Bitcoin Forum
April 27, 2024, 10:47:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethereum Ailesine Yeni Bir Üye Daha Katılıyor: Callisto  (Read 223 times)
forumevi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 6

View Profile
February 20, 2018, 01:24:57 PM

Ethereum Classic’in geliştirici ekibi, geçtiğimiz ay ETC sahipleri için 1:1 oranında airdrop sağlayacak olan Callisto Network projesini duyurmuştu.

Bazıları onu bir Ethereum Classic çatallanması olarak adlandırsa durum öyle değil. Callisto, deneysel prokolleri test etmek, olası ölçeklendirme çözümleri üretmek ve hem madenciler hem de coin sahiplerini teşvik edici bir yönetim sistemi kurmak için geliştirilen yeni bir blok zincir olacak ve CLO’yu kendi kripto para birimi olarak kullanacak.

Airdrop, 5500000 numaralı blokta gerçekleşecek (tahmini olarak 5 Mart 2018’de). Airdrop anında Ethereum Classic bakiyesi olanlara 1:1 oranında Callisto verilecek.

Callisto alabilmek için yapılması gerekenler
Airdrop’un desteklediği cüzdanlar ClassicEtherWallet ve ClassicMask. 5500000 numaralı bloka gelinmeden önce bu cüzdanlarda Ethereum Classic bulunduranlar Callisto (CLO) alabilecekler.

MyEtherWallet’ın da Callisto’yu desteklemesi gündemde fakat kesinleşmiş bir şey yok. Callisto airdrop’unu destekleyecek olan borsalar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Airdrop’la ilgili resmi sayfalar:

1- https://twitter.com/eth_classic/status/961803591718588416
2- https://forum.ethereumclassic.org/t/callisto-user-education-and-frequently-asked-questions/756

Ethereum Classic fiyatı, Callisto airdrop’uyla birlikte yükseliyor
Ethereum Classic fiyatı, Callisto’ya sahip olmak için Ethereum Classic almak isteyen yatırımcıların talebi artırması nedeniyle son 24 saatte yüzde 20’nin üzerinde yükseliş yaşadı. Piyasa hacmi bakımından ilk 50 kripto para arasında en büyük yükselişi yaşayan Ethereum Classic, haberin yayına girdiği dakikalarda 40$’dan işlem görüyor.

siberekonomi.com sitesinden alınmıştır.
1714214835
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714214835
Reply with quote  #2

1714214835
Report to moderator
1714214835
Hero Member
*

Ignore
1714214835
Reply with quote  #2

1714214835
Report to moderator
1714214835
Hero Member
*

Ignore
1714214835
Reply with quote  #2

1714214835
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
captaincoco
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 01:29:47 PM

https://twitter.com/CoinomiWallet/status/962455099690889220

Sanırım coinomi de destekliyor.

acaba çıkış fiyatı ne olacak...
Ihlamurcubaba
Newbie
*

Activity: 87

View Profile
February 20, 2018, 01:32:45 PM

Destekleyen borsa var mı acaba merak ettiğim konulardan birisi bu.Etc hakkında güzel haberler geliyor bunların başında fork işte birde coinbase haberleri var.Eğer gerçekleşirse etc ye katkısı büyük olacaktır
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
February 20, 2018, 01:35:55 PM

Desteklerse yobit borsası destekler diğerlerinin destekleyeceğini sanmıyorum.Yobiti takip edin duyuru yaparlar zaten.

Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
February 20, 2018, 01:45:02 PM

Ethereum Classic’in geliştirici ekibi, geçtiğimiz ay ETC sahipleri için 1:1 oranında airdrop sağlayacak olan Callisto Network projesini duyurmuştu.

Bazıları onu bir Ethereum Classic çatallanması olarak adlandırsa durum öyle değil. Callisto, deneysel prokolleri test etmek, olası ölçeklendirme çözümleri üretmek ve hem madenciler hem de coin sahiplerini teşvik edici bir yönetim sistemi kurmak için geliştirilen yeni bir blok zincir olacak ve CLO’yu kendi kripto para birimi olarak kullanacak.

Airdrop, 5500000 numaralı blokta gerçekleşecek (tahmini olarak 5 Mart 2018’de). Airdrop anında Ethereum Classic bakiyesi olanlara 1:1 oranında Callisto verilecek.

Callisto alabilmek için yapılması gerekenler
Airdrop’un desteklediği cüzdanlar ClassicEtherWallet ve ClassicMask. 5500000 numaralı bloka gelinmeden önce bu cüzdanlarda Ethereum Classic bulunduranlar Callisto (CLO) alabilecekler.

MyEtherWallet’ın da Callisto’yu desteklemesi gündemde fakat kesinleşmiş bir şey yok. Callisto airdrop’unu destekleyecek olan borsalar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Airdrop’la ilgili resmi sayfalar:

1- https://twitter.com/eth_classic/status/961803591718588416
2- https://forum.ethereumclassic.org/t/callisto-user-education-and-frequently-asked-questions/756

Ethereum Classic fiyatı, Callisto airdrop’uyla birlikte yükseliyor
Ethereum Classic fiyatı, Callisto’ya sahip olmak için Ethereum Classic almak isteyen yatırımcıların talebi artırması nedeniyle son 24 saatte yüzde 20’nin üzerinde yükseliş yaşadı. Piyasa hacmi bakımından ilk 50 kripto para arasında en büyük yükselişi yaşayan Ethereum Classic, haberin yayına girdiği dakikalarda 40$’dan işlem görüyor.

dostum tam konu açıp bunu sorucaktım cevabını verdin vala helal olsun sana bende etc kazımı yapıyorum bu air drop nasıl gelicek napmam lazım diye sorcaktım cevabını başlık içinde vermişsin
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
February 20, 2018, 02:37:04 PM

Güzel bilgilendirme için teşekkür ederim. Bitfinexte tutmuş olduğum ETC'leri aktaracağım 1:1 oranında vermiş olması CLO'nunda borsada iyi bir yer edinebileceği anlamına gelebilir.

binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
February 20, 2018, 03:27:49 PM

Etc için kesinlikle güzel haber demekki bu sene 100$ göreceğiz garantii Cheesy bakalım callisto nun fiyatı ne kadar olacak merakla takip ediyorum konu içinde teşekkürler.

ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
February 20, 2018, 03:39:27 PM

Ethereum classic yavaş yavaş değerlenen, ilerleyen bit coin. Yatırımcısına, madencisine ve destekcisine moral vermek adına yapılmış bir hareket bence mantıklıdır, Ama ahngi borsaların destekleyip desteklemeyeceğide önemli

FaTBeY
Newbie
*

Activity: 102

View Profile WWW
February 20, 2018, 03:45:52 PM

1 hafta içerisinde 1-2 büyük borsadan callisto desteği vereceklerini haberini bekliyorum.
mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
February 20, 2018, 05:56:12 PM

Son on gün kala açıklanır destek verecek olan borsalar genellikle, binance veya bittrex bir açıklarsa zaten etc fiyatı direkt %25-30 civarı artış sağlar diye düşünüyorum.
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
February 20, 2018, 06:25:48 PM

Ethereum Classic, Callistonun emtia olarak kabul edilmesini ve beklettikçe değerinin artmasını istiyor.
Bunun içinde cüzdanda tuttukça pos olarak belli bir oranda callisto verecek.
uzayli
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 20, 2018, 06:47:56 PM

Hangi borsalar destekliyor aca bunun hakkında bir bilginiz var mı? Bende muhtemel olarak yobit'in destekleyeceğini düşünüyoru ama bir kaç büyük borsadan da destek gelirse 10 numara olur.. Bilgi için teşekkür ederim.

Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
February 20, 2018, 07:19:48 PM

çatallanma değil diyorsunuz ama çatallanma gibi hareket ediyor aslında etc bulundursanız elinizde kazanıyorsunuz mesela  etcnin fiyatını çok az miktarda etkiler bana göre

[/quote]

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Zagor Tenay
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
February 20, 2018, 07:23:41 PM

Ethereum Classic ekibine güveniyorum. Callisto Network projesinin başarılı olacağını ekliyorum. Ölçeklendirme sorunlarının halledilmesinin zamanı geldi.
Bekleyelim bakalım Mart 2018 de gelişmeleri takip edeceğim.
kulis0
Member
**

Activity: 132

"One Token to Move Anything Anywhere"

View Profile
February 20, 2018, 07:27:38 PM

arkadaşlar şuan ben 5 birim etc'ye sahibim ama bu bittrex borsasında bunu etherwallvet geçeririken bir para kesiliyor benim bukadar az coini air için cüzdana atmaa mantıklımı sizce çok kararsızım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

ozgurk
Member
**

Activity: 252

OPEN GAMING PLATFORM

View Profile
February 20, 2018, 07:29:37 PM

Tesekkurler, ben de classic den cikmazsam aktaricam o tarafa, classic i de yukariya iter ilk asamada herhalde. degeri ne kadar olur acaba bu bunun.

Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
February 20, 2018, 07:31:00 PM

Epeydir çatallanma yoktu sanki. Bitcoinde de epey bir zamandır çatallanma olmuyor, gerçekten hayret verici bir gelişme. Tabii piyasa kötü olduğu için olabilir mi acaba
xxxgr
Member
**

Activity: 336

Metahash

View Profile
February 20, 2018, 07:40:17 PM

Ben pek isinamamistim classic e de, 1 e 1 verilmesi Ethereum classic i de yukarilara dogru itebilir, bir miktar yatirim yapabilirim bende. Tesekkurler bilgi icin

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
bravia
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 20, 2018, 07:42:50 PM

Benim ETC hakkındaki düşüncem şu yönde çatallanma vırt zırt yaparak gün yüzüne getirmeye çalışıyorlar ETC'yi çatallanmaya yakın bir tarihte en baba 50$ görür sonra düşer geir 30$sanki tether mk coini fixliyor kendini 30$ ne aşşa ne yukarı :d
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
February 20, 2018, 07:46:05 PM

Beyler çok fazla yatırım yapmanızı tavsiye etmem. Yatırım yapan birisi olarak cidden üzmeyecek miktarlarda alım yaptım etc. Gerçekleşecek olan fork btc uçuşu gibi olmayabilir ve etc ciddi düşüşler yaşayabilir. Düşüşü bilerek ve üzülmeyeceğiniz kadar yatırım yapın!

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████