Bitcoin Forum
May 03, 2024, 09:05:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum hakkında  (Read 645 times)
uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
February 05, 2018, 03:41:56 PM

ethereum 1 ileri 2 geri yapıyor osmanlı mehtaran takımıyla acaba bi alakası var mı cok merak edıyorum Smiley) şaka bi yana özellikle türk sitelerinde cok güzel alım fırsatları verıyorr

The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714770356
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714770356
Reply with quote  #2

1714770356
Report to moderator
1714770356
Hero Member
*

Ignore
1714770356
Reply with quote  #2

1714770356
Report to moderator
1714770356
Hero Member
*

Ignore
1714770356
Reply with quote  #2

1714770356
Report to moderator
instr_35
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 04:38:48 PM

Bitcoini zorlayacak olan coindir bence kendisi. İmkansız değil hatta kısa süreliğine geçebilir de
Dogan86 (OP)
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
February 05, 2018, 04:50:55 PM

Madenciliği zorlaşmaya devam ediyor 1.5 ay önce 2.5 Ether kazıyorken şuan 1.2 Ethere kadar düştü.

Piyasa durulduğunda çıkışı hızlı olacaktır. 2000 dolara kadar hızla tırmanacağını düşünüyorum.

Bitcoin / Ethereum / Monero
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
February 06, 2018, 01:17:30 PM

UNICEF'ten Suriyeli çocuklar için 'Ethereum' çağrısı

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) önde gelen kripto para birimlerinden biri olan Ethereum madenciliğiyle Suriyeli çocuklara yardım edecek yenilikçi bir proje geliştirdi.

"UNICEF Game Chaingers" adı verilen uygulama kapsamında UNICEF ve diğer Birleşmiş Milletler (BM) kuruluşları, kripto para piyasasının belirleyicisi olan Bitcoin’den sonraki en yüksek hacimli sanal para birimi olan Ethereum’la "blockchain (blok zinciri)" teknolojisi kullanımlarında, şeffaflığı artırarak yardım kuruluşlarının para toplama yöntemlerinde köklü bir değişiklik yapmayı hedefliyor. UNICEF yenilikçi uygulamasıyla, bilgisayar oyuncularını bilgisayarlarının işlem gücünü kullanarak Suriyeli çocuklar için "kripto para madenciliği" yapmaya çağırıyor.

İlk evrelerinde olan uygulamanın şu ana kadar Suriyeli çocuklar için 900 euro topladığı söylenirken, UNICEF para bağışında yeni bir yöntem oluşturması ve iç süreçlerde şeffaflık sağlaması sebepleriyle blok zinciri teknolojisine yeni kullanım yöntemleri getiriyor. UNICEF’e göre kurumların aracılara ihtiyaç duymadan doğrudan sözleşmeli taraflara ödeme yapabilmesi ve Ethereum blok zinciri teknolojisinin bu işlemin her aşamasını doğrudan izleyebilmesi, para bağışında blok zinciri teknolojisi kullanımının en büyük yararlarından biri olarak görülüyor.

Charities Aid Foundation Politika Başkanı Rhodri Davies, potansiyel blok zinciri teknolojisi kullanımına sıcak baktığını söylerken, Game Chaingers gibi uygulamalarla Bitcoin ve Ethereum gibi yüksek hacimli kripto para birimleri teknolojilerinin yardım kuruluşlarına desek olabileceğini vurguladı.
Dogan86 (OP)
Full Member

View Profile
February 06, 2018, 02:41:39 PM

UNICEF'ten Suriyeli çocuklar için 'Ethereum' çağrısı

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) önde gelen kripto para birimlerinden biri olan Ethereum madenciliğiyle Suriyeli çocuklara yardım edecek yenilikçi bir proje geliştirdi.

"UNICEF Game Chaingers" adı verilen uygulama kapsamında UNICEF ve diğer Birleşmiş Milletler (BM) kuruluşları, kripto para piyasasının belirleyicisi olan Bitcoin’den sonraki en yüksek hacimli sanal para birimi olan Ethereum’la "blockchain (blok zinciri)" teknolojisi kullanımlarında, şeffaflığı artırarak yardım kuruluşlarının para toplama yöntemlerinde köklü bir değişiklik yapmayı hedefliyor. UNICEF yenilikçi uygulamasıyla, bilgisayar oyuncularını bilgisayarlarının işlem gücünü kullanarak Suriyeli çocuklar için "kripto para madenciliği" yapmaya çağırıyor.

İlk evrelerinde olan uygulamanın şu ana kadar Suriyeli çocuklar için 900 euro topladığı söylenirken, UNICEF para bağışında yeni bir yöntem oluşturması ve iç süreçlerde şeffaflık sağlaması sebepleriyle blok zinciri teknolojisine yeni kullanım yöntemleri getiriyor. UNICEF’e göre kurumların aracılara ihtiyaç duymadan doğrudan sözleşmeli taraflara ödeme yapabilmesi ve Ethereum blok zinciri teknolojisinin bu işlemin her aşamasını doğrudan izleyebilmesi, para bağışında blok zinciri teknolojisi kullanımının en büyük yararlarından biri olarak görülüyor.

Charities Aid Foundation Politika Başkanı Rhodri Davies, potansiyel blok zinciri teknolojisi kullanımına sıcak baktığını söylerken, Game Chaingers gibi uygulamalarla Bitcoin ve Ethereum gibi yüksek hacimli kripto para birimleri teknolojilerinin yardım kuruluşlarına desek olabileceğini vurguladı.

Çok güzel düşünülmüş bir proje.

Bize bir uygulama verilse bilgisayarımızda ki ekran kartını 1 saat suriyeli yada ihtiyacı olanlar için çalıştırabiliriz.

Binlerce kartın 1 saat çalışması bile kayda değer bir getiri sağlar.

Örneğin;

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2828140.0

alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
February 06, 2018, 03:12:00 PM

Unicef'i takdir ettim. Claymore abimiz ile birleşip %1 de muhtaç çocuklara fee ödesek koymaz herhalde. Yalnız neden sadece suriyeli ? o hoş olmamış. Afrikada insanlar açlıktan ölüyor, dünya çapında muhtaç çocuklar ve fakir ülkelere muhteşem yardımlar yapılabilir. Aylığı 15-50 dolara çalışan insanların yaşadığı 5. sınıf ülkeler var. Bu ailelere aylık 100 dolar bağış yapılsa hayatları değişir insanların..

Spack17
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 271

View Profile
February 06, 2018, 04:22:58 PM

Ethereum hak ettiği değeri bulmayan bir coin bence piyasada. Piyasadaki çoğu coin kendi değerinin kaç kat üstüne çıkmışken ethereum hala kendine göre çok düşük seviyelerde seyrediyor. Bitcoinin 5'te 1'i olmalı en az değeri.
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
February 06, 2018, 09:57:12 PM

Ethereumun 10$ olduğu dönemleri göz önünde bulundurursak ki bu yaklaşık 3-4 yıl önce falandı, şimdiki değeri oldukça yüksek ki bu her babayiğit coinin harcı değil ama bana kalırsa daha fazla yükselmeyi hakediyor. Altyapısı çok sağlam mining desteği mükemmel. Daha ne olsun.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
February 06, 2018, 10:32:50 PM

Ethereumun potansiyeli bana göre artık tartışmaya açık bir konu bile değil, herkesin bildiği kabullendiği, saygı duyduğu bir coin. Bambaşka bir çizgisi ve yolu var, bu piyasayı sevdirmek güvendirmek her coine düşmez ama eth bunu da başarıyor.
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
February 06, 2018, 10:34:09 PM

En taşşaklı coin bana göre başkası ne düşünür bilinmez ama gittiği yol güvenli yol peşinden gidiyorum vitalik üzmez kimseyi
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
February 06, 2018, 10:51:21 PM

1400$ seviyelerini zorlanmadan gördü. 2k $ seviyelerine gelmesini tahmin ediyorum hakettiği yer 2k ve üzeridir. Yeni yapılan icolarda yaratılan coinlerin neredeyse hepsine yakını ethereum altyapısından üretiliyor.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
February 07, 2018, 04:47:53 AM

Ethereum yatırımım var fiyat olarak şu an yarıya düştü ama yine de endişelenmiyorum, Kripto savaşından nasibini aldı şimdilik,  yılın sonunda Ethereumları sattğım anı düşünerek bu süreci atlatacağım, hak ettiği fiyatların çok altında bugünlerde.
Dogan86 (OP)
Full Member

View Profile
February 08, 2018, 07:13:17 PM

Ethereum yatırımım var fiyat olarak şu an yarıya düştü ama yine de endişelenmiyorum, Kripto savaşından nasibini aldı şimdilik,  yılın sonunda Ethereumları sattğım anı düşünerek bu süreci atlatacağım, hak ettiği fiyatların çok altında bugünlerde.

Zaman lazım biraz piyasanın düzelmesi için. Ethereum illa ki artacak ve bana kalırsa artış piyasa düzeldiğinde oldukça hızlı olacak.

Bana göre piyasada ki en işe yarar proje ve en güvenli liman Ethereum.

dewildance
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
February 11, 2018, 11:09:27 PM

Ethereumu bu kadar değerli kılan şey piyasadaki icoların neredeyse yüzde 90'ının ethereum tabanını kullanması gelecekte eğer ki bitcoin çok fazla düşmezse ethereum biraz zor geçer gibi bitcoini
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
February 11, 2018, 11:57:56 PM

Eth’nin potansiyeli ortada. Ne zaman sıçrama yaparsa yapsın bu zaten beklenen bir şey olacak, bir süredir bu piyasada olan kimse etherin şahlanmasına şaşırmaz.
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
February 12, 2018, 12:04:07 AM
Last edit: February 12, 2018, 12:41:02 AM by mtahanci48

eth'in potansiyelinden farklı bir konuya değinmek istiyorum burada.

geçen haziranda vitalikle ilgili sahte bir ölüm haberi yayıldı. ve ethereum market cap o gün 4 milyar dolar birden düştü. Haberin linkini de koydum aşağıya, hatırlamayanlar için.

- https://qz.com/1014559/vitalik-buterin-dead-a-hoax-on-4chan-crashed-ethereums-price/

kesinlikle iyi bir ekibi vardır ancak piyasa algısında vitalikle eş tutuluyor diyebiliriz. ethereum'un zayıf bir karnı varsa o da  vitalik'in projenin tek adami olarak bilinmesi olabilir. bazen ekibin bilinmesi ya da bilinmemesinin farklı faydaları zararları olabiliyor.

sahi btc ekibinden kimleri biliyorsunuz?
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
February 12, 2018, 12:05:23 AM

Ethereumun 10$ olduğu dönemleri göz önünde bulundurursak ki bu yaklaşık 3-4 yıl önce falandı, şimdiki değeri oldukça yüksek ki bu her babayiğit coinin harcı değil ama bana kalırsa daha fazla yükselmeyi hakediyor. Altyapısı çok sağlam mining desteği mükemmel. Daha ne olsun.

ethereum şubat ayında 10 dolardı. 2017 şubat evet Smiley
farting_shot
Full Member

Activity: 318
Merit: 100

View Profile
February 12, 2018, 12:39:18 AM

Bitcoine saldırı o kadar çok ki bu dönemde Bitcoin kadar revaçta olmasada altcoinler içerisinden Ethereum gibi sağlam bir coin çıkması her şeyden önce kripto paranın geleceği açısında moral verici oldu. Bir gün kazara Bitcoini devirseler bile kripto paralar var artık.
Dogan86 (OP)
Full Member

View Profile
February 12, 2018, 03:48:07 AM

eth'in potansiyelinden farklı bir konuya değinmek istiyorum burada.

geçen haziranda vitalikle ilgili sahte bir ölüm haberi yayıldı. ve ethereum market cap o gün 4 milyar dolar birden düştü. Haberin linkini de koydum aşağıya, hatırlamayanlar için.

- https://qz.com/1014559/vitalik-buterin-dead-a-hoax-on-4chan-crashed-ethereums-price/

kesinlikle iyi bir ekibi vardır ancak piyasa algısında vitalikle eş tutuluyor diyebiliriz. ethereum'un zayıf bir karnı varsa o da  vitalik'in projenin tek adami olarak bilinmesi olabilir. bazen ekibin bilinmesi ya da bilinmemesinin farklı faydaları zararları olabiliyor.

sahi btc ekibinden kimleri biliyorsunuz?

Vitalikin bu kadar ön planda olmasını bende doğru bulmuyorum bu konuda haklısınız . Ama Vitalik piyasa tarafından seviliyor ve zekasına güveniliyor bu açıdan dengeliyor biraz.

Yanlış hatırlamıyorsam Vitalik Smart contract olayını Ethereumu çıkarmadan önce ilk Core ekibine sunmuş Bitcoine eklenebilir diye. Core ekibi kaale almamış Vitaliki.

Bunu Bitmainin sahibi bir ara Roger Ver ile Bitcoine savaş açtıklarında Twitterdan söylemişti.

Net bilgi var mı bilmiyorum ama Vitalik geliştirici ekibe katılmak istemiş ve kabul edilmeyince Ethereum prejesini başlatmış sanırım.

kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
February 12, 2018, 06:35:45 AM

piyasalrdaki düşüşlerle bende millet bitcoin eth topluyor kansındayım çünkü piyasada en itibarlı coinlerdir btc ve eth da kendini kanıtlamış bir coin artık bir sıcrama  olacak gibi bekliyoruz  bizlerde elimizdeki coinleri değerlendirmek laım bakalım ne olacak

Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: