Bitcoin Forum
May 13, 2024, 06:36:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  
Author Topic: Tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık mı olur ?  (Read 3553 times)
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
March 20, 2018, 06:16:04 PM

bir sonraki çöküşü bekleyip

10k tl'lik cardano
10k ethereum
10k ziliqa
10k eos
10k vechain
10k stellar
10k bitcoin private
10k neo
5k digibyte

almayı düşünüyorum. var mı şunu çıkar şunu ekle tarzı bi öneriniz. hepsi için ayrı walletler kullanacağım. yıl sonuna kadar bekleteceğim

eos, digibyte, neo hariç almayı düşündüğünüz kripto değerlerin hiçbirine 1 kuruş yatırmamanız gerektiğini düşünüyorum.
kısa kısa sebeplerini de yazayım, ethereum da arz azalmadığı müddetçe yeniden 700 dolarları görmesi mucize. stellar ın modası geçti, bitcoim private ölü doğdu, ziliqa binance a girmeseydi kimsenin haberi olmazdı.

neo platgormu önümüzdeki 2 yılda çok acayip ataklar yapacak uzun vadeli olarak yatırım yapılabilir. digibyte 2020 nin parası, şu anda işlem gördüğü rakamlar komik. eos ise kendi zincirine geçtikten sonra füzeye bağlayacak. hep beraber izleyip göreceğiz.

Son olarak, asla tüm sermayeniz ile kripto para yatırımı yapmayın.
1715582170
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715582170
Reply with quote  #2

1715582170
Report to moderator
1715582170
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715582170
Reply with quote  #2

1715582170
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
March 20, 2018, 06:35:09 PM

Dünya üzerinde akıllı hiç bir yatırımcı tüm birikimini tek bir şeye yatırarak tüm birikimini riske atmaz. Yatırım yaparken birikimimizi farklı yatırım araçları arasında paylaştırmalıyız diye düşünüyorum. Böylelikle riski ve karlılığı paylaştırmış oluruz.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
March 20, 2018, 07:12:01 PM

Ben de tüm birikiminizi yatırmamanız gerektiğini düşünmekteyim. Burada risk çok yüksek olduğu için herşeyinizi pul edebilirsiniz. Makul bir rakamla girmek daha uygun olacaktır.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
March 20, 2018, 07:38:57 PM

Aptallık olur tabi neyine güvenip yatırıcaksın yarısını pay et ayır mesela  kripto paralara giriceksen onu bile tek coine yatırma sepet yap tek girme asla
LosPollosHermanos
Member
**

Activity: 112

View Profile
March 20, 2018, 07:39:24 PM

Riski seviyorsan zarara girmeyi de göze alıyorsan denemelisin şansını dostum çünkü burası sandıgın gıbı 10 atayım 20 alayım gibi bir yer degil akıllı ve mantıklı hareket etmelısın ve o sepetını tekrar gozden gecır ıyı analız et
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
March 20, 2018, 07:40:16 PM

Tüm birikim derken eviniz arabanız ve işiniz varsa, gelecekte pek fazla işinize yaramayacak miktarda birikimse yatırılabilir. Mesela 100k. Ülkemiz şartlarında işe yaramayacak rakamlardan. Kripto borsalarında değerlendirilip daha güzel bir gelecek planlanabilir. Tabi risk çok fazla

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 20, 2018, 07:41:32 PM

Biz realize olsak yeter artık diye bakıyoruz sen alayını gömeyim diyorsun.
Aptallık değil delilik olur tüm birikimini yatırmanı geçtim uzun vadeli hodl diyorsun o tam çılgınlık olur Smiley
Dump çanları çaldığı vakit oturur kafayı yersin beş parasız kaldım diye.
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
March 20, 2018, 07:46:35 PM

Tüm birikimle gimrek güven özveri tecrübe ister tabiri caizse hocam.şu son düşüşlerde tüm biriimim piyasada olmamasına rağmen ve piyasadan anaparamı çekmiş olmama rağmen bile yaşadığım stresi size anlatamam.şimdi bu parayla girerde terste kalırsanız en iyi ihtimalle psikolojiniz allak bullak olacaktır.bunu size garanti ediyorum.ama 85 bin liranın yarısıyla yatırım yapabilirsiniz
kesh.zombie
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
March 20, 2018, 07:52:24 PM

her zaman en kötü ihtimali düşünerek yatırım yapmak lazım bana göre.bu yüzden tüm birikimi değil kaybetmeyi göze alabileceğin miktarlarla yatırım yapılmalı denir.ben yatırımlarımı tamamen gözden çıkarıp,para bir daha geri dönmeyecekmiş gibi düşünürüm. bu sayede hiç stres olmadan panik yapmadan yatırımlarıma yön verebiliyorum.eğer kaybettiğim zaman üzüleceğim miktarlarla girersem, üstümde daha fazla stres olacak ve bunun sonucunda panik hareketler yapmak durumunda kalacağım.bu da sağlıklı yatırım yapmayı imkansız hale getirecek.

,........
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
March 20, 2018, 08:02:43 PM

Ethereum ve NEO gibi görece daha garanti coinlerin payını arttırabilirsin bence. Onun dışında seçtiğin altcoinleri başarılı buldum, bol kazançlar dileyeyim  Smiley

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
March 20, 2018, 08:04:33 PM

Aptallık olmaz afedersin geriz.. olur  Cheesy Neye güveniyorsun da tüm birikimini coin'e yatırıyorsun allah aşkına, bu piyasada büyük oyuncular bile ileride ne olacağına dair bir fikirleri yok dolayısıyla aptallıktan öte olur.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
jawlue94
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
March 20, 2018, 08:10:55 PM

Aslında bu sizin bütçenize ve kazancınıza göre değişir. Yatırım yapmak için ben kripto piyasayı size öneririm ama biraz daha seçenekleri arttırıp, ileri de değerlenme potansiyeli olan projelere ( icolara ) yatırım yapmanızı daha çok tavsiye ederim.

──『 JOY TOKEN 』──
Infrastructure Protocol for the Gaming Industry (https://joytoken.io/)
tammyla
Member
**

Activity: 176

View Profile
March 20, 2018, 08:13:35 PM

Kendini şuanki piyasada riske etmeni istemem fakat uzun vadede araştırıp analiz edip yatırım yapmanı daha da mantıklı buluyorum . Birikimin yarısını ılk başta kullanıp deneyim sahibi ol dırek hepsını rıske etme Smiley
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248
Merit: 1

View Profile
March 20, 2018, 08:17:03 PM

Yatırma tüm paranı git kalsın yarısı bankada yarısınıda buraya yatır onuda 2-3 coine tokene böl ki teki düşerse diğerleri yükselsin ordan kurtarırsın.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
March 20, 2018, 08:23:40 PM

Tüm birikimi yatırmak kesinlikle yanlış bir olay. Ha kripto dünyasına güveniyor muyum? evet ama tüm birikimimi yatırmazdım. Bana göre elindeki birikimin en fazla %25'i ile kripto dünyasına yatırım yapılması lazım. Ayrıca kriptoya yapılan yatırımında %50'si btc eth neo gibi temel taş coinlerden oluşmalı bence. Bu benim şahsi fikrimdir.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
March 20, 2018, 08:33:02 PM

walla 6-7 bin tl'lerden btc 15-20 dolardan ethereum aldım, aptal dediler, 15-20 bin TL'lerden alanlara ben biraz öyle bakmıştım sonra 80k oldu falan...kimsenin ipiyle kuyuya inmeyin, kendiniz karar verin...yalnız aptallık olacağını sanmıyorum, bu piyasadan daha çooook ekmek çıkar bekleyene...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
March 20, 2018, 08:36:28 PM

bence aptalık olmaz ama en mantıklı şey paranın çoğunu bir projeye yatırım yapman olacaktır ayrıca bir proje önermek gerekirse dav şuan imzasında olduğum kampanya baya güzel gözüküyor açıkçası ben baya yüksek bir miktar yatırıcam tavsiye ederim
tommyss
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
March 20, 2018, 08:46:02 PM

Bundan 3 ay önce olsaydı sakın ha derdim fakat şu anda piyasa yerle bir. çok fazla kan kaybetti. Aynı konumda ben olsam, birikimime yakın zamanda ihtiyacım olmayacaksa yatırım yapardım. Benim en güvendiğim liman ETH fakat kendi araştırmanı yaparak daha fazla kar getirebilecek coinleri tercih edebilirsin.

Kar yaptıkça da yatırımını TL'ye çevirmeyi asla ihmal etme. yoksa piyasa yükselir sen hodl piyasa düşer sen yine hodl sermayen bu ay 100k olur 2 ay sonra 180 k 4 ay daha geçer 90k'ya düşer bu sefer. Piyasa asansör gibi. Kendi limitlerini belirle çıkışını yap limitlerin doğrultusunda.

Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
March 20, 2018, 08:53:11 PM

Bütün paranı yatırırsan hata edersin neydi warren buffet ın ünlü sözü: nehrin derinliğini iki ayağınla ölçmeye kalkma. Yani iki kere düşün bu çok riskli bi iş resmen kumar olur
OldToken
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
March 20, 2018, 09:01:48 PM

bir sonraki çöküşü bekleyip

10k tl'lik cardano
10k ethereum
10k ziliqa
10k eos
10k vechain
10k stellar
10k bitcoin private
10k neo
5k digibyte

almayı düşünüyorum. var mı şunu çıkar şunu ekle tarzı bi öneriniz. hepsi için ayrı walletler kullanacağım. yıl sonuna kadar bekleteceğim

Yatırımlarınızın sizi üzmeyecek kadar olan kısmını BTC & Sanal Paralara yatırmanız daha sağlıklı olur. Bu piyasa her zaman inişli çıkışlıdır. Tüm paranızı yatırdığınız da, Ayı piyasası zamanın da heyecan yapıp aşırı zarar edebilirsiniz. Ama Sizi üzmeyecek kadar bir kısım olursa, daha sabrlı olur ve kar edebilirsiniz.

Bu piyasanın komple yok olmayacağına inancım tam. Ancak Vergilendirme ve kontroller ile karlar nereye gider belirsiz.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  

Jump to: