Bitcoin Forum
May 12, 2024, 05:24:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: P102-100 kartlar?  (Read 333 times)
Cemlik (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 20, 2018, 08:06:13 PM

Bunu yapan şirketler çakal demişsiniz doğru bende katılıyorum hemde tam çakallar. Ama salak değiller kanunu sizden iyi biliyorlar onun için bu çakallara kuzu olmayın.
Alamyın arkadaş 100 -200 lira fazla verin bunlardan almayın.
Faturada yazıyorsa malı elden aldıysan imza atmışsındır kabul etmişsin demektir.
Malı internetten aldıysan hani bi sözleşme vardır hiçbiriniz açıp okumamıştır satış sözleşmesi orda tiki atar geçer malı alırsınya işte ordaki sözleşmede vardır sende onu işaretleyip aldığın zaman sözleşmeyi zaten kabul etmiş oluyorsun.

Madencilik için üretilen ekran kartlarını hele bu fiyatlardan hiç almayın. ekran kartı üretici firması 3 ay garanti vermiş inşaat firması ben 1 yıl garanti veriyorum diyor. Sanıyormusun 3 ayı geçince inşaat firması ekran kartını tamirini yapabilecek malın arkasında duracak . Kullanıcı hatası deyip geçecek.
O bahsettiğin sözleşmeler kanunlarımızda tek taraflı sözleşme statüsünde olup kadük sözleşmelerdir.
Yani yok hükmündedir.

...
1715534663
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715534663
Reply with quote  #2

1715534663
Report to moderator
1715534663
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715534663
Reply with quote  #2

1715534663
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 20, 2018, 09:35:42 PM

Bunu yapan şirketler çakal demişsiniz doğru bende katılıyorum hemde tam çakallar. Ama salak değiller kanunu sizden iyi biliyorlar onun için bu çakallara kuzu olmayın.
Faturada yazıyorsa malı elden aldıysan imza atmışsındır kabul etmişsin demektir.
Malı internetten aldıysan hani bi sözleşme vardır hiçbiriniz açıp okumamıştır satış sözleşmesi orda tiki atar geçer malı alırsınya işte ordaki sözleşmede vardır sende onu işaretleyip aldığın zaman sözleşmeyi zaten kabul etmiş oluyorsun.

Madencilik için üretilen ekran kartlarını hele bu fiyatlardan hiç almayın. ekran kartı üretici firması 3 ay garanti vermiş inşaat firması ben 1 yıl garanti veriyorum diyor. Sanıyormusun 3 ayı geçince inşaat firması ekran kartını tamirini yapabilecek malın arkasında duracak . Kullanıcı hatası deyip geçecek.
O bahsettiğin sözleşmeler kanunlarımızda tek taraflı sözleşme statüsünde olup kadük sözleşmelerdir.
Yani yok hükmündedir.

Usta yanlıs anlama ama deneyebilirsin al 1 tane "3 ay garanti" cihazdan ondan sonra görelim basımıza neler geliyor nerelerde kafamızı sürte sürte geziyor. Daha 2 ay önce Iphone 7 telefonumu tamire götürdüm açma kapama tuşunda sorun vardı servis kullanıcı hatasıdır deyip cihazın garantisini cizdi işin komik yanı cihazı yere düşürmedim bir yerede vurmadım ve halen 16 ay garantisi vardı  Grin onun haricinde sana 100 lerce bu sekilde garanti dısı kalan bilgisayar parcası sayarım inan bana roman olur.

Bu dedigin şeyler almanyada hollandada belki normal olabilir orda müşteri memnuniyeti önemsenir türkiyede durum nasılmı? Afedersin çüküm hıyar yersende bu yemesende bu der geçer adam çünkü sen alsanda almasanda o mal satılır ve firmalar yasal prosedürlerin her türlü piçligini sonuna kadar kullanır sende süründüğünle ortada kalırsın.

Sonuç olarak p102-100 kart 900 sol degil isterse 2500 sol versin 3 ay garanti mining yapan adamın işine gelmez bu kart her an elinde kalabilir ona göre hesabınızı yapın cihazınızı alın. Yukarda bir arkadas bahsetmis fiyat farkı cok olsaydı düşünülebilirdi.
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 20, 2018, 10:03:29 PM

Yani yok hükmündedir.

Usta yanlıs anlama ama deneyebilirsin al 1 tane "3 ay garanti" cihazdan ondan sonra görelim basımıza neler geliyor nerelerde kafamızı sürte sürte geziyor. Daha 2 ay önce Iphone 7 telefonumu tamire götürdüm açma kapama tuşunda sorun vardı servis kullanıcı hatasıdır deyip cihazın garantisini cizdi işin komik yanı cihazı yere düşürmedim bir yerede vurmadım ve halen 16 ay garantisi vardı  Grin onun haricinde sana 100 lerce bu sekilde garanti dısı kalan bilgisayar parcası sayarım inan bana roman olur.

Bu dedigin şeyler almanyada hollandada belki normal olabilir orda müşteri memnuniyeti önemsenir türkiyede durum nasılmı? Afedersin çüküm hıyar yersende bu yemesende bu der geçer adam çünkü sen alsanda almasanda o mal satılır ve firmalar yasal prosedürlerin her türlü piçligini sonuna kadar kullanır sende süründüğünle ortada kalırsın.

Sonuç olarak p102-100 kart 900 sol degil isterse 2500 sol versin 3 ay garanti mining yapan adamın işine gelmez bu kart her an elinde kalabilir ona göre hesabınızı yapın cihazınızı alın. Yukarda bir arkadas bahsetmis fiyat farkı cok olsaydı düşünülebilirdi.
Yok dostum bak dediklerine katılıyorum. Ama sorumlusu biziz. Vaktimiz olmadığından uğraşamıyoruz. Uğraşmak istemiyoruz daha doğrusu. Vaktimiz olsa böyle cins şeyler denk gelmezki ağzına sıçalım. Denk geldiğindede biz müsait olamayız.

Bak bir olay anlatayım benzerdir;
Yıllar önce ablamın arabasıyla kadıköyde sağa çekip telefonla bişeye bakarken bir görme engelli geçiyodu önümden. Koşup girdim koluna götürim diye. Neyse iskeleye gidiyormuş zaten 3dkmı almadı götürüp getirmek. Bi geldim araba yok. Dörlüler yanıyofu öyle.
Neyse gittim karakola dedim arabamı çalmışlar. Çekmişlerdir diyo polis. Dedim yetkisi yokki çekmeye bu şekildede çalmaya girer. O zamanlar yoktu tabi yetkileri şimdi varmı bilmiyorum.
Neyse dedim ben bu parayı ödeyip çıkarmam sizde gidin tespit edin. Ama tabi bu süreçte arabayı alamıycaz ve epeyde orada kalacak yeddieminde. Ablamı arayıp almıyorum arabayı suç duyurusunda bulunucam dedim. Tabi şans bu ya ertesi günde işi vardı arabayla. Şehir dışına çıkıyordu. Dedi salla al gel arabayı.
Şimdi böyle bi durumda o polisin tillahını öttürürdüm. Çünkü kanunen  çekemeyeceğini yetkisi olmadığını ve suç işlediğini biliyordum. Arabayı en fazla kaldırıp çekiciye yerleştirmesi bile yasak. Sadece lastiklere zımbırtıları takıp sike sike beni bekleyecek. Öyle aldım gittim diyemiyorlardı normalde ama bizim millet genelde ne bunu bilir ne uğraşır. Uğraşmak isteyenede vakit yahut başka şeyler engel olur. Araba benim olsa amına koyar çıkarmazdım. Hatta üstüne benzin döker yakardım orda ki yine bişey diyemezdi en fazla çevreyi kirlettiğimden ceza yazardı. Çünkü benim arabamın orda olması saçma. Çalıntı muamelesidir bu polislerde çok iyi bildiklerinden yanaşmazlardı o zamanlar. Şimdi nasıl bilmiyorum tabi Smiley arabam yok sikimde değil o yüzden Smiley
Demem o ki bende aynı şeyi yaşayıp dediğin gibi amaaan siktir et diyebilirim. Bi uğraşılamayacak durum vardır öyle es geçeriz.

Ama kanunda bu hükümler bu kişilere inisiyatif bırakmaz.
Daha doğrusu bizim kanunlar ama kanunlarıdır. Ama yinede bu tür durumlar için çoğu uğraşmayacağımızı bildiğinden düdüklemeye çalışır.
Yahu ben yine yıllar önce 6 ay giydiğim ayakkabımın ucu açıldı diye garantiden değişmiş adamım Smiley
İsteyince ıluyor ama işte şartlarında uygun olması gerek.

Ha ben fiyat değilde performans anlamında yazdım.
Tabiiki bu şartlarda kümse almaz dediğin gibi. Niye alsın elinde patlatmayamı Smiley

...
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
February 21, 2018, 04:27:12 AM

hocam böyle kartlara para vermeyin, yani 3 ay garanti olsun olmasın 2 sene garanti verdi diyelim faturayı kesen sorumlu, fatuyı kesen merfiven altı dükkan, adamın insiyatifindesin, istersen kafaya göre garanti dışı bırakır onu, koca koca firmalar yapıyor aynı çakallığı, dava mı edeceksiniz uğraşılmaz ki onlar da biliyor.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
February 24, 2018, 11:58:19 AM

mining serisi kartlarin guc tuketimleri gaming ekran kartlarina gore daha dusuk. bu da ozel olarak tasarlanmis, imal edilmis vs vs kapsamina aliniyor. 3 ay ibaresi ciddiye alinabilecek bir kisitlama olabilir, ama bu kartlar gaming urunlerine gore daha dayanikli daha verimli (kullandigim icin bunu soyleyebilirim, kisisel yorumum ve tecrubem)

soyle bir karsilastirma yapin, son kullanici urunu olan bir masaustu bilgisayar ile sunucu/workstation ayni isi gorebilir fakat tasarim anlaminda biri son kullaniciya hitaben uretilmistir digeri 7/24 calismaya gore dizayn edilip daha kaliteli, daha verimli bilesenlerden imal edilmistir.
son kullanici / endustriyel urun farki
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 24, 2018, 12:04:57 PM

mining serisi kartlarin guc tuketimleri gaming ekran kartlarina gore daha dusuk. bu da ozel olarak tasarlanmis, imal edilmis vs vs kapsamina aliniyor. 3 ay ibaresi ciddiye alinabilecek bir kisitlama olabilir, ama bu kartlar gaming urunlerine gore daha dayanikli daha verimli (kullandigim icin bunu soyleyebilirim, kisisel yorumum ve tecrubem)

soyle bir karsilastirma yapin, son kullanici urunu olan bir masaustu bilgisayar ile sunucu/workstation ayni isi gorebilir fakat tasarim anlaminda biri son kullaniciya hitaben uretilmistir digeri 7/24 calismaya gore dizayn edilip daha kaliteli, daha verimli bilesenlerden imal edilmistir.
Gerçi böyle bakınca evet özel imalat olmuş oluyor. Bu şekilde düşünemedim ben. Doğru olabilir.

...
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
February 24, 2018, 07:05:08 PM

keşke öyle olsa .. Hiç p104-100 e çalışırken dokundunuz mu ? bence boardı ellemeyin yanarsınız. Ben o kadar dandik pcb başka hiçbir kartta görmedim
Mining kartlar eğer gerçekten endustriyel olasalardı ozaman mıknatıslı dandik fan yerine bilyeli hatta çift bilyeli 100k ve üzeri saat dayanabilen kullanırlardı.
O kullandıkları mıknatıslı fanların ömrü max 16 civarı.
Rhego
Sr. Member

View Profile
February 24, 2018, 08:05:50 PM

keşke öyle olsa .. Hiç p104-100 e çalışırken dokundunuz mu ? bence boardı ellemeyin yanarsınız. Ben o kadar dandik pcb başka hiçbir kartta görmedim
Mining kartlar eğer gerçekten endustriyel olasalardı ozaman mıknatıslı dandik fan yerine bilyeli hatta çift bilyeli 100k ve üzeri saat dayanabilen kullanırlardı.

+1 Bende normalde Asus EXP rx serisi kartlar var 2 hafta asus p106 kullanma sansım oldu aralarında malzeme olarak herhangi bir fark göremedim. Öyle dediginiz gibi saglamlık falan yoktu yani adam birebir kopyala yapiştir yapmiş herseyiyle  Grin
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
February 24, 2018, 08:14:23 PM

Garanti durumu ve maliyet açısından mining kartları bende önermiyorum. Normal kartların en azından kullanılabilirliği ve garanti kapsamı olayı var.
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
February 24, 2018, 09:46:09 PM

1070 kartlar p104-100 kartlar arasındaki en büyük fark memory tipi. 1070 lerde GDDR5 memory varken p104-100 lerde GDDR5X kullanılmış.
bileq
Legendary
*

View Profile
February 24, 2018, 09:52:42 PM

nvidia tarafinda p106 serisinden amd tarafinda rx470 mining serisi riglerim var. 106 serisi koca yaz boyu 55 derece uzerine cikmadi herhangi bir havalandirma olmadan. zaman zaman gun ortasinda 60 lari gordugu de oldu yan raftaki gaming 65-70 arasi calisan 470-570 lerin yaninda.
106 tarafinda performans 25mh 80w daha ne olsun?
rx470 leri yeni aldigimdan henuz yorum yapmayim ama mining serisi kartlarda hash/watt oranlarini hicbir gamingde yakalayamazsiniz.
fanlari bilyeli mi miknatisli mi bakmadim incelemedim. kartlari modlayip rafladim fise taktim olay bitti Smiley
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
February 25, 2018, 05:17:31 AM

nvidia tarafinda p106 serisinden amd tarafinda rx470 mining serisi riglerim var. 106 serisi koca yaz boyu 55 derece uzerine cikmadi herhangi bir havalandirma olmadan. zaman zaman gun ortasinda 60 lari gordugu de oldu yan raftaki gaming 65-70 arasi calisan 470-570 lerin yaninda.
106 tarafinda performans 25mh 80w daha ne olsun?
rx470 leri yeni aldigimdan henuz yorum yapmayim ama mining serisi kartlarda hash/watt oranlarini hicbir gamingde yakalayamazsiniz.
fanlari bilyeli mi miknatisli mi bakmadim incelemedim. kartlari modlayip rafladim fise taktim olay bitti Smiley

Neden savunmaya geçiyorsunuz ki hemen ? Ben kesin yargılara karşı bir insanım.

1. Mining gpu lar daha az güç harcasın diye yapılmadı  sözde daha uzun olsun diye yapıldılar ( vga girişleri yok vs vs ) diğer bütün pcb si aynı bir adet ne fazla nede eksik transistör vs var üstünde .

2. 55 derecenin üstüne çıkmadı demişsin .. kaçlı rig ? daha doğrusu kartların aralıkları ne kadar ? nasıl bir kasa yapısı var ? odanın büyüklüğü konumu vs vs ve en önemlisi fan hızı kaç ? bak bunların hepsi çok önemli etkendir .
neyse devam edelim.

3. mining serisi kartlarda hash/watt oranlarini hicbir gamingde yakalayamazsiniz./b] . sana 800 mv ile çalışan bir rx 480 rig gösteririm ama kesinlikle watt ı görünce fake dersin.( NOT: Asic değerleri 95-98 belki bu sana birşey ifade eder )
KESİN . diye birşey yoktur özellikle de gpu larda. Mining de zaten bunun en iyi öğreniği görüyoruz . Kimi gpu daha hızlı kimisi daha az ısınır kimisi daha fazla watt harcar vs vs .
bileq
Legendary
*

View Profile
February 25, 2018, 06:29:26 AM

savunmaya gececek bir durum yok ortada. son kullanici olarak mining kartlarin verimliligini gaming kartlara kiyasla daha yuksek oldugunu kullandigim kadari ile soyluyorum.
kartlarla ilgili tasarim malzeme kalitesi gibi teknik inceleme yapmadim zaten anlamam da.
asic quality degerlerine yarin bakacagim merak ettim bu kartlarda ne cikiyor.
ayni ya da yakin maliyetlerde benzer hash/watt verileri yakalayacak gaming kartlar bulunabiliyosa garanti suresini de gozonune alacak mining serisi almanin bir esprisi yok, ama mevcut piyasa durumunu da gozonune alirsan mining serilerinin avantajli taraflarini gormezlikten gelmenin anlami yok.
iranli_tacir
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
February 25, 2018, 12:14:03 PM

Bu karta global forumda, troll diyorlar endonezyalı biri photoshop yaptı diyorlar ne derece doğru ?
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 25, 2018, 02:09:38 PM

Bu karta global forumda, troll diyorlar endonezyalı biri photoshop yaptı diyorlar ne derece doğru ?
Valla bende ilk kez duyduğum için başlık açtım. Troll bile olabilir bu kart dediğin gibi.. ilk kez duydum.

...
Rhego
Sr. Member

View Profile
February 25, 2018, 05:25:27 PM

savunmaya gececek bir durum yok ortada. son kullanici olarak mining kartlarin verimliligini gaming kartlara kiyasla daha yuksek oldugunu kullandigim kadari ile soyluyorum.
kartlarla ilgili tasarim malzeme kalitesi gibi teknik inceleme yapmadim zaten anlamam da.
asic quality degerlerine yarin bakacagim merak ettim bu kartlarda ne cikiyor.
ayni ya da yakin maliyetlerde benzer hash/watt verileri yakalayacak gaming kartlar bulunabiliyosa garanti suresini de gozonune alacak mining serisi almanin bir esprisi yok, ama mevcut piyasa durumunu da gozonune alirsan mining serilerinin avantajli taraflarini gormezlikten gelmenin anlami yok.

Kardeş Allahını seversen mining serinin ne faydası var söylesene?

Mining kart 200$ gaming 300$ mi?           DEĞİL
Mining kart 10 yıl gaming 2 yılmı garantili ?           DEĞİL
Mining kart 50 mh/s gaming 28 mh/s basıyor?      Değil
Mining kart 90w cekip gaming 100w cekiyor ?     Oda değil

Yani p106 asus kullandım ve asus expendetion gtx 1060 6x rig var elimde arasında malzeme olarak hiç bir fark yok diyorum. Yani neyi kaçıyoruz bana şu şartlarda mining kart almanın tek bir olumlu  tarafını söyle baska birsey istemiyorum.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: