Bitcoin Forum
June 22, 2024, 06:10:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Bounty'ler hakkında.  (Read 901 times)
zfrey (OP)
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
February 17, 2018, 09:17:28 AM
Last edit: March 27, 2018, 08:33:09 AM by zfrey

Arkadaşlar merhaba.

Bir kaç bounty'den haftalardır  neden stake alamadığımı amazix veya başka bir manager'a  ne kadar çok yazsam da cevap alamamakla birlikte sorunu kendim aramaya başladım ve bir kaç sebep gördüm.Bunları paylaşmak istiyorum ki sizinde başınıza gelmesin diye.

1)Öncelikle bountylerde sizden tweet veya retweet istendiği zaman / sadece rt yapmama rağmen neden stake alamadığım durumlar oldu bu durumda ben, tweeti alıntıla diyerek hashtag'leri ekleyerek( genelde #ICO #BLOCKCHAIN  kesin olur) kendiniz tweet yazmış gibi görünebilirsiniz. Link ise twitter.com/kullanıcıadınız/status/123123 şeklinde olacaktır ve bu geçerli sayılır.

2)Kesinlikle ve kesinlikle son bitiş tarihinde atın bütün raporlamaları sizden eğer 17.02.2018 son gün diyorsa 18'inde atmayın. Bütün emeğiniz boşa gider. Bir çok kampanya hatta hemen hemen hepsi , o gün ister. Gerekiyorsa o haftanın ortasında (10-17 şubat ise 14 şubatta bounty konusuna rapor başlatarak yani)  1 yada 2 tane link atarak daha sonra haftanın bitiş tarihinde de editleyerek geri kalanları atabilirsiniz.

3) Girdiğiniz bounty kampanyalarını gün gün olmasada haftada 2 veya 3 defa kontrol edin bazıları raporlamayı kaldırmış olabilir ve sizden günlük rapor istiyor olabilir. Bu durumda siz hala rapor atmaya devam ederseniz sizi bot olarak algılayıp , sizi kampanyadan men edebilir.

4) Telegram kanallarına yine 2-3 günde bir adminlerin pinned mesaj olarak yazdıklarını mutlaka okuyun. Veya translate ile çevirin ne demek istediklerini anlayacaksınızdır bu sizi bir çok yükten kurtarır.(gerek ödüllerin gönderilmesi , gerek kampanya hakkındaki diğer konular hakkında bilgi)

Şuanlık aklıma gelenler bunlar , farklı bir durum ile karşılaşırsam editleyip paylaşmaya devam edeceğim.

edit konu canlanmış aklıma gelenleri ekliyim dedim

5) Eğer bir imza kampanyasına katıldıysanız(sizden haftalık mesaj sayısı ister 10-30 arası) , sizin başka kampanyalara yaptığınız twitter ve facebook raporlamaları sayılmayacaktır.

6)Facebook da arkadaş sayısıyla birlikte takipçi de arkadaş olarak sayılır. Yani
1000-2000 arkadaşı olana 40
2000-3000 arkadaşı olana 50 stake
diyorsa ve sizinde 1900 arkadaşı 1100  de takipçiniz var ise siz 50 stake'lik dilimdesinizdir ama takipçi sayınızın da arkadaş sayısı gibi görünmesi gerekiyor

edit: aklıma gelirse eklerim yine meritler için teşekkürler teşekkürler Cheesy
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 17, 2018, 09:23:04 AM

Evet çok sıkıcı bir durum giriyoruz bir bounty'e güncelleme yapan yok üstüne girip bir bakıyorsun çoğu kişi banlanmış. Kampanya devam ederkende kural değişikliği yapılması da can sıkıyor..

chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
February 17, 2018, 09:48:21 AM

Valla şu an bende 15 e yakın kampanya var stabil şekilde retwit repost yapıom geliomu gelmiomu bakmıom bile Smiley  bazıları listeyi güncellemiyor bazılarında geliyor öle devam ediyoruz bakalım ne olcak sonu.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
February 17, 2018, 09:52:43 AM

Amazix imzasina girenler avatar ve imza harici personel mesajida mutlaka eklesin, son zamanlarda %30 local post kabul ediyorlar sadece
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
February 17, 2018, 10:52:41 AM

Ödüllerden bir şeyler kazanmak git gide zorlaşıyor, o kadar çok şartlar sunmaya başladılar ki takip etmesi artık gerçekten emek gerektirmeye başladı

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
thenorthblue
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
February 17, 2018, 11:58:33 AM

Hocam ben de 4 aydir farkli projelerin bountylerine katiliyorum. Gel gor ki hala dağıtım yapilmadi. Tek bir coin bile gelmedi bountyden.

Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
February 17, 2018, 12:02:06 PM

Evet çok sıkıcı bir durum giriyoruz bir bounty'e güncelleme yapan yok üstüne girip bir bakıyorsun çoğu kişi banlanmış. Kampanya devam ederkende kural değişikliği yapılması da can sıkıyor..

abi evet ya son zamanlarda bunu yapan çok fazla firma olmuş. dere geçilirken at değiştirilmez. Bu aslında bildiğin hırsızlık neden diye soracak olursan kazanılmış hak geri alınmaz. adam başta  local kabul etmemeyle ilgili birşey yazmıyor 1 hafta boyunca yazıyorsun sonra bir bakyıorsun adının üstü kırmızı sebep ne paşalarımız anlamlı mesajı ingilizce sayıyormuş. Peh.. Sadece Türk forumu olarak biz de değil başka forumlarda da ingilizce çok iyi bilmeyen kişiler var bunların günahları ne ya baştan dicen ki kardeşim biz local post kabul etmiyoruz ayağınızı ona göre uzatın yada başta söylemediğin şeyi işin ortasında 'yeaaa ben saymam bunu yeaa ' yapmıcaksın
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
February 17, 2018, 12:06:46 PM

abi evet ya son zamanlarda bunu yapan çok fazla firma olmuş. dere geçilirken at değiştirilmez. Bu aslında bildiğin hırsızlık neden diye soracak olursan kazanılmış hak geri alınmaz. adam başta  local kabul etmemeyle ilgili birşey yazmıyor 1 hafta boyunca yazıyorsun sonra bir bakyıorsun adının üstü kırmızı sebep ne paşalarımız anlamlı mesajı ingilizce sayıyormuş. Peh.. Sadece Türk forumu olarak biz de değil başka forumlarda da ingilizce çok iyi bilmeyen kişiler var bunların günahları ne ya baştan dicen ki kardeşim biz local post kabul etmiyoruz ayağınızı ona göre uzatın yada başta söylemediğin şeyi işin ortasında 'yeaaa ben saymam bunu yeaa ' yapmıcaksın

global başlıktaki anakonuda ingilizce sorun. translate ile çevirin sorun öğrenin sonra girin. hiç yapamıyorsanız türkçe forum altındaki duyurularda sorun türkçe mesaj kabul etmiyorlarsa boşa zaman ve emek harcamayın.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
February 17, 2018, 12:07:51 PM

amazix grubunun yönettiği kampanyalarda kurallar aşırı katı esnetme olmuyor. 8inde en geç diyorsa 7sinde yapmış olmasılısın bi şeyi. yoksa hiç stake alamazsın.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
February 17, 2018, 12:12:21 PM

Bu amazixler nedir böyle aşiret gibi hepsinde aynı soyad var, bunlar harbi akraba vesaire mi yoksa belli olsun diye mi öyle yazmışlar acaba, 10 kişi gördüm en az böyle. Ve böyle aşırı artist hareketleri var hepsinin, kendilerini ne sanıyorlarsa bukadar.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
February 17, 2018, 12:17:15 PM

Benim de başıma bu örneklere benzer saçma bir olay gelmişti. Bounty için proje yöneticisi bounty bittikten sonra ödül kazananların email göndermeleri istedi. Emailde işte ne kadar kazandığın, listedeki yerin, kullanıcı adın vb. O emaili gönderdim karşıdaki adam bu sefer saçma sapan sorular sormaya başladı. Ki sonradan öğrendim bu saçma soruları soran kişi projenin CEO'su founder'ı imiş. Sorulara örnek olarak; bana yazdığım postların linklerini göndermemi istedi. Tam saçma salak bir durum olmasına rağmen yine de gönderdim. Bu sefer de bana diyor ki bu postların hiç biri bizim proje ile alakalı değil ki. (Bu arada bounty bir imza kampanyası, post dediklerimde normal bu siteye attığımız postlar). Adamla baya bir tartıştık. Dedim sen imza kampanyası nedir bilmiyorsun, bu apaçık artada, lütfen bir bilene sorun dedim. En sonunda telegramda yazdım derdimi, beni telegramdan banlayıp ödememi göndermişler. Ne sinir krizi geçirmiştim o gün yaa.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
zfrey (OP)
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
February 17, 2018, 12:18:34 PM

Bu amazixler nedir böyle aşiret gibi hepsinde aynı soyad var, bunlar harbi akraba vesaire mi yoksa belli olsun diye mi öyle yazmışlar acaba, 10 kişi gördüm en az böyle. Ve böyle aşırı artist hareketleri var hepsinin, kendilerini ne sanıyorlarsa bukadar.

tokensuite var , colorlessk var. Bazı kampanyalar bountyhive.io da bazıları ise colorlessk'in bizzat yönettiği kampanyalar.

Arkadaşlar adamları da anlamak gerekiyor, bir çok bounty hunter kampanyaları suistimal ederek haksız kazanç elde edebiliyor. Adamlar da elbetteki bunların önlemini alacaklar. Ama şuna karşıyım " hiç bir sebep belirtmeksizin kampanyadan atmak" bu nerelere kadar çekilir biliyor musunuz ? Ben düşünmek dahi istemiyorum.

Ayrıca akraba falan değillerdir bence Smiley Akraba olsalar bu kadar güzel iş çıkaramazlar.

Yine de işlerine duydukları saygı ve verdikleri emeğin karşılığını umarım fazlasıyla alırlar bütün managerlar.

Tabi bizde Smiley)
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
February 17, 2018, 11:00:37 PM

Bounty konusundaki görevleri yerine getirdikten sonra yapacağın pek birşey yok, bende çoğu kampanyada eksik stake aldım. managerlar biraz adaletsiz sanırsam
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
February 18, 2018, 06:11:30 AM

Bazı bountyler aynen dediğin gibi en son sayiyor stakeleri. Bazıları haftalık olarak sayıyor.  Burda bounty menajeri  çok önemli.  Adeletsizliklerde illaki oluyor.

triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
February 18, 2018, 07:59:35 AM

benim dikkatimi çeken bloglar oldu bu adamlar bu kadar dil bilmiyor peki neye göre kaliteyi belirliyorlar acaba mesela  kalite 3-2-1-0 diye sıralanabilir
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
February 18, 2018, 01:26:27 PM

Bounty kampanyalarına girerken kuralları tecrübeli çevirmenler tarafından Türkçe'leştirilmiş olanları tercih etmek faydanıza. Eğer çevirisi yapılmamış proje ise 3-5 kuruş paraya acımadan mutlaka Türkçe'ye çevirtmek gerek. Kuralları tam olarak anlar uygularsanız çoğu kampanya yöneticisi stake'inizi verecektir.
polatcelil
Member
**

Activity: 322
Merit: 31

View Profile
February 18, 2018, 01:45:05 PM

Bountylere girerken mutlaka şunları yapın arkadaşlar;

- KYC formu var mı bakın. Varsa doldurun.
- Telegram kanallarını takip edin
- Facebook, Twitter Sosyal medya hesaplarını beğenin. Twitterda gelende Pin mesajları olur onları like ve RT yapın
- Kayıt formuna üye olurken göndermeden önce mutlaka 2 kere okuyun. İnsanız bir yerde hata yapabiliriz
- Raporlamaları yaparken bir Excel dosyasına mesaj linkinizi yazın ve o mesaj linkini editleyin. Hafta döngüsünü kesinlikle beklemeyin
- Haftalık olarak Spreadsheets üzerinden durumunuzu kontrol edin. Stakeler geliyor mu bakın. Güncelleme yapılmayanlar Spreadsheet lerde ödeme maalesef yapılma ihtimali çok az oluyor. Veya sizi banlamış olabilirler. Kontrol edin mutlaka
- Katıldığınız kampanyaların telegram pin mesajları eski olabilir. Ana konuya göz gezdirin. Kampanya kuralları değişirse genelde kırmızı punto ile yazarlar
- KYC formu var mı tekrar bakın. Varsa kesinlikle ilk doldurmanız gereken form budur.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
February 18, 2018, 02:43:33 PM

Son zamanda özellikle merit çıktığından beri Türkiye den olan kişilere karşı bir kampanya başlatmışlar sanki , bountyler den atılıyorlar , postları siliniyor , negatif trust vermek için türlü bahaneler üretiliyor.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 18, 2018, 07:21:55 PM

Rapor isteyen twitter kampanyaları hiç cazip gelmiyor bana. Rapor istemeyen bazı projelere girdim. Günlük rt yapıp geçiyorum. Colorless'in yeni sistemi bountyhive ve Sylon'un twitter kampanyaları rapor istemiyor.
BUnu yapmak çok da zor değil. Bi twitter uygulaması hangi twitin kim tarafından rt aldığını raporluyor zaten otomatik. İnsanlara kolaylık oluyor...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
dewildance
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
February 18, 2018, 07:28:56 PM

Bounty'ye katılan insanlar çok düşük öncelikli onlara göre. Çok iyi hatırlıyorum bounty manager'a  geçen ay dağatacağız yazmışsınız demiştim. O da bana size yalan söyledik dedi bu kadarda komikler o yüzden kaliteli ekiple çalışmak lazım
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: