Bitcoin Forum
August 21, 2024, 10:41:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »
  Print  
Author Topic: Twitter Fenomenlerine kanmayin !!  (Read 69695 times)
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 17, 2018, 08:48:39 PM

sadece mcaffe mi bu fenomenlerden başka yok mu? genellikle bu kişiler boğa piyasasında ortaya çıkar dediği şey 2-3 kat gidince üstat olur hoca olur . olur da olur. ben bile bu aciz halimle kendi arkadaşlarıma kazandırınca bravo dediler. ama ben zaten çoğu 3-5 kat gidiyor. önemli olan 20-30 kat gideni bulabilmek  diye açıklama yapıyordum. bilsinler benim çok bilgimin olmadığını. ama herkes öyle değil. özellikle boğa piyasasında çok fazla hoca çıkar. - grafik gömsün birde dediği gitsin ohhooo ondan kralı yok. mesela ben kendim en son boğa piyasasında xlm yi 350 satosilerden topladım ama yukarı giderken 1500 lerde çoğunu boşalttım. daha sonra nerelere gitti. kimse çok iyi değil. hazıra konma mantığından vazgeçmezsek bu hep böyle devam eder.
utkutekceylan
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
March 17, 2018, 08:52:40 PM

Adamların yaptığı alımla onun gazına gelip de coin alan kişilerin yaptığı alım bir olmuyor genelde bu sebeple de kar oranı aynı olmuyor hatta kar değil direk zarar oluypr bu yüzden bu gibi durumlarda ezbere davranmayıp araştırarak yatırım yapmakta fayda var.
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
March 17, 2018, 09:04:56 PM

iyileride var kotuleride var. onlarin aralarindan ayiklayip iyileri takip ederseniz guzel seyler kazanabilirsiniz bence. bazilari niyeti bozup parali gurp aciyor onlara kanmayin.
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
March 17, 2018, 09:23:06 PM

Twitter fenomenlerinin yaninda youtube coin onerileri ve yorumlari yapanlarin cogu sahtekar cok bulasmamak lazim ne varsa kendi okuduumuxda arastirdigimizda var
Risotto
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
March 17, 2018, 09:29:07 PM

Twitter denen platform öyle saçma bi yer oldu ki fenomenlere de inanmak saçmalık olur, adamlar herseyden prim yapmaya calısıyolar zaten yeni bi coin çıksa al kardesim su parayı su kripto parayı da öv o fenomenler kim yatırım yapmış umursamaz ki alır parasını över geçer
bobita
Legendary
*

Activity: 2604
Merit: 1333

View Profile
March 17, 2018, 09:40:23 PM

Twitter öyle de Telegram farklı mı? Millet tutturmuş pump grubu, çok sağlam, bilmem ne diye, ışığa giden kelebekler gibi koşuyorlar. Bir Allahın salağı da düşünmüyor ki, ulan bu işleri yapanlar zaten büyük sermayelerle küçükleri yiyorlar, işin mantığı bu, benim gibilere niye tüyo versinler?
Twitterdeki fenomenler, telegramdaki gruplar...Doymuyorlar bunlara kendilerini düdükletmeye.
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
March 17, 2018, 09:45:04 PM

Hepsine yetişmek zor olduğu için onların çizimlerine ve yorumlarına bakıyorum. Ama yatırım yapacaksam kesin kendim tekrar bakarım. Başkalarının dedikleri ile bu işler yapılmaz.
Ayrıca Tolga Karel nedir arkadaş. Adamı saçma muz tarlası kuran bir projede bile gördüm. Onun sayesinde telegramda 70 kişi falan vardı.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
March 17, 2018, 10:34:56 PM

Bugğne kadar ne twitter nede başka bir sosyal medyadan tavsiye alıpta yatırım yapmışlığım yoktur, ama ico siteleri ve listeleri takip ederim.kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş misali.lavuklar zaten kazanç sağlasa böyle bi işe girişmezler amk.düşünsene hem her tahminim doğru çıkıyor deliler gibi para kazanıyorum.hemde millete tavsiye verip üç kuruş dileneceğim yok öyle bi dünya
gulypz
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

View Profile
March 18, 2018, 12:27:11 AM

Kanmayın biraz sert belki ancak gerçekten birilerinin hedef göstermesi ile hızlıca hatta panikle alım satım yapmak ciddi sıkını yaşatabilir. Ayrıca iyi niyetle paylaşım yapanlarda var onlarda yanlışa sevk edebilirler herkes kendi kararlarını verirken kendi araştırmasını emeğini yapabilmeli.
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
March 18, 2018, 12:36:38 AM

Kripto para sektörü henüz tam olarak oturmadığı (Dünyada hala güven problemleri vb. durumlar çok fazla) için yapılan analizlerin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum, riske atılan para sizin paranız dolayısıyla başkasının ipiyle kuyuya inmektense kendiniz araştırıp bilgi ve tecrübe edinmelisiniz.
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
March 18, 2018, 12:45:12 AM

aynen hepsi martaval okuyorlar bana göre çağa çoluk çoğu onların bir şey bilmiyorlar işte sallaya sallaya her şeyi söylüyorlar bir ara iddaa analizcileri vardı bunlar gibi

okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 18, 2018, 12:47:04 AM

Twitter fenomenlerini hepsini kanmayın bazıları var gerçekten iyi paylaşımlar yapıyolar haklarını veriyolar ama gene kendin bakıcaksın yatırım yaptığın koine
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 18, 2018, 07:41:20 AM

twitter, face, telegram, discord sayısız grup var ve kitleleri yönlendiriyorlar. en dandik hacimi düşük olan coinin bile adını verip ve yükseliş için alış emirleri ile ön ayak olduktan sonra bu akıma kapılıp da alış emirlerini yağdıranlar var. kazanan onları yönlendiren oluyor ve hep daha pahalı fiyattan alanın riski her zaman daha yüksek.
a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
March 18, 2018, 09:21:59 AM

twitter fenomeni değil sağdan soldan duyduğun bilgilerle alım satım yapılmaz ki.
hele asıl telegramda ki pump dump gruplarından uzak durun.
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
March 18, 2018, 09:26:44 AM

Güvenilebilecek bir iki kişi var bence, altcoinrookie onlardan biri benim için, ve bu kişilerin yazdığı şeylerden zarar ederseniz hiçbir şekilde suçlayamazsınız onu da hatırlatayım, bu kişiler normal sen ben gibi twitterı kullanıyor, sonrasında insanlar beğenip takip ediyor. Günün birinde aldığı şey kaybedince suçluyorlar fakat burdaki kişiler kendi aldıkları şeyleri yazıyor sadece, gidin size yatırım yapın demiyor.

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
March 18, 2018, 10:03:53 AM

Twitter'dan yatırım tavsiyesi alacağınıza o piti piti yaparak coin seçin daha iyi. Milletin parası hiç değerli değil herhalde tanımadığı sahtekarların sözleriyle paralarını kaptırıyorlar.

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
March 18, 2018, 10:17:40 AM

Zaten hiç araştırmadan sırf birilerinin söylemleri üzerinden yatırım yaparsanız kaybetmeye mahkum olursunuz arkadaşlar.Belki ilk bir kaç sefer çekirge misali kazanırsınız ama daha sonra elinizdekilerden de olmaya başlarsınız.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 18, 2018, 10:20:42 AM

Bu önce telegram pump gruplarında oluyor du şimdi twitter da bu teknolojinin abc sini anlamamış neyin nasıl işlediğini bilmeyen insanların elinde ki bilinçsiz toplulukları yönlendirdikleri iğrenç bir girişim diyorum. Bunlara uymayın diyeceğim ama kim beni duyacak kim dinleyecek.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
March 18, 2018, 10:46:29 AM

Bence twitter fenomenlerini de takip etmenin bir adabı var. Buna uyulduğu sürece bir sıkıntı olmaz.

Mesela adam araştırmış, temel/teknik analizini yapmış, geçmiş tecrübesini de katarak bunun geleceği iyi gibi ben alıyorum diyor. Bunu gören 30 bin takipçi de muhtemelen market fiyatından 10 dakika içerisinde hemen al emri veriyor. Adam 10.000 sats da tweet attıysa, 5 dakika içerisinde %20-30 pump yaptırıyorlar coine. Ondan sonra da alıcı kalmayınca bir saate eski değerine, bazen daha da altına düşüyor. Sonra da bu adam elimdeki malı bize kilitledi, zarardayız diye ağlıyorlar. Kusura bakmayın ama böyle yapıyorsanız hak ediyorsunuz.

Takip etmenin bir adabı var. Mesela her fenomenin farklı bir tarzı oluyor genelde. Kimi 20-30 dakikalık vur kaç peşinde, kimi sabah alır akşam satar, bazısı da bunu alıyorum, 4-5 ay sonra satarım diye düşünür. Kendi yatırım stratejinizi oluşturup, ona göre kişileri takip edip, ona göre hareket etmelisiniz. Adamın 4-5 ay sonra satarım dediği coini alıp 1 hafta sonra bu neden %20 düştü diye küfür etmenizin bir manası yok, akıllı olun.

İkinci olarak, gaza gelip de hemen al emri vermeyin. Belki gerçekten de adam elindeki malı kitleyecek, nereden bilelim. Biraz zaman ayırın, az birşey biliyor olsanız bile teknik analiz yapın, en azından bir bakın trend var mı, varsa hangi yöne hareket ediyor. Uzun vadeli ise ona ne kadar bir bütçe ayırabilirsiniz ? 4-5 ay o parayı o coine gömerek durabilecek misiniz ? %20-30 düşüşleri kabul edebilecek misiniz ? Bunları bir düşünün. Sonra bir alış noktası belirleyin, acele etmeden o noktaya gelince de alışınız yapın. Alırken de bir anda all-in girmeyin, dağıtın emirleri, bırakın parça parça toplasın fiyat düştükçe, terste kalmayın.

Millet hiçbir şey bilmiyor, sonra da ona buna laf atıp duruyor. Çok eleştirilen Mc Afee pumplarında bile millet parasını x2-x3 yaptı ilk 3-4 gün. Pump-dump grupları çok tehlikeli, evet. Aşırı riskli, elinizde patlayabiliyor. Ama bu riski alıp, bütçenizi belirleyip, zamanında alıp-satabileceğinize güveniyorsanız şansınızı deneyebilirsiniz. Ben o mcafee pumplarında, 4-5 gün boyunca günlük saatlerce nasıl en hızlı şekilde alıp hızlı bir şekilde satabilirim, elimde kalırsa acil durum senaryom ne, nasıl hacimde ne kadar yüksekten almak mantıklı olur diye saatlerce denemeler yaptım. Belki yüzlerce defa hızlıca coin sayfasını açıp emir verme denemesi yaptım, saniye hesabı yaparak yaptım bunu. Bir kaçırdım, iki kaçırdım, üçüncüye güzel para kazandım. Ama aldığım riskin farkında olarak yaptım bunu. Hiçbir şey bilmeden bir yerlerden duyup, alıp sonra da ağlamadım. Bilinçli olmak, alınan riskin farkında olmak gerekiyor.

Yeni başladığımda şahsen o fenomenlerden çok fayda gördüm. Hiçbir analiz bilgisi olmayan biri için çoğunlukla faydalılar. Ama takip ettiğin kişiyi iyi seçmek gerek. Hem tarzını bilmelisin o kişinin, hem de gerçekten bu konularda yetkin mi onu bilmelisin. Mesela tolga karelden bahsedilmiş yukarıda. Benim hatırladığım 2-3 ay önce piyasa girmiş, discordda falan denk geldiğinde daha yeni başlayan kişilerle benzer sorular soran, konuya hakim olmayı bırakın ciddiye alınabilecek bir bilgisi olmayan bir kişi. Bu kötü birşey değil, herkes yeni başladığında bu durumda oluyor. Ama gidip de bu arkadaşa güvenip yatırım yapıyorsanız maalesef sizin hatanız. Güvenmeyin kimseye, onun biliyormuş gibi paylaşım yapması da tehlikeli tabi ki ama yaptığınız yatırım her zaman sizin sorumluluğunuzda, kimseye güvenmeyin. En bilinen kişilere bile %100 güvenmeyin. Kimse size kendi akrabası-çocuğu-abisi gibi yardımcı olamaz. En yardımsever insanların bile önceliği her zaman kendindedir, bunu unutmayın. Aylardır takip ede ede, birçok fenomenin iç yüzünü anladığımı düşünüyorum. Hatta twitter hesabımda bu fenomenlerin belki yarısı bloklu, bir çoğunu hiç takip etmiyorum bile. Sadece gerçekten faydalı olacak, yatırım tarzı size uyan kişileri takip edin. Ne saçma sapan muhabbetleri takip edip zamanınızı kaptırın, ne de her denilene atlayıp paranızı kaptırın. Hiç kimsenin sizi sizin kadar önemsemeyeceğini unutmayın. 

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
March 18, 2018, 10:47:29 AM

Fenomenlerin çoğu araştırma bile yapmıyor coinler hakkında. Bir kaç coin inceleyip bilgi vermiştim kendilerine;bir coinin çoğu Türklerin elindeydi 2 3 aydır hodl yapıyorlardı,artmama sebebi %50 coinin takımda açık şekilde bulunmasıydı.Takım yavaş yavaş sattığı için coin hep sabit veya çok yavaş düşüyordu bunu dediğimde tabi kabullenemediler fakat 3 gün sonra ben sattım zararına diye twitterda yazı paylaşmışladı. O günden sonra ne takip ediyorum nede güveniyorum. Bunun gibi bir kaç olay daha var.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »
  Print  

Jump to: