Bitcoin Forum
June 21, 2024, 08:32:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Dikkat!! MyEtherWallet'den gelen dolandırıcı mail!  (Read 314 times)
tokrat
Member
**

Activity: 172
Merit: 15

View Profile
February 13, 2018, 10:11:05 PM

Dolandırıcılar iş başında. Bugün iki mail adresime MyEtherWallet tiltiyle gönderilen "hard work" konulu bir mail geldi. Sözde eth ağında hard fork yapılacakmış da, gönderilen coinler yanlış adrese giderse geri alınamazmış minvalinde bir açıklama yapılıp, mailin sonuna da yeni bir eth adres ve private key verilmiş. Aman dikkat, sözde gönderilen yeni adresi kullanıp, tokenlerinizi verilen adrese göndermeniz isteniyor. Ne olur ne olmaz, birinin dalgınlığına gelmesin diye uyarmak istedim.

teşekürler dostum bunun için en mantıklısı hesapta coin tutmamak okadar cüzden çıkardılar biraz pahalı ama yeri geldimi hayat kurtarıyor açıkçası

Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
February 13, 2018, 10:17:27 PM

Mail konusunda çok hassasım. Apple gibi virüs girmeyen cihazlar kullanmanızı tavsiye ediyorum. Mesela ben maillerime ipad den giriş yapıyorum borsa işlemlerinde kullandığım mail sadece ipadde açık windows pcde giriş bile yapmıyorum güvenliği elden bırakırsanız soyulursunuz beyler piyasa tedbir piyasasıdır
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
February 13, 2018, 10:25:38 PM

My ether wallet dan mail geldiğini ilk defa duyuyorum nasıl bana ulaşabilirlerki benim sedace cüzdanım orda mail adresim falan yok ondan hiç bi türlü mew den gelen mail açmam.
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
February 13, 2018, 10:27:38 PM

Pasta büyüdükçe dolandırıcıların iştahı daha da kabarıyor. Uyarınız için çok teşekkürler. Aklımızdan çıkarmayalım. Kimse bizden özel anahtarımızı asla istemez. istiyor ise altında muhakkak sorunlu bir iş vardır.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
February 13, 2018, 10:30:45 PM

Arkadaş güzel bir noktaya değinmiş.Bana gelen başka bir dolandırıcılık şekli var ki arkadaşları da uyarayım.Her yolu deniyor bu dolandırıcılar.Gmail şifresini çalmak için sanki gmail'den gönderilmiş gibi aynı şekilde taklit eden bir mail gelmişti.Güvenlik ayarlarımızı geliştirdik lüfen sizde güvenlik ayarlarınızı giriş yaparak arttırın diye mail geldi.Bu tarz mailleri dikkate almayın.gmail şifresini ele geçirirlerse 2F'yi kaldırıp bir çok hesabınıza erişmeye çalışabilirler.Gmail en önemli olan güvenliklerden biridir.Borsaya şifremi unuttum diyerek yeni şifre alıp hesabınıza erişebilirler.Gmail'den gelmiş gibi görünen dolandırıcılara da dikkat edelim arkadaşlar.
TheCryptoChaser
Member
**

Activity: 154
Merit: 25

View Profile
February 14, 2018, 04:09:15 AM

Cok tesekkukler bilgilendirme icin. Bu aralar scam e-mailleri bana da hemen hemen hergun geliyor. Buyuk ihtimal girdigimiz scam airdroplardan geliyor olabilir. Herkesin dikkatli olmasini tavsiye ediyorum.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
February 14, 2018, 06:31:33 AM

Zaman zaman böyle bilgilendirme , duyuru adı altında daha önce üye olduğumuz sistemlerden mail gönderimi oluyor. Bu konuya  değindiğiniz için teşekkürler. Bu konularda biraz uyanık olmak gerek. Böyle bir duyuru olacaksa zaten orjinal sitede olması lazım 2. priv key hiç bir zaman mail yoluyla paylaşılmaz. 3. Biz zaten MEW e mail vermiyoruz ki Smiley .
uzayli
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 14, 2018, 11:47:59 AM

Bilgilendirme için teşekkürler. Burası TR Hocam burda ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz panik birisi aa bak böyle böyle olmuş biz burayı kullanalaım artık deyip atabilirler toknleri verilen adrese Cheesy

nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
February 14, 2018, 11:51:59 AM

Millet artık neyi nasıl çalacağını profesyonellikle düsünmeye baslamıs .

Diyordunuz ya 100 airdrop'a katıldım 10 tanesi gönderdi kalan 90 neden yollamadı diye . O Kalan 90 mail vs. topladı işte böyle .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
February 14, 2018, 12:05:10 PM

bu tarz numaralar ucuz numaralar, kimsenin yiyeceğini düşünmüyorum ama saldırı olması iyi değil, bu dolandırıcılar dolandırmanın bir yolunu bulabilirler, hizmet sağlayıcılar önlem almalı.
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
February 14, 2018, 01:53:59 PM

Piyasada kullanacağınız bir mail açın hack linkleri gelse bile ona gelsin. Hergün onlarca mail geliyor bana da.

mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
February 14, 2018, 02:08:47 PM

casusların uğrak merkezleri haline gelen bu tür forum ve cüzdanlarımızı çok dikkatli bir şekilde kullanmalıyız aksi takdirde bu tür aksiliklerle uğraşacağız

altanbyz
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
February 14, 2018, 02:11:57 PM

Dolandırıcılar ne yapacaklarını şaşırdılar. Şimdi de bu yöntemi mi deniyorlar. Herkes kendi emeğiyle kazansın.
Meteeray
Sr. Member

Activity: 329
Merit: 250

View Profile
February 14, 2018, 02:12:46 PM

Bu tarz mailler zaman zaman geliyor. Boş bir anınıza gelir de yanlışlıkla giriş yaparsanız malesef sonuçlarına katlanırsınız. Kripto ekonomi her zaman dikkatli olunması gereken bir sistem.

░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄▄░░░░░░░░░░▄▄██▄▄
░░░░░░░░░░░▄▄██████▄▄░░░░░░▄▄██████▄▄
░░░░░░░░░▄████████████▄░░▄████████████▄
░░░░░░░░█▄▀█████████████████████████▀▄█
░░░░░░░░███▄▀█████████████████████▀▄███
░░░░░░░░█████▄▀█████████████████▀▄█████
░░░░░░░░███████▄▄▀███████████▀▄▄███████
░░░░░░░░██████████▄▄▀█████▀▄▄██████████
░░░░░░░░█████████████▄▀█▀▄█████████████
░░░░░░░░▀▀█████████████░░████████████▀▀
░░░░░░░░░░░▀▀██████████░░██████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░▀▀████████░░████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░░░▀███████░░███████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░███████░░███████
░░░░░░░░░░░░░░░░▀██████░░██████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███░░███▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀█░░█▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
February 14, 2018, 02:37:05 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2946597.0
Bu konuda bahsettiğim olayın aynısı. Demekki yeni phishing yöntmei bu aman arkadaşlar dikkat edin. Eth adreslerinizi kendiniz acıyorsunuz bunu birisi size vermiyor.  Adamlardaki yöntemlere bak ya ne kadar yaratıcı olmaya başladılar
Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 2

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
February 14, 2018, 02:40:31 PM

Sağolun uyarınız için önemli bir konu en ufak bir dalgınlığa bakar sıfırlanmamız..

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
February 14, 2018, 04:30:13 PM

Bu gibi maillere itibar etmeyiniz. Ben de şu anda yoğunlukla Blockchain.info ile ilgili olta mailleri alıyorum. Kullanıcı adı ve şifre kısımlarından iyi dileklerimi iletiyorum bazen bunları atan arkadaşlara.

Sitenin kendisi için konuşmak gerekirse EV SSL' in adres çubuğunda sunduğu şirket ismine dikkat etmek yeterli olacaktır.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
February 14, 2018, 05:16:02 PM

BU tarz phishing girişimlerine karşı çok dikkatli olmak gerek.

En ufak bir şüphe dahi duysanız, o mail'i açmayın. Mail'i açınca o kadar profesyonelce algı oyunlarıyla linke tıklattırıyorlar ki, iş işten çoktan geçmiş oluyor. Ayrıca kullanıcı talepte bulunmadan, yeni adres ve private key göndermek yeni yöntem herhalde. Artık oltaya ne kadar balık gelirse, yolumuza bakarız diyordur adamlar.
byzodiac
Full Member

Activity: 476

View Profile
February 14, 2018, 06:41:22 PM

Hiç kullanmadığım mail adreslerini veriyorum ben, gelen hiçbir maile de bakmıyorum tıklamıyorum böylece, dikkatli olun derim arkadaşlar, bu şekilde sağlam soygunlar yapabiliyorlar şerefsizler.
yawan
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
February 14, 2018, 07:19:25 PM

ben ilk gelen onay mailinden sonrakilere bakmıyorum bile
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: