Bitcoin Forum
April 27, 2024, 01:37:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Steem Nedir? Steem Nasıl Alınır?  (Read 206 times)
coingundem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 1

View Profile WWW
March 03, 2018, 12:49:00 PM

Dijital para birimleri, 2018 yılına hiçte iyi bir şekilde girmedi. Peş peşe yapılan açıklamalarla büyük kan kaybeden dijital para piyasası, toparlanmaya başladı. Şu an piyasada 1534 adet coin var ve bu rakam her gün artıyor. Bugünkü yazımızda bu altcoinlerden biri olan Steem isimli coin’den bahsedeceğiz.

Steem Nedir?

Steem’den bahsetmeden önce kısaca Steemit’e değinelim. Steemit, Blockchain teknolojisi ile oluşturulan sosyal ağ sitesi ve blog yazarıdır. Steem blok zincir, kullananların ilginç içeriği keşfetmek, göndermek ya da yorum yapabilmek için ticarete konu belirteçleri olan Steem Dollars ile Steem üretimi yapar.

Steemit isimli şirket New York’ta hizmet vermektedir ve merkezi de Virginia’dadır. Özel sektöre bağlı bir şirket olan Steemit’i BitShares’in kurucusu Dan Larimer ile Ned Scott tarafından kurulmuştur.

Steem Power ve Steem Dollars gibi bütün birimler değerini Steem üzerinden türetirler. Aslında Steem’i dijital para birimi olarak görmemek gerekir. Steem Dollars ve Steem Power almak veya Bitcoin’e çevirmek için kullanılır. Mart 2016 yılında piyasaya giren Steem, arz talebi her sene yüzde 100 artıyor.

Steem Nasıl Alınır?

Ülkemizde maalesef birkaç tane coin dışında alım satım yapılamamaktadır. Steem de bu coin’lerden biri… Steem almak ya da satmak için, ülkemizdeki kripto para borsalarında Bitcoin ya da Ethereum alıp, aldığınız bu coin’leri yurt dışı borsalarına transfer etmeniz gerekir. Transfer işleminin gerçekleşmesinden sonra, sanal cüzdanınızda bulunan Bitcoin ya da Ethereum ile Steem alabilirsiniz.

Steem Ne Kadar?

En değerli dijital para birimleri borsasında 27. Sırada olan Steem, 03.03.2018 günü saat 15:15 itibari ile 3,43 dolardan işlem görüyor. Steem’in günlük işlem hacmi 6,5 milyon dolar, piyasa değeri ise 860 milyon dolar değerindedir.

Kaynak: http://www.coingundem.com/steem-nedir-steem-nasil-alinir/

Kora •• Building financial system for ever
1714225030
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714225030
Reply with quote  #2

1714225030
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714225030
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714225030
Reply with quote  #2

1714225030
Report to moderator
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
March 03, 2018, 01:13:41 PM

Steem almak dışında kazanabiliyoruzda yalnş bilmiyorsam hocam yazdığın bloglardan up vote sistemi ile umarım karıştırmıyorumdur. Yalnış bilgiyse kusura bakmayın. Güzel anlatımın için teşekkür ederim.

mamiko
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
March 03, 2018, 02:22:18 PM

steem bence daha çok önem verilmesi gereken bir mecra. steemitte yazdığın çeşitli konularda yazılar sayesinde aldığın oylar sayesinde, steemdollar kazanıyorsun, hem bilgilendirici hem de kazanç kaynağı bence halen tanışmamış olan varsa bir düşünsün

gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546

View Profile
March 03, 2018, 02:40:29 PM

steemit ve ütopian aracılığıyla steem dollar kazanabiliyrsunu, developer, suggestion, translation gibi alanlarda gönderiler paylaşarak oy toplayıp seviye yükseltebiliyrsunuz oy gücünüz ve aldığınız oy miktarı çoğalıyor kazandığınız coin de çoğalıyor tabii ki
PinkBlue
Full Member

Activity: 616

View Profile
March 03, 2018, 05:20:52 PM

Çok güzel konu açmışsınız ilk başta blog yazmaya başladığımda steemiti inceledim görsellerin altında $ ları görünce şaşırdım sonradan anladım paylaşılan içeriğe göre size oy veriyorlarsa steem kazanıyorsunuz. Bilmeyenler için açıklayıcı bilgi  Grin
asperra123
Newbie
*

Activity: 152
Merit: 0

View Profile
March 03, 2018, 09:00:34 PM

steemit üyelik çok zor onaylanıyor 6 gün geçti daha onay alamadım bu platformda ico tanıtımlarıyla bounty katılımlarda hatrı sayılır kazançlar olabiliyor geleceği olacağına inanıyorum üyelik onayı talep arttıkça sürede uzuyor zorlaşıyor başlarda 2 saat sonra  3 gün 7 gün 1 aya çıkacak herhalde
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
March 14, 2018, 03:39:09 PM

Aralık ayında üye olduğum ve o günden beri aktif olarak kullandığım bir sistem. Steemit önümüzdeki yılların sosyal medyası olmayı hedefliyor. Tamamen blockchain teknolojisi ile inşa edilen bir platform. Ayrıca yan siteler ile desteklenmektedir. Bunlardan bir kaçı; utopian zappl dmania dtube dlive busy bunların başında gelmektedir. dlive ile canlı yayın akışı sağlayabilirsiniz ve yayınınız beğenilirse dlive botundan yüksek miktarlarda upvote yani oy alabilirisiniz. Sormak istedikleriniz var ise dinler ve cevaplayabilirim.

Enflow
Member
**

Activity: 139
Merit: 10

View Profile
March 14, 2018, 05:08:45 PM

arada girip yazı yazıyorum sonra 1 ay ugramıyorum.Benim gibi yapmayın
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
March 14, 2018, 08:40:47 PM

piyasada 1534 adet coin olması biraz riskli değil mi? çünkü çok çok az bir sayı bu, btc bile 16 milyonu geçti,

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
March 14, 2018, 08:55:53 PM

Kripto paralara dair birçok bilgi veren ve paylaşım yapılan bir blog sitesidir. Ben de Mayıs ayından beri orada bir hesaba sahibim ve gelişmelere ayak uyduramadığım için biraz kendimi geri çektim açıkçası

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
March 14, 2018, 09:22:35 PM

steem özellikle kripto dünyası ve kripto paralar konusunda bir ansiklopedi haline geliyor. özellikle mediumun kripto paralar üzerine yazılan yazıları yasaklamaya başlamasıyla steemit bir numara haline geldi. bence önü çok açık.
beynimtok
Member
**

Activity: 280

View Profile
March 14, 2018, 09:49:48 PM
Merited by hirozaki faraday (2)

benim de ilgiyle takip ettiğim bir site, içinde çok kaliteli yazılarla karşılaştım, çok güzel kadınlara denk geldim, onlara mesaj attım tanışmak için, heyacanlı dakikalar geçirmek için, ama ingilizcem zayıf ve türkleri de pek sevmiyorlar heralde, ülkemiz insanı çok kültürsüz olduğu için ürkütmüşler.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
March 14, 2018, 09:55:11 PM

Çok başarılı bi iş aslında bu steem fikirlerini bilgilerini paylaşıp para kazanıyosun ve az bişeyde kazanmıyorsun tabi international katılırsan yapanlar iyi kazanıyor
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
March 15, 2018, 06:46:10 AM

steemit, Blockchain teknolojisi ile oluşturulan sosyal ağ sitesi ve blog yazarıdır. Steem blok zincir,stem coini bitrex polonıex borsalardan alabilirsiniz
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 15, 2018, 06:51:22 AM

Steem güzel bir mantıkla ortaya çıktı . Yalnız ben arayüzde çeşitli sıkıntılar ile karşılaşıyorum istediğim gibi düzenleyemiyorum. Yazılara bakarsanız zaten bir çoğu dağınık duruyor. Bu Okumayı zorlaştırdığı gibi kalitesiz bir içerik algısı oluşturuyor.
breeze170
Full Member

Activity: 186

View Profile
March 15, 2018, 08:31:01 AM

Güzel bir yazı olmuş. Şahsen steem'in çok popüler olacağını hatta kriptoparalarda balon dahi patlasa yok olup gitmeyeceğini, baya kullanılacağını düşünüyorum. Steem kadar ödüllendirici bi blog sistemi daha yok çünkü.

okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 15, 2018, 09:53:40 AM

Yazı için eyvallah bilgilendirme güzel. Steem ded okadar kişiyi takip ettim geri dönen yok upvote atıyorum geri atan yok ne diye giriyim buraya ama uygulama güzel
Pages: [1]
  Print  

Jump to: