Bitcoin Forum
May 03, 2024, 11:19:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: PivX Masternode Kurulumu  (Read 310 times)
Katsumoto (OP)
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
February 15, 2018, 11:48:44 PM

Merhaba arkadaşlar,

Pivx için masternode nasıl kurulur bilen var mı? Asıl merak ettiğim, VPS'i kiralayıp masternode'u kurduktan sonra sunucu sahibinin veya dışarıdan herhangi birinin cüzdandaki kilitli coinleri çalma riski var mıdır?

Dash treni kaçtı, Pivx'de kaçacak gibi. Bu ara pek konuşulmaya başladı, fiyat şuan uygunken tren hareket etmeden 10K alıp atlayayım diyorum.
Diyorum, diyorum da.. Bu iş en güvenli nasıl olur? Bir tane raspberry pi alıp ev de mi çalıştırsam? VPS daha iyi olurdu ama çalınma riski olur mu?
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714735168
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714735168
Reply with quote  #2

1714735168
Report to moderator
1714735168
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714735168
Reply with quote  #2

1714735168
Report to moderator
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 16, 2018, 06:19:14 AM
Merited by Katsumoto (1)

https://pivxmasternode.org/masternode-setup/setup-your-own-masternode/

Türkçeye çevirirseniz temel bigisayar & koin bilgisiyle çözebileceğiniz kolaylıkta. Sanırım hot/cold wallet şeklinde kurulum PivX' de de mümkün. Şifre ve private keyleri güvenle saklamayı başarırsanız kimse erişemez koinlerinize.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
February 16, 2018, 06:32:21 AM

PivX için mutlaka masternode kurmanız gerekmiyor bildiğim kadarıyla. Eğer sürekli olarak açık tutabileceğiniz bir bilgisayarınız varsa cüzdandaki tokenlerinizle stakingde yapabilirsiniz.

Geliştiriciler arasında getirisi daha fazla olduğu için masternode kurmak yerine staking yapanlar var diye biliyorum.

Aşağıdaki videoda nasıl yapılacağı anlatılıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=f5fhD-nW4Ac
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
February 16, 2018, 06:46:06 AM

Stake kazanmayı seviyorum neredeyse madencilik gibi Smiley . Ancak stake oranları belli mi mesela 1.000 taneye ortalama ne kadar veriyor gibi. Zaten 7/24 makinem açık atarım qt cüzdana azar azar gelsin. Yadan günde 1 tane için kaç adet gerekli. Yapan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Edit:

http://pivx.cryptonode.co/ bu siteden hesaplatma yapabiliyorsunuz. değerler büyük ihtimal her an değişiyordur. Ancak bir fikir verebilir.
Katsumoto (OP)
Member
**

View Profile
February 16, 2018, 09:19:35 AM

PivX için mutlaka masternode kurmanız gerekmiyor bildiğim kadarıyla. Eğer sürekli olarak açık tutabileceğiniz bir bilgisayarınız varsa cüzdandaki tokenlerinizle stakingde yapabilirsiniz.

Geliştiriciler arasında getirisi daha fazla olduğu için masternode kurmak yerine staking yapanlar var diye biliyorum.

Aşağıdaki videoda nasıl yapılacağı anlatılıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=f5fhD-nW4Ac
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Masternode kurmak, staking'e göre %45 oranın da daha kazançlı oluyor.
Yalnız staking olayı da bayağı basitmiş. Fakat Masternode $110 daha kazançlı ve bu fiyata çok iyi sunucu kiralayarak bedavaya getirmiş olurum.
Katsumoto (OP)
Member
**

View Profile
February 16, 2018, 09:45:35 AM

Stake kazanmayı seviyorum neredeyse madencilik gibi Smiley . Ancak stake oranları belli mi mesela 1.000 taneye ortalama ne kadar veriyor gibi. Zaten 7/24 makinem açık atarım qt cüzdana azar azar gelsin. Yadan günde 1 tane için kaç adet gerekli. Yapan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Edit:

http://pivx.cryptonode.co/ bu siteden hesaplatma yapabiliyorsunuz. değerler büyük ihtimal her an değişiyordur. Ancak bir fikir verebilir.
1000 taneye ay da 4 pivx veriyor. Ben 10 bin tane alıp masternode kurmayı düşünüyorum. Masternode için 10K gerekiyor.
10K pivx = $60K / 6 BTC. Aylık 56 Pivx - $350 / 0.04 btc getirisi oluyor.

Hacmi yükselirse iyi kazanç sağlayabilir. Şuan 1 pivx 6 dolar, fakat seneye 60 dolar olursa aylık $3500 güzel kazançtır.
Dash geçen sene bu zamanlar 15 dolardı. Kaçırdık o treni...
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 16, 2018, 11:10:49 AM

Edit:

1000 taneye ay da 4 pivx veriyor. Ben 10 bin tane alıp masternode kurmayı düşünüyorum. Masternode için 10K gerekiyor.

Hacmi yükselirse iyi kazanç sağlayabilir. Şuan 1 pivx 6 dolar, fakat seneye 60 dolar olursa aylık $3500 güzel kazançtır.
Dash'ı karçıran birtek sen değilsin. Ama pivx bir dash olur mu orası muamma. MasterNode kurmayı herzaman pahalı bulmuşumdur ama şöyle birşey var birde Masternode kurduğun coin hacim yükselince kazandıracağı fiyatıda kendin yazmışsın. Umarım 2. bir dash olur bu coin senin için.

frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
February 16, 2018, 11:27:41 AM

Edit:

Güzel hesap, şu an değerleneceği düşünülen masternodelar revaçta.
Yeni çıkıp borsaya girmeyen coinlerin bile masternode'u konuşuluyor. (akroma, kreds gibi)
srhtssr
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

View Profile
February 16, 2018, 11:30:29 AM

ben arctic coin maternode kurdum şuan gayet güzel işliyor hepsi aynı mantalite isterseniz yardımcı olayım özelden yazarsanız yada buraya yazarsanız

CUBE CHAIN  |  The 4th Blockchain for Ecommerce  ■  ■  ▬▬▬
▬▬▬  ■  ■  Meet the social Blockchain services you imagine.
Katsumoto (OP)
Member
**

View Profile
February 16, 2018, 01:16:32 PM
Last edit: February 16, 2018, 02:03:14 PM by Katsumoto

Edit:

Dash'ı karçıran birtek sen değilsin. Ama pivx bir dash olur mu orası muamma. MasterNode kurmayı herzaman pahalı bulmuşumdur ama şöyle birşey var birde Masternode kurduğun coin hacim yükselince kazandıracağı fiyatıda kendin yazmışsın. Umarım 2. bir dash olur bu coin senin için.
İyi dileklerin için sağol dostum. Pivx, dash kadar olamaz tabi. Çünkü pivx'in circulating supply'ı 7 kat daha fazla ve max supply durumu yok.. Fakat bu sonsuz anlamına gelmiyor tabi. Monero gibi. Geliştirici tayfası biraz darkweb tarafına çalışıyorlar, zaten pivx'in eski adı darknet.. Bu koca sektör bilişimin karanlık tarafının temeli üzerine inşa edildi. Ancak, dash gibi 1000-1500 dolar değil de, pivx'in bu yıl sonuna kadar 50 dolar olmasını bekliyorum açıkcası. Aslında dolar konuşarak hata ediyorum, satoshi diyelim.. Şuan 60.000 satoshi, başarıdan söz etmek için hiç yoktan 250.000'lere gelmesi gerekir. Diğer türlü zaten btc yükseldiği için otomatik olarak dolar karşısında artmış oluyor.
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
February 16, 2018, 03:05:44 PM

pivx ilerde güzel çıkaacaktır bence alın ve bekleyin bu yıl çok güzel çıkaçak fiyatı şu an fiyatı biraz geriledi alın ve bekleyin en az 25 dolar bekliyorum
SRKNGL
Member
**

Activity: 476

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
February 16, 2018, 04:18:47 PM

pivx binance gibi kaliteli ve hacimli bir borsada listelendi.Seneye bu zamanlara 5-10x yapsa bile masternode güzel kazanç bırakır.

Katsumoto (OP)
Member
**

View Profile
February 18, 2018, 01:06:26 PM

10K topladım arkadaşlar. Son 3-4 ayın en dip noktasından toplamak iyi oldu. Botlar sağolsun, kolay manipüle ediliyor Smiley yüklü satış koyunca hemen önüne emir koyuyorlar. İşte onlardan alarak diplerden süpürdüm. Buralardan toplayan pişman olmaz bence. Şimdi binance'den kendi cüzdanıma 2-3 güne tamamen aktarıp(2 btc limiti olduğundan) digitalocean'da kiraladığım sunucuda kurulum yapacağım. Hayırlısı olsun. 1 yıl bakmayacağım.
emreyurt999
Newbie
*

Activity: 139
Merit: 0

View Profile
February 18, 2018, 01:25:45 PM

hocam bende masternode kurmak istiyorum ama biraz açıklar mısın kurduktan sonra acaba
Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
June 25, 2019, 10:03:30 AM

Masternode kurulumunu araştırırken bu konu karşıma çıktı. Vay be.. arkadaş 2018 ağustosunda Pivx 6 dolarken daha da yükselecek diye 60 k toplamış şu an pivx 0,74 dolar , umarım kaybı olmamıştır fazla..gerçi hangimiz o dönemlerde çıkacak demiyorduk hepimiz battık bayağı ben de dahil. İyiki bu aralar toparlanıyor biraz.

Bu arada masternode ile ilgili forumda neredeyse konu yok denecek kadar az o yüzden bu konuyu hortlatayım dedim....
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 25, 2019, 02:47:37 PM

Bu pivX bildiğim kadarıyla xsn ile aynı özelliklere sahip bir coindi. Xsn nin de masternood u var ama 15000 adet istiyor diye vazgeçmiştim. Şuan fiyatı çok aşağılara geldi ama maalesef ekibi çok gizli olduğu için yatırımlarimi sattım.

Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
June 25, 2019, 03:18:16 PM

Bu pivX bildiğim kadarıyla xsn ile aynı özelliklere sahip bir coindi. Xsn nin de masternood u var ama 15000 adet istiyor diye vazgeçmiştim. Şuan fiyatı çok aşağılara geldi ama maalesef ekibi çok gizli olduğu için yatırımlarimi sattım.

Evet masternode da projeye bakmak önemli zaten parayı masternode yapıyoruz diye gösterip bir süre sonra kaçanlar varken mantıklı yapmışsınız. Her ne kadar node da Xsn en çok konuşulan coin fakat ekibin gizli olması saçmaymış.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: