Bitcoin Forum
July 04, 2024, 02:41:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  
Author Topic: Tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık mı olur ?  (Read 3553 times)
cenkistan
Member
**

Activity: 152
Merit: 10

ImmVRse | Disrupting the VR industry

View Profile
March 21, 2018, 08:03:51 PM

Hocam hemde aptallığın daniskası olur o kadar diyorum sadece.yaw bu piyasada ettiğimiz karla bile oynamamıza rağmen ne kadar stres yaşıyoruz düşüşlerde falan bi bilseniz.bide tüm birikimimin burda olduğunu düşünsem stresten duvara kafa atardım heralde.size tavsiye bi miktarıyla önce girin alın-satın piyasaya biraz alışın.elinizdekini arttırarak yola devam edin.

rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
March 21, 2018, 08:49:59 PM

Hiç bir yatırım tüm birikimini yatırmak için doğru bir yatırım değildir. Ne olursa olsun tüm birikimini bir yatırıma bağlamak ilerde çok büyük sorunlara sebep olabilir. yatırım yapıldığında dahi tümünü tek koine yatırmayın diyoruz. Bunu yapan zaten senin soruna cevap verir
exturudere
Member
**

Activity: 612

View Profile WWW
March 21, 2018, 09:02:14 PM

Tüm birikimini kripto paraya yatırmak aptallık olmaz. Tüm birikimini herhangi bir riskli emtiaya yatırmak aptallık olur. Kripto paralarda bu kalemlerden sadece biri.
Çabuk zengin olma hayali sıcak ve güzel bir hayaldir ama kibrit sönünce kar soğugunu iliklerinize kadar hissedersiniz.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
March 21, 2018, 09:04:24 PM

Aptallık değilde kumar olur kripto piyasası için konuşmak gerekirse.

Ya zengin olursun yada kalpten gidersin Cheesy

Aslında her yatırım için aynıdır. Tüm varlığı bir yatırıma yönlendirmek risktir.

Ama bu piyasada çok daha büyük bir risktir.

Bitcoin / Ethereum / Monero
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
March 21, 2018, 09:22:41 PM

Yatırdığınız paraya uzun bir süre ihtiyacınız olmayacağını düşünüyorsanız 1-2 yıl,

Twitter fenomenlerini takip etmek yerine ileri vade de gerçek dünyada iş yapabilecek projeleri araştırıp yatırım kararını kendiniz verebiliyorsanız

Çelik gibi sinirlere sahipseniz ve en sert düşüşlerde bile heyecana kapılmayacaksanız,

Zamanı geldiğinde portföydeki x koininden çıkıp y, z koinlerine geçiş yapabilmeyi becerebiliyorsanız,

Hayatınızda uzun soluklu heyecan arıyorsanız devam edin durmayın Smiley

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
March 21, 2018, 10:36:22 PM

Birikimin ne kadar olduğuna bağlı Grin Net rakam  konuşalım 10 bin dolarsa tüm birikimin yasla geç belki zengin olursun. 1milyon+ varsa aptallık olur bence diye düşünüyorum. Sen 75 k tl demişsin ihtiyacın yoka aptallık olmaz, kaybedecek kadar aptal değilsen tabii. Stresli.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
March 21, 2018, 11:09:58 PM

Bana göre aptallık değil. Hali hazırda piyasa oldukça düşmüş durumda, 3 ay öncesine göre piyasa 3'te 1'ine düştü. Total marketcap anlamında bu seviyelerin bir daha görülemeyebileceğini düşünüyorum. Böyle fırsatlar da her zaman gelmez daha düşecek en dipten alırım diye beklerken bir de bakmışsın 1 haftada katlamış gitmiş.Yine de alım yaparken kademeli alım yapmakta fayda var. %20-30 nakit bırakmakta her zaman iyidir aslında, olabilecek bi flash crash'te daha iyi fırsatlar gelebilir.

Asıl aptallık aldıktan sonra fiyatlar yükseldikçe en az %40 oranında nakite dönmemektir. Bu hataya bende düştüm, tekrar yapmam umarım.

Bencede aptallık değil.Çoğu koin neredeyse ico fiyatına düştü.Diğerleride yerlerde sürünüyor.Ben paramın tamamına alım yaptım. En kötü 7-8 ayda 10x yaparlar bence.Buda senin hayatını kurtarır.Kazanmak için risk alınmalı diyenlerdenim.Mesela şöyle düşün geçen sene en yüksektende olsa btc alanların hangisi zarardadır şu an.Dibi bile görse yinede kaç kat kardalar.
Arizona
Full Member

Activity: 264
Merit: 100

View Profile
March 21, 2018, 11:21:30 PM

Özellikle büyük bir birikimse, hepsini kriptoya yatırmak biraz saçma olabilir. En azından reel birşey de olmalı elinde, bu yüzden bir kısmını mutlaka ayırmanı tavsiye ederim. Ayrıca güzel coinleri iyice araştırıp inceledikten sonra yatırımını yapmalısın.
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
March 21, 2018, 11:42:02 PM

Yatırımın tutarı kaç lira olursa olsun yarısını en azında çeyreğini bi kenarda tutmakta fayda görüyorum, hele de başka mal mülk yoksa,  zorda kalınca nakitten ekleme yapılır, tümünü birden atsan kriptoya düşüş olsa bekle dur kâra geçmek için.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
March 21, 2018, 11:49:41 PM

dostum bak daha önce söyledim yine söyleyim tüm parayı gömmek ahmaklıktır bana göre . sizi üzmeyecek miktarlarla girin bakın çocuk oyunu değil paralarınızın gözünün önünde erimesini istemiyorsanız lütfen tüm paranızla girmeyin tabi yükselme ihtimali de var ama şans işi siz de işinizi şansa bırakmayın
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 21, 2018, 11:50:41 PM

Mantıken aptallık olur belli bi mikarını yatır hepsini tek bi sepette toplama yatırımlarının hatta buraya attığını bile tek bi coine girme çeşit bol olsun
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
March 22, 2018, 01:42:41 AM

Benim kendi tercihim bu yonde ama tavsiye etmem. Ben birsekilde aylik belli bir tutar kazaniyorum bunu bir ismis gibi dusunuyorum.
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
March 22, 2018, 05:47:55 AM

bence tüm birikiminizi yatırmamalısınız yarısını yatırıp kar ettikten sonra ettiğiniz kar ile devam etmelisiniz bana göre böyle olmalı
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
March 22, 2018, 06:42:37 AM

Tüm birikimiNİ yatırmak bence çok mantıklı değil ama bunun yanında yatırımın çoğu kripto paralarda ise çeşit çeşit coinlere dağıtmak mantılı tek çeşit coine güvenmek hatakı olur diye düşünüyorum.

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 22, 2018, 06:54:54 AM

"aptallık mı olur ?" son kelimelerini alalım . ortada ki "mı" yı ve sonra ki soru işareti ni de kaldıralım. Hah şimdi kusa benzedi Smiley . Yükseliş zamanları bir kısmını çekip kar realizasyonu yapma taraftarıyım. Kaldı ki bence çılgnlık.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
March 22, 2018, 08:33:44 AM

Arabamı satıp ponzi bir sistemde hiç gelir elde edemeden dolandırıldıktan sonra tüm elimde kalan parayı cryptoya yatırdım ilk başlarda güzel karlar aldım çok süper gidiyordu ta ki ağustos ayında başlayan çöküşe kadar 3 4 ay hodl yaptım ve ilk büyük sıçramada elimden çıkardım sonra aldığım tazminat dahil tüm paramı koyup devam ettim ve ocak ortalarında koydugum paranın 4 katını çektim şu anda içerde ne kadar varsa onla devam ediyorum bir ekleme asla yapmam fakat belirlediğim tutarı geçince fazlasını tekrar çekmeyi düşünüyorum. Çok riskli bir şeydi kimseye tavsiye etmem fakat risk olmadan da kazanç olmuyor maalesef.
HSYNTKN
Member
**

Merit: 17

View Profile
March 22, 2018, 08:45:29 AM

Ya aptallikta olabilir bu yaptığın zekice de. Bu sonuçlarına bağlı. Eğer güzel kar edersen zekice davranmış gibi olursun. Ha zarar ettiyseniz bu kez aptallık olmuş olur. Bence yarısını yatır hepsi aptallık olur gibi. Ben risk almak istiyorum diyorsan o senin bilecegin iş Tabikide. Bir anda zenginde olabilirsin fakirde. Bu kripto dünyası böyle birşey. Seçtiğiniz coinlere zaten yatırım yaptıysan sene sonuna kadar bekle hatta kar ettiğin zaman elinden çıkar böylelikle le ilk yatirdigin paraya ulaşınca çek karla devam et.

GiannisTR
Member
**

Activity: 224

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
March 22, 2018, 09:21:48 AM

Hocam tüm yatırımını kriptoya yapmak için elinde iyi argümanlar olması gerekiyor. Kendini ikna edebileceğin şeyler varsa şayet büyük bir kısmını yapabilirsin ancak tüm yatırım her türlü sıkıntı oluştarabilir.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
xxxgr
Member
**

Metahash

View Profile
March 22, 2018, 09:33:10 AM

Cok radikal bir karar, sahsen ben yapmam, yapmiyorumda, yukseldiginde yapsam su kadar olurdu diye aklima nifak dussede yapmiyorum. Hicbir zaman butun birikimleri tek bir enstrumana baglamamak gerekli. Bir kac yil icinde kullanmayacaginiza inaniyorsaniz 50% si ile yatirim yapin derim en fazla

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1148

View Profile
March 22, 2018, 10:47:51 AM

niye aptallık olsun arkadaş! sonunda sahil kenarında villada oturacağıma, ufak bir teknem olacağına inanıyorsam, bu yola baş koyduysam, inanıyorsam tüm birikimin üstüne borç da bulur girerim. ya herru ya merru! on lira yüz lira kazansam nolur kazanmasam nolur? milyon dolarlar yatıran aptal mı? 3'ün 5'in hesabını yapmaktan kurtulsak bir daha buralara uğramayız hiç birimiz... Cool

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  

Jump to: