wyraźnie opisane na początku wątku[e]

27. Używanie translatorów automatycznych do translacji postów dla wątków lokalnych jest zabronione.

28. Wykożystywanie wad i bagów forum (nawet jęsli niegroźne) jest zabronione.

29. Nie wysyłaj wiadomości prywatnych (PM) zawierających spam, nie floduj, nie pisz do ludzi jeśli sobie tego nie życzą.

30. Podczas sprzedarzy przedmioty sobie podobne wystawiaj razem - grupowo. [2][e]

31. Awatar nie może być obsceniczny, nie powinien nikogo obrażać lub zawierać materiałów chronionych prawem autorskim. [10]

32. Zamieszczanie postów "jeden za drugim" bez przerw (wyłączając odświeżki i posty wcześniej zarezerwowane) jest zabronione.

33. Zamieszczanie materiałów będących plagiatem jest zabronione.[e]Przykłady:

1. Posty takie jak: "SELL SELL SELL", "Tak", "+1", "Pomocy", "SCAM", "SYF", i inne pojedyncze słówka, piramidy cytatów, bezsensowne komparycje, posty złożone z samych przekleństw/wyzwisk, wątki które wielokrotnie przedyskutowano,

6. Ostrzeżenie powinno być oczywiste. Np: "MalwareSite.com <------ CAUTION. Wyraźnym powodem będzie podejrzenie że dany program lub strona przyczyniła się do haku na twoim portfelu .

14. Tyczy się wymiany lub handlu za waluty inne niż BTC. "Akceptuję altcoiny oraz Bitcoin" (wyłączając ich wzajemną wymianę) w jednej np. aukcji jest OK i moze zostać umieszczone w sekcji ogólnej.

15.
<od tłumacza>
...chodzi o to by nie zachęcać ludzi do postów zawierających same adresy portfeli, można przyjmować je przez PM.
<przypis tłumacza>

23. Chodzi o to by zapobiec nadużywaniu ewentualnych dziur w regułach.

24.
<...>
Reklamy są zazwyczaj niedozwolone w postach (poza obszarem podpisu), ponieważ są irytujące i nie na temat. Jest szczególnie zabronione umieszczanie reklam lub podpisów u dołu wszystkich twoich postów. Oprócz tradycyjnych pożegnań, które są tolerowane, ale odradzane, reklamy dotyczą tylko obszaru sygnatury.

Jeśli jednak używasz forum jako platformy wydawniczej do hostowania czegoś naprawdę istotnego i przydatnego, dozwolone jest sprzedawanie reklam w tak istotnej pracy. Aby kwalifikować się do tego, Twój post musi być w temacie, który zacząłeś, a Twój post musi być znaczący i wystarczająco długi, aby reklama wydawała się zupełnie nieistotna. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj mnie.

25. Jeśli zostaniesz zbanowany (tymczasowo lub na stałe) i utworzysz nowe konto, aby kontynuować wysyłanie wiadomości, jest to uważane za uchylanie się od bana. Jedynym wyjątkiem jest tworzenie wątku w Meta o twoim banie.

26.
Zostały one w większości zastąpione tematami z samo-moderacją ale lokalne zasady mogą być egzekwowane według uznania moderatora.

30. Obejmuje to (ale nie ogranicza się do) domen, kluczy oprogramowania i zaproszeń członkowskich. To, co jest uważane za podobne, zależy od moderatora zajmującego się sytuacją.

33. Obejmuje to zarówno kopiowanie części lub całości postów lub wątków innych użytkowników, jak i kopiowanie treści ze źródeł zewnętrznych (np. Innych witryn internetowych) i przekazywanie ich jako własnych.Często zadawane pytania (FAQ)

Q: Dlaczego nie zbanowałeś <wstaw tutaj nazwę użytkownika> który jest oczywistym oszustem?
O: Możliwe (lub prawdziwe, nie mnie decydować) oszustwa nie są moderowane, aby zapobiec nadużyciom moderatora.

Q: Czy moderujesz / usuniesz (możliwe) FUD, oskarżenia i nieprawdziwe informacje?
Odp .: Nie. Nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby sprawdzić każdą pojedynczą informację i zweryfikować poprawność źródeł. Ponadto, podobnie jak oszustwa - zbyt wiele miejsca na uprzedzenia i nadużycia.

Jednak trolling nie jest dozwolony. Jeśli użytkownik zwyczajowo publikuje w sposób oczywisty i fałszywy jakiś nonsens ("oczywiście fałszywy nonsens" dla outsidera, NIE kogoś kto podąża za dyskusją lub jest zaangażowany w tę dyskusję) tylko po to, aby wywołać kłopoty, wtedy jest to uważane za trolling, co jest zabronione. Takie przypadki powinny być dokładnie udokumentowane w raporcie (jest mnóstwo raportów, które mówią po prostu "trolling", ale moderatorzy nie mają czasu, aby przejrzeć posty każdego użytkownika).

Q: Ktoś mnie obraził. Dlaczego nie usuwasz posta / wątku?
Odp .: Możliwe (ponieważ nie mamy czasu ani środków na sprawdzenie) obelgi są dozwolone, o ile zawierają jakąkolwiek konstruktywną opinię, informacje lub coś istotnego i nie są poza tematem. Na przykład, opublikowanie czegoś w stylu "jesteś głupi" zostanie usunięte, ponieważ nie zawiera znaczącej treści. Jednakże, jeśli post wyraża pośrednio niepochlebną opinię wraz z jej uzasadnieniem, w większości przypadków jest to akceptowane.

Q: Co z usuwaniem DOXów?
Odp .: Nie, nie usuwamy ich, o ile przestrzegają następujących zasad:

<...>
1. Dane osobowe muszą być ograniczone do tablicy "investigations" (pod oskarżeniami o oszustwa), która jest widoczna tylko dla rangi member i powyżej. Dane osobowe są definiowane jako wszystko, co łączy tożsamość online użytkownika (nazwa użytkownika, adres e-mail itp.) Z tożsamością rzeczywistą. Niedozwolone jest umieszczanie danych osobowych w jakimkolwiek innym miejscu publicznym, w tym w sygnaturach.
2. Nie wolno publikować czyjegoś dox, jeśli jest szczególnie oczywiste, że używasz dox jako broni. Na przykład, jeśli nie ma żadnych możliwych skarg handlowych, osoba ta nie może być oszustem, a ich doxy nie powinny być publikowane.
3. Tak jak poprzednio, wszystko, czego (z gruntu wrażliwy na ataki) system rządowy / bankowy wymaga, by było tajne, nie jest nigdzie dozwolone. Obejmuje to numery ubezpieczenia społecznego, numery kart kredytowych i niektóre numery kont.
<...>

Dlaczego nie są one usuwane? Ponieważ takie doxingi to po prostu gromadzenie informacji o użytkowniku które są już dostępne publicznie, często za pośrednictwem wyszukiwarek.

Q: Widziałem faceta sprzedającego konta Bitcointalk. Dlaczego jest to dozwolone?
Odp .: Ponieważ nie możemy skutecznie zapobiec sprzedaży (serwery proxy, TOR, sprzedaż na innych forach), nie robimy tego, ponieważ w przeciwnym razie dawalibyśmy użytkownikom fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Q: Moje konto zostało zhakowane! Co robić?
Odp .: Zobacz ten wątek: https://bitcointalk.org/index.php?topic=497545.0. Jeśli nie wiesz, jak podpisać wiadomość, zobacz ten wątek wykonany przez shorena: https://bitcointalk.org/index.php?topic=990345.0

Pamiętaj także, aby podpisaną wiadomość, wysłać w nawiasach [c ode] [/ code] (bez spacji na końcu). Na przykład:

Code:
-----BEGIN BITCOIN SIGNED MESSAGE-----
My account <account> has been hacked/lost. Please reset the email to <email>. The current date is <date>.
-----BEGIN SIGNATURE-----
<insert address here>
<insert signature here>
-----END BITCOIN SIGNED MESSAGE-----

<od tłumacza>
Ten tutorial shoreny też kiedyś przetłumaczę, chyba że ktoś mnie ubiegnie... Roll Eyes
<od tłumacza>

Q: Czym jest Trust i jak działa?
Odp .: Trust to informacja zwrotna od Bitcointalk oparta na zaufaniu (stąd nazwa). System Trust składa się z 2 komponentów: listy zaufania i  opinii.

Lista Zaufania to miejsce, w którym wybierasz użytkowników, których opinie dotyczą innych zaufanych użytkowników i jak głębokie jest to zaufanie. Możesz zaufać tylko ich opinii (wybierz głębokość zaufania jako 0), ich opinie i zaufanych użytkowników (głębokość zaufania 1) i tak dalej (aż do głębokości zaufania 3). Zaufane opinie będą liczone, gdy będą wyświetlane jako liczby po lewej stronie postów użytkowników w tablicach handlowych, takich jak rynek lub towary.

Na stronie z opiniami możesz zostawić opinię o innych użytkownikach lub zobaczyć szczegółowy widok opinii użytkowników. Zaufane opinie będą wyświetlane jako pierwsze, a niezaufane opinie będą domyślnie ukryte. Możesz go wyświetlić, klikając link "Pokaż oceny". Przede wszystkim możesz zobaczyć wszystkie opinie, które użytkownik zostawił u innych.

Obejmuje to podstawy systemu Trust. Jeśli chcesz dokładniej poznać system Trust i jego szczegóły, których tu prawdopodobnie mi brakowało, idź tutaj: https://bitcointalk.org/index.php?topic=211858.0.

Q: Dlaczego Trust nie jest moderowane?
Odp .: Informacje zwrotne nie są moderowane (z wyjątkiem oczywistych przypadków, takich jak czysta reklama, setki identycznych pustych / bełkotliwych raportów na jednym użytkowniku) z tego samego powodu, co oszustwa - zbyt wiele miejsca na nadużycia.

Q:Kiedy pojawi się nowa wersja forum?
Odp .: Cóż, według theymosa, jakoś po lutym 2015.

<...>
Quote
When will the software be finished?

About one year from now.
<...>

Q: Chcę zmienić nazwę użytkownika na forum. Co powinienem zrobić?
A: Możesz albo podarować 50 BTC by zostać VIPem albo PM theymos z prośbą o zmianę nazwy użytkownika (chociaż rzadko akceptuje takie prośby w dzisiejszych czasach).

Q: 50/10 BTC dla VIP / donatora? Czy wszyscyście poszaleli??
Odp .: Nie, nie jesteśmy. Ktoś, kto jest ofiarodawcą lub VIP-em, zwykle jest wczesnym użytkownikiem, a posiadanie takiej rangi oznacza, że jesteś albo od samego początku, albo przyczyniłeś się do społeczności Bitcoin. Chociaż istnieje możliwość żenowe tańsze stopnie zostaną dodane.

Q: Dlaczego mój IP jest zbanowany? Czym są te jednostki zła?
Odp .: Twoje IP może zostać zbanowane, ponieważ zostało użyte przez użytkownika, który dostał bana. Nie martw się - IP bany zanikają po czasie, jeśli nie ma ich zbyt wiele w ciągu małego okresu. Jeśli zarejestrujesz się, używając zbanowanego IP, używasz TOR, VPN lub dobrze znanych proxy, będziesz musiał zapłacić niewielką opłatę. Ma to zapobiegać wysyłaniu spamu, jednocześnie umożliwiając członkom publikowanie postów bez ograniczeń.

Q:Dlaczego moje konto zostało zbanowane?
Odp .: Prawdopodobnie złamałeś jedną z zasad. Spróbuj wysłać wiadomość odwoławczą na adres pokazany w komunikacie ban.

Q: Jak działa aktywność?
A:
Wartość aktywności jest określana w ten sposób:
czas = liczba dwutygodniowych okresów, w których opublikowałeś od momentu rejestracji
aktywność = min(czas * 14, postów)

Aktywność aktualizuje się co godzinę.

Na przykład, jeśli w 14-dniowym okresie publikujesz 14 postów, zyskujesz +14 aktywności.
Jeśli opublikujesz 2 posty w ciągu 14 dni, zyskujesz +2 aktywność.
Jeśli nie publikujesz wcale w ciągu 14 dni, nie zyskasz aktywności.
Jeśli jednak opublikujesz 15 lub więcej postów w ciągu 14 dni, nadal będziesz mieć tylko aktywność +14.

Więcej dowiesz się tu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=582736.0 oraz https://bitcointalk.org/index.php?topic=2766177.0

Q: Jak działają rangi?
Odp: Zobacz tu Rangi, sygnatury oraz odznaczenia na forum by Magisterek

Q: Jak umieścić obraz w moim poście / wątku?
Odp .: Najpierw musisz przesłać go na stronę z hostingiem obrazów. Po prostu google, jestem pewien, że znajdziesz taki, który ci odpowiada. Następnie wystarczy umieścić link do tego obrazu w następujący sposób:

Code:
[img]http://ImageHostingSite.com/MyImage.jpg[/img]

Q:Nie mogę opublikować / osadzić obrazu a jestem początkującym. Czemu?
Odp .: Wbudowane obrazy zostały wyłączone dla początkujących z powodu nadużycia (zobacz https://bitcointalk.org/index.php?topic=1172918.0). Będziesz mógł publikować zdjęcia, gdy zostaniesz Członkiem Jr. lub jeśli zapłacisz niewielką opłatę. Zobacz więcej: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2385104.0.

Q:Kiedy będę mógł dodać awatar do mojego konta?
Odp .: Gdy twoje konto osiągnie pozycję full member lub wyższej.

Q: Dlaczego nie otrzymuję żadnych wiadomości od początkujących? / Jestem nowicjuszem i nie mogę pisać z innym użytkownikiem
Odp .: Anty spam, należy włączyć komunikację z nowymi użytkownikami. Możesz to zrobić tutaj: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;sa=pmprefs. Jeśli jesteś początkującym i nie możesz dotrzeć do użytkownika, który kupuje / sprzedaje towary i / lub usługi, publikuj w jego wątku na ten temat.

Q: Dlaczego otrzymuję komunikat "Ostatni post z Twojego IP był mniej niż 360 sekund temu.", gdy nie pisałem dzisiaj?
Odp .: Zalogowanie się, wysłanie PMów i zgłoszenie postów do moderatora również zostanie policzone jako wysyłanie i przedłużenie tego limitu do 360 sekund. Nie martw się: wraz ze wzrostem aktywności limit 360 sekund również się zmniejszy. Tutaj możesz zobaczyć algorytm, w jaki sposób limit publikacji jest skalowany na podstawie Twojej aktywności: https://bitcointalk.org/index.php?topic=237597.msg4131557#msg4131557

Q: Czy mogę włączyć samo-moderację w już istniejącym wątku?
Odp .: Nie. Po prostu zablokuj stary wątek i rozpocznij nowy z włączoną funkcją samo-moderacji w "Opcjach dodatkowych ...".

Q: Jak usunąć / zablokować własne wątki, gdy już ich nie potrzebuję?
Odp .: W prawym górnym rogu postu znajduje się przycisk usuwania. Możesz usunąć wątki, jeśli nikt ich nie widział. W przeciwnym razie kliknij link "Zablokuj temat" w lewym dolnym rogu.

Q: Jak dodać link do słowa?
Odp .: Całkiem proste. Po prostu użyj tego kodu:
Code:
[url=http://MyLink.com]Word[/url]

Wystarczy zastąpić słowo "Word" frazą / słowem do wyboru i "MyLink.com" linkiem wybranym przez Ciebie.

P: Dlaczego nie mogę wstawić <wstawić coś podobnego do linku, obrazu lub koloru> do mojej sygnatury?
Odp .: Istnieją ograniczenia dotyczące podpisu na podstawie pozycji członka:

- Newbie: Żadne stylizacje (w tym linki) nie są dozwolone. Maks. 50 znaków.
- Jr. Member: Linki od niedawna nie dozwolone. Maksymalnie 150 znaków.
- Member: Linki są dozwolone. Nielimitowana długość
- Full: Kolor dozwolony.
- Sr. Member: Skalowanie czcionek dozwolone.
- Hero: Kolor tła dozwolony.

Q: Co to jest wersja robocza na tych forach (Draft)?
Odp .: Gdy napiszesz post lub PM i klikniesz podgląd, post zostanie zapisany na stronie Wersja robocza. Tak samo, jak po kliknięciu postu (nawet jeśli pojawił się błąd, który uniemożliwiał publikowanie postu, np. "Ostatnie ogłoszenie z Twojego IP było mniej niż 360 sekund temu."), Wyślij PM lub zapisz zmontowany wpis.

Drafty znajdziesz pod: https://bitcointalk.org/index.php?action=drafts.

Q: Gdzie mogę znaleźć wszystkich moderatorów / pracowników / administratorów?
Odp .: Po prostu przejdź do strony wyszukiwania członków (https://bitcointalk.org/index.php?action=mlist;sa=search), odznacz wszystkie pola, a następnie zaznacz "Wyszukaj według pozycji". Aby znaleźć wszystkich zwykłych moderatorów, takich jak moderatorzy forum, lokalni moderatorzy lub patroli (moderatorzy nowicjuszy na terenie całego kraju), wyszukaj "Staff" (bez cudzysłowów). Aby znaleźć wszystkich globalnych moderatorów, wyszukaj "Global Moderator". Aby znaleźć wszystkich administratorów, wyszukaj "Administrator".
Upewnij się, że nie masz do czynienia z oszustem: prawdziwe mody mają pole "Pozycja:" (lub pole poniżej ich nazwy użytkownika i powyżej ich rangi (np. "Member" lub "Hero Member") kiedy piszą PM lub post) ustawione jako Staff, Global Moderator lub Administrator. Administratorzy i moderatorzy globalni mają kolorową połowę ostatniej monety. Administratorzy mają kolor czerwony, a mody globalne mają kolor jasnoniebieski.

Q:Co może <wstawić nik lub pozycję członka personelu> zrobić?
Odp .: Różne stopnie mają różny dostęp do narzędzi moderujących. Cytat z Salty Spitoon wyjaśnia to całkiem dobrze:

<...>

Administratorzy: mogą zrobić wszystko, co można sobie wyobrazić na stronie. Nie mogą jednak usunąć swoich kont.

Globalni moderatorzy mogą: permanentnie banować, nukować nowicjuszy, wyświetlać i obsługiwać raporty ze wszystkich sekcji oraz wyświetlać raporty PM.

Moderatorzy: mogą wyświetlać i przeglądać raporty z sekcji i nowicjuszy

Patrollers: Zasadniczo są to moderatorzy, ale mogą wykonywać tylko moderację dla nowych członków.

<...>

Wskazówki tworzenia wątków

Q: Jak mam nazwać mój wątek? / Czy są jakieś wskazówki do nazywania wątków??
Odp .: Post od administratora, theymos, wyjaśnia to całkiem dobrze. Zobacz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=102944.0


Niektóre tablice, które są oczywiste, zostały pominięte

Sekcja: Bitcoin

Bitcoin Discussion - "Ogólna dyskusja na temat ekosystemu Bitcoin, która nie pasuje nigdzie indziej: wiadomości, społeczność Bitcoin, innowacje, ogólne środowisko itp. Dyskusje na temat konkretnych usług związanych z bitcoinami zwykle należą do innych sekcji."

Legal (child board of Bitcoin Discussion) - Dyskusja na temat przepisów dotyczących Bitcoin, (ogólnie), "sprawy sądowe, skargi, działania regulacyjne, itp."

Press (child board of Bitcoin Discussion) - Artykuły prasowe o Bitcoin z linkami odpowiedniego formatu.

Meetups (child board of Bitcoin Discussion)- Spotkania, konferencje, imprezy Bitcoinowe.

Development & Technical Discussion - "Techniczna dyskusja na temat klienta Bitcoini i ogólnie sieci Bitcoin, brak witryn / klientów innych firm, raporty o błędach, które nie wymagają wiele dyskusji (używaj github) ani żądań pomocy technicznej."

Alternative clients (child board of Development & Technical Discussion) - Dyskusje, wsparcie techniczne dotyczące innych klientów, takich jak: Multibit, Electrum, Armory, itd.

Mining - Kopanie/wydobycie (dyskusje, które nie mieszczą się w tablicach pochodnych[child]).

Mining support (child board of Mining) - Problemy z wydobyciem (rig zatrzymał / nie uruchamia się, miner nie haszuje), przewodniki "Getting Started".

Pools (child board of Mining) - Dyskusja na temat basenów górniczych Bitcoin, ogłoszenia takich pul.

Mining software (miners) (child board of Mining) -Dyskusja, ogłoszenia o oprogramach do wydobycia bitcoinów.

Hardware (child board of Mining) - Dyskusja na temat sprzętu górniczego Bitcoin, nowe ogłoszenia dotyczące sprzętu. Tu nie handlujemy.

Mining speculation (child board of Mining) - Spekulacje na temat sprzętu górniczego (czy to takie urządzenie popsuje się, kiedy, itp.), trudność (przewidywania dotyczące jej wzrostu / spadku), rentowności (czy to jest opłacalne, czy powinienem kopać z taką ceną energii elektrycznej itd.) Itp.

Technical Support - Problemy z klientem Bitcoin Satoshi (bitcoin-qt, bitcoind). Problemy z innymi klientami należy kierować na tablicę Alternative clients.

Project Development - Projekty oparte o Bitcoin i powiązane (strony, oprogramowanie jeszcze nie opracowane / w fazie rozwoju), kampanie nagród, reklama itp. Nie ma tu zatrudniania, chociaż wątki "szukanie partnerów" powinny być tutaj.

Sekcja: Economy

Economics - Dyskusja na temat ekonomii w ogóle: dotyczy to zarówno Bitcoin, jak i fiat.

Speculation (child board of Economics) - Spekulacje na temat ceny Bitcoin, prognozy.

Marketplace - Biznes / handel powiązany z bitcoinem, który nie pasuje do innych sekcji.

Goods (child board of Marketplace) - Handel fizycznymi towarami. Jeśli sprzedajesz towary w innej witrynie (np. Masz sklep internetowy), nie umieszczaj tego tutaj.

Collectibles (child board of Goods) - Handel fizycznymi przedmiotami kolekcjonerskimi ("Łącznie z fizycznymi monetami Bitcoin"). Jeśli sprzedajesz te przedmioty kolekcjonerskie w innej witrynie (np. Masz sklep internetowy), to nie należy tutaj.

Digital goods (child board of Goods) - Handel towarami cyfrowymi na forum Bitcoin (z wyjątkiem zaproszeń i kont). Jeśli sprzedajesz towary w innej witrynie (np. Masz sklep internetowy), to nie należy tutaj.

Invites & Accounts (child board of Digital goods) - Handel zaproszeniami i kontami. Jeśli sprzedajesz konta w innej witrynie (np. Masz sklep internetowy), to nie należy tutaj.

Computer hardware (child board of Goods) - Handel sprzętem górniczym na forum. Jeśli sprzedajesz towary w innej witrynie (np. Masz sklep internetowy), to nie należy tutaj.

Services (child board of Goods) - Usługi świadczone/potrzebne na forum Bitcoin. Jeśli świadczysz/żądasz usług w innej witrynie (np. Masz witrynę hostingową), nie zamieszczaj ogłoszenia tutaj.

Currency exchange (child board of Marketplace) -  Bitcoin kupno/sprzedarz.

Gambling (child board of Marketplace) - "Hazard i wszystkie" inwestycje ", które są tak ryzykowne, że mogą równie dobrze być hazardem (HYIP-y, piramidy finansowe itp.)"

Games and rounds (child board of Gambling) - "Gry z arkuszami kalkulacyjnymi, gry na forum i dyskusje poszczególnych rund / gier na innych stronach." Wszystkie prezenty, loterie, konkursy bitcoin również tutaj.

Investor-based Games (child board of Gambling) - "Gry, w których głównym czynnikiem jest to, czy do gry dołączają nowi" inwestorzy ", jak również każdy produkt inwestycyjny denominowany w Bitcoinie z APY znacznie powyżej rozsądnej stawki rynkowej." Obejmuje to ponzis, HYIP i inne "inwestuj i zyskaj masę gotówki jutro " itp. strony.

Gambling discussion (child board of Gambling) - "Dyskusja o grach sportowych i innych tematach związanych z hazardem, które są oddzielne od samych gier i usług.".

Lending (child board of Marketplace) - "Pożycz BTC lub uzyskaj pożyczki BTC." Obejmuje to pożyczki dla osób fizycznych i pożyczki dla przedsiębiorstw.

Long-term offers (child board of Lending) - "Długoterminowe oferty pożyczania BTC lub otrzymywania pożyczek BTC, w tym kont depozytowych."

Securities (child board of Marketplace) -"Ta sekcja dotyczy tematów dotyczących poszczególnych obligacji bitcoinowych, akcji itp."

Auctions (child board of Marketplace) - "Opcjonalnie można umieścić tutaj aukcje, tematy i odpowiedzi tej sekcji nie są moderowane, nie moźna ich usuwać."

Service Announcements (child board of Marketplace) -"Nowe usługi i istotne informacje o istniejących usługach. Nie twórz nadmiernych" ogłoszeń "tylko po to, by reklamować swoją usługę." Wszystkie ogłoszenia dotyczące serwisów Bitcoin powinny być wklejane tutaj.

Micro Earnings (child board of Service Announcements) - "Krany, rotatory, gry internetowe i inne usługi oparte głównie na reklamach i / lub mikropłatnościach". Obejmuje to wiele stron internetowych, które wypłacają bitcoiny w postaci "kurzu".

Service Discussion (child board of Marketplace) - "Komentarze i pytania dotyczące konkretnych usług Bitcoin lub wszystkich usług Bitcoin." Obejmuje to dyskusje na temat stron Bitcoin (zarówno konkretnych, jak i ogólnych), dyskusję na temat problemów technicznych takich stron (API nie działa, itp.).

Web Wallets (child board of Service Discussion) - "Dyskusja o portfelach online.". Obejmuje to portfele oparte na JavaScript po stronie klienta, takie jak Blockchain.info, a także konta wymiany, które są podwójnymi portfelami, takimi jak Coinbase.

Exchanges (child board of Service Discussion) - "Dyskusja na temat konkretnych giełd, Bitcoin bankomatów i Bitcoin kart debetowych.". Nacisk na Bitcoin - dyskusje na temat kwestii altcoin na giełdach nie należą tutaj.

Trading Discussion - "Dyskusja na temat prowadzenia interesów z Bitcoin. Najlepsze praktyki handlowe, metody dostawy itp.". Konkretna strona, dyskusje o wymianie nie należą tutaj. Jeśli masz problemy z prowadzeniem transakcji, musisz znać najlepszy sposób, aby wysłać towar do określonego miejsca, to jest miejsce, w którym możesz to zrobić.

Sekcja: Other

Politics & Society - Dyskusja o polityce, ostatnie wydarzenie na świecie - zarówno powiązane, jak i niepowiązane z Bitcoinem.

Beginners & Help - Wszystkie prymitywne pytania (do profesjonalistów takich jak my Cool), jak "co to ASICS", "kim jest satoshi" i "co jest mining" powinny pozostać tutaj.

Off-topic - "Inne tematy, które mogą być interesujące dla bitcoinerów"

Serious discussion -"Bardziej poważna dyskusja, żadnych reklam. Żadnych wiadomości-śmieci.". W przeciwieństwie do większości innych tablic głównych, dyskusja na temat altcoin jest w dozwolona. Musisz być Członkiem Jr, aby zamieszczać posty na tej tablicy. Wpisy na tej tablicy nie zwiększają liczby postów(activity).

Ivory Tower (child board of Serious discussion) - "Jeszcze poważniejsza dyskusja. [Pełna] Tylko powyżej rangi Member, nie ma żadnych reklam. Żadnych wiadomości-śmieci.". Podobnie jak powyżej, dyskusja o altach dozwolona. Wpisy tutaj nie zwiększaja liczby postów ani nie liczą się do Twojej aktywności.

Sekcja: Alternate cryptocurrencies

Altcoin Discussion - "Dyskusja o kryptowalutach innych niż Bitcoin Uwaga: dyskusja na temat tego, jak te waluty *odnoszą się do* Bitcoin, może pasować do innych kategorii.". Ogólna dyskusja na temat altcoinów oraz ich cen nie powinna być prowadzona tutaj.

Announcements (Altcoins) - Komunikaty Altcoin, ogólne wątki dyskusji na temat monet.

Tokens (Altcoins) (child board of Announcements (Altcoins)) - Ogłoszenia tokenów(monet opartych o inne środowiska), ogólna o nich dyskusja.

Mining (Altcoins) - Dyskusja na temat górnictwa Altcoin. Obejmuje to omówienie wydobycia PoW, PoS oraz inne czynności związane z wydobyciem (np. Dedykowane urządzenia, oprogramowanie, rozwiązywanie problemów itp.).

Pools (Altcoins) (child board of Mining (Altcoins)) - Ogłoszenia i dyskusja o basenach wydobywczych (pools).

Marketplace (Altcoins) - Sprzedaż towarów i usług na forum, związana z altcoinami.

Bounties (Altcoins) (child board of Marketplace (Altcoins)) - "Nagrody i kampanie reklamowe Altcoin". Nagrody, kampanie reklamowe, ogłoszenia zewnętrznych serwisów (które NIE wymagają umieszczenia na Bitcointalk) i inne podobne wątki należą do tej kategorii. Dyskusje o takich kampaniach/usługach nie należą tutaj.

Service Announcements (Altcoins) (child board of Marketplace (Altcoins)) - Ogłoszenie usług zewnętrznych, które są bezpośrednio związane z altami lub akceptują altówki.

Service Discussion (Altcoins) (child board of Marketplace (Altcoins)) - Omówienie usług altcoinowych (zarówno zewnętrznych, jak i na forum). Obejmuje to dyskusje o nagrodach.

Speculation (Altcoins) - Dyskusja na temat cen altcoin. Obejmuje to dyskusję o portfelach ("jakie trzymacie altówki?"), Prognozy cenowe ("czy cena X osiągnie 10 $ w przyszłym tygodniu?" Lub "dlaczego cena tej monety jest tak niska?") I ogólne spekulacje.

Sekcja: Local

All Local boards - Omówienie różnych tematów w odpowiednim języku. Zamieszczanie przetłumaczonych komunikatów jest ograniczone do języków posiadających własną sekcję (a.k.a. dedykowaną tablicę z podstronami).


Źródła:
[1] - "Forum moderation policy" - https://bitcointalk.org/index.php?topic=20333.0
[2] - "Marketplace rules and guidelines" - https://bitcointalk.org/index.php?topic=3629.0
[3] - "Currency Exchange rules and guidelines" - https://bitcointalk.org/index.php?topic=594959.0
[4] - "Do not post about altcoins here, use the correct sub-forums please." - https://bitcointalk.org/index.php?topic=401897.0
[5] - "NEWBIE README" - https://bitcointalk.org/index.php?topic=177133.0
[6] - "Giveaway threads are not allowed" - https://bitcointalk.org/index.php?topic=434310.0
[7] - "Do not post off-topic replies" - https://bitcointalk.org/index.php?topic=14356.0
[8] - "Advertising spam is not allowed" - https://bitcointalk.org/index.php?topic=718124.0
[9] - "Ads in posts" - https://bitcointalk.org/index.php?topic=749961.0
[10] - "Re: [Serious] Avatar Rules Discussion" - https://bitcointalk.org/index.php?topic=1011789.msg10977206#msg10977206Specjalne podziękowania:

Za literówki:


Za sugestie:

Welsh
Baitty
Brewins
railzand
medUSA
shorena
Buziss
UFOkid
hilariousandco
dserrano5
Quickseller
-ck (ckolivas)
qwk
capcher
Mitchełł
SaltySpitoon
Cyrus

Tłumaczenia:

Spanish translation "Reglas no oficiales del foro" (https://bitcointalk.org/index.php?topic=705523.0) by dserrano5

German translation "Inoffizielle Bitcointalk.org Regeln/Richtlinien/FAQ" (https://bitcointalk.org/index.php?topic=767079.0) by Zephir

Portuguese translation "Lista "năo-oficial" de Regras do Fórum" (https://bitcointalk.org/index.php?topic=759695.0) by Adriano

Croatian translation "Neslužbena lista Bitcointalk.org pravila/smjernica/FAQ"  (https://bitcointalk.org/index.php?topic=1182311.0) by Lauda

Arabic translation "قائمة غير رسمية من القواعد الرسمية للموقع" (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2345906.0) by hugeblack

Filipino translation "Unofficial Forum Rules & Guildelines (Tagalog Version)" (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2383339.0) by nc50lcLegal note: ten post jest oparty na polityce forum, a nie mojej. Jest on tkaże tylko tłumaczeniem, orginał znajdziesz Tu.

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 994
Merit: 544


★ What is the matrix? ★


View Profile WWW
March 10, 2018, 09:20:17 PM
 #2

Dodałem ankietę, proszę głosować.
Obecnie przypięty temat z ogólnymi zasadami tu panującymi jest dość słaby, ubogi w zawartość warto by go czymś (  Roll Eyes ) zastąpić.
Jeśli macie jakieś pomysły odnośnie tego co tu jeszcze dodać/potłumaczyć, piszcie śmiało.
Ogólny zamysł to ułatwić dostępność forum dla nieanglojęzycznych czy młodszych użytkowników.

Poradnik szoreny (jak podpisywać wiadomość portfelem) to w sumie same obrazki więc chyba go sobie daruję.

sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 574
Merit: 293


DATABLOCKCHAIN SALE IS LIVE | MVP @ DBC.IO


View Profile
March 11, 2018, 08:08:24 AM
 #3

Brawo! Sama esencja dla każdego kto zaczyna przygodę na forum - do przypięcia.

Jeśli sam to wszystko spisałeś to gratulacje. Cool

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!