Bitcoin Forum
May 22, 2024, 09:23:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  
Author Topic: Tüm birikimi kriptoya yatırmak aptallık mı olur ?  (Read 3553 times)
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
April 22, 2018, 08:34:07 PM

bir sonraki çöküş diyorda kademeli alım yaptıysan bu süreçte yani marttan bu yana tabiki kazanırsın ama o gün gömüp paniğe kapılanlar ne yazıkki tepetaklak oldular sabır her zaman önemli.
jhontwis
Full Member

Activity: 756

View Profile
April 22, 2018, 09:58:19 PM

Kumar değil bu iş, oyanklığı çok yuksek bir yatırım aracı olarak değerlendirilmeli ve kayıplara karşı direnç çok öenmlidir buda tüm birikim ile girmeyerek ilk adımı gerçekleşecek bir şey.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
April 22, 2018, 10:08:10 PM

Ben bu teknolojiye ve piyasaya güveniyorum ama önemli olan burda senin o riski alıp almayacağın. Hiç belli olmaz ya  2 gün sonra balinalar bi silkiler hadii gitti tüm servet. Sakin karar vermek lazım.

Tadic
Full Member

Activity: 434

View Profile
April 22, 2018, 11:19:13 PM

yani bence biraz elde nakit bulundurun hocam tüm beklentiyi dijital ortama bağlamamak gerek sonuçta gerçek hayatta ihtiyaçlarımız var onları önemli.
ooeygooeygold
Full Member

Activity: 465

View Profile
April 22, 2018, 11:39:09 PM

Riskse alıyorum, bugün adam köfteci açıyor onun bile riski var, oturduğum yerden trade yaparak biraz para kazanmayı beceremeyeceksem diğer işleri nasıl becerecem diye düşünüp daldım bu kripto işine, tüm birikimi koymadım amma bu kadarı da mantıksız olurdu.
talkingblack
Newbie
*

Activity: 163
Merit: 0

View Profile
April 23, 2018, 07:47:52 AM

tabi ki doğru olmaz sonuçta kesinlik yok muhtemelen kazançlı da çıkarsın ama en azından kendini garanti edecek bir miktar ayır derim ben
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
April 23, 2018, 08:00:11 AM

bu senin paran ve kararını sen ver. Buraya gelip de sizi dinlemeyip yatırsaydım 2 misli olcaktı falan diyorsun da davulun sesi uzaktan hoş gelir.Bi yatır 85bin tl senin bi 50bin olsun ondan sonra gör o psikolojiyi.Bekara karı boşamak kolaydır derler. 27 gün dayanabilcek miydin sen ? Ne günü 84 olsun direk satardın sen 1 lira zarardayım diye boş muhabbetten öte değil.
Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 2

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
April 23, 2018, 10:57:00 AM

Birincisi dünya üzerindeki hangi işi yaparsan yap tüm birikimi tek seferde silmek mantıklı değil. Kriz ortamında elini rahatlatacak paran yoksa o parayı yaratmadan işe başlamamak en mantıklısıydı. Ancak piyasayı seyredip artık sezonun açıldığına emin olduktan sonra balık tutmamanında bi mantığı yok.

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
pkblgn
Member
**

Activity: 180
Merit: 10

Risk takes great win or die.

View Profile
April 23, 2018, 11:10:24 AM

Ben bu parayı sıfırlarsam bana ne olur hayatımdan kaç yıl gider diye sorgulamanın ardından yatırım yapılmalı.
Bazı vatandaşlar kredi çekip yatırım yapıyor.Böyle bir açgözlülüğe kesinlikle girilmemeli.

Benim stratejim : Birkaç yıl içerisinde patlak verecek küresel bir kriz sonucu güvensizlik ortamının artması ve paranın dijitalleşmesiyle yeni limanlar dijital mal varlıkları olacak. 2008 deki balon sonucu ortaya çıkan BTC yükselişi gibi bir yükseliş bekliyorum ve bu sebeple Altın ve Kripto paralar ön plana çıkacaktır.Fakat altını yastık altında tutmak herdaim sorun olacağı gibi  bankalarda altın hesabı açmak herhangi bir krizde geri alınmama ihtimali olduğu için
en güvenilir kaynak kriptoparalar benim için.

Örnek:Yunanistan'da hesabında milyon eurolar olsa da parayı çekememeleri günlük 20 30 euro sınır getirilmesi.

____dock.io____
Decentralized professional data exchange powered by Ethereum

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[
ruffles2016
Sr. Member

Activity: 475
Merit: 250

Presale is live!

View Profile
April 23, 2018, 11:10:40 AM

Beklentine bağlı olarak değişir. Beklentin çok yüksekse ve kaybedeceğini de önemli saymayacaksan bas gitsin. Kumarın küçüğü büyüğü olmaz ve kriptopiyasası bence çoğu kumardan kollu makine olsun, poker olsun daha iyi.

▄▄█████████▄▄      █████████████▄▄       █████████████▄▄        █████     █████        █████   ███████████████████    ██▄                ▄██
   ███████████████▄    ████████████████▄     ████████████████▄      █████     ██████       █████   ███████████████████    ████▄            ▄████
  █████▀     ▀▀███▀    █████     ▀▀█████▄    █████     ▀▀█████▄     █████     ███████      █████          █████           ██████▄        ▄██████
 █████          ▀      █████        ▀▀▀▀▀    ▀▀▀▀▀        ▀▀▀██     █████     ████████     █████          █████           ████████▄    ▄████████
 █████▄                ███▀▀                                          ▀▀█     █████████    █████          █████            ▀██████▀    ▀██████▀
 ▀██████▄▄               ▄▄▄        ▄████    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄       ▄         ██████████   █████          █████              ▀██▀  ▄██▄  ▀██▀
  ▀█████████▄▄         █████     ▄▄█████▀    █████     ▄▄█████▀     ███▄▄       ▀▀█ █████  █████          █████                  ▄██████▄
     ▀▀█████▀  ▄▄▄     ████████████████▀     ████████████████▀      █████     ▄▄     ▀▀▀██ █████          █████                ▄██████████▄
         ▀▀ ▄█████▄    █████████████▀▀       ██████████████▀        █████     ████▄       ▀▀▀███          █████              ▄██████████████▄
             ▀█████    █████                 █████     █████        █████     █████    ▄▄▄                █████            ▄████████▀▀████████▄
 ▄█▄          █████    █████                 █████      █████       █████     █████     █████▄▄▄
          █████           ████████▀    ▀████████
▄████▄▄     ▄█████     █████                 █████       █████      █████     █████      ███████
          ▀████           ██████▀        ▀██████
▀████████████████      █████                 █████        █████     █████     █████       ██████
            ▀██           ████▀            ▀████
  ▀▀██████████▀▀       █████                 █████         █████    █████     █████        █████
              ▀           ██▀                ▀██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
    ██
   ██
  ██
 ██
██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
Whitepaper
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ANN Thread

██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
    ██
   ██
  ██
 ██
██

Telegram
Facebook
Twitter
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
earmark
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
April 23, 2018, 05:02:39 PM

Bence aptallık değil ama çok aşırı bi savurganlık. Yani riskli Bir piyasa da birikiminin hepsini yatırmak çok akıl karı değil. Evet kazandığın zaman da çok yüksek bir karlılıkla çıkabilirsin ama neden o riski alalım. Bence kaybedin koymayacak kadar girilmeli. Sonrasında kazandıkça oranı büyütebilirsin ama Hepsi ile girmek büyük kumar.
freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
April 25, 2018, 04:25:18 PM

İnandığın uğurda yapabilirsin bu aksiyonu neden olsun? Fakat sonra pişman olmamalısın bunu da aklında tut. Kaybetmen dünyanın sonu olmamalı senin için.

Devil Investor
Newbie
*

Activity: 154

View Profile WWW
April 25, 2018, 08:57:36 PM

Tüm birikim hayatınızı değiştirecek bir miktar değilse kripto piyasası riski alınabilir.
Dolar 8 lira olsa birikim 2x olur. Ama kripto çokda kazandırabilir çokda kaybettirebilir.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
April 27, 2018, 07:18:44 PM

Böyle olmadığını son haftalarda olan çıkışlarla görmüş olduk risk alan arkdaşların gözü aydın =)

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Dontcry.
Full Member

Activity: 630

View Profile
April 27, 2018, 10:10:53 PM

bu arkadaş bence bu aralar hop oturup hop kalkıyodur valla o kadar parayı yatırım yani tüm paranı sonra gelip piyasayı izle olacak iş değil insan kalp krizinde gider be arkadaş Smiley
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
April 27, 2018, 10:28:43 PM

Kumar değil bu iş, oyanklığı çok yuksek bir yatırım aracı olarak değerlendirilmeli ve kayıplara karşı direnç çok öenmlidir buda tüm birikim ile girmeyerek ilk adımı gerçekleşecek bir şey.

Ben çok gözü kara birisi değilim ve temkinli yaklaşmayı seviyorum. Her zaman için benimsediğim düstur kaybettiğimde üzülmeyeceğim miktarı yatırmak
ikinokta
Newbie
*

Activity: 171

View Profile
April 27, 2018, 11:04:14 PM

Tüm birikimi kriptoya yatırmak tabiki  aptallık olur hocam, hiç bir zaman bence tüm para yatırılmamalı, toplam servetini %10-20 si yatırılmalı bu sanal dünyaya
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
April 27, 2018, 11:53:18 PM

Burada kimse kimseyi o derece gaza getirip tüm birikimleri kriptoya yatırmaya teşvik edemez ki, yani normal olan da bu zaten. Piyasanın iyiye gideceği tuttu bir şeyler yükseldi ama garantisi var mıydı? Kim bilebilir, tüm piyasa daha kötüye de gidebilirdi bu durumda da sizin aklınıza uydum abv diyecektiniz Smiley
jameshugo17
Full Member

Activity: 721

View Profile
April 27, 2018, 11:57:26 PM

Forumda özellileyeni para yatıracaklara karşı korumacı bir bakışı var diyebiliriz yani önce tokatlanmamak mesele herkes bunu söylüyor çünkü en gerçekçi durum bu avlarlar adamı!
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
April 28, 2018, 12:11:12 AM

abi bu soruya verilecek tek yanıt tabiki  olur yani borsanın yatırım falan ilk kuralıdır bu ya hatta ilkokulda tüm yumartaları tek sepette taşıyan ahmet hepsini kırarsa diye Cheesy problem vardı yapmayın gözünüzü seeveyim.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  

Jump to: