Bitcoin Forum
June 21, 2024, 10:57:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ne Bekliyordunuz ki?  (Read 232 times)
usakli64 (OP)
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
March 19, 2018, 07:37:21 PM

arkadaşım bu forumda kripto para alım satımı yapan herkes anarşist fikirli olmak zorundamı.
benim amacım para kazanmak ha o arada devrimsel bir şey olur dolar yerine btc ether geçer eyvallah ama ben niye sevineyim böyle bir duruma.
şimdi nasıl elimde dolar yok ve olsada herhangi bir şekilde fed in sözünün üstüne bir şey diyemiyorsam btc hükümran olsa bu seferde btc kazanmak için çalışıyor olacağım.
tatlı solculuğuna gerek yok.türkçe forumunda çok az kişi anarşist global dünya rüyasındadır herkesin derdi btc veya eth nin fiyatlanması.

Bir defa anarsit gorusum yok.  Diger kisimlara gelince bu yaziyi yazmamdaki amac neye yatirim yaptigini bilirse insanlar neler olabilecegini,  ona gore yatirim yapar veya yapmaz. Bu piyasadaki suana kadar olan hack olaylari disindakileein hepsi normal,  otoritelerin karai cikmasindan tutunda,  bireysel olarak populer kisilerin yonlendirme cabalarina kadar.  Buna hazirlikli olunmasi gerektigi icin yazdim.  Para kazanma istegi birkac kisi haric herkeste olacak tabiki once bu is nedir ne degildir  bilmeden,   bu parayi anca hayal edebilir insanlar.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
https://t.me/rsfofficial
usakli64 (OP)
Full Member

View Profile WWW
March 19, 2018, 07:39:39 PM

Ayrica ben isin sadece para kisminda da degilim,  belki su forumda yatirim yapan kisiden daha fazla etkilendim son birkac ayda,  ben bu isin teknolojisi kismindayim. Evet kapitalist duzene karsiyim lakin bu anarsist bir gorus degil,  olmasi gereken bir olgu bana gore.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
March 19, 2018, 07:45:48 PM

Kripto paralar neden global piysadan gelen olumsuz haberlerden etkileniyor mu ? evet etkileniyor söylediğin mantığa göre herkes yatırım yapmış olsaydı kriptoparalar etkilenir miydi? hayır etkilenmezdi ama piyasaya yatırım yapan çoğunluk bu haberleri takip ettiği için ve bunun sonucunda etkilenip alım satım yaptıkları için bu piyasayı olumlu olumsuz haberler etkiliyor.
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
March 19, 2018, 07:57:29 PM

Yapmış olduğunuz tespitler çok doğru. Çoğu insan işin ne olduğunu bilmeden yatırım yapıp sonra da pişman olup piyasa dan çıkıp gidiyor. En büyük pişmanlıkta sabırsızlık oluyor.
usakli64 (OP)
Full Member

View Profile WWW
March 19, 2018, 07:59:49 PM

Kripto paralar neden global piysadan gelen olumsuz haberlerden etkileniyor mu ? evet etkileniyor söylediğin mantığa göre herkes yatırım yapmış olsaydı kriptoparalar etkilenir miydi? hayır etkilenmezdi ama piyasaya yatırım yapan çoğunluk bu haberleri takip ettiği için ve bunun sonucunda etkilenip alım satım yaptıkları için bu piyasayı olumlu olumsuz haberler etkiliyor.

Yazimda da belirttigim gibi FED veya IMF cikip kripto paralari kesinlikle kullanmaliyiz haberini mi bekliyor bu yatirimcilar.  Surekli kotu haber cikacak resmi agizlardan.  Dolayisiyla surekli etkilenecek boyle bu isi altin almak gibi veya doviz almak gibi dusunen yatirimcilar. Bu bilincsiz yatirimcilarin fazla olmasi piyasayi olmasi gerektiginden daha fazla oynak hale getiriyor.  En azindan %80 bilincli yatirimci olsa bu sekilde dalgalanma olmaz.  G-20 belirsizligi var onumuzde en yakin ornekle.  Neyin belirsizligi hangi devlet cikacakta biz resmi para olarak kullanmak istiyoruz diyecek.  Bu durumlar bizi etkilememeli.  Bizi derken piyasanin %80ini mesela.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
March 19, 2018, 08:07:34 PM

Eğer risk alabiliyorsanız eğer kendinize güveniyorsanız eğer o hollandalı aile gibi herşeyi satıp bitcoine yatırabilicek kadar çesur sanız buyrun yapın bu işleri ama yürek ve cesaret yoksa bu iş size göre değil.
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434
Merit: 1

View Profile
March 19, 2018, 08:21:38 PM

bence de bu sisteme karşı bir başkaldırı ama o kadar sistemin içine çekmeye çalışıyor ki birisi hapşırsa artık etkilenir oldu. baksanıza şu son bir kaç aya yok orada şöyle açıklama geldi düştü, yok g20 var ama dikkatli olalım düştü ... vs vs yani artık piyasa çok kırılgan.i bence artık bir an önce kendi özüne dönmeli ve tekrardan her şeye karşı durabilmeli.
by24
Member
**

Activity: 238

View Profile
March 19, 2018, 08:24:36 PM

Açıkçası ben kripto paraları yatırım aracı olarak görüyorum ve o şekilde kullanıyorum şuan için. Başka bir amacım yok şuan olumsuz haberler gelip değer kaybetmesinler yeterli.
feyd
Newbie
*

Activity: 79
Merit: 0

View Profile
March 19, 2018, 09:00:57 PM

Bana göre kriptoparalar gelecegin anahtarları olacak. Hem teknoloji olarak hem de yatırım kaynagı olarak.
İnsanların kriptoparaları yatırım aracı olarak görmesini de yadırgamamak lazım.
Malum bitcoin'i 300$ dan alanların şu an ki kazanç durumları ortada. Bunu duyup da olaya yatırım amaçlı bakmalarını ya da grafik okuması yapmaya çalışmalarını da insanların normal buluyorum.
Şu an içinde bulundugumuz düşüş ile birlikte kriptoparaların kolay para kazanma aracı olmadıgını da bir nebze görmüş olduk.

mecazherif
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
March 19, 2018, 09:06:09 PM

hocam açıkçası biraz sert bir yazı olmuş, yani burada bitcoin ve onun ardında yatan blok zincir teknolojisinin getirdikleri ortadayken insanların buna yatırım yapması mantıksız değil

ne yapsınlar istanbulda 1+1 40 metre kare eve 1.5 milyon tl mi vermek mantıklı?
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 19, 2018, 09:09:35 PM

Bitcoinin kripto paraların merkezi yok ama sonuçta belli bir kesim insanda büyük miktarda para var ve bunlar istedikleri şekilde guven olusturabiliyorlar. Biz onlara da takmadan aşırı sakin bir vaziyette beklememiz lazım. Sabır sabır sabır
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
March 19, 2018, 09:11:30 PM

Ben şöyle düşünüyorum, normalde herkes tasarruf etmeye birikim yapmaya çalışıyor zaten. Diğer piyasalardan farklı olarak yeni gelişen bu piyasa yatırımcılar için yüksek kazanç adına bir şans, üstüne bir de inandığımız teknolojiyi gelecek için bugünden desteklemiş oluyoruz. İnanan ya da inanmayan herkes aynı zamanda destekçi.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
March 19, 2018, 09:13:02 PM

evet panik olmamak gerçekten önemli bir olay hocam, çevreme de sorarlarsa bunu söylüyorum, panik olmayın diyorum, çünkü her şeyin altında panik satış yatıyor, satılacaksa da alınacaksa da en mantıklısı düşünerek hareket etmektir.
usakli64 (OP)
Full Member

View Profile WWW
March 19, 2018, 09:29:32 PM

Sunuda ekliyim,  izledigim bir röportajda ismini hatirlayamadigim yabanci bir borsa ceo'su aynen su ifadeleri kullanmiti. Insanlar borsamizda neden daha fazla grafik verisi olmadigini soruyor?  Nedeni ise cok basit bu oyle bir piyasa ki,  hicbir veri ile aciklanamaz,  biz bile saskinlikla izliyoruz.  Grafiklerle insanlari yanlis yonlendirmek istemiyoruz,  eger cok fazla talep olursa tabi ki bu istege tepkisiz kalmayiz.

Simdi bu grafikler aslinda bizim gunlul hareketlerimize gore olusuyor, ve bir gunumuz bir gunumuze uymuyor oyle degil mi?  Kendi yaptigimiz panik satislariyla,  abartili fiyat alislarla olusturdugumuz grafik ile gelecegi tahmin etmeye calisiyoruz. 
Grafik simsarlari piyasayi yonlendirleye calisiyor,  hepsi tek bir kalemden cikmis gibi 8binden sekerse 6bine...

Neye gore yapiliyor peki bu,  sozum ona direnc noktalarina gore...

Peki bu direnc noktalari neye gore olusuyor hic dusundunuz mu?   Buyuk yatirimcilarin koyduklari emirlere gore? 

Simdi size soruyorum,  hic kendi koydugunuz emri iptal edip daha asagiya koydunuz mu?  Tabiki koydunuz..

Eee peki bu buyuk yatirimcilar aptal mi,  piyasa hizli inerken veya cikarken emirleri sabit mi kaliyor?  Kalmiyor degil mi? Onlarda emirlerinin yerlerini degistiriyor hemde botlarla saniyenin kacta kaci hizla. 

Hadi bakalim nerede kaldi direnc noktalari,  nerede kaldi o dunku grafik veya 1 saat onceki veya veya veya 5 dakika onceki grafik.  Yerle bir oldu degil mi o egri? 
Iste bunlarin tamami yonlendirme cabasi. 

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
usakli64 (OP)
Full Member

View Profile WWW
March 19, 2018, 09:37:00 PM

Simdi bu kadar yazdim peki bu isi nasil yapmali?

Size bir yontem soyleyebilirim,  kesinlikle bu yatirim tavsiyesi degildir.

Simdi piyasa normal iken kar satislari olur,  fakat bunlar ilk yukselis noktasindan asagiya dusmez,  sebebi o yukselis sirasinda alanlarin tamami satmaz bir kismi hold yapar. Kar satislari sonrasi alabilirsiniz. 

Peki piyasa kotu durumdayken,  kendinize bir dip nokta belirlemelisiniz,  bu fiyat beni uzmez diye. Belki %10 belki %20 asagisina koyarsiniz emri o size kalmis.  O fiyata gelince alis emriniz gerceklessin ve kesinlikle o fiyatin asagisina satis yapmayin.  Cunku bu sizin karariniz,  baskasinin sizin yerinize karar vermesine izin vermeyin.  Cunku baskasi sizin yerinize karar verdigi an siz zarar etmis olacaksiniz bundan emin olabilirsiniz.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
March 19, 2018, 09:56:31 PM

Öncelikle blokzincir teknolojisine sahip kripto paralar dünyanın finans ve para sistemine etki edebilecek potansiyele sahip. Bu sebepten günlük hayatta ödeme aracı olarak kullanılmaları istenilmiyor ve bunun gerçekleşmesi yakın zaman için mümkün görünmüyor. Yatırımcıların pek çoğu için yatırım aracı olarak görülüyor. Yatırım yaparken daha pek çok kötü haber duyacağımızı hatırımızdan çıkarmamalıyız.
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
March 19, 2018, 10:03:13 PM

Bana sorarsan bu teknolojiyi, yapısını amacını sorununu çözümünü bilen dünyada toplasan 100 kişi falan vardır onlarda bu kadar insan arasında bir hiç. Özellikle localde çok bilgili insan yok
tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
March 19, 2018, 10:51:58 PM

aslında kripto paraların ne olduğunu tam olarak bilenler bile kısa vadeli kazanç sağlamayı hedefliyor insanın yapısında bu var galiba hep daha fazlasını istemek

akansaatler
Newbie
*

Activity: 294

View Profile
March 19, 2018, 11:56:43 PM

Hocam ben açıkçası zengin olmayı bekliyordum, buradaki herkes de bunu bekliyordu, şimdi eğri oturup doğru konuşalım
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
March 20, 2018, 08:09:40 AM

Çok düşük yatırımlarla bir anda zengin olma hırsı insanı hiç beklemediği noktalara getirebilir. Bu noktada itidalli olmayı ve devamlı bir kazanç için küçük miktarlarla başlayıp yatırımı her seferinde anaparayı kurtaracak şekilde biraz daha artırarak katlamayı düşünebilirsiniz.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: