Bitcoin Forum
May 06, 2024, 10:44:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Zararın Sınırına Geldim Çıkayım mı?  (Read 720 times)
OrtaDirek (OP)
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
February 05, 2018, 12:54:01 PM

beyler yatırım yaptığım paraya doğru gidiyorum sadece 10 bin tl kardayım şuan oda giderek eriyor. yatırımım 25k bir ara 90k fln olmuştu satmadım satmadım derken buralara geldi iş.

şimdi tam ben satınca bir yükselmeye başlarsa kötü olurum. 25k ya kadar tutmayı düşünüyorum siz olsaydınız ne yapardınız?
1715035442
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715035442
Reply with quote  #2

1715035442
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715035442
Hero Member
*

Ignore
1715035442
Reply with quote  #2

1715035442
Report to moderator
1715035442
Hero Member
*

Ignore
1715035442
Reply with quote  #2

1715035442
Report to moderator
1715035442
Hero Member
*

Ignore
1715035442
Reply with quote  #2

1715035442
Report to moderator
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
February 05, 2018, 01:25:57 PM

sende negatif enerji enerji hissediyorum satarsan piyasa dönecek gibi lütfen sat Smiley
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 05, 2018, 01:32:36 PM

beyler yatırım yaptığım paraya doğru gidiyorum sadece 10 bin tl kardayım şuan oda giderek eriyor. yatırımım 25k bir ara 90k fln olmuştu satmadım satmadım derken buralara geldi iş.

şimdi tam ben satınca bir yükselmeye başlarsa kötü olurum. 25k ya kadar tutmayı düşünüyorum siz olsaydınız ne yapardınız?

size alın veya satın diyemem. ama araştırma yapmanız için analiz sitesi linki vereyim.

https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/  burada güncel btc analizleri var ve hepsi kişisel görüştür. Şu anda 7400-7500'de BTC nin desteği bulunmakta.

Buda benim nacizane grafik çalışmam.   https://image.prntscr.com/image/2s-HKt5iQriG3cTcoYqItg.png

Karar her zaman yatırımcıya aittir.
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
February 05, 2018, 01:49:27 PM

Kendi adıma kendi görüşümü yazıyorum buraya, durumum sizden pek farklı değil ama sonuna kadar hodl, zamanında satmamışım şimdi battı balık yan gider, olası keskin dönüşte ağlamak istemem.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
February 05, 2018, 02:01:34 PM

Şöyle bir hesap yap ;
Düşüş devam ederde kârın erirsemi çok üzülürsün yoksa burdan sekerde 20-25 k $ görürsemi çok üzülürsün.Bunun hesabını yap ve kararını ver.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
February 05, 2018, 02:14:47 PM

Seninle aynı durumdayım . Fakat acil bir ödemen yoksa gözden çıkarttığın bir mebla ise boşver bekle gitsin .. Piyasa hep bu şekilde düşüşüne devam etmeyecek .
heroise
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile
February 05, 2018, 02:15:07 PM

Acil ihtiyaç gibi bir durum söz konusu değilse ben beklemeyi tercih ederdim ama ne kadar beklenileceği belli değil. Bunu göze alıp beklemeyi seçmek lazım. Belki 1 ay belki 1 sene beklemek gerekebilir. Ancak uzun süreli kalındığında zarar ettireceğini düşünmüyorum..

karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
February 05, 2018, 02:21:48 PM

Burda son söz her zaman sana ait ama bence sabretmelisin geçmişte de bu tür düşüşleri hep yaşadı hatta daha fazla yüzdeler de bile düşüş yaşadı ama hep çıkmayı başardı. Sakin kalmaya çalışıp beklemek en mantıklısı.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
OrtaDirek (OP)
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
February 05, 2018, 02:25:10 PM

sağolun ethde olduğum için btc bazındada eriyor. tutacağım bakalım 7k altından sonra toparlayacak mı çıksam bile ilk toparlamada çıkmak daha mantıklı zaten.
hayratposta
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 02:49:31 PM

Toparlamaya başladıktan sonra artık sabretmek daha kolay olacak. Bence bu düşüş günlerini geçtikten sonra 25 bin doları bulması uzun sürmeyecek.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
February 05, 2018, 02:56:02 PM
Merited by yussuf89 (1)

Forexte çok kullanılan bir tekniktir. Bir pozisyon açarsın, kar etmeye başladığı zaman açılışın %5-%10 üstüne stop loss koyarsın. Ya vurgun olur ya da %10 kazanır çıkarsın. Düşüş devam ederse önceki açılıştan daha uygun bir noktada tekrar açarsın pozisyonu. Ama bu bütün portföy için yapılmaz.

Olasılıkları düşünmek lazım. En kötüsü pozisyonu kapattığın anda piyasanın terse dönmesidir. Diğer iki senaryoyu da değerlendirin. Hangi durumda daha çok mutlu olacaksanız ona göre hareket edin.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 05, 2018, 03:05:34 PM

Valla bitcoin söz konusuysa ben teknik analize falan pek bakmam (yapana saygı duyarım), benim bunca zamandır bitcoin konusunda gözlemlediğim grafik analiz ahan da budur:

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
February 05, 2018, 06:13:25 PM

Bu piyasaya ne için girdin? 10 bin lira kâr yapmak için mi yoksa hayatını daha iyi bir konuma getirebilmek için mi? Eğer hedefine ulaştıysan çıkış yapabilirsin, hedefinin ne olduğuna bağlı.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
February 05, 2018, 06:34:04 PM

DÜne kadar da çıkmadıysan artık çıkmanın bir anlamı kalmamış kardeş bu saatten sonra bekleterek arada çıkışlarda al-sat yaparak elimizdeki BTC'yi arttıracaz. Benim görüşüm bu.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 05, 2018, 06:44:34 PM

hocam tekrar yazıyorum ama yatırım kuralları tanımlamalısınız.

öyle karmaşık değil basit maddeler ve harfiyen uymanız gerekli.

karda iseniz yükseliş sırasında belli paylarda olmak üzere satarak paraya geçip, dump zamanlarında o parayı kullanmak üzere gibi. Atıyorum dumplarıda bitcoinin 2-3-4 saat veya 1 günlük grafiğinin RSI 30'a gelmesi gibi takip edip, destekleri de göz önüne alarak o noktalardan tepki geldiğini mutlaka gözlemleyerek gibi...

İkinci olarak zararına satış fiyatı belirlemelisiniz. X coin aldınız %10 düşüş yaşarsa bu zararı kabul ediyorum ve satıp paraya geçeceğim gibi.  %10 yerine bir veya iki aşağıdaki desteği kırınca satıcam gibi her ihtimale yönelik belli kararlar aldığınızda kazandığınız paranın önemli bir kısmına sahip olabilirsiniz.

Kendinize en uygun gelen kuralları maddeler halinde bir kağıda yazın ve hep sadık kalın.

Şu anda benim yatırım yaptığım bir tane coin yok. Gayet rahatım. 2008 krizinde pahalı seviyelerden Garanti hissesi almıştım. 2-3 ay satmadım nasıl olsa eski rakamlarına gelecek diye. Sonra bir gün Ciddi bir zarara satmam gerekti para lazım olduğu için. Garan bugüne kıyasla birkaç kat yükseldi. Yani zararına satışı da zararlı olan hissede olmayı da tecrübe ederek öğrendim.

Kurallardan bir tanesi de ihtiyacınız olmayan para ile yatırım yapılması şeklinde eklemenizi öneririm.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
February 05, 2018, 06:49:27 PM

sıfıra sıfırdayım bende. Ama çok fazla borcum var. Ne yapacağım bilemiyorum  Huh Huh Cry Cry

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
February 05, 2018, 07:29:09 PM

ben olsaydım satmazdım beklerdim.zaten kardasın, 90k'dan düşen de karın.yani aslında senin olmayan para.beklersen belki 90 k görmzesin ama içine sinen bir rakama ulaşınca satabilirsin..
biresnaf
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
February 05, 2018, 07:31:47 PM

Şuan için çok geç kalınmış olsa da ilerideki alış- ve satışlarınızda yardımcı olması açısından yazmak istedim.
Bir yatırım enstrümanı bir seferde blok olarak alınmaz , blok olarak satılmaz.
Kademeli alınır , kademeli satılır..

Elinizde 10 K TL para var ve USD çok düştü. Paranızı USD'ye geçirip ordan çıkışı esnasında kar elde etmek istiyorsunuz.3,50 TL'den tüm paranızı USD'ye basmazsınız.
Bir kademe alır ve 1 kuruş aşağısın beklersiniz..Sonra bir kuruş daha . bir daha.. Ve destek noktalarında alımı hafif sertleştirirsiniz. Satarken de aynı şey geçerli.
USD 3,86 oldu diye hepsi elde tutulup lönk diye satılmaz..Ha sürekli çıkıyor diye elde de tutulmaz (şuan içinde bulunduğunuz durum gibi ) Başlarsın 3,86 dan kademe koyarak satmaya..
Ha diyeceksiniz ki eee ben tüm elimdeki USD'yi sattım en son 3,90 idi ama şimdi 3,94 oldu..
 O da başkalarının olsun Smiley

Unutmayın birşey asla sonsuza kadar yükselmez (yada düşmez).

Tamahkar olup aldığınız yatırımı geri vermeyi öğrenmelisiniz.

Umarım daha büyük karlar elde edersiniz.Selamlar.

sıfıra sıfırdayım bende. Ama çok fazla borcum var. Ne yapacağım bilemiyorum  Huh Huh Cry Cry

Borçla girmek için çok fazla risk içeren bir yatırım aracındasınız sevgili dostum.
Kendinizi madden ve ruhen sıkıntıya sokmayın. İnanın birçok fırsat henüz önünüze gelmek için sizi bekliyor.
İyi akşamlar dilerim.
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 05, 2018, 08:20:15 PM

Elinde ki sanal parayı bence nakite çevir ama piyasadan çıkma paranı stabil tutup, elindeki coinleri arttırma yolunu izlemelisin. Çünkü ileride coin piyasası tekrar yükselecek ve o zaman ah vah deme. Şu ara en sakin kalınması gerekilen zaman ve en iyi yatırım dönemi.

kayzersoze
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
February 05, 2018, 08:27:49 PM

Herkes aynı durumda galiba Cheesy Ben de aynı durumdayım maalesef ne yapacağımı bilmiyorum bekliyorum şuan için. Ama artacağını düşünüyorum yıl içinde bu yüzden zararına satmak istemiyorum.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: