Bitcoin Forum
June 13, 2024, 11:40:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Gelin Biraz Ufkumuzu Açalım  (Read 317 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
February 07, 2018, 01:58:49 PM
Merited by PrintMule (1)

Malum ülkemizdeki bakanlar önemli ekonomistler vs bitcoinden uzak durun mağdur olmayın diye insanları uyarmaktalar.
Ama bu bakanlara,bilginlere profesörlere blockchain dedinmi akan sular durur .

-Bakan bey bitcoin diye bişey çıkmış yorumunuz nedir.
-ow ow ow uzak durun kesinlikle lale çılgınlığını geçmiş bu balon.
-Ama bakın blokzincir varmış o iyidir bak  blokzincir geleceğin teknolojisi onu yapın.Onun karşısında kimse duramaz
ilerde herkes o teknolojiyi kullanacak,çalışmalara başlıyoruz biz yapcaz halletcez. o varya müthiş bir teknoloji yahu
Bütün çocuklara kodlama öretcez zincir yapsınlar diye.owoowowoow

Şimdi sormak istediğim şey.
Blockchain teknolojisini tanıtan ,gerçek anlamda ortaya koyan ve bilmem kaç yıl önce bunu hayata geçiren,dünyayı değiştirecek teknolojiyi armağan eden en iyi reklamını yapan proje nedir ?
BITCOIN dir.

Gazetelere bakıp,internette araştırma yaptığınızda videolar izediğinizde bide biraz haber kanallarında falan dolaşın (bloomberg, ntv vs)
Tamamı bitcoini kötüleyip,blockchaini göklere çıkartırlar.
iyi güzel blockchaini övün,övünde ulan blockchaini yaratan neredeyse bitcoindir.bitcoin olmasa blockchanin tanınmayacaktı bile.

Şimdi bizi ilgilendiren kısma geliyoruz.
Blockchain küresel çapta her yere adapte olup neredeyse tüm birimlerde tutulan kayıtlar bu teknolojiyle gerçekleştirilirse.
he birde Ülkeler paralarını blockchaine entegre ettiklerinde,kendi değerlerini öncü olmakla kazanan bu kripto paralar( btc ,eth,xmr,dash vs )ne olur ?

Benim düşüncem küresel anlamda blockchain her türlü konuda her hangi bir sektörde ne kadar entegre olursa bitcoin ve öncü paralar o kadar değerlenecektir.
 bitcoin+=blockchain
Fikirleriniz benim için önemli lütfen yorumlarınızı bırakın.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
February 07, 2018, 02:01:34 PM

Ülke paraları olarak değil de, tapu ve nüfus kayıtları gibi bilgiler blockchaine aktarılabilir. Tahminen server ve sistem maliyetleri de oldukça azalacaktır.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
February 07, 2018, 02:14:19 PM

Düşüncelerine bütünüyle katılıyorum. Blok zinciri teknolojisi günlük yaşamla ilgili aklımıza gelen her alanda yer bulacak ve bunun finans ayağını kripto paralar oluşturacak.
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
February 07, 2018, 02:24:33 PM

Güzel bir analiz olmuş. Kim ne kadar karşı olursa olsun öncü paralar dediğiniz btc ,eth,xmr,dash para yada emtia olarak bir şekilde tüm devletler tarafından tanınacaktır. Bu işte geç kalanlar negatif açıklamalar yapıyor, öncü olanlar pozitif. (bknz: Güney Kore)
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
February 07, 2018, 02:24:59 PM
Merited by pitipawn (2)

bizim insanımızın, maalesef kasıtlı olarak mahvedilen eğitim sisteminden dolayı öngörüsü bakış açısı bakış derinliği muhakeme gücü yoktur...veya da çok sınırlıdır..ülkeyi yönetenlerin lale soğanı demesinden pay biçin işte...matbaayı ülkeye sokmayanların hayaleti ve trolleri hala mevcut...

biz sömürge bir ülke konumuna düşürüldüğümüz için her türlü devrimi kaçırdık .. ve kaçırmayada devam edeceğiz..sanayi bilişim uzay vs..biz dünya için, ürettikleri ürünleri tüketmek için dönüşüme uğramış bir tüketim toplumuyuz..tabiki şu an revaçta olan blokzincir teknolojilerini de ülkece geriden takip edeceğiz.
yeni jet fadılların ürünleri  olan çiftlikbank megaholdings epitelyum gibi dolandırıcı saadet zincirlerinin kripto sürümlerini görebiliriz en fazla...işte mesela turcoin diye bişey çıktı ..haberlere vs çıktı..nasıl çıktı ? bastı parayı dandik bi röportaj bitti...pek bişey beklemeyin yani.. Grin

o sebeple havuz basınında yazan haberlere itibar etmek şöyle dursun şu forumda bile yazılıp çizilenleri dikkate almayın..gerçekten bişeyleri yakalamak istiyorsanız bu forumda takip edeceğiniz adamların sayısı 5-10 kişi falandır..gerisi de yabancı kaynakları tarayıp araştırmaktan geçiyor.

aha işte şimdi bi başlık var blockchain balonu yazmış salağın biri...düşünün cehaletin seviyesini artık

ben vatansever biriyim ancak bu işlerde milli duyar kasmaya gerek yok..milli duyguları sömürme odaklı projelere de her zaman temkinli yaklaşın 50 kere inceleyin düşünün...sebeplerini yukarda yazdım..ben şahsen kesinlikle girmem..aklınızı kullanın araştırın yatırımınızı yapın hayatınızı kurtarın..bu kadar.
cenk279
Full Member

Activity: 135
Merit: 101

View Profile
February 07, 2018, 02:26:15 PM

blockchain öyle bir merkeze oturacak ki , hastahane kayıtlarından nüfüs müdürlüklerine, bankalar arası kayıtlardan , otomativ sektörüne kadar herşeyin alt yapısını oluşturacaktır. biz şu anda sadece para olarak bakıyoruz olaya. ama gerçekten bir devrimin doğuşuna şahit oluyoruz.
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
February 07, 2018, 03:15:09 PM
Last edit: February 07, 2018, 03:31:02 PM by BigRasputin

Sosyal ve demokrat bir sistemde çok güzel şeffaf çalışabilecek bir sistem blockchain, bizim ülkemize pek uymuyor..

edit: kanada bu iş için biçilmiş kaftan bence.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
February 07, 2018, 03:18:13 PM

bence bitcoini kötüleyip , blockchain'i övmelerini şu sebepten ötürü anlayabilirim. Biliyorsunuz bitcoin borsalarda alım-satım işlemi yapılıyor. Ve bence bunların böyle demesinin sebebi borsaya girip para kaybı/kazancı olması engellemek. En fazla bu şekilde anlayabilirim bitcoin hakkında görüşlerini yoksa bu şeye benziyor , wolksvagen markası bir dünya markasıdır güzeldir hoştur , ama arabaları kötü? neden kaza yaparsınız çünkü. Böyle bişey bana göre.
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
February 07, 2018, 03:33:36 PM

bence bitcoini kötüleyip , blockchain'i övmelerini şu sebepten ötürü anlayabilirim. Biliyorsunuz bitcoin borsalarda alım-satım işlemi yapılıyor. Ve bence bunların böyle demesinin sebebi borsaya girip para kaybı/kazancı olması engellemek. En fazla bu şekilde anlayabilirim bitcoin hakkında görüşlerini yoksa bu şeye benziyor , wolksvagen markası bir dünya markasıdır güzeldir hoştur , ama arabaları kötü? neden kaza yaparsınız çünkü. Böyle bişey bana göre.

Teknoloji iyi, para soru işareti olabilir.
Teknoloji iyi, para anlamsız olabilir.
Teknoloji iyi, para kontrollerinin dışında olması rahatsız ediyor olabilir.

Değişkenlerden ziyade sabite odaklanıyorlar demek..

.
.
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
PrintMule
Hero Member

Activity: 980
Merit: 500

FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]

View Profile
February 07, 2018, 04:09:29 PM

valla zor günler yaşiyoruz kardeşim bu anlattiklarin aslinda bilmedigimiz şeylerin yanında cok ufak şeyler. kesinlikle devlet bu işin içinde olmali diye düşünüyorum yani tüm dünya genelinde böyle bir olacak marketcap de piyasanin iyi oldugu zamanlarda tüm dünyadan gelen paralarla birlikte hacim neredeyse 500 milyar dolarlara ulaşacak ve bizimkiler bu işe el atmayacak. benim yakın bu işlerle ilgili arkadaşimdan duydugum zorlu grubunun yıllar önce zaten bitcoin ve ethereum miningi yaptigi yönünde ve bahsettigim arkadaşim da hakikaten hem devlet kademesine yakın içerden cok tanidigi ettiği var hem de bu işleri iyi yapan biri. hatta azerbaycan kazakistan felan tesisler yapilmiş vs diye bi sürü şey anlatip dururdu. fakat iş halka indirgendiğinde bi soru geldiginde dediginz gibi bitcoin balon bitcoin haram bilmem ne maliyesinden tutun da diyanetine varana kadar telden bir ses cikti bu ülkede.düşüşler başladi bitcoin dip gördü sonra  bakin ben demiştim sizeciler başladi böyle oldu böyle oldu fakat yükselişle ilgili hiç haber yok hatta bugun bitcoin'in en yüksek oldugu noktada haberlerde bitcoin bugunde düşüşüne devam ettiği yönündeydi. yani belli ki bir operasyon yapiliyor genel anlamda ve bu  operasyonlarda medyası dahil herkes dahil.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
0xxxxxx0
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
February 07, 2018, 04:20:57 PM

Hocam iyi hoş diyorsun da bizim ülkemizde bulut diye bişey  çıkmış onunla çok ügraşmayın kafayı yakarsanız diye bir başbakanımız var  blockchain'i  nerden anlayacak
mahoni2100
Member
**

Activity: 504

View Profile
February 07, 2018, 04:53:49 PM

bu bilgilerine katılıyorum zaten bugün bakandan bilgi geldi kendi bir projeleri var onunla ileriki zamanlarda çok işlerde kulanılır

dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
February 07, 2018, 04:54:26 PM

Nedense birileri sanki normal vatandaşın para kazanmasını istemiyor
Sabah 8 akşam 6 1500 tl ye çalıştırılmasına kimse bişey demiyor.
lordzc
Sr. Member

Activity: 588

View Profile
February 07, 2018, 05:12:28 PM

Bu teknolojinin biryerlerin tutmanız gerekiyor . Sadece vergisini düşünmek ile hiç bir yere varamayız.
afmfk
Member
**

Activity: 271

XMONETA ICO

View Profile
February 07, 2018, 07:22:12 PM

Blokchain teknolojisiyle ilgili başta TÜBİTAK olmak üzere bu ülkede de bir çok kurum araştırmalar yapıyor. Bu teknolojiden nasıl yararlanılır, neler yapılabilir diye. Ama bu forumda beylik birkaç laftan başka bu teknolojiyle ilgili yoruma rastlamadım daha. Teknik eleman değilim. Okuyorum ne bulursam konu hakkında. Ama teknik kişiler icraatlarına başlayabilir.

Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
February 07, 2018, 07:51:45 PM

Dedigine katiliyorum dostum bitcoin deyince aman allah korusun bilmem ne yok su yok bu ama blockchain deyince tubitak inceliyor bist blockchaine bakiyor inceleme yapiyor diye haberler boy gosteriyor bu ne perhiz bu ne lahana tursusu derler adama. Bitcoin gelecegin para birimidir nokta.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
February 07, 2018, 07:52:50 PM

Bende senin gibi düşünüyorum dostum.5 sene sonra buralar tarlaydı diyeceğiz  Cheesy şu an tarlayı ekme zamanı.Düşer çıkar fazla takılmamak lazım.Sonuçta güzel projesi ve ekibi olan coin istenilen seviyeye gelecektir.Yeter ki doğru yatırım olsun.
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
February 07, 2018, 07:58:53 PM

Dünyada şuan hepimiz tarafından kullanılan bilinen 10 şeyden 5 tanesi geçmişte ya yasaklanmıştır yada kötü gösterilmiştir .

O Yüzden fazla takmayın kafanıza . Blockchain yeni dünya teknolojisi . Alışacaklar .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
arapgeceleri
Member
**

Activity: 378
Merit: 10

View Profile
February 07, 2018, 08:01:54 PM

blockchain çok sağlam bir teknoloji gün geçtikçe hayatımızda fazlasıyla yer edinmeye başlayacak

SecurityShark
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
February 07, 2018, 08:13:55 PM

Dostum çok güzel yazmışsın. Doğru blockchain çok iyi bir teknoloji. Bitcoin de onun ilk ürünü. Bu hiçbir zaman değişmeyecek. Ama blockchain bir çok alanda kullanılabilecek bir teknoloji. Ve ürünleri değişebilir.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: