Bitcoin Forum
May 28, 2024, 02:00:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: -DİKKAT- ETH bıçak sırtında  (Read 799 times)
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
April 10, 2018, 06:12:33 PM

Grafiklik bir durum kalmadı bence. Zaten eth grafiklere göre bu fiyata bile dusmemeliydi ama düştü. Bundan sonraki hiç bir fiyat beni şaşırtmaz

Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
April 10, 2018, 06:12:50 PM

hayır yani o grafiği bozduğunda ne olacak durum. her şekle göre bir grafik uyduruluyor her emtia için. bi ico ekibi ortalığı dolandırsa cüzdanı kaptırsa vs. elindeki ethlerin hepsini vursa piyasaya ether tepetaklak oldu mu diyeceğiz bir daha toparlayamaz kendini mi diyeceğiz?
kısa-orta trend yönü dışında periyod incelemek bana çok boş geliyor.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
April 10, 2018, 06:19:31 PM

300 dolar ve altına düşerse eğer madenciliği büyük problem olur.

Piyasanın en yaygın ve en sevilen ikinci coininden bahsediyoruz haliyle piyasanın geneli büyük sıkıntıya girer böyle bir durumda.

Ben ethereum için karamsar değilim. Tam tersi fırsattan istifade elimde ki çoğu yatırımı ethere dönüştürdüm.

Bitcoin / Ethereum / Monero
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
April 10, 2018, 06:34:11 PM

Benim görüşüm btc'nin biraz toparlanma sürecine girmesi, eğer bu olursa bikaç hafta içinde eth da büyük ihtimalle yukarı doğru bir atılım yapar diye düşünüyorum, teknik analiz vesaireye dayandırmasam da genel olarak bunu söyleyebiliriz gibi.

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
Hot Coin
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
April 10, 2018, 06:43:24 PM

Alçalan daralan üçgen. Bitcoine bakıldığında benzer bir grafik onda da çıkıyor. Grafik üzerinden düşüş miktarı hesaplanırsa 4000 doların altına düşüyor.
Olası bir düşüşte aynı oran ethereum içinde geçerli olur.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
April 10, 2018, 06:46:38 PM

grafiklere asla inanmıyorum hele ki cryptopara ile ilgili olanlara. hele ki destek direnç olaylarına hiç inanmıyorum. eğer ki balinalar götürecekse dirence bakmaz. basacaksa aşağıya desteği de takmaz. ontology bile şu piyasada yavaştan gidiyor. hangi teknik hangi grafiğe göre gidiyor merak ettim
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
April 10, 2018, 06:50:56 PM

Ethereum şimdilik tabanda oturuyor. Aşağı yönelme riski de var, moon avantajıda var. Ne olacağı belirsiz olduğu için elimizden gelen tek şey sakince beklemek

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
April 10, 2018, 06:56:33 PM

Bu seviyelerde tüm coinler bıçak sırtı. Bitcoin Nisan - Haziran aralığında yönünü 4000 dolara çevirirse yüzde 40 civarında bir düşüş daha yaşamış olacağız.
xxxgr
Member
**

Activity: 336

Metahash

View Profile
April 10, 2018, 07:03:55 PM

Genel trende uygun sekilde hareket ediyor. Grafikler onemlidir trade islemlerinde fakat herzaman da otorite olmazlar. Haberler, trendler hersey onemli. Diplere gelmis vaziyette buralardan toparlanmazsa ve inmeye baslarsa kotu seyler olabilir

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
April 10, 2018, 07:26:00 PM

006 sat seviyesi destek olarak güzel çalışmıştı şimdi dirence dönüşmüş görünüyor. eğer kırılırsa 007 seviyesine kadar zorlayabilir ben 400$ kırıldığı zaman full ethye geçmiştimve btc trade yerine eth trade ile devam ettim az önce btcye geçiş yaptım.

0059980 sat seviyesinden şuan buradan ya düşüş başlar yada 006 kırılır yükselişe devam eder duruma göre tekrar ethye geçeceğim eth yakında tekrar 0,1 btc seviyesine gelecek hatta düşen btc marketcap trendi işlemeye devam ederse sene sonu veya 2019 ilk çeyrek gibi btc yi geride bırakabilir.
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
April 10, 2018, 07:30:35 PM

Analiz güzel, ethereum şu sıralar sıkıntıda ama Hazirandan sonra ben bu durumun değişeceğine inanıyorum hergün ethereum tabanlı tokenlar çıkarıyor adamlar boğa sezonunda bunların sayısıda artacak bu günlerde geçecek merak etmeyin.
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
April 10, 2018, 07:43:33 PM
Merited by ophyrim (1)

200 milyon adet ETH var,   diyelim ki btc max supply 21 milyon,    şu an diyelim ki 20 milyon BTC var,  yani 1 btc başına hali hazırda 10 ETH var piyasada,

şimdi;

1 BTC 0.5 ETH olursa,  BTC nin fiyatdı da ortalama 5.000 dolar arasında olsun.

bunu karşılamak için dehşet bir  market cap gerekir (usd cinsinden)

bunu olması uzun vadede dolar olarak zor,   bu oranın yakalanması için  (1 BTC 0.5 ETH)

btc nini 1000-2000 dolar seviyelerine düşmesi gerekiyor.  eth nin de 1000 dolar olması gerekiyor, yani at başı gibi

bu açıdan bu analiz oldukça uçuk gözüküyor
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
April 10, 2018, 08:08:41 PM

ETH buralarda tutunamaz ise 220 dolar civarlarına kadar gevşer sanırım zaten orası son destektir oda tutmazsa crypto filan hikaye olur. Buralardan ne kadar elimde boşta dolar varsa hepsiyle aldım ben.Risk aldık bakalım ne olacak.
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
April 10, 2018, 08:57:18 PM

Ben grafikte de gördüğüm kadarıyla ethereumun taban fiyata indiğini ve daha fazla inmeyeceğini düşünüyorum. Bitcoinle benzer bir hareket olduğu bariz ama bu sadece ethereum için değil altcoinlerin çoğu için benzerlik taşıyordu.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
April 10, 2018, 09:03:01 PM

Arkadaşlar unuttuğunuz bir nokta var. Piyasadaki varlıklarınızın çok ama çok büyük bir bölümü eth tabanlı. Eğer eth 300$ altına inerse madenciler kaçar. Madenciler kaçarsa sistem işlemez. Sistem işlemezse çoğu proje sarpa sarar. Bu bir döngü. Ethereum kolay kolay değer kaybetmez.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
April 10, 2018, 09:29:34 PM

Btc altınsa ETH bu piyasanın petrolüdür yakıtıdır arkadaşlar.Kolay kolay yerini kaybedeceğini düşünmüyorum ne kadar alternatifi çoğalsada piyasada kendine sağlam yer edinmiş durumda bence.son haftada 400 dolara demir atmış gibi duruyor aşağıya salmazsa yön ileri olur bundan sonra.bence 300 dolara kadar düşmez bu saatten sonra ama çokta emin konuşmak istemiyorum
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
April 10, 2018, 09:33:20 PM

Daha öncede 450 dolar altına düşmüyor dedik ama nerdeyse 350 dolara kadar dayandı.bence çok emin konuşmamak gerekiyor o yüzden.piyasanın yönü ethereumunda yönünü belirleyecektir.ya yükselecek ya düşecek
bide dikkat ettim forumda en çok eth konuşuluyor yani bizim localde bile herkes nerdeyse eth yatırımcısı.aynı çekilde tanıştığım insanlarda eth almış durumdalar.yani acayip bi beklenti var
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
April 10, 2018, 09:35:10 PM

Piyasa öyle düştü ki kimsenin umudu kalmadı ama bana göre bitcoin ve etherum son düşüşünü yaşadı artık yükselişe geçecek grafiğin bı önemi yok benim için bitcoin yükseldiği an ethereum da yükselişe geçecek inşallah tek yapmamız gereken biraz daha sabır

ophyrim (OP)
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
April 10, 2018, 09:37:22 PM

200 milyon adet ETH var,   diyelim ki btc max supply 21 milyon,    şu an diyelim ki 20 milyon BTC var,  yani 1 btc başına hali hazırda 10 ETH var piyasada,

şimdi;

1 BTC 0.5 ETH olursa,  BTC nin fiyatdı da ortalama 5.000 dolar arasında olsun.

bunu karşılamak için dehşet bir  market cap gerekir (usd cinsinden)

bunu olması uzun vadede dolar olarak zor,   bu oranın yakalanması için  (1 BTC 0.5 ETH)

btc nini 1000-2000 dolar seviyelerine düşmesi gerekiyor.  eth nin de 1000 dolar olması gerekiyor, yani at başı gibi

bu açıdan bu analiz oldukça uçuk gözüküyor

Amacım ETH-BTC teknik analizini yapan kişiyi savunmak değil. 2016-2017 yılları arasında ETH, BTC'ye göre değerini 4'e katladı. 2017-2018 yılları arasında ise tam 8'e katlamış durumda (her yılın başındaki dip seviyeler baz alındığında). Aynı performansı bu senede gösterse teknik analistin senaryosu gerçekleşmiş olur yani ETH-BTC değeri 0.5 sente yaklaşır. Bu gerçekleşirse ETH, BTC'yi totalmarketcap değerinde de yaklaşık 3'e katlamış olur.
Önemli olan, geçmiş senelerde gösterdiği bu performansı bu sene içinde de gösterip gösteremeyeceği.

Sizin yaptığınız hesap üzerinden gidersek. BTC'nin 10.000USD ve ETH'ninde 5.000 USD olduğunu varsayalım. Bu durumda BTC'nin toplam marketcap'i 170m USD, ETH'ninkide 500m USD yapar. toplam 670m USD.
Bu sene 15 Ocakta, ETH'nin ve BTC'nin toplam marketcap değeri yaklaşık 430m USD idi.
Ben bu rakamların dehşet rakamlar olduğunu düşünmüyorum. Elbette takdir sizin.

Farklı bakış açınız ve yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim.
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
April 10, 2018, 09:59:02 PM

Ethereum için grafikler çoğu zaman yanıltıcı oluyor ve birçok iconun ethereum ile yapıldığını düşündüğümüzde ve tokenlarıda göz önünde bulundurduğumuzda ethereum un daha fazla gerileyeceğini düşünmüyorum umarım haksızda çıkmam  aksi taktirde fenalardayım  Grin

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: