Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:40:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: 100 WAVES + 10,000 AKCHE kazanmak ister misiniz?  (Read 2038 times)
Hoenir
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
February 13, 2018, 06:15:24 AM

Çok uğraştıkta olmadı ya , göründüğü gibi değildi. Zordu bence. Ama full konsantre olup yapamadık , 3 5 kişi bir araya geldik . Ne yapalım kader
1714844421
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714844421
Reply with quote  #2

1714844421
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
February 13, 2018, 06:19:24 AM

bkz: iyi bir şey yapalım derken eline yüzüne bulaştırmak.Sor soruyu ve çözülene kadar bekle, neden yanlış anlaşılacak hareketlere girişiyorsunuz ki.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
February 13, 2018, 06:29:49 AM

İlk başta olumlu baktığım bu sürece şimdi şüphe ile bakıyorum çünkü ortada en iyi şekilde bariz bir yanlış yönetim var. Bulmacanın temelleri böyle absürt temellere dayandırılamaz.  Siz Seed in bulunmamasına değil istenilen kişi tarafından bulunmasını sağlamış gibi görünüyorsunuz. Bu hiç olmadı.
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 13, 2018, 07:03:04 AM

Biri kazanacak tabi ama herkesin kızdığı nokta bu işin yanlış yapıldığı ile ilgili , eksik amatör bir bulmaca idi kimse bot olmadan bulamaz bot bile bu işte eksik kalır
Bot kullanınca bu işin espirisi kalmaz ayrıca, 

Daha önceki yarışmaya kimse bir şey demedi,?  Neden çünkü sonuç çıktığında herkes mantıklı bir bağ kurdu ben bunu neden düşünemedim dedi sadce.  Aama burada kimse bunu diyemiyor 3 gün boyunca bulunmayacak bir şey için uğraştığını görünce sinirleniyor haliyle,  yoksa kazanan kazandı helal olsun demek düşer.

Ayrıca ben bir kere denedim vaktim yok sadece takip ettim

Bot konusunda haklisiniz. Daha once yuzlerce kez testler yapildi, botla kirilmasi veya girilmesi IMKANSIZ.

Bot durumuna gelince: tam 3 gun boyunca sabahlayan ciddi bir kitle vardi ve Telegramda gereksiz gerginlikler basladigi icin normalde paylasilmayacak olan ipuclari da verildi. Yani butun kelimeler neredeyse verildi. Geriye sadece deneme-yanilma kaldi. Bot burada devreye girmis ve daha hizli yaptigi icin cuzdani acmis. Botu yazan arkadasin aciklamasina gore milyar islem yapan bir yazilim/bot... kullanmis.

hatamiz bunu gerginliklerden dolayi ongorememek oldu. Ama eminiz bot olmasa baska biri de alsa yine ayni tepkiler gelecekti cunku gereksiz yere gerginlikler cikmisti.

Diger yarismaya hem katilim azdi hem de odul miktari dusuktu.

BAk güzel kardeşim, 25 yıldır ileri seviye programlama ile uğraşıyorum. Commodore64 zamanından beri yani. Ya hesap yapmayı bilmiyorsunuz ya da milleti salak yerine koyuyorsunuz, 3. ihtimal yok. 1 milyara yakın işlemi 18dk da çözüp kontrol edebilecek bir işlemci yok. Ayrıca verdiğiniz her kelime/ipucu ile, bot 0'dan tekrar başlamak zorunda. BU yüzden ilk günden beri denedim, son kelime/ipucu gelince buldum falan hikaye. Öyle bir teknik yok. Ödül falan benim için önemsiz, ben zevk için uğraşırım bu işlerle, sunucularımı test etmiş oluyorum.

Daha önce yaptığım hesabı size tekrar yapayım şüpheleriniz varsa, geçen gün yapmıştım alıntılıyorum;

"Az önce 4U bir makinayı(24 çekirdekli 4x xeon) bu işe ayırdım. Sadece meraktan, ölçme amaçlı.

4608000 olasılıklı haliyle DB oluşturmak;
"Process Time: 1686.5712971687 sec." sürdü. Yani yaklasık 28dk.

Bundan sonraki 5 kelimeyi, 5'er olasılıktan dersek;

5^5 *(4608000) = 3125*4608000 = 14,400,000,000 olasılık olur.

Basit orantı ile,
4608000 --> 28dk
14,400,000,000 --> x

x= 87500 dk =  1458,33 saat = 60 gün gibi bir süre yapıyor."

14,400,000,000 (yazıyla #ondörtmilyardörtyüzmilyon) olasilik ile bu kadar zaman yapıyor.
1 milyara indirgeyelim, 60/14,4 = 4 gün 5 saat (yazıyla; #dörtgünbeşsaat) demek. Ve siz 18dk yı normal görüyorsunuz.
mtlualii
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
February 13, 2018, 07:22:39 AM

Biri kazanacak tabi ama herkesin kızdığı nokta bu işin yanlış yapıldığı ile ilgili , eksik amatör bir bulmaca idi kimse bot olmadan bulamaz bot bile bu işte eksik kalır

Daha önceki yarışmaya kimse bir şey demedi,?  Neden çünkü sonuç çıktığında herkes mantıklı bir bağ kurdu ben bunu neden düşünemedim dedi sadce.  Aama burada kimse bunu diyemiyor 3 gün boyunca bulunmayacak bir şey için uğraştığını görünce sinirleniyor haliyle,  yoksa kazanan kazandı helal olsun demek düşer.

Bot konusunda haklisiniz. Daha once yuzlerce kez testler yapildi, botla kirilmasi veya girilmesi IMKANSIZ.

Bot durumuna gelince: tam 3 gun boyunca sabahlayan ciddi bir kitle vardi ve Telegramda gereksiz gerginlikler basladigi icin normalde paylasilmayacak olan ipuclari da verildi. Yani butun kelimeler neredeyse verildi. Geriye sadece deneme-yanilma kaldi. Bot burada devreye girmis ve daha hizli yaptigi icin cuzdani acmis. Botu yazan arkadasin aciklamasina gore milyar islem yapan bir yazilim/bot... kullanmis.

hatamiz bunu gerginliklerden dolayi ongorememek oldu. Ama eminiz bot olmasa baska biri de alsa yine ayni tepkiler gelecekti cunku gereksiz yere gerginlikler cikmisti.

yahu bak hala bot burada devreye girmiş diyor.

o kadar ipucuyla bile botla çözmek haricinde bir yolu yoksa hiç bir zaman botsuz çözülemezdi bu bulmaca. E o zaman bizi neden uğraştırdınız 3 gün boyunca?

''BU BULMACA BOTSUZ ÇÖZÜLEMEZDİ VE BİZ SİZİNLE 3 GÜN BOYUNCA DALGA GEÇTİK''

Olan biten bundan ibaret. Hala utanmadan savunma yapmıyor musunuz bir de!
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
February 13, 2018, 07:28:58 AM

BAk güzel kardeşim, 25 yıldır ileri seviye programlama ile uğraşıyorum. Commodore64 zamanından beri yani. Ya hesap yapmayı bilmiyorsunuz ya da milleti salak yerine koyuyorsunuz, 3. ihtimal yok. 1 milyara yakın işlemi 18dk da çözüp kontrol edebilecek bir işlemci yok. Ayrıca verdiğiniz her kelime/ipucu ile, bot 0'dan tekrar başlamak zorunda. BU yüzden ilk günden beri denedim, son kelime/ipucu gelince buldum falan hikaye. Öyle bir teknik yok. Ödül falan benim için önemsiz, ben zevk için uğraşırım bu işlerle, sunucularımı test etmiş oluyorum.

Daha önce yaptığım hesabı size tekrar yapayım şüpheleriniz varsa, geçen gün yapmıştım alıntılıyorum;

"Az önce 4U bir makinayı(24 çekirdekli 4x xeon) bu işe ayırdım. Sadece meraktan, ölçme amaçlı.

Basit orantı ile,
4608000 --> 28dk
14,400,000,000 --> x

14,400,000,000 (yazıyla #ondörtmilyardörtyüzmilyon) olasilik ile bu kadar zaman yapıyor.
1 milyara indirgeyelim, 60/14,4 = 4 gün 5 saat (yazıyla; #dörtgünbeşsaat) demek. Ve siz 18dk yı normal görüyorsunuz.

hocam yarisma ayrintilari tam bilmiyorum ama sizinki tamamen brute force cozumu. verilen ipuclarinin cozum setini kucultmesi gerekiyor bir sekilde ( brute force ile degil de mantikli olarak cikarim yaparak).

onun harici hesaplariniz cok dogru bu sekilde 18 dk ile cozulmesi imkansiz nerdeyse.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
Looden
Member
**

View Profile
February 13, 2018, 07:39:41 AM

hocam yarisma ayrintilari tam bilmiyorum ama sizinki tamamen brute force cozumu. verilen ipuclarinin cozum setini kucultmesi gerekiyor bir sekilde ( brute force ile degil de mantikli olarak cikarim yaparak).

onun harici hesaplariniz cok dogru bu sekilde 18 dk ile cozulmesi imkansiz nerdeyse.

Doğru doğru, brute force, yöntemini yetkili arkadaşa da PMdenilettim zaten. Sadece kodu bulan kişinin açıklamasına istinaden bu hesabı verdim zaten.
Kendisi demiş ki, 3 kişi gece gündüz botla denedik, 1 milyara yakın veri vardı, ordan çözdük demiş. Bende bu yüzden brute force ile hesapladım.
Ben de 3 farklı büyüklükte DB ile yaparım bu işleri genelde, minimalize edilmiş olan (20-30 dk da tüm taramayı yapabilecek kadar), orta büyüklükte olan ve tüm ihtimalleri içeren DB'ler ile farklı sunucularda denerim.
Asklepion
Member
**

Activity: 203
Merit: 15

View Profile
February 13, 2018, 08:42:41 AM

mantık var ok. herkesin aklına astokriş olacağı gelmişti. hatta tcdddoguekspresi olacağıda yuzde doksanın aklına gelmiştir. Fakat durak isimlerinde bu astokrişi oluşturacak isimler yoktu. Mantık varda afedersiniz götünüzden uydurmuşsunuz bir yerde..

Bu bulmacada önemli olan seed in tanıtımını yapmak güvenli olduğunu bla bla yazıp duruyorsunuz da sanki siz icat ettiniz amk sistemini.. bu bulmacaya kafa patlatan adamlar zaten bunun bilincinde .ha private key ha seed? ne farkediyor.. ikisinde de kaybedersen üstüne bir bardak soğuk su içiyorsun  sen akchenin reklamını yapmaya bak.. Akche denilince uykusuz geçirdiğim bir gece ve seed çözüldükten sonra yaptığınız açıklamalara ettiğim küfürler var aklımda sadece..Marka çalışmanız bu kadar anlam ifade ediyor benim için.   Sizin yaptığınız tanıtım bu.. . Ne siz eğitimcisiniz ne de karşınızdakiler talebe.. resmen taşak geçtiniz inanlarla..Yanlış anlamayın insanları durak isimlerine yonlendirdikten sonra olmayan durak isimleriyle çözecek bot daha icat edilmedi.

Ben mesela şuan  sizin söylediğiniz gibi aaaa bu hiç aklıma gelmemişti demiyorum..
botbittrex
Newbie
*

Activity: 77

View Profile WWW
February 13, 2018, 09:33:03 AM

Basit orantı ile,
4608000 --> 28dk
14,400,000,000 --> x

Sizinle aynı tecrübeye sahip ileri düzey bir programcı olarak (9 yaşımdan beri programcılıkla uğraşıyorum, yaşım 39). Hesabınız doğru gibi gözüksede gittiğiniz yola göre doğru. DB yapmadan matrislerle random deneme yaptırarak son ipuçları ile birlikte benim yazdığım bot 11dk ile 21dk arasında yakalayabildi seedleri (yapılan 10 denemede). Yani programcılıkta temel kaide sizin ne kadar kompleks program yazdığınız değil serverın o programı nasıl koşturacağıdır. İyi programcı zaten bu yönüyle öne çıkar. Akrostiş olduğu net olarak belirtilmiş olsaydı bu konuda yanlış yönlendirmeler olmasaydı 24 saatten az sürede (RANDOM) deneme tekniği ile çözebilirdim. 5ms de bir deneme yapıyor. Siz brute force ile tek tek olasılıkları denetmek istemişsiniz. Brute force tek yöntem değildir. RANDOM da da risk vardır. 30sn de de bulabilir 3 yılda da. Hele DB olayına girmek böyle bir bulmaca için hiç mantıklı değildi zaten.

İlgilenenler burdan görebilir botun videosunu:
https://twitter.com/mkaand/status/963155282888044545

AKCHE ekibinede eleştirim. Sizin en büyük hatanız yarışmaya katılanlarla iletişim halinde olmanızdı. Kurumsal siteniz var değil mi kardeşim. Ordan duyuracaktınız ip uçlarını. Akrostişide tamamı durak adlarından oluşacaktı. Yok R yok U yok O onlarıda güzergahtan aldım diye bir mantık olmaz. AKROSTIŞ i ona göre yapacaktınız. Kimse itiraz etmezdi o zaman. Telegram grubunuda açmayacaktınız. Telegram admininiz açıkca DM den akrostiş olduğu bilgisini vermiş. Ekran görüntüsü var. Ben kazanan kişi sizden biridir demiyorum. Hatta değildir diyorum. Ama yarışmayı yürütme yönteminiz hatalı.
Looden
Member
**

View Profile
February 13, 2018, 11:20:58 AM

Ben uğraşmadım işin aslı, diğe konuda yazdığım botu gören arkadaşlar yardım istediler sadece, ve son gün görebildim zaten konuyu. Ben gördükten 1 saat sonra da çözüldü haberi geldi.

Ben çözerim, en kısa yol budur diye bir iddiam olmadı zaten. Sadece çözen grubun 3 gün boyunca botla 1 milyar veriye yakın DB ile çalıştığını söyledikleri için o hesabı yaptım. Yani çözenler böyle demişler yetkili arkadaşa. Ben de öyle olamayacağını gösterdim sadece. 18 dk da 1 milyar veriyi tarayıp denetleyecek işlemci gücü yok dedim. Hâlâ da aynı şeyi diyorum. İş bittikten sonra sistemi manupule etmek kolay, dogru seedleri DB'in ilk 10000-100.000 arasında bir yere geçirirsiniz, luck dersiniz yedirirsiniz bilmeyen adama.
gecelerinyargici
Member
**

Merit: 12

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
February 13, 2018, 11:24:21 AM

Akche telegram adminin herkese eşit davranmak yerine özelden bazı kişi/gruplara insiyatifli davranak önemli ipuçları verip tarafsızlığını bozduğu paylaşılan ekran görüntülerinden açıkça ortaya çıkmıştır.

gecelerinyargici
Member
**

View Profile
February 13, 2018, 11:34:41 AM

Basit orantı ile,
4608000 --> 28dk
14,400,000,000 --> x

Sizinle aynı tecrübeye sahip ileri düzey bir programcı olarak (9 yaşımdan beri programcılıkla uğraşıyorum, yaşım 39). Hesabınız doğru gibi gözüksede gittiğiniz yola göre doğru. DB yapmadan matrislerle random deneme yaptırarak son ipuçları ile birlikte benim yazdığım bot 11dk ile 21dk arasında yakalayabildi seedleri (yapılan 10 denemede). Yani programcılıkta temel kaide sizin ne kadar kompleks program yazdığınız değil serverın o programı nasıl koşturacağıdır. İyi programcı zaten bu yönüyle öne çıkar. Akrostiş olduğu net olarak belirtilmiş olsaydı bu konuda yanlış yönlendirmeler olmasaydı 24 saatten az sürede (RANDOM) deneme tekniği ile çözebilirdim. 5ms de bir deneme yapıyor. Siz brute force ile tek tek olasılıkları denetmek istemişsiniz. Brute force tek yöntem değildir. RANDOM da da risk vardır. 30sn de de bulabilir 3 yılda da. Hele DB olayına girmek böyle bir bulmaca için hiç mantıklı değildi zaten.

İlgilenenler burdan görebilir botun videosunu:
https://twitter.com/mkaand/status/963155282888044545

AKCHE ekibinede eleştirim. Sizin en büyük hatanız yarışmaya katılanlarla iletişim halinde olmanızdı. Kurumsal siteniz var değil mi kardeşim. Ordan duyuracaktınız ip uçlarını. Akrostişide tamamı durak adlarından oluşacaktı. Yok R yok U yok O onlarıda güzergahtan aldım diye bir mantık olmaz. AKROSTIŞ i ona göre yapacaktınız. Kimse itiraz etmezdi o zaman. Telegram grubunuda açmayacaktınız. Telegram admininiz açıkca DM den akrostiş olduğu bilgisini vermiş. Ekran görüntüsü var. Ben kazanan kişi sizden biridir demiyorum. Hatta değildir diyorum. Ama yarışmayı yürütme yönteminiz hatalı.

bot u paylaşabilirmisn

botbittrex
Newbie
*

View Profile WWW
February 13, 2018, 12:41:32 PM

Malesef paylaşamam yazdığım seed tahmin botunu arkadaşlar. Ortada ciddi bir emek söz konusu. Farklı amaçlarlada kullanabileceği için yazdığım botu paylaşmam söz konusu değil. Anlayacağınızı umuyorum. (Bu arada yarışmayı kazanan ben değilim yanlış anlaşılma olmasın. Bana akrostiş olduğu söylenmediği için alfabetik RANDOM denemeler yaptırıyorum. 5ms de bir deneme. Son ipuçlarınıda bota girince yaptığım 10 denemede 11dk ile 21dk arasında botum çözebildi seedleri. Ekran görüntüsü önceki mesajımda twitterda paylaştım)
Reaktans
Newbie
*

Activity: 60

View Profile
February 13, 2018, 01:53:03 PM

Yazmayacaktım ama şu karaşehir'e gerçekten takıldım. Karaşehir neresi oluyor ya? İki tane sonuç buldum. Birisi moğolistan, diğeri ankara-kars güzergahı ile alakası olmayan kütahyanın bir köyü.
Bahsettiğiniz güzergahta k ile başlayan birçok güzergah mevcutken karaşehir nereden çıktı cidden? Ben mi bir şey atlıyorum?

"kayseri kalin kemaliye kemah karasu kandilli koprukoy karaurgan kars"

AKCHESOFT (OP)
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

Ak AKCHE kara gun icindir!

View Profile WWW
February 13, 2018, 02:48:03 PM

Bulmacayla ilgili genel duyuru;

Bulmacaya katılmak icin hiç kimseden para toplanmadı, katılım icin koşullar ileri sürülmedi, şu formu doldur, ref linke tıkla da denmedi. Akche olarak ortaya bir ÖDÜL kondu bu ödüle ulaşmak icin koşullar vardı.

Bu yarışma dolayısıyla maddi mağduriyet yaşayan oldu mu? Para kaybeden oldu mu? Ortaya para koyup elinden parası giden oldu mu? Yarışmanın bir kazananı var doğal olarak binlerce de kaybedeni. Kazanınca sevinenler olacağı gibi kaybedince üzülenler olacaktır. Bundan daha doğal ne olabilir?

Öncelikle 3 gün boyunca yaşanan keyfin sonunda gelen eleştirilerden bizleri en fazla dehşete düşüren bazı eleştirilere cevap vermek istiyoruz;

* Bulmacanın ilk harfleri neden Afrin degildi?

Kimse kusura bakmasın orada millet canını ortaya koyarken buradaki uyduruk bir yarışmayı konuya dahil etmek bile en basit tabirle aymazlıktır. Bunu düşünebilmek bile düşüncesizliğin ta kendisidir. Bizi hala bu konuda eleştiren varsa evet milliyetçiyiz! Logomuzda ay-yıldız var. Hayır; milliyetçiliği bayrak yapmıyoruz kendimize, arkasına da sığınmıyoruz.

2. Gelen eleştirilerden diğerleri;

- Bulmaca da Sarıkamış yerine neden Sarıkent seçildi? Niye Otlukbeli yazmadınız da Oltu yazdınız? (Bizde cevap yok buna! Senin adın niye Ahmet demekle aynı şey.)

- Pingen ve Karasenir yanlıs verildi (Hayır, yanlış verilmedi. Tüm herkesle aynı anda bu ipucu paylaşıldı. Eğer daha önceden bu kelimeler birilerine verilmişse bu iddiada olan varsa açıklasın. Ayrıca bu kelimeler yüzünden kaybettim diyenler varsa onlar da yazsın buraya.)

- Biz sabahladık / sabahlara kadar bulmacayla uğraştık. (3 farklı ekip te sorulara yetişebilmek için sabahladı sizinle beraber. Tahminimizin çok üstünde 40 Bine yakın katılım oldu. Herkese yetişebilmek için, sizinle sabahladı ekip te.)

- Ipucu paylaşıldı / neden ipucu paylaşılmadı! (Katılımcıların yarısı daha fazla ipucu derken diğer yarısı ipucu verilmesin dedi. İpucu paylaşılınca buna kızanlar olduğu gibi paylaşılmadığında da kızanlar vardı. Sonuçta yarısı memnun olmadı. Bundan daha doğal ne olabilir?)

- Hile yaptığımızı / şeffaf olmadığımızı hiç kimse iddia edemez. İddiası olan varsa çağrıda bulunduk. Ortaya kanıt koyan yok çünkü öyle bir kanıt yok, bu konuda iddialıyız.

- Burada ve diğer platformlarda bizi eleştirenlerin bir çoğu özel mesajla daha fazla ipucu / ayrıcalık / kayırmacılık / el altından kelime isteyen ve cevap verilmeyen bir grup. Burada saçmaladınız diyenlerin ekran görüntüsünü paylaştığımızda verecek cevapları olur mu acaba?

Millet olarak arkadan dolanma, takla atma, öne geçme hırsı gibi huylarımızdan ayrıca kazanmayı bildiğimiz gibi kaybetmeyi de öğrenemediğimiz için için hala kronik sorunlarla boğuşuyoruz.

Tekrar hatırlatmakta fayda var; bu yarışmaya hiç kimse para koyarak katılmadı, koşullara bağlanmadı, hiç kimse maddi kayba uğramadı, ortaya ödülü Akche koydu haliyle kuralları da beğenirsiniz veya beğenmezsiniz Akche koydu, baştan beri kurallar belliydi.

Her konuda eleştiri alabiliriz ama bizi şeffaf olmamakla, arkadan dolanmakla veya hile yapmakla suçlayanları da kabullenmemizi kimse beklemesin.

gecelerinyargici
Member
**

View Profile
February 13, 2018, 03:33:39 PM

Bulmacayla ilgili genel duyuru;

Bulmacaya katılmak icin hiç kimseden para toplanmadı, katılım icin koşullar ileri sürülmedi, şu formu doldur, ref linke tıkla da denmedi. Akche olarak ortaya bir ÖDÜL kondu bu ödüle ulaşmak icin koşullar vardı.

Bu yarışma dolayısıyla maddi mağduriyet yaşayan oldu mu? Para kaybeden oldu mu? Ortaya para koyup elinden parası giden oldu mu? Yarışmanın bir kazananı var doğal olarak binlerce de kaybedeni. Kazanınca sevinenler olacağı gibi kaybedince üzülenler olacaktır. Bundan daha doğal ne olabilir?

Öncelikle 3 gün boyunca yaşanan keyfin sonunda gelen eleştirilerden bizleri en fazla dehşete düşüren bazı eleştirilere cevap vermek istiyoruz;

* Bulmacanın ilk harfleri neden Afrin degildi?

Kimse kusura bakmasın orada millet canını ortaya koyarken buradaki uyduruk bir yarışmayı konuya dahil etmek bile en basit tabirle aymazlıktır. Bunu düşünebilmek bile düşüncesizliğin ta kendisidir. Bizi hala bu konuda eleştiren varsa evet milliyetçiyiz! Logomuzda ay-yıldız var. Hayır; milliyetçiliği bayrak yapmıyoruz kendimize, arkasına da sığınmıyoruz.

2. Gelen eleştirilerden diğerleri;

- Bulmaca da Sarıkamış yerine neden Sarıkent seçildi? Niye Otlukbeli yazmadınız da Oltu yazdınız? (Bizde cevap yok buna! Senin adın niye Ahmet demekle aynı şey.)

- Pingen ve Karasenir yanlıs verildi (Hayır, yanlış verilmedi. Tüm herkesle aynı anda bu ipucu paylaşıldı. Eğer daha önceden bu kelimeler birilerine verilmişse bu iddiada olan varsa açıklasın. Ayrıca bu kelimeler yüzünden kaybettim diyenler varsa onlar da yazsın buraya.)

- Biz sabahladık / sabahlara kadar bulmacayla uğraştık. (3 farklı ekip te sorulara yetişebilmek için sabahladı sizinle beraber. Tahminimizin çok üstünde 40 Bine yakın katılım oldu. Herkese yetişebilmek için, sizinle sabahladı ekip te.)

- Ipucu paylaşıldı / neden ipucu paylaşılmadı! (Katılımcıların yarısı daha fazla ipucu derken diğer yarısı ipucu verilmesin dedi. İpucu paylaşılınca buna kızanlar olduğu gibi paylaşılmadığında da kızanlar vardı. Sonuçta yarısı memnun olmadı. Bundan daha doğal ne olabilir?)

- Hile yaptığımızı / şeffaf olmadığımızı hiç kimse iddia edemez. İddiası olan varsa çağrıda bulunduk. Ortaya kanıt koyan yok çünkü öyle bir kanıt yok, bu konuda iddialıyız.

- Burada ve diğer platformlarda bizi eleştirenlerin bir çoğu özel mesajla daha fazla ipucu / ayrıcalık / kayırmacılık / el altından kelime isteyen ve cevap verilmeyen bir grup. Burada saçmaladınız diyenlerin ekran görüntüsünü paylaştığımızda verecek cevapları olur mu acaba?

Millet olarak arkadan dolanma, takla atma, öne geçme hırsı gibi huylarımızdan ayrıca kazanmayı bildiğimiz gibi kaybetmeyi de öğrenemediğimiz için için hala kronik sorunlarla boğuşuyoruz.

Tekrar hatırlatmakta fayda var; bu yarışmaya hiç kimse para koyarak katılmadı, koşullara bağlanmadı, hiç kimse maddi kayba uğramadı, ortaya ödülü Akche koydu haliyle kuralları da beğenirsiniz veya beğenmezsiniz Akche koydu, baştan beri kurallar belliydi.

Her konuda eleştiri alabiliriz ama bizi şeffaf olmamakla, arkadan dolanmakla veya hile yapmakla suçlayanları da kabullenmemizi kimse beklemesin.

Sorun maddi kayıp , bulmacanın çözmü çözülmemesi vs değil adamlar telegramda ekran görüntülerii paylaştılar gir bak bazı kişi/rgruplara teegram admini ayrıcalık tanıdı sorun olan şey bu niye herkese eşit davranılmıyor !!!

botbittrex
Newbie
*

View Profile WWW
February 13, 2018, 03:48:15 PM

https://image.ibb.co/dnRjqn/2018_02_13_18_47_19.png
megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 13, 2018, 03:51:49 PM

Baya zordu. İpuçları verilmese kolay kolay çözülemezdi. İşin içinde başka olaylar var sanki. İstenilen kişi kazanmış oldu sonuçta. Bir daha var mı peki yarışma. Gecen yarışmada baya  vakit harcadim hatta baya yaklasmistim ama olmadı.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
tokrat
Member
**

Activity: 172
Merit: 15

View Profile
February 13, 2018, 03:56:26 PM

bu ney arkadaş olaslılıklar zinci kurmuşlar çözmemizi bekliyolar deveye çift parande atlatmak daha kolay bunu çözmekten ve şuan anladımki bulmace çözme yeteneğim 0 mış benim Cheesy

AKCHESOFT (OP)
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

View Profile WWW
February 13, 2018, 05:40:06 PM
Last edit: February 13, 2018, 05:52:14 PM by AKCHESOFT

Burada yazanlar doğru, biz yazdık.

Peki başından sonuna kadar bütün konuşmayı okumak ister misiniz?
Binlerce yarışmacı arasında kimler ısrarla tüyo istemiş ve hangi tüyoları vermişiz. Karar sizin!

Burada eksik veya kırpılmış şeyler paylaşmayın lütfen! Bizim yaptığımız gibi konuşmanın tamamını yayınlarsanız herkes neyin ne olduğunu anlar.

https://hizliresim.com/0EBG5W
https://hizliresim.com/A1kylX
https://hizliresim.com/5DQGOq
https://hizliresim.com/dOG7VL
https://hizliresim.com/bBGLoV
https://hizliresim.com/XPXEz6
https://hizliresim.com/QV7pdV
https://hizliresim.com/MdvaMa

https://ibb.co/album/b3TFAa

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 »  All
  Print