Bitcoin Forum
May 06, 2024, 09:42:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: ICON (ICX) BTC bazında niye 10x yapamaz  (Read 819 times)
Rkc Trader (OP)
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 19, 2018, 06:51:26 PM
Last edit: January 01, 2019, 12:44:46 AM by Rkc Trader

Bitcoinin arttığı bir piyasada Btc bazında kazanç sağlamadan dolar bazında artış sağlamak kazanç değildir. Marketcap sıralamasında yükselme iconun btc bazında fiyat artışı ile sağlanır.
Okuduğunu anlayabilenler yorum yaparsa sevinirim

Forumda icon ile ilgili öngörüler havada uçuşuyor. (5x ler 10x ler 15x ler)
Geçen senelerde benzer konular waves için vardı, çoğumuzda aklı başında insanlarız kimsenin basireti bağlanıp bu oranlara bakarak yanlış işlem yapmasın.

5x yapması marketcapde 8. olması demek, 10x yapması 5. olması demek. (Diğer coinlerin sabit kaldığı varsayılmıştır)

Not: rakamlar bugünkü market cap verileri için geçerlidir.
Marketcapin 1 milyar dolara ulaştığı bir ortamda icon fiyatıda minimum 6 dolar olacaktır ama sıralaması değişmeyecektir. Bu kazanç değildir.

Zorunlu Edit: Btc fiyat artışında doğal olarak altcoin fiyatlarıda dolar olarak artıyor, düştüğünde düşüyor. Ocak dönemindeki zirvelerin nedeni biraz da bitcoinin fiyat artışı. Btc nin 3x yaptığı ortamda iconun dolar olarak 3x yapması reel kazanç değildir.

Btc bazında kazanç sağlamadan yada üsttekiler değer kaybetmeden marketcap sıranız yükselmez.

USDT ile icon alıp USDT ile icon satanlara bol kazanç dilerim

Görünmezse resim linki
https://vgy.me/GExIxq.jpg

19 Mart Fiyatı
Btc: 0.00025781

Aradan geçen uzunca süreden sonra gelen edit

19 Mart Verileri

0.00025781 BTC
2.16 Dolar
Marketcap sıralaması 25

Güncel değerler 1.1.2019

0.00006314 BTC
0.236233 Dolar
Marketcap sıralaması 41

Btc bazında 4 te 1 e
Dolar bazında 9 da 1 e düşmüş.

1714988535
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714988535
Reply with quote  #2

1714988535
Report to moderator
1714988535
Hero Member
*

Ignore
1714988535
Reply with quote  #2

1714988535
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714988535
Hero Member
*

Ignore
1714988535
Reply with quote  #2

1714988535
Report to moderator
1714988535
Hero Member
*

Ignore
1714988535
Reply with quote  #2

1714988535
Report to moderator
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
March 19, 2018, 07:10:05 PM

Forumda icon ile ilgili öngörüler havada uçuşuyor. (5x ler 10x ler 15x ler)
Geçen senelerde benzer konular waves için vardı, çoğumuzda aklı başında insanlarız kimsenin basireti bağlanıp bu oranlara bakarak yanlış işlem yapmasın.

5x yapması marketcapde 8. olması demek, 10x yapması 5. olması demek.

Not: rakamlar bugünkü market cap verileri için geçerlidir.
Marketcapin 1 milyar dolara ulaştığı bir ortamda icon fiyatıda minimum 6 dolar olacaktır ama sıralaması değişmeyecektir.

Görünmezse resim linki
https://vgy.me/GExIxq.jpg

ICX zaten 12 dolardan buraya geldi. Bu da aşağı yukarı 6X anlamına gelmekte. Kendi Zincirlerine geçtiler. Sanırım Swap(12 Mart diye tarih almıştı) işlemi bitti. İlk geçişlerinde biraz sancı olacaktır. Ama daha sonra toparlanacaklarına inanıyorum.

zunnun
Newbie
*

Activity: 167
Merit: 0

View Profile
March 19, 2018, 07:11:00 PM

boğa zamanı oradaki coinlerde katlıyor dolayısıyla sıralamadan ziyade market capı katlaması önemli. kore menşeili bir coin belki listelenirse bithumb, upbit, coinone vs. kore borsalarından da bir hacim gelecektir.
Rkc Trader (OP)
Member
**

View Profile WWW
March 19, 2018, 07:20:17 PM

ICX zaten 12 dolardan buraya geldi. Bu da aşağı yukarı 6X anlamına gelmekte. Kendi Zincirlerine geçtiler. Sanırım Swap(12 Mart diye tarih almıştı) işlemi bitti. İlk geçişlerinde biraz sancı olacaktır. Ama daha sonra toparlanacaklarına inanıyorum.

Altta marketcap bilgilendirmem var zaten. Tüm coinlerin/tokenların orantısal olarak kazandırdığı bir ortamda iconun fiyat artışının bir ekstrası olmayacaktır.

bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
March 19, 2018, 07:22:39 PM

çok yanlış bir bakış açısı bence. bir coin veya tokenın marketcapteki olası konumuna göre yatırım yapmaya karar vermek sizi yanıltır. insanlar icx artacak diyorlarsa bunu bu projenin vaadettiklerinden dolayı söylüyorlardır. kendini katlamaması için bir sebep yok. şu anda alım için gayet uygun bir fiyatta olduğunu düşünenlerdenim.
zunnun
Newbie
*

Activity: 167

View Profile
March 19, 2018, 07:25:55 PM

ek olarak o üst sıralardaki coinler kore borsalarında yüksek hacimlere sahip. koreliler kendi ürünlerine sahip çıkıyor bu ne demek icon kore borsalarında listelenirse koreliler boş geçmez, o coinlerden icon'a hacim gelecektir. neo nasıl çin'in ethereum'u olduysa icon da kore'nin ethereum'u neden olmasın.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
March 19, 2018, 07:34:32 PM

BTC 5 ayda 8 kat artabiliyorsa icx in artmaması için bir sebep yok. Btc o kadar artarsa aynı oranda icx de artabilir. 12 dolardan buralara gelmiş . 6x yaparsa yine 12 dolar oluyor. Marketcap aslında gerçeği pek yansıtmıyor. Bugün herkes elindeki btcleri satacak olsa btcnin toplam değeri o kadar mı olacak tabi ki hayır. Arkasına rüzgarı aldı mı o iş biter.

yobit.net is banned from signatures
Rkc Trader (OP)
Member
**

View Profile WWW
March 19, 2018, 07:38:59 PM

BTC 5 ayda 8 kat artabiliyorsa icx in artmaması için bir sebep yok. Btc o kadar artarsa aynı oranda icx de artabilir. 12 dolardan buralara gelmiş . 6x yaparsa yine 12 dolar oluyor. Marketcap aslında gerçeği pek yansıtmıyor. Bugün herkes elindeki btcleri satacak olsa btcnin toplam değeri o kadar mı olacak tabi ki hayır. Arkasına rüzgarı aldı mı o iş biter.

Bunu koyu olarak yazdığım yerde vurguladım. Btc fiyat artışında fiyatı zaten artıyor bu reel kazanç değildir.

Marketcapin 1 milyar dolara ulaştığı bir ortamda icon fiyatıda minimum 6 dolar olacaktır ama sıralaması değişmeyecektir.

Millennium_blue
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
March 19, 2018, 07:47:49 PM

Market kapasitesi şu olmaz bu olmaz demeyelim arkadaşlar.Belki gelecek boğa döneminde coşan bitcoinin etkisiyle çok daha katlanacak o sıralama bunu bilemeyiz.Unutmayın trx o kadar toplam sayıya rağmen 17 milyar dolar kapasiteye ulaşmıştı.Projesine ve önemli gelişmelere göre imkansız diye birşey yok yani.
temeler
Sr. Member

Activity: 588

View Profile
March 19, 2018, 07:57:13 PM

Konuyu açan arkadaş sen geçen sene biri sana Ripple 3.30 $ olacak dese aynı bu mantıkla imkansız,olacak şey değil olmaz 3.cü mi olacak derdin. Ben şahsen XRP bu fiyatları gördükten sonra bu mantığı yürütmeyi bıraktım.
dedoleec
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
March 19, 2018, 08:00:47 PM

Bence 10x yapmaması için bir sebep bulunmuyor. Kore deki en güvenli coin dir kendisi. Mutlaka katlayacaktır. Şu boğa sezonuna bir girelim de..
Rkc Trader (OP)
Member
**

View Profile WWW
March 19, 2018, 08:34:48 PM

Konuyu açan arkadaş sen geçen sene biri sana Ripple 3.30 $ olacak dese aynı bu mantıkla imkansız,olacak şey değil olmaz 3.cü mi olacak derdin. Ben şahsen XRP bu fiyatları gördükten sonra bu mantığı yürütmeyi bıraktım.

Bu xrp mi.
Sizin mantığınıza göre 41 centten alan 9x kar yapmış oluyor. Bana göre parasını korumuş oluyor. (0.00024 BTC)

LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
March 19, 2018, 08:51:03 PM

btc bazında 10x yapmaz çok iddalı bir yaklaşım olmuş. belirttiğiniz değerlere ulaşmaması için bir engel görümüyorum ben. kendi zincirleri de tamam. koreliler sahip çıkarsa gerekli hacmi de yakalaycaktır.
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
March 19, 2018, 08:57:02 PM

Ben trade'de ki paramı gerçek hayatta usd'ye sonra tl ye çevireceğim için usd bazında bakarım ozaman icon değil bitcoin 5x yapmış olur orası ayrı

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
March 19, 2018, 09:06:07 PM

Benim içinde ayni sey gecerli once usdt sonra tl yr cevirecem. O yüzden dolar bazinda artsinda sıkıntı yok. Elimde ocakta felan 1600 dolar vardı. Ozman tabi yüksekti piyasa.Keske çıkış yapsaydim diyorum şuan bin dolara dustu galiba.  Ozmanlar icxde alıp satmistim. Ama tam pump yiyince almıştım o yuzden kazanç saglayamadim.

Rkc Trader (OP)
Member
**

View Profile WWW
March 19, 2018, 09:08:36 PM

btc bazında 10x yapmaz çok iddalı bir yaklaşım olmuş. belirttiğiniz değerlere ulaşmaması için bir engel görümüyorum ben. kendi zincirleri de tamam. koreliler sahip çıkarsa gerekli hacmi de yakalaycaktır.

Bende alıp satıyorum, hala sepetimde var. Umut tacirliği yapılmasın diye bu konuyu açtım.
1 Temmuzda ve 1 Ocakta bu konuyu tekrar hortlatacağım. Umarım yanılan ben olurum.

ATH               : 0.00089915
20 Mart 2018 : 0.00026503

boraf
Full Member

Activity: 315
Merit: 103

View Profile
March 19, 2018, 09:15:32 PM

ICON zaten BTC bazında 20X den fazlasını gördü . Şimdi 10 X civarında .
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
March 19, 2018, 09:44:29 PM

Yazılan mesajları okuyunca insan ister istemez üzülüyor.
Dolar bazında artış sizi aldatıyor

Geçen sene btc alıp 10.000 $ ını 80.000 $ dolar yapan adam karda değildir.
10 btc si yine 10  btc dir. Icon yada herneyse alıp btc sayınızı artırabiliyorsanız kardasınız.

bu nasıl bir yaklaşımdır böyle resmen saçmalamışsın.örneğin sana göre geçen sene 10.000 dolar lık btc aldık diyelim, fiyatta düşüş oldu 10 bin dolarımız 1000 dolar kaldı.ama elimizde hala 10 btc var, fakat zararda değiliz.kafan güzelmiş güle güle kullan
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
March 19, 2018, 10:15:03 PM

Btc ile ne alabiliyorsunuz da btc ye göre hesap yapıyorsunuz. Ha guvenirsin ben btcyi arttıracağım ona tamam ama elindeki coinin bozdurunca TL olarak kardaysam banane btcden.

temeler
Sr. Member

Activity: 588

View Profile
March 19, 2018, 10:17:20 PM

Bu xrp mi.
Sizin mantığınıza göre 41 centten alan 9x kar yapmış oluyor. Bana göre parasını korumuş oluyor. (0.00024 BTC)

Kardeş öncelikle kar zarar konusunda mantığının yanlış olduğunu belirteyim. Yatırdığın para tl/usd dir çekerken de bu şekilde çekersin. Ama yine de alttaki grafiğe bakarsan tam geçen sene bugün XRP nin BTC bazında sadece 561 sat olduğunu görebilirsin benim kastettiğim buydu. Yoksa hiç hazetmem XRP den.

https://i.hizliresim.com/W7PzXq.jpg
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: