Bitcoin Forum
June 17, 2024, 09:24:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: EtherDelta Borsası Kullanımı - Resimli Anlatım  (Read 261 times)
btcpara (OP)
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
February 07, 2018, 07:53:01 PM
Last edit: February 08, 2018, 07:24:21 PM by btcpara
Merited by BitcoinTurk (2), bitpazari (2), cabsav (1), mentalpanda (1), Lebraam (1)

EtherDelta borsası, Ethereum ve Ethereum tabanlı tokenlar (ERC20 tokenları) için merkezi olmayan bir ticaret platformudur. Amaçları, merkezileştirilmiş bir üçüncü tarafa güvenmeksizin, Ethereum tabanlı tokenları ticaretine olanak tanımaktır. EtherDelta ilginç bir platform olmasına rağmen, yeni başlayan traderlar için en uygun çözüm olmadığını söylemek gerekiyor. Kullanımı oldukça karışık bir platform.

Merit Verenlere teşekkür ederim şimdiden.
Şimdi başlayalım

EtherDelta'ya başlamanıza yardımcı olmak için, platformda tokenları nasıl alacağınızı göstereceğiz.

Bölüm 1: EtherDelta'da bir hesap oluşturun
1. Adım: EtherDelta web sitesine gidin (veya buraya tıklayın) (kullanıcıları aldatmak için bu URL'nin varyasyonlarını kullanan birkaç web sitesi vardır, bu yüzden giriş yapmadan önce URL'yi tekrar kontrol edin.

Bu merkezi olmayan bir borsa olduğu için kaydolacak bir veri tabanı yok, yalnızca paranızı gönderirken (veya MetaMask dahil olmak üzere var olanı içe aktarmak için) bir cüzdan yaratmanız yeterlidir.

Sağ üst köşedeki “Select account”  ve ardından “New account” seçin

Adım 2: Ethereum cüzdan adresiniz ve özel anahtarınız ile veriler girmenizi isteyen sistem sizin wallet'ınızı direkt olarak borsaya bağlayacaktır.

Bölüm 2: Fon Alma
1. Adım: EtherDelta'yı ilk kez kullanıyorsanız ve önceki adımlarda görüldüğü gibi bir cüzdan yarattıysanız,Bu işlem için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Wallet adresinize bir miktar Ethereum göndermeniz gerekecek. Bunu yapmak için son adımda kaydettiğiniz adresi kullanın.

İşlem tamamlandıktan sonra, sağ üst köşedeki menüde bakiyenizi görebilirsiniz.

2. Adım: Cüzdanınızda bir miktar ETH'ye sahip olduğunuza göre, trade işlemine başlayabilmeniz için cüzdanınızdan EtherDelta akıllı kontratına bu tutarı yatırmanız gerekmektedir. Sol tarafta, "Balance" isimli bir bölümünüz var, o kısıma transfer emek istediğiniz ETH tutarını yazın ve "Deposit" tuşuna basın.

Bölüm 3: Token Al/Sat
1. Adım: Şimdi hesabınızda işlem yapabilmeniz için yüklenmiş olan Ethereum var, tokean al/sat işlemlerine başlayabilirsiniz. EtherDelta logosunun sol üst köşesinde bir açılır menü göreceksiniz. Orada, Ethereum için satın almak istediğiniz para birimini seçeceksiniz. Bu kılavuzda baz alınan token Civic (CVC) satın alacağız.

Oradaki açılır kutu menüsüne tıkladığımız da, seçtiğimiz pazara, bizim durumumuzda ETH/CVC'ye yönledirileceğiz.

2. Adım: Token satın almak için piyasa sahibi (1) veya piyasa yapıcı (2) olarak iki yol vardır;

1) Doğrudan "Order Book" bölümüne tıklamak. Kırmızı siparişler alım emirleri ve yeşil siparişler ise satış emirleridir. (Not: Her işlem için % 0.3 servis ücreti tahsil edilecektir.)

2) Veya "New Order" bölümünde (sayfanın ortasında). Varsayılan olarak, bu bölüm "Buy" sekmesinde ayarlanır; satış için ise "Sell" olarak değiştirebilirsiniz. (birisi, satış siparişinizi almayı kabul ederse, herhangi bir ücret alınmayacaktır.)

Bu kılavuz için, "New Order" bölümünü kullanacağız, boşlukları satın almak için gereken miktarda ve fiyatla dolduracağız, sonra "Buy" düğmesine basacağız.

3. Adım: "My Transactions" başlığının altındaki "Orders" sekmesini tıklayarak siparişinizi görebilirsiniz.

Part 4: Çekim Yapma
Adım 1: Tokenlarınızı aldıktan sonra, ERC20 tokenlarını (MyEtherWallet gibi) bu tokenları destekleyen bir Ethereum cüzdanına çekebilirsiniz. Önce "Balaance" bölümüne gidin. Ardından, "Withdraw" sekmesini seçin. Çekilmesini istediğiniz tokenlar için, miktarı yazıp "Withdraw" düğmesine basarak çekim yapabilirsiniz.

2. Adım: Ardından, "Transfer" sekmesini seçin ve aktarmak istediğiniz token altındaki miktarı ve cüzdan adresinizi yazıp "Transfer" düğmesine basın.

Daha fazla bilgi için Reddit'teki bazı resmi kılavuzları ziyaret etmenizi öneririm.
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
February 07, 2018, 08:52:21 PM

Çok detaylı hoş bir anlatım olmuş malesef benim de meritim yok olsa vermek isterdim elinize sağlık Smiley
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
February 07, 2018, 09:10:05 PM

Etherdelta'da dikkat edilmesi gereken şey fee olayı, fee olayını iyi ayarlayamazsanız deposit yaparken satın alırken falan sıkıntı yaşayabilirsiniz, dolayısıyla gerekenden biraz daha fazla miktar göndermekte fayda var.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 07, 2018, 09:28:00 PM

Başka siteden kopyalamışsın bu yüzden 2 merit veriyorum sonuçta sitedemiz içinde paylaşan olmamış daha önce. Sen de yeni üyesin bu kadar bilgiye sahip olmanı beklemiyorum zaten. Neyse benden iki merit hiç yoktan iyidir çok boş yorum yazanlar oluyor merit toplamak için, sen en azından araştırma yapmışsın devam et böyle.  Wink
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
February 07, 2018, 09:32:38 PM

Bunun daha önce anlatılmış hali çok bu forumda tekrar yüklenmiş sebebi büyük ihtimalle merit için zaten arama kısmına yazsan 10tane çıkar. Ama tekrar uğraşmış eline sağlık iyi olmuş diyelim
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
February 07, 2018, 10:37:05 PM

etherdelta.com gerçekten çok karışık kullanımlı bir borsa, aslında mantığı basit bir sistemden oluşuyor, fakat bu işler karma karışık olduğu için borsası da karışık geliyor, bu tip guide ların olması çok hoş
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
February 07, 2018, 10:51:22 PM

kılı kırk yararak islem yaparim genelde. tecrubesiz falan da degilim. ama buna ragmen gecenlerde bi baktim islem tx id falan cikti karsima ekranda. yani hatali bir islem gerceklesti ve ben ciddi bir para kaybettim. gercekten bu borsadan nefret ediyorum. mecbur kalmadikca kullanmamak lazim.

resimli anlatim da guzel olmus. bilmeyenler icin. ama cok dikkatli olun deltada beyler.
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
February 07, 2018, 10:53:00 PM

İlk başlarda çok zorlanmıştım daha önceden internetten arayıp buldum aynısına benzerini çok yarımı doknumuştu yeni arkadaşalarada çok yardımı dokunur teşekkürler.

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
uzayli
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 08, 2018, 09:16:54 AM

Bir çok yeni arkadaşlarımız etherdelta borsasını kullanırken çok büyük sıkıntılara maruz kalıyor. Sade anlatımın ve resimlemen mükemmel olmuş ellerine sağlık. Bir çok yeni kullanıcı kafasında canlandırmıştır artık birşeyleri ve sıkıntı çekeceklerini düşünmüyorum tüm detayları ile anlatmışsınız.  Bir çok kullanıcda zorunlu olduğu için maalesef kullanma durumunda kalıyor.

acmrl
Full Member

Activity: 392

View Profile
February 08, 2018, 09:29:38 AM

etherdelta kullanmayı zamanında ufak tradeler yaparak, kazanarak, kaybederek öğrendim. bayaa araştırmıştım çok yararlı bilgi bulamamıştım. daha sonrasında da zaten okumadım öğrendiğimi düşünüp. Yeni başlayan arkadaşlar için gerçekten çok yararlı bi bilgi olmuş meritim olsa acımadan basardım  Cheesy, ellerinize sağlık
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 08, 2018, 09:37:05 AM

Merit lazım diye yazmana gerek yok zaten bu şekilde güzel yazılan yazılar meritlenir. hatta verecek adam vermeyedebilir sırf oyle bir tabir var diye.
eline saglık
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
February 08, 2018, 02:02:20 PM

Çok detaylı bir anlatım. İlk girenler için kullanmayı anlamak oldukça zor. Sonra olayı çözünce dünyanın en kolay borsası olabilecek basitlikte. Nasıl olduğunu anlayana kadar yeni wallet açmak zorunda kalmış ve ona gas için ether yollamıştım. Sonra işi çözünce o adresi kaydedip bir yere bırakmıştım. Ether ondan sonra o kadar arttı ki saolsun gas için yolladığım para orada usul usul bozdurulmayı bekliyor.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
February 08, 2018, 05:43:27 PM

güzel borsa ama kullanımı gercekten zor ılk uye oldugumda sınır etmıstı benı baya, işlem yaparken zorlanmıstım , ama alıstık sımdı
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
February 08, 2018, 06:29:45 PM

Merkezsiz bir borsa olan etherdeltanın en sevdiğim yanı fee ücretini kendin belirleyebiliyorsun.Borsalardaki yüksek kesintilerden kurtulmuş oluyorsun

btcpara (OP)
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
February 08, 2018, 07:23:57 PM

Merit lazım diye yazmana gerek yok zaten bu şekilde güzel yazılan yazılar meritlenir. hatta verecek adam vermeyedebilir sırf oyle bir tabir var diye.
eline saglık

dogru diyorsunuz hocam sagolun uyarı için teşekkürler
gustavroy
Full Member

Activity: 450
Merit: 122

View Profile
February 08, 2018, 07:38:42 PM

Baya uğraşmışsın ellerine sağlık fakat bunu yeni başlayanlar yardım kısmında paylaşsan daha iyi olabilir zaten moderator oraya taşıyabilir.Yeni başlayanlar için ben edeyim teşekkürümü:)
macit800
Member
**

Activity: 322
Merit: 40

“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”

View Profile WWW
February 08, 2018, 07:43:26 PM

Anlatim icin tesekkurler. Etherdelta ve Idex su an rakip gibi gorunuyor. Birde Etherdelta'nin arayuzunu kullanan Forkdelta var, Twitter uzerinden aratabilirsiniz.

anticrypto
Jr. Member
*

Activity: 105
Merit: 3

View Profile
February 09, 2018, 10:08:24 PM

güzel anlatım olmuş teşekkür ederim hocam
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
February 09, 2018, 11:00:51 PM

Etherdelta tam bir eziyet ancak onun yokluğunda da epey sıkıntı çekerdik bountylerde. İster sevelim ister sevmeyelim etherdeltayı bence bu piyasayla uğraşan herkes öğrenmek zorunda.
rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
February 10, 2018, 05:13:17 AM

Fotoğraflı sade ve basit anlatım için teşekkürler emeğine sağlık.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: