Bitcoin Forum
May 10, 2024, 07:24:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTCturk-Papara Sayesinde 7/24 Türk Lirası Transferi yapılabilir Resimli anlatım  (Read 227 times)
Rhego (OP)
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 08, 2018, 10:06:16 AM
Merited by EFS (6), ophyrim (1)

Arkadaslar merhaba daha önce basıma gelmişti forumda bir arkadas önermişti bende kullanmıştım.Tabi o zaman merit sistemi yoktu madem böyle yararlı bir durum var anlatayım gönlünden kopan işine yarayan olursa acımadan merit basabilir.

Bu yazıda hafta sonları mesai saatleri dışında eğer BTC almamız veya Türk lirasına çevirip hesabımıza geçirmemiz gerekiyorsa BTCtürk üzerinden nasıl yapacağımızı anlatacagım.

Öncelikle bittrex binance veya farkli borsada BTC veya altcoin oldugunu düşünelim,  farz edelimki hafta sonu acil paraya sıkıstık normalde paribu koinim gibi türk borsalarında işlem yapınca paranız mesai baslangıcında hesabınıza yansır. BTCtürk Papara sistemi sayesinde yılın herzamanı 7/24 bu işlemi cok az komisyon ödeyerek halledebilirsiniz. Bankaların acılmasını mesaiye baslamasını beklemenize gerek yok.

1. Önce Papara web sitesinden kendimize ait bir hesap acıyoruz. Bizden herhangi bir para veya ücret istemiyor zaten banka transferleri için 7/24 sadece 1 TL alıyor.

2. Eğer elimizdeki coin yurtdışı borsada ise onu BTCtürk hesabına yolluyoruz Ethereum veya BTC olarak.

3. Para çekme tuşuna basıp TRY seçiyoruz.

4. Burda 2 secenek görüyoruz. 1)Papara ile transfer  2)Banka havale EFT (mesai saatleri dışında çalışmaz ve 1.000 TL ve üzerinde işlem yapabilirsiniz. Örn: 400 500 TL cekim yapmak isterseniz kabul etmiyor.) Burdan ilk secenek olan Papara ile transfer kısmını seciyoruz.

5. Açılan sayfada böyle bir ekran bizi karsılıyor. Sizden parayı transfer etmek istediginiz papara numarasını ve miktarı istiyor. Papara numaranızı web sitesinden girip hesabım kısında görebilirsiniz. Gerekli yerleri doldurup alttaki TRY Çek tuşuna basıyoruz.

6. BTCtürk den para papara hesabına kısa sürede geciyor bugune kadar yaklasık 8-9 işlem yaptım herzaman mesai dışı olmak üzere en az 30sn bekledim en fazlada 3-4 dakika bekledim. Para Papara hesabımıza gelince sağ üstteki "Hesabım" tuşuna basıyoruz acılan menuden "Banka Hesabı Ekle" tuşuna basıyoruz. Acılan sayfada bizden kendi bankamızın iban numarası isteniyorz iban numarasını girip BTC veya altcoin olarak bozdurmak istedigimiz miktarı kendi hesabımıza Turk Lirası olarak transfer etmiş oluyoruz.

1715325878
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715325878
Reply with quote  #2

1715325878
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Peacee
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 08, 2018, 10:11:21 AM

Papara ve BTCTurk iş birliği gerçekten güzel olduğu gibi ücretleri can yakıyor. Ben en son bi papara ve btcturk arasında para transferi yaptığımda bayağı yüksek miktarda ücret kestiklerini hatırlıyorum. Ama hızları gerçekten güzel paparadan atıyorum 1 dakika içinde para btcturkte yada btcturkten paparaya attığımda hemen geciyor.

Rhego (OP)
Sr. Member

View Profile
February 08, 2018, 10:15:45 AM

Papara ve BTCTurk iş birliği gerçekten güzel olduğu gibi ücretleri can yakıyor. Ben en son bi papara ve btcturk arasında para transferi yaptığımda bayağı yüksek miktarda ücret kestiklerini hatırlıyorum. Ama hızları gerçekten güzel paparadan atıyorum 1 dakika içinde para btcturkte yada btcturkten paparaya attığımda hemen geciyor.

Hocam en son yaptıgım işlemde 3000 TL çekmiştim totalde bende 16 TL falan kesilmişti  Grin 7/24 para cekiyorsun o kadarda verelim artık.
Rhego (OP)
Sr. Member

View Profile
February 21, 2018, 11:31:41 AM

Konu asagılarda kalmıs bir up yapayım belki hayırseverin biri gelip merit atar  Grin Baylar cebinizde akrep mi var gözünüzü seveyim daha konusacak öğrenecek cok sey var ateşleyin biraz motive olalım hep beraber.
Paramedic48
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
February 21, 2018, 12:53:27 PM

Arkadaşlar sürekli merit yazısını görür oldun son 15 gündür nedir bu merit.
uzayli
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 21, 2018, 01:01:41 PM

Hocam merit sistemi fruma yeni getirilen bir özellik. Eskiden acivity puanına göre rütbe atlıyordun 30 activity'n olunca jr 60 olunca member olabiliyordun. Şimdi 30 activity ile jr member olabilirken 60 activiy'n olsa bile member olamıyorsun 10 tane meritin olması lazım. Merti'de forumda ki kullanıcılar senin yazdığın yazılara göre veriyor.

Rhego (OP)
Sr. Member

View Profile
February 21, 2018, 02:05:54 PM

Hocam merit sistemi fruma yeni getirilen bir özellik. Eskiden acivity puanına göre rütbe atlıyordun 30 activity'n olunca jr 60 olunca member olabiliyordun. Şimdi 30 activity ile jr member olabilirken 60 activiy'n olsa bile member olamıyorsun 10 tane meritin olması lazım. Merti'de forumda ki kullanıcılar senin yazdığın yazılara göre veriyor.

Aynen activity nerdeyse bitirecegim gibi ama kapı gibi 119 merit lazım nerden nasıl gelecek hic bir fikrim yok  Grin
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
February 21, 2018, 10:02:54 PM

Yapmasınada yapılıyprda o kadar komisyon ödemek koyuyor adama yanlış hatırlamıyorsa 3500 lira için 30 lira kesinti yapıyordu.bende bankayla işlem yapmaya karar verdim ondan sonra.tamam hızlı olmasına hızlı ama el insaf o kadar kesinti yapılırmı arkadaş.transfer ücretleri düşerse kesinlikle kullanırım ama orasıda gerçek

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
February 21, 2018, 10:22:37 PM

Detaylı anlatım için teşekkürler Paribu kullandığım için Papara kullanamıyorum yani haftasonu para çekimi yapamıyorum.. BTCTürk'e kaydolucam bu haftasonu olayı için, Papara sorun çıkartmaz umarım.

soru: bu işlemi yapmak için btctürk'te adımızın soyadımızın doğru olması yani onaylı üyelik olmamız gerekiyor mu?
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
February 21, 2018, 10:29:29 PM

aynen öyle gerekiyor hocam onaysız üyelik olursa zaten çekim limitleri çok çok düşük oluyor.bende denedim ama yüksek komisyondan dolayı paparadan vazgeçtim.banka transferinde komisyon düşük hemde bana banka daha güvenilir geliyor.yüksek mebla çekeceksem kesinlikle bankayı kullanıyorum düşükte ise arasıra papara kullanıyorum transfer gerçekten anında oluyor
Rhego (OP)
Sr. Member

View Profile
February 21, 2018, 10:31:15 PM

Detaylı anlatım için teşekkürler Paribu kullandığım için Papara kullanamıyorum yani haftasonu para çekimi yapamıyorum.. BTCTürk'e kaydolucam bu haftasonu olayı için, Papara sorun çıkartmaz umarım.

soru: bu işlemi yapmak için btctürk'te adımızın soyadımızın doğru olması yani onaylı üyelik olmamız gerekiyor mu?

Yanlıs hatirlamiyorsam direk üye olmak için zaten onay vermen gerekiyor diye hatırlıyorum. Yine deneyip burdan yazarsan bizde öğrenmiş oluruz ben 10 11 ay önce üye olmustum aklıma gelmiyor malesef.
Rhego (OP)
Sr. Member

View Profile
February 21, 2018, 10:34:24 PM

aynen öyle gerekiyor hocam onaysız üyelik olursa zaten çekim limitleri çok çok düşük oluyor.bende denedim ama yüksek komisyondan dolayı paparadan vazgeçtim.banka transferinde komisyon düşük hemde bana banka daha güvenilir geliyor.yüksek mebla çekeceksem kesinlikle bankayı kullanıyorum düşükte ise arasıra papara kullanıyorum transfer gerçekten anında oluyor

Hocam papara BBDK onaylı bir kuruluş içiniz rahat kullanabilirsiniz. Yanlız hep size mi denk geliyor anlamadım ben 7 8 kere kullandım 3000 5000 12000 TL olarak en fazla 18 TL masraf cekmişti benden.

Eğer dediğiniz gibiyse yakın tarihde kullanan arkadaşlar varsa ona göre baslıga yazalım. Komisyon gercekten yüksekse eğer burası acil durumlarda kullanılacak bir kapı olur. Yakın zamanda kullanan arkdaslardan yorum bekliyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: