Bitcoin Forum
May 07, 2024, 04:52:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: My Ether Wallet hack'lenebilir, phishing olabilir Benim Çözümüm  (Read 410 times)
suram (OP)
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
February 09, 2018, 10:04:52 AM
Last edit: September 11, 2018, 04:30:45 PM by suram
Merited by teramit (4), EFS (2), yussuf89 (2), Zz (1), MorpheWQ (1), grkms (1)

Arkadaşlar site hacklenebilir 5 dakika sürse bile binlerce kişi coin'lerini kaybeder veya phishing tuzaklarına düşebilirsiniz, uzman olsanız bile herkes dalgın olabiliyor. O yüzden siteyi kullanırken paranoyak olabiliyorsunuz biliyorum.

Benim çözümüm: github'dan my ether wallet'i indirin, arşivi çıkarın index.html'yi tarayıcıda çalıştırın.

https://myetherwallet.github.io/knowledge-base/offline/running-myetherwallet-locally.html

Aşağıdaki linkteki yönergelere göre offline transfer yapın

https://myetherwallet.github.io/knowledge-base/offline/making-offline-transaction-on-myetherwallet.html

Normalde bu işlem için bir offline bir de online bilgisayar gerekiyor, biz ise github'dan siteyi indirip, aynı bilgisayarda offline transfer yaparak, private key'leri indirdiğimiz siteye girdiğimiz için sitenin kodlarının değiştirilmemiş olduğunu biliyoruz ve herhangi bir phishing'e de şans vermemiş oluyoruz.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
1715057538
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715057538
Reply with quote  #2

1715057538
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715057538
Hero Member
*

Ignore
1715057538
Reply with quote  #2

1715057538
Report to moderator
1715057538
Hero Member
*

Ignore
1715057538
Reply with quote  #2

1715057538
Report to moderator
R1011
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 11, 2018, 11:35:09 AM

Bence önemli bir bilgi vermişsiniz benim böyle birşey olduğundan haberim yoktu. Teşekkürler bilgilerndirme için kusura bakma malum meritim yok olsa acımam ben vururdum meritin gözüne.
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
February 11, 2018, 11:59:22 AM

bilgilendirme için teşekkürler fakat pishing ' in önüne en basit yöntemiyle Yer işi ile çözüm getirebilirsiniz . Sık kullanınlara ekleyerek her seferinde adres girmeniz bir nebze işinizi çözecektir.
Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
February 11, 2018, 01:04:22 PM

Zaten etherwalletin kara bir geçmişi var daha önce hacklenmişti ,yanlışım var ise düzeltirsiniz. Phishing yeni duyuyorum araştırıcam teşekkür edeirm

SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
February 11, 2018, 01:06:42 PM

Ilk defa okuduğum bir bilgi oldu.Eyvallah hocam keşke meritimiz olsa da versek 1 adet var .Onuda ihtiyaten tutuyorum.

Gwerimos
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
February 11, 2018, 01:58:24 PM

Aynisini etherdelta icinde yapabiliriz hatta hazir link olarak forkdelta adinda github uzerinden calisani yapilmis. kod uzerinde degisim var mi diye bakmak yeter.
https://forkdelta.github.io
Kod burda
https://github.com/forkdelta/forkdelta.github.io
etherdeltanin kodlari ama direk github uzerinden calismiyor forkdelta ile arasindaki fark github domaininin hacklenmesi google ve facebook gibi siteler kadar zor ve bundan dolayi daha guvenli ben forkdelta kullaniyorum.
https://github.com/etherdelta/etherdelta.github.io
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
February 11, 2018, 04:16:30 PM

konu iki defa açılmış, tek bir yerden devam etsek daha iyi olacak sanki. emeğinize sağlık, açıklayıcı bir bilgi olmuş. benim tavsiyem siteyi sıkkullanılanlara ekleyin ve airdrop dışında çok da kullanmayın, zaten airdropları da orda aylarca bekletmenin çok da lüzumu yok, tabi değersiz değilse, değersizse bırakın çalan uğraşsın, çöplüğü temizlemiş olur  Roll Eyes

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
February 11, 2018, 04:27:16 PM

dns yonlendırmesı olursa eger sık kullanılanlara eklemek fayda etmez diye düşünüyorum, sonuçta sen dogru adreside yazsan browser yanlış yanı sahte siteyi açacak
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
February 11, 2018, 04:32:48 PM

bilgilendirme için arkadaşlarım adına teşekkür ederim size gerçekleşmesi mümkün bir olasılık bu

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 11, 2018, 08:46:44 PM

dns yonlendırmesı olursa eger sık kullanılanlara eklemek fayda etmez diye düşünüyorum, sonuçta sen dogru adreside yazsan browser yanlış yanı sahte siteyi açacak
Bunun içinde kullanıcıların dikkatli olması gerekior biraz daha hocam. Ben kripto paralar ile ilgili yapacağım her site sık kullanılanlarda ve girdiğim her site orjinal mi yoksa çakma mı diye defalarca kontrol ediyorum ve işlemlerime öyle devam ediyorum.

alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
February 11, 2018, 08:55:26 PM

Dns veya hosting hacklenme durumlarında zaten girişleri her türlü alırlar. Bu tarz olaylar nadirende olsa patlayabilir, offline cüzdanların önemi burda saklı işte hocam. Dediğiniz yöntemde bir işe yarayabilir. Zaten sürekli transfer işiyle uğraşan biri mew de tutmaz tüm etherlerini, daha basit bir borsada tutar. Girişleri sık sık yapmayın, bakiye sorgulama işini ethexplorer gibi sitelerden cüzdan ismiyle yapın. Zaten site hacklenirse sürekli giriş yapmadığınız için elbet duyarsınız Smiley
suram (OP)
Full Member

View Profile
February 13, 2018, 08:15:14 AM

bilgilendirme için teşekkürler fakat pishing ' in önüne en basit yöntemiyle Yer işi ile çözüm getirebilirsiniz . Sık kullanınlara ekleyerek her seferinde adres girmeniz bir nebze işinizi çözecektir.

Phishing'i o şekilde çözebiliriz ama bir de şöyle bir şey var ya orijinal siteye bir atak yapılırsa, kodlar değiştirilirse vs... o yüzden daha önce bilgisayara indirdiğimiz my ether wallet'e key'i girmek daha güvenli, online olan'ı sadece imzalanmış transferi yapıştırıp göndermek için kullanıyoruz, key girmiyoruz.

Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
February 13, 2018, 08:27:06 AM

Emeğine sağlık hocam. gayet güzel bir paylaşım olmuş. ben myetherwalleta trezor ile bağlandığım için güvende olduğumu düşünüyorum ama offline bağlantı çok daha güvenli gibi geldi gözüme.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 13, 2018, 09:08:46 AM

Phishing'den kaçınmanın en kolay yolu siteyi google'da arayarak girmemek...
Yer imlerine kayıt etilir, sürekli aynı yerden girilir, bütün sorunlar çözülür.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
CryptoBey
Full Member

Merit: 107

View Profile WWW
February 13, 2018, 10:09:23 AM

Peki MEW de böyle bir risk var, Metamask'in durumu nedir?

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
February 13, 2018, 10:27:52 AM

hacklenen de çok ether cüzdanı var bu konudan çok kişi zarara uğradı malesef alternatif çözümleri mevcut her zaman tek linkten giriş yaparsınız

CEPNIBEY
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
February 13, 2018, 10:30:31 AM

Sadece bunlara değil bilgisayarına indirdiğiniz programlara ve girdiğiniz sitelere de dikkat edin. Kripto para dünyasının belası da hack olayları malesef.

Quite
Full Member

Merit: 157

View Profile WWW
February 13, 2018, 11:43:02 AM

Github üzerindeki proje ile bahsettiğiniz her türlü sorunun önüne geçebilir. Ayrıca paper wallet bile oluşturulabilir. Bence 2 şer ETH veya artık o wallette ne saklayacaksanız parçalayarak çoklu wallet kullanımı daha fazla güvenlik sağlayabilir. Hele ki zaten github üzerinden proje olarak indirip soğuk cüzdan şeklinde oluşturulduysa daha güvenli olmuş olur. Ben bu şekilde kullanıyorum. Mevcutta bounty ve airdroplar için kullandığım harici 2 tane de farklı ETH adresim var. Bunları bilen yok ve bilmesine de gerek yok. Trasferlerim için kullandığım aracı hesaplar da mevcut. Bu şekilde ağı genişleterek iz sürülme kabiliyetini azaltabilirsiniz.

suram (OP)
Full Member

View Profile
February 13, 2018, 03:07:51 PM

Emeğine sağlık hocam. gayet güzel bir paylaşım olmuş. ben myetherwalleta trezor ile bağlandığım için güvende olduğumu düşünüyorum ama offline bağlantı çok daha güvenli gibi geldi gözüme.

Hardware wallet ve bu tarz yöntem karşılaştırılamaz, hardware wallet çok daha güvenli, isteğin yerde kullan git internet cafe'de gir okulda gir, key'ine hiçbir virüs erişemez. Bu yöntemde amaç online siteye key'i girmemek çünkü site hacklenmiş olabilir o an.

Burada offline transfer yapıyoruz ama key'ler online bilgisayarda da olabilir. Keyler'i daha önce hiç internet'e bağlanmamış bir bilgisayarda tutup, usb ile mew'i o bilgisayara atıp oradan offline işlemi gerçekleştirip online bilgisayarda da imzalanmış transfer'i girip gerçekleştirirsen tam anlamıyla güvenli olur. Ama iki bilgisayar arası usb kullanımı da riskli, online bilgisayardan offline bilgisayar'a taktığın usb'yi geri online hiçbir yere takmaman gerekiyor yoksa herhangi bir virüs offline bilgisayardan aldığı bilgiyi gönderebilir. Bu gibi bir sürü şey mümkün dolayısıyla en güvenlisi hardware wallet o çok farklı bir sistem.

Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
February 13, 2018, 07:54:34 PM

Çok teşekkürler benim haberim bile yoktu böyle birşeyden myetherwallete güvenip duruyoruz ama ne zaman ne olacağı belli olmuyor işte. Ledger da kullanılabilir en güvenlisi o şu an için.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: