Bitcoin Forum
May 05, 2024, 09:58:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  
Author Topic: Benim ümidim kalmadı, kripto para borsasını bırakıyorum  (Read 3250 times)
funnybunny
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
April 09, 2018, 10:54:12 AM

Kardeşim buraya ihtiyacın olmayan parayla girmediysen üzülmen çok normal, ben neler kaybettimde umrumda olmadı.Kar'dan kaybetme gayretinde olsaydın bir sorunun olmazdı.
1714946325
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714946325
Reply with quote  #2

1714946325
Report to moderator
1714946325
Hero Member
*

Ignore
1714946325
Reply with quote  #2

1714946325
Report to moderator
1714946325
Hero Member
*

Ignore
1714946325
Reply with quote  #2

1714946325
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714946325
Hero Member
*

Ignore
1714946325
Reply with quote  #2

1714946325
Report to moderator
1714946325
Hero Member
*

Ignore
1714946325
Reply with quote  #2

1714946325
Report to moderator
1714946325
Hero Member
*

Ignore
1714946325
Reply with quote  #2

1714946325
Report to moderator
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
April 09, 2018, 02:09:11 PM

Aynen anaparanı kurtardığın,  Karından kaybettiğin sürece problem yok. Ama genelde aşırı kazanma hırsı insanın basiretini bağlıyor ve hata yapmasına neden oluyor.
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
April 09, 2018, 02:55:16 PM

Konuyu açan arkadaşın daha önce attığı mesajlara şöyle bir baktım. İlk başlarda alıp 2 sene dokunmayacağım falan yazmış sonlara doğru al-sat'a dönmüş anladığım kadarıyla.

Profesyonel yatırımcı değilseniz al-sat yapmanın sonu bataktır. Neyseki miktar ufakmış, zaten bu kadar ufak miktarları kaybetmeyi bile kişi göze alamamışsa baştan beri hiç bulunmaması gereken bir yere para yatırmış demektir. Warren Buffet'ın bi sözü vardır bu konuyla ilgili. "Sermayesinin %90'ını kaybetmeyi göze alamayan birisi borsaya hiç girmemelidir." şeklinde aklımda kalan kadarıyla. İlk stratejisini uygulama konusunda kararlı olsa kazanma ihtimali çok yüksekti, belki de 2 sene sonra fiyata bakıp nasıl bir servet kaçırdım diye kafasını duvara vuracak, lakin piyasa hakkında ve yatırım yaptığı şey hakkında da pozisyonda kalacak kadar bilgi ve inancı olmadığı için ayrılmaya karar vermiş demek ki. Buna sanırım doğal seçilim deniliyor. Piyasada herkes kazanamaz kriptopara piyasası gibi veya geçmişte İMKB ilk açıldığındaki gibi yeni ve hızlı büyüyen piyasalarda bile kazanamayan veya parasının çoğunu kaybetmiş insanlar olmuştur, hala anlamayan varsa bunu anlaması lazım.
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
April 09, 2018, 03:07:13 PM

Konuyu açan arkadaş gayet güzel ve doğru bir karar vermiş.Bende çıkalı 1 ay oldu %20 zararla ayrılmıştım bu piyasadan.Şimdi geldğimiz noktaya bakınca ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım.Sakın burada twitterda hodl naraları atan kişilere inanmayın bu piyasa 1 yıl daha sürünecek ve düzelmeyecek.Aralık ayında vampirler tarafından bu piyasada balon oluşturuldu.Bu balonun etkisi kısa zamanda geçmez.Hangi piyasa olursa olsun açın bakın..Atın gümüş borsalar uranyum petrol.. fiyat balon yaptıktan sonra %90 değer kaybeder ve 3-4 yıl oralarda sürünür.Btc de 1000 dolara kadar düşececektir.Tabiki bu hemen olmaz 3-4 aya yayarlar. Biraz alıp umut verip sonra düşüre düşüre...
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
April 09, 2018, 03:12:03 PM

zaten senin bu kadar zor bir ekonomik durumdayken bu işe kendini kaptırman bile yanlıştı geleceğin için iyi bir adım atmışssın.

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
April 09, 2018, 03:14:03 PM

ben nasıl yakalanmadım bu dumpa. ya da nasıl az zararla paraya geçtim. piyasadaki o çakılma haraketini biraz gecikmeli yakaladım. ikincisi balinalar için bu vadeli işlemler bulunmaz nimetmiş. paran ile sell pozisyonu açıyorsun. ki onlarda para ganidir. ne zaman vadeli çıktı bitcoin bildiğin çöktü. geçmişte uranyumda vadeli işlemleri açmışlardı bildiğin bitcoin gibi grafiği var onu da al aşağı etmişler.

primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
April 09, 2018, 03:24:09 PM

bütün paranla bir şeye girme zamana yay azar azar topla acelesi yok bu işin. hold kararı verip 1-2 sene beklerim diyorsan o coinleri at bir köşeye dursun bakma. al-sattan uzak dur. çok para yaptığını görürsen hiç değilse anaparanı çek.
tursucutembelvampir
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
April 09, 2018, 03:59:47 PM

bir umuttur yaşamak ...

beyler bu sözü hayat mottonuz haline getirin, o zaman kripto piyasasında da kazanırsınız,

reisin lafı bu.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
April 09, 2018, 04:52:55 PM

Bundan daha kötü düşüşler de oldu hocam zamanında, boğa sezonu gelince de 3e 5e katlıyor çoğu proje, bir ay bakmayın boşverin, tekrar btc rekorlara koşmaya başladığı zaman görceksiniz zaten paranın nasıl sabırla kazanıldığını.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
April 09, 2018, 04:55:01 PM

gerçekler (işsizim, ev yok, araba yok, çocuk var, kiram 750tl, eldeki nakit 2500 tl) ve 3 ay önce 160 bin tl param var iken şuan 25 bin tl param var Smiley

ama umudum ve vizyonum var şuan netflixte "Morgan Freeman ile inancın hikayesi" ni izliyorum.

Bana katılan varsa bi merit çaksın gerçekten kendimi çok acayip hissettim şimdi benmi çok aptalım sizmi çok vizyonsuzsunuz anlayamıyorum.

Bazıları hariç şartlarımız aynı Smiley iş yok, ev yok,çocuk var, araba var.kira 1000 lira,köşede 50 bin nakit.100 bin lirada kripto yatırımım var.tabi 3 ay önce bu rakam 400 bin lira falandı ama satıpta çıkmadık şimdi bekliyoruz.umudum var ama eskisi kadar kuvvetli değil.tekrar 400 bini görürsem en az yarısını nakite döneceğim bu sefer

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
zorbit
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile
April 09, 2018, 09:38:42 PM

kim ne derse desin. zarar da etseniz kolay kolay kopamiyorsunuz bu piyasadan. bagimlilik yapti resmen. gece gunduz baska sey dusunemez olduk. ne sosyal hayat kaldi ne de bir sey. kaybetsekte devam ediyoruz.
nthere
Member
**

Activity: 229
Merit: 11

View Profile
April 09, 2018, 10:19:33 PM

Fomo nedir nasıl olunur?
Fud nedir neden yapılır?

Yazık olmuş. Bitcoin 20k iken falan mı aldınız ne yaptınız? Eğer öyleyse zaten şuan elinizde pek para kalmamış olmalı.
Scam ICOlara mı girdiniz? Shitcoinlere mi yatırım yaptınız?

Dursun btcde günün birinde toparlar yada daha az zararla çıkarsınız (para sağlam coinlerdeyse)
parin35
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
April 09, 2018, 11:16:24 PM

kim ne derse desin. zarar da etseniz kolay kolay kopamiyorsunuz bu piyasadan. bagimlilik yapti resmen. gece gunduz baska sey dusunemez olduk. ne sosyal hayat kaldi ne de bir sey. kaybetsekte devam ediyoruz.
Aynen hocam hislerimize tercuman olmussun forumdaki bircok kisi benzer durumda hodl diye diye ha bu ha obur ay diye diye eridik bazen beden nakite gecmedim diye dusunuyorum bazende siktiret diyorum bakalim filmin sonu nasil bitecek...
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
April 09, 2018, 11:40:31 PM

Bakın arkadaşlar forumda laf olsun diye dünya kadar şey yazılıyor bazen ancak ciddiye alan ve bu şekilde yatırıma yönelen insanlar var.
Gece gündüz grafik bakmakla yada birilerinin tavsiyesi ile sürekli daldan dala zıplamakla anca psioloji dağılır. Bir proje seçin ve kademeli alım koyun, sonra sabır boşta btc ve usdt tuttuğunuz zaman ufak yukselişlerde az kazanıyorum yada fırsat kaçırıyorum psikolojisine girmeyin.

Piyasanın mottosu sabır ve psikolojiyi sağlam tutmaktır.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
April 10, 2018, 06:52:12 AM

kripto para borsası tamamen tecrübe istiyen bir borsadır bi anda bütün parayla girilmez ihtiyacın olan parayla girilcek bir borsa degil ufak ufak girseydiniz keşke kötü olmuş bence üzdüyse uzak durun kendinize göre büyük yatırımlardan

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
April 10, 2018, 08:02:50 AM

gerçekler (işsizim, ev yok, araba yok, çocuk var, kiram 750tl, eldeki nakit 2500 tl) ve 3 ay önce 160 bin tl param var iken şuan 25 bin tl param var Smiley

ama umudum ve vizyonum var şuan netflixte "Morgan Freeman ile inancın hikayesi" ni izliyorum.

Bana katılan varsa bi merit çaksın gerçekten kendimi çok acayip hissettim şimdi benmi çok aptalım sizmi çok vizyonsuzsunuz anlayamıyorum.

Bazıları hariç şartlarımız aynı Smiley iş yok, ev yok,çocuk var, araba var.kira 1000 lira,köşede 50 bin nakit.100 bin lirada kripto yatırımım var.tabi 3 ay önce bu rakam 400 bin lira falandı ama satıpta çıkmadık şimdi bekliyoruz.umudum var ama eskisi kadar kuvvetli değil.tekrar 400 bini görürsem en az yarısını nakite döneceğim bu sefer

bu şartlar altında nakite dönmek çok mantıklı zaten. ortalama bi maaş 4000 tl deseniz 200 bin tl ile 4 yıllık maaşınızı çıkartmış olursunuz. 4 yıl içerisinde de kazanacağınız ödüllerden ya da yükselişlerden çok daha büyük paralar kazanacaksınız, sonuçta bitcoin 7000 dolar olarak kalmayacak Smiley

M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
April 10, 2018, 08:15:49 AM

Sizin adınıza üzüldüm ama araştırmadan okumadan direk yatırım yaparsanız böyle mesajlar görmeniz kaçınılmaz. Bu forumda daha tecrübeli arkadaşların üstüne basa basa söylediği şey "kaybetmeyi göze aldığınız miktar ile yatırım yapın" sözüdür. Kusura bakmayın ama gider maaşını direk kripto para piyasasına gömerseniz birileri gelir sermayenizi uçururlar. Bu piyasada birileri kaybedecek ki birileri kazansın. Bu dönemler gerçekten zor bir dönem. Hemen hemen herkesin sermayesi yarıya ve daha fazlasına düştü. Bu demek değildir ki hep böyle gidecek. Zararına satmadığınız sürece zarar etmiş olmazsınız. Sabır bu piyasanın temel taşıdır.
Sizin için belki yerinde bir karar olmuştur bu durumda olan arkadaşlara iyi dileklerimle.
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
April 10, 2018, 10:05:23 AM
Merited by zonefloor (6)

Hocam umudunuzu kaybetmemenizi öneriyorum kesinlikle...

"Borsa Sabırsızdan alıp Sabırlıya verme sanatıdır." Warren Buffet

Size hikayemi anlatayım.

Ben bu piyasaya nisan 2017 de girdim o zamanlar 3000-3500 tl idi 2013 ten beri ilk defa yükselişe geçtiği dönem.

ilk btc alışım 3750 tl den 500 tl lik ti sanırım Smiley diğer paramda dolardaydı.

dolarda 2.300 tl falan kayıbı göze alıp çıktım ve bir miktar daha btc alıp yatırım yaptım.

beni bu işlerle tanıştıran abim BELA coini almamı tavsiye etti o zamanlar betası falan çıkıcaktı Steemit gibi birşey idi projesi tepelerden bela aldım bir tek onda terste kaldım yoksa kendi aldıklarımda hiç terste kalmadım öyle böyle tüm paramı yatırdım (40 Bin TL) hiç bitcoinde durmadım al sat falan yaptım sürekli, kaybettiğim zamanlarda oldu kazandığım zamanlarda dgb bcn sc alıp satıyordum genelde al satla kazandığımı söylesem yalan olur bir gün 100 tl kazanır 2-3 gün sonra 200-300 kaybederdim 1 ileri 2 geri falandı ona rağmen 40 Bin TL ile girdiğim piyasada mayıs haziran gibi 85-90 bin tl ları gördüm.

ama çıkmadım temmuz ayı kanlı geçti ve portföyüm 30 Bin TL ye düştü daha önce 85-90 gördüğüm için hiç korkmadım çünkü bu işler böyle sabrını sınıyorlar ne kadar dayanacağını tartıyorlar güçsüz olduğunda ve kendini kaybedip yanlış birşey yaptığında ise hiç beklemediğin şeyler olabiliyor Smiley

temmuz ayında 30 bin tl ya düştüğüm zaman da tüm param bu idi ve biri gelip bana 15-20 gün sonra 100 bin olacak bu para dese inşaallah diyip güler geçerdim heralde ancak ağustos ayı hiç beklemediğimiz gibi güzel geçti BCH forkundan sonra bi anda Blockfolio şenlendi 4 btc falan vardı sürekli yükseliyordu 1-2 saatte 4.5 falan oldu yani o derece neyse bekledim 7.7 btc oldu ve btc de 3500 dolarları geçti.

30 Bin TL ye düştüğüm zaman 85-90 ları görmüştüm ya bi daha 90 ı görürsem çıkacağım diyordum ve göreceğimide biliyordum inanılmaz bi inanç vardı içimde ve 99 Bin TL ile çıkıp bi daha girmeyip yükselişi izledim Smiley ama pişman değilim sonuçta ben kendime bi hedef koydum ve o hedefe gelince çıktım bu yüzden kimseyi suçlayamam.

99 Bin TL parası olup işi evi arabası olmayan bi aile geçindirmek zorunda olan yalnız kurt kendini airdroplara verdi ve bi kaç ay içinde bu parayı 160 bin tl ye çıkardı harcadıkları hariç Smiley

2018 ocak ayında airdroplardan falan kazandığım 40 bin tl ye tekabül eden param mew de idi 120 bin tl ise bankada tam yeter artık paramı çekeyimde enpara şenlensin dedim TRX bilinçaltıma bi şekilde girdi.

neyse komple yatırım yaptım buna ve 0.1 btc falan kazandım sonra tamam artık 0.7 btc yi çekeyim 0.1 kalsın dedim yok abi şeytan aklıma girdi çekmedim bu parayı trx de bekledim ve sürekli düşmeye başladı düşerken maliyet düşürmek için nakit akışı sağladım ve malesef başarılı olamayıp hırs yaptım zararı kabullenip çıktım başka coine geçtim ordan başkasına geçtim ordan başkasına geçtim falan habire btc sayım düştü dolar olarakta herşey düşüse geçti zaten yani sizin anlicağınız 40 bin dolar şuan 7-8 bin dolar Sad

ama umudum var ve şuan all in $NCASH teyim.  Wink

https://twitter.com/Airdrop_cu/status/981256200150044674

zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
April 10, 2018, 12:15:19 PM

sevgili canım kardeşim sakın şu anda coinlerinize satıp çıkmayı düşünmeyin merak etme elbete bu sıkındılı günler biticek size tavsiyem biraz daha sabredip zararsız çıkın derim onların istediği şeyi yaparsınız o yüzden sakın boyle bir hata yapmayın bir iki ay daha bekle
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
April 10, 2018, 12:50:09 PM

benim anlamadığım neden zararına satılır ki coinler. zaten her zaman kar edeceksin diye birşey yok. piyasanın durumuna göre inip çıkacak sende ona göre hamleni yapacaksın ki kar edebilesin yada kardan zarar edesin.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  

Jump to: