Bitcoin Forum
May 08, 2024, 10:41:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print  
Author Topic: Nasıl bir Türkiye istiyoruz ?  (Read 936 times)
hero1111 (OP)
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
May 09, 2018, 09:30:10 PM

Arkadaşlar malum seçim geliyor  bende seçmen olarak nasıl bir Türkiye istediğimizi dile getirmemizin bu dönemde anlamlı olacağını ve belki birilerinin bu yazılardan bir şeyler çıkarabileceğini düşünerek bu konu başlığını açtım . Ülkemizde sizce yönetim anlamında yapılan yanlışlar varsa neler ? Nasıl düzeltilebilir ? Bizler vatandaş olarak nasıl tavır almalıyız ? Nasıl bir gelecek istiyoruz bunları dile getirirseniz sevinirim . Teşekkürler.
1715164891
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715164891
Reply with quote  #2

1715164891
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715164891
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715164891
Reply with quote  #2

1715164891
Report to moderator
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
May 09, 2018, 09:42:32 PM
Last edit: May 10, 2018, 01:55:18 AM by ekiller
Merited by RaltcoinsB (1), anonymous3x (1), Rhego (1)

Siyasete din ve Atatürk'ün karıştırılmadığı ve bu değerlerimiz üzerinden insanların duygularının sömürülmediği bir Türkiye isterim.

Ne AKP gibi din üzerinden,  nede CHP gibi  Atatürk üzerinden prim yapmaya çalışanları görmek istemiyorum.

Biz ülkece, millet olarak zaten kendi değerlerimizi biliriz, biliyoruz, bunların farkındayız ve bileceğiz.
Bu değerler bize zaten dedelerimiz, nenelerimiz, ana, baba, ağabeylerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından aktarıldı ve öğretildi.

Şimdi birkaç sütü bozuk, koltuk, makam sevdalısı politikacıdan, bukalemun gibi renk değiştiren dönek "lafta siyaset adamından" bunları yeniden öğrenecek değiliz.

Bizi kamçılamak için bu değerleri her seferinde tutup çekiştirmesinler isterim.

-İnşaata betona değil, yeşil alana doğaya ihtiyacımız var
-Daha fazla camiye değil, daha fazla okula, eğitimciye, eğitimli insanlara bilim yuvalarına ihtiyacımız var.
-Daha fazla asfalta, yola, köprüye değil, geçinebilen üretebilen Çiftçiye, refah içinde aile ve çocuk geçindirebilen işçiye, emekçiye ihtiyacımız var.

dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
May 10, 2018, 01:39:06 AM

Arkadaşında belirttigi gibi su an insanların yaptığı sadece belli ideolojileri söylemek. Benimsemek değil. Artık laflar değil de icraat lazım. Gerçek icraatlar.
İnsanların kutuplastirilmadigi bir siyaset. Ekonomide tüketen değil de üreten olmak. Çiftçiyi aglatmasin güldürsün ki köylere göç olsun. Bu durumda şehirlerde issizlik azalsin.
Ayrıca öğrencilerin deneme tahtası olmaması lazim.
Tüm bunların önemlisi tüm ülkenin tek bir kişiye değil de her alanı bilene bırakmak lazım. Bugün ekonomi bakanı olan yarın eğitim sonraki gün dışişleri bakanı olmaması lazım.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
May 10, 2018, 08:47:29 AM

Benim istediğim Türkiye'de eğitim ilk sırada gelmeli, eğitime daha çok önem verilmeli,kalite arttırılmalı. Teknolojiye ayak uydurulmalı. Gelişmiş ülkeler ile aynı seviyeye çıkmalıyız yavaş yavaş.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
May 10, 2018, 08:50:38 AM

Daha guclu bir turkiye istiyoruz tabikide. Bos vaadlerle basa gelmis insanlari degil turkiyeyi gercekten iyi yerlere cikaracak insanlari istiyoruz. Etini bile uretemeyen bir turkiye degil istedigimiz.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
May 10, 2018, 09:00:02 AM

Düşman ülkelere kafa tutucak bir ülke istiyorum. Büyük devletleri yalamayan bir devlet istiyorum. Bütün Türk devletleriyle birlik içinde duracak bir Türkiye görmek istiyorum. İşsizliğin aşırı düştüğü bir memleket istiyorum. Üniversite mezunlarının açıkta kalmamalarını işe girmelerini istiyorum, torpille değil de becerisine göre işe alınan bir memleket istiyorum!!!

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
May 10, 2018, 10:41:29 AM

Dinime karışmayacak bir toplum oluşturacak bilgiye önem veren, huzurlu mutlu çocuklarımın yaşayabileceği bir ülke istiyorum. Rantların olmadığı daha doğrusu baştan bir ülke istiyorum. Bunun komple değişmesi lazım

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
May 10, 2018, 11:23:28 AM

Siyasete din ve Atatürk'ün karıştırılmadığı ve bu değerlerimiz üzerinden insanların duygularının sömürülmediği bir Türkiye isterim.

Ne AKP gibi din üzerinden,  nede CHP gibi  Atatürk üzerinden prim yapmaya çalışanları görmek istemiyorum.

Biz ülkece, millet olarak zaten kendi değerlerimizi biliriz, biliyoruz, bunların farkındayız ve bileceğiz.
Bu değerler bize zaten dedelerimiz, nenelerimiz, ana, baba, ağabeylerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından aktarıldı ve öğretildi.

Şimdi birkaç sütü bozuk, koltuk, makam sevdalısı politikacıdan, bukalemun gibi renk değiştiren dönek "lafta siyaset adamından" bunları yeniden öğrenecek değiliz.

-Daha fazla camiye değil, daha fazla okula, eğitimciye, eğitimli insanlara bilim yuvalarına ihtiyacımız var.
-Daha fazla asfalta, yola, köprüye değil, geçinebilen üretebilen Çiftçiye, refah içinde aile ve çocuk geçindirebilen işçiye, emekçiye ihtiyacımız var.

+1 Güzel yazmışssın hocam lafa gelince gelişmiş ülkeyiz cografi bölgedeki diğer milletlere göre daha iyi durumdayız demeyi biliyorlar. Ama nedense o sekilde bir yasantımız yok malesef mevcut sistemde zengin daha zengin fakir dahada fakirleşiyor. Toplum içindeki sınıf farklarında deyim yerindeyse uçurum var.

Bilenler bilir su discovery channel de bir eleman var bear grylls diye dünyanın en zor yerlerinde eleman hayatta kalmaya calısıyor 1 hafta boyunca Grin aclıktan böcek yiyor kendi sidigini içiyor. Bunu getirecen Türkiyede 1 ay asgari ücretle yasa diyecen vallahi dayanamaz ölür gider  Grin Grin Grin. Bizim insanımız bildigin imkansızı başarıyor şuan her ay başında.

Memleketteki gelir durumu o kadar içler acısı o kadar vahim artık.
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
May 10, 2018, 11:29:58 AM

Savassiz baris icinde bir ulke istiyoruz bence. Yillardir ulkemizde kargasa hic eksik olmuyor. Sonumuz hic iyi yerlere gitmiyor bence.
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
May 10, 2018, 11:30:44 AM

Herkesin özgür olduğu, esitlik ilkesine dayali, güvenilir bir türkiye istiyoruz. Boş vaadlerle kandırılmak değil verilen sozlerin tutulmasiyla daha güçlü hale gelmeyi istiyoruz.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
May 10, 2018, 03:48:14 PM

Gericiliğin olmadığı, Atatürk ilke ve inkılaplarının tam olarak yaşadığı bir Türkiye istiyorum ben.
Herkes illaki farklı şeyler ister ama günün sonunda ortak paydamız insanlık olsun..
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
May 10, 2018, 03:59:09 PM

Ben önce adalet istiyorum. işleyen bir hukuk istiyorum.
önce adamı tutuklayıp sonra ona uygun yasanın çıkartılmasını istemiyorum.
yandaşa peşkeş çekilen ihaleleri daha fazla duymak istemiyorum. az değil son 15 yılda 100lerce kere değişti ihale kanunu.
görevlerin ve konumların adil bir şekilde hak edene dağıtılmasını istiyorum.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile WWW
May 10, 2018, 04:57:43 PM

Refah seviyesi yuksek mutlu bir turkiye istiyoruz. Ama galiba imkansiz degil mi.
Mug.bean
Newbie
*

Activity: 135

View Profile WWW
May 10, 2018, 05:10:29 PM

Kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü bir türkiye istiyoruz
ChevyImpala
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 4

View Profile
May 10, 2018, 07:38:47 PM

Saygılı ve duyarlı bir ülke olsun yeter bence. Sayılanların hepsi bu iki başlığa uyarlanıyor zaten Smiley

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
MuratKaym
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
May 10, 2018, 09:55:40 PM

Torpilin olmadığı.Hakedenin hakettiği yerde çalışacağı haketmeyenlerin makam sahibi olamayacağı. Refah Huzur dolu. Anlık değil ileriye dönük politikaları olan bir Türkiye istiyoruz.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
May 10, 2018, 10:30:48 PM

Sorunları yalanla dolanla paspas altına atmayan bir ülke istiyorum
Sorunları çözmek varken birbirine bok atan, iftira atan hatta yeri gelip küfürler savuran yöneticiler istemiyorum.
Eğitimin bu şekilde hala yok edilmesini istemiyorum.
İnsanları kayırmalarını, torpili, ihaleye sokulan fesatları istemiyorum.
Medyayı bu şekilde kontrol etmelerini istemiyorum.
Ben çok şeyi istemiyorum bu ülkede.
F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
May 11, 2018, 05:59:45 AM

Butun vatandaslarin ulkedeki herseyden haberi olmasini ve bunu yorumlayip yeri geldiginde tepki verebilmesini isterdim. Ama ulkemiz cok iyi susuyor.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
May 11, 2018, 06:23:26 AM

Daha mutlu ve baris icinde yasayan bir turkiye cok iyi olurdu
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210

View Profile WWW
May 11, 2018, 07:04:35 AM

Belki utopik gelecek ama gercekten herkesin esit oldugu herkesin karninin doydugu herkesin baris icinde yasadigi refah seviyesi yuksek bir turkiye cok hos olurdu.
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
May 11, 2018, 09:45:11 AM

Düşünen bir Türkiye iyi olurdu. Ama insanların düşünmeye bile vakti yok. O yüzden bu haldeyiz. İşe git, eve gel uyu..
virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
May 11, 2018, 10:07:18 AM

Söyleyecek bişey bırakmamışsın hocam, kelimesi kelimesine aynı fikirdeyim.
thetis
Member
**

Merit: 14

View Profile WWW
May 11, 2018, 08:04:39 PM

En önemlisi insanımızın insan olması lazım artik. Kendini düşünen bencil ve tembel varlıklar yerine ülkesi için çalışan uğraşan kişiler. Yaptığı işi maaş olarak değil ülkeme bununla ne katabilirim diye bakmasi lazım. Bu olduktan sonra hepsi hikaye. Ne siyasetçilerin çirkin lafları ne yolsuzluk ve israf. Asıl düzen çocuklarımızı egittigimiz zaman gelecek. Onlara para din değil ahlak vermek lazım.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
May 11, 2018, 08:42:13 PM

Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş ve bunları uygulayan tam bağımsız demokratik hakettiği yerde olan bir Türkiye istiyoruz.
soner2136
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
May 12, 2018, 11:03:53 AM

Adalet adalet adalet... Adalet olduktan sonra herşey yoluna girer.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
May 12, 2018, 11:10:53 AM

Eğitim bir ülke için her şeydir. Çocuklarımızın bilim ışığında eğitim almasını ve geleceğimize artık gerçek anlamda değer verilmesini istiyorum.
Yalandan her yere imam hatip açmakla bu güzel ve nadide ülke ileriye bir karış gidemez.

edwardxx
Newbie
*

View Profile WWW
May 12, 2018, 11:14:12 AM

hukuk sistemine sahip  milletin ülkesinden devletinden korkmadığı eleştiri yapılabilen

eğitime, teknolojiye, yatırım, atılım yapan bir ülke,  türkiye'nin bu kadar zeki  beyini içinde barındırdığı  

bu ülkede yapabilecek bu kadar çok şey varken kullanabilen bir türkiye
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
May 12, 2018, 01:17:24 PM

Siyasete Teknolojinin ve Dürüstlüğün hakim olduğu ve bu değerler sayesinde insanların özgürce ve dürüstçe kendini ifade edebildiği Türkiye isterim.

Herhangi bir değerimiz (Din, Atatürk, Şehitlerimiz, Askerimiz vb.) üzerinden prim yapmaya çalışan duyarsız, yalancı, hırsız zihniyetli politikacıları görmek istemiyorum.

Maalesef ülkemizde nüfusun %70'i yukarıda saydığım değerler kullanılarak sömürülüp rahatlıkla kandırılabileceğini biliyorum.
millet olarak  kendi değerlerimizi bildiğimizi sanıyoruz ama maalesef 1970 li yıllardan başlayarak bu güne kadar yürütülen yoğun bir şekilde iç bükey dış bükey paralel dikey  her türlü çabalarla tüm bu değerlerin içine sıçılmış durumda.

Bu gün itibariyle dinci / muhafazakar geçinenlerin İslamiyet ile, Atatürkçü aydın geçinenlerin Atatürk ilkeleri ile, Milliyetçi geçinenlerin de ülkü ile bir alakası kalmamış durumda.

Beyni yıkanmış troll gençlere değil, okuyan araştıran düşüncelerini doğru formatta dürüstçe ifade edebilen gençlere ihtiyacımız var.

Daha fazla partiye, politikacıya değil ilkeli dürüst eğitimcilere ihtiyacımız var.

Kıç kadar bir şehire hava alanı açmaya içi boş üniversiteler açmaya değil bütçesi olan bilim üreten gerçek üniversitelere ihtiyacımız var.

Toprak ağalarına değil kendi toprağını ekip biçen örgütlenip kendi üretim kooperatiflerini oluşturan bilinçli çiftçilere ihtiyacımız var.
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
May 12, 2018, 02:06:14 PM

Birlik icinde güçlü ve sağlam bir Türkiye istiyoruz.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
May 12, 2018, 02:20:41 PM

Gençlerin okuduğu, düşündüğü, sağlıklı tartıştığı bir Türkiye olsa gerçekten güzel bir yer olabilirdi ülkemiz. En azından gelecek açısından umut verebilirdi.
Hassas konuların kullanılmadığı ve insanlara düşüncelerin dayatılmadığı gerçek anlamda demokratik ve özgür bir ülke istiyorum..

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
karaleke
Jr. Member
*

View Profile WWW
May 12, 2018, 02:32:28 PM

Ekonomik acidan egitim acisindan hukuk acisindan daha guclu bir turkiye istiyoruz.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
bhu11
Jr. Member
*

View Profile WWW
May 12, 2018, 06:01:59 PM

Keske daha sakin bir ulke olsa. Bazi seyleri kendi halledebilen disa bagimliligi sifira yakin olan bir turkiye olsa super olurdu.

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 12, 2018, 06:27:59 PM

Herkes fikirlerini beyan ediyor ama hepimiz el ele bu ülkenin yaşanabilir bir yer hale gelmesi için üzerimize düşenleri yapıyor muyuz onu da bir kendimize sormamız lazım  Undecided

Coin.milyarderi
Jr. Member
*

Activity: 140

View Profile WWW
May 12, 2018, 07:38:05 PM

Daha bilincli bir halka ihtiyacimiz var bence. Bunun disinda gerisi duzelecektir eminim.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
prrlc
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 07:39:35 AM

zamaninda levent kircanin videosu vardi basbakan icin
https://www.youtube.com/watch?v=3YX0TQGhXv8
ulkede boyle olsun

kayzersoze
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 02:29:21 PM

İstediğimiz Türkiye gayet açık aslında insanların mutlu,huzurlu, barış içinde yaşadığı bir ülke. Çok mu zor gerçekten böyle olması ya.
a.hasat
Member
**

View Profile
May 13, 2018, 07:59:56 PM

İstesek de olmayacağı için fazla dil dökmemek lazım.eger merak ediyorsanız Türkiye'nin tam tersi olarak düşünmek lazım.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
May 13, 2018, 08:23:49 PM

Cehaletin olmadığı çok ciddi eğitim reformlarının daha doğrusu devrimlerinin yapıldığı bir türkiye istiyorum.
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
May 13, 2018, 09:39:28 PM

Ümidim kalmadı artık tek isteğim yurtdışına rahat gidiyim başka türlü olmayacak yoksa Smiley Bu yöneticilerle anca buraya kadar burdan ötesi uçurum Huh
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 13, 2018, 09:41:56 PM

İktidarda Atatürkü seven birilerinin olduğu, eğitime ve bilime önem veren devlet adamları yol yerine gelecek nesillere yeşil alan bırakmayı hedefleyen bir Türkiye istiyorum
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
May 13, 2018, 11:25:31 PM

bence hiç edebiyat yapmaya gerek yok herkes kendi benliğinde kendini geliştirme çabasına girerse milletin de ülkenin de gelişimi sağlanır
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
May 14, 2018, 07:02:49 AM

Nasıl bir gelecek mi istiyoruz  kimsenin ezilmediği, herkese din, dil , ırk ayrımı gözetilmeden eşitce davranıldığı bir gelecek istiyoruz. Belli kesimlerin zengin edildiği bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Bize düşen görev ise aklı başında , insan haklarına saygılı, kültürlü bir yöneticiye oy vermek.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
senfoni
Jr. Member
*

Activity: 131

View Profile
May 14, 2018, 09:09:37 AM

herkesin herkese saygı gösterdiği kadın ölümlerinin çocuk istismarlarının olmadığı kendi kendine yetebilen mutlu bir Türkiye istiyorum
seslimesaj
Jr. Member
*

Activity: 139

View Profile
May 14, 2018, 02:12:01 PM

Torpilin olmadığı herkesin hakkıyla kazandığı bir Türkiye olsun habire ona buna zam gelmesin huzurumuz kaçmasın hayalimdeki Türkiye böyle biryer
karl.bomonti
Jr. Member
*

View Profile WWW
May 14, 2018, 03:33:48 PM

Tek cumleyle ozetlemek gerekirse refah seviyesi yuksek bir turkiye istiyoruz hocam.
hlleyll
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
May 22, 2018, 08:00:08 PM

turkıyede oncelıkle egıtım ve saglık askerlık on planda olmalı tabı bunların yanı sıra teknolojımızın gelısmesı ve dıger ulkelerı kendımıze gebe bırakabılecegımız bır teknolojımızın olması ama zor suan ıcın enerjı dunya cok onemlı bızdekı bor madenlerını bı ıslemeye baslaya bılsek anasını bellerız ama bakalım.
lavropolat
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
May 22, 2018, 08:05:23 PM

guçlu bır turkıye ıstıyoruz osmanlıda oldugu gıbı heryer bızım olsun herkez bıze vergı versın Smiley
torontoavdo
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
May 22, 2018, 08:07:06 PM

teknolojı saglık ve egıtım on planda olmalı bor madenını cıkarıp kendımız işlemeye başlamalıyız
piyango0
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
May 22, 2018, 08:19:29 PM

çok guclu bır turkiye olsa ne kadar guzel olur butun ipler bızım elımızde olsa hıc fena olmaz hanı
apimembership
Full Member

Merit: 124

View Profile
May 23, 2018, 05:50:49 AM

içerisinde kardeşin kardeşe düşman olmadığı, hakedenin hakettiği konuma geldiği, güçlü, istikrarlı, dürüst insanlarla dolu bir Türkiye.
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
May 23, 2018, 01:07:14 PM

Arkadaşlar malum seçim geliyor  bende seçmen olarak nasıl bir Türkiye istediğimizi dile getirmemizin bu dönemde anlamlı olacağını ve belki birilerinin bu yazılardan bir şeyler çıkarabileceğini düşünerek bu konu başlığını açtım . Ülkemizde sizce yönetim anlamında yapılan yanlışlar varsa neler ? Nasıl düzeltilebilir ? Bizler vatandaş olarak nasıl tavır almalıyız ? Nasıl bir gelecek istiyoruz bunları dile getirirseniz sevinirim . Teşekkürler.

adaletin, eşitliğin ve din üzerinden sömürülmeyen bir Türkiye istiyorum. ülkeyi yöneten kişilerin; millet vekillerinin belli bir altyapıya sahip olmaları şart. nerede cahil cühela adam var bu adamlar tarafından yönetiliyoruz. ülkemizin baştan aşağıya yenilenmesi lazım, ülkemiz ne zamandır yangın yeri bu durum medyada millete farklı lanse ediliyor bu gidişle daha da kötü günler bizi bekliyor..
elektronikposta
Member
**

Activity: 177

View Profile
May 23, 2018, 03:17:24 PM

doların böyle lay lay lom çıkamadığı paramızın değerinin pula dönmediği bir türkiye hayal ediyorum şu aralar
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
May 23, 2018, 03:59:41 PM

Tüm öğretmenlerin işsizim diye ağlamadığı bir ülke istiyorum. Bir ülke düşünün ki  gelecek nesiller sizin eserinizdir dediğimiz insanlar ülkenin geleceğine yön veren öğretmenleri manavcı pazarcı olmuş bu ülkeden hayır gelir mi
akcalper007
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
May 23, 2018, 06:18:40 PM

zaten güzel 3 tarafı denizlerle cevrılı harıtada doga harıkası olarak görünen dünyanın en güzel yerinde görünmesine ragmen içindeki kötülükleride içinde barındırmakdan vazgecmıyor buda ınsanların sayesınde tabıkı insanların bıraz daha saygılı olaması ve sapıklıgın bıtmesı hukumetın adam gıbı yoneten nezıh saygılı ınsanlarla dolu bı ulke ıstıyıroz
bayatekmek
Jr. Member
*

Activity: 144

View Profile
May 23, 2018, 06:33:24 PM

hergün yeni bir bunalımın baş göstermeyeceği mutlu mesut refah düzeyi yüksek bir Türkiyedir hayalim

●● ● Me\/u ● ●● BET ON ANYTHING, ANYTIME, AGAINST ANYONE ●● ● Me\/u ● ●● (https://www.mevu.bet/)
boogeyman17
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
May 24, 2018, 01:23:56 PM

Herkesin mutlu huzurlu, adeletin satın alınamadığı, farklı düşünenin vatan haini olmadığı, eğitim sisteminin sürekli değişmediği bir Türkiye istiyoruz.
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
May 24, 2018, 01:31:38 PM

Huzurlu ve mutlu, işsizlik, parasal sorunların olmadığı, kimsenin kimseye karışmadığı, saçma sapan şeylerin yapılmadığı kendi kendine yetebilen bir Türkiye olmasını isterim..
pandayasar
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
May 24, 2018, 05:02:14 PM

Birlik icinde güçlü ve sağlam bir Türkiye istiyoruz.
Rasta.modeli
Newbie
*

View Profile WWW
May 24, 2018, 05:54:03 PM

Daha guclu bir turkiye istiyoruz. Hic olmazsa kendi kendine yetebilen disa bagimliligi sifira yakin bir turkiye.
piyango0
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
May 24, 2018, 08:31:16 PM

güçlü bir turkıye ısterız ama bakalım nasıl olacaz.
hndgnl
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile
May 24, 2018, 11:04:27 PM

Suan ekonomik olarak ciddi sorunlarimiz var dolayisiyla ulkemiz icin ilk olarak ekonomimizin duzelmesini ve bu alanda guclu bir ulke olabilmeyi istiyoruz.
a.hasat
Member
**

View Profile
May 25, 2018, 07:16:39 AM

Daha adil ve şaffaf yönetilen, işi hakedene verilen liyakatın olduğu bir ülke istiyorum.
düzgün ekonomi, düzgün eğitim istiyorum
BurakTurk
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
May 25, 2018, 07:17:49 AM

aydin diye gecinen kesimin milliyetci olduğu bir Türkiye
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
August 28, 2018, 10:03:05 PM

refah olan bir türkiye istiyoruz,

dinleri sömüren, kendini sömürten koyunların olmadığı bir türkiye istiyoruz,

sömürten olunca sömürecek siyasetçi her yerde var
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
August 28, 2018, 11:19:55 PM

Eskiden birşeyler isterdim yapmak için de çabalardım, şimdi birşey istemiyorum, ne hali varsa görebilir  Sad
civilengineer
Full Member

Merit: 112

View Profile
August 29, 2018, 09:03:17 AM

Özgür bir Türkiye istiyordum; insanların düşüncelerini özgürce ifade ettiği, lise öğrencilerinin imam hatiplere zorlamayla sokulmaya çalışıldığı bir türkiye değil.
ben-sen, biz-siz, akp-diğerleri, yandaş-muhalefet, ocular-bucular şeklinde değil de düşünceler farklı olsa bile ayrıştırılmanın olmadığı bir ülke istiyordum.
Sorunumun çözülmesi için araya birilerini sokmaya çalışmamak istiyordum. TC kimliği olan herkesin eşit olmasını istiyordum.
Bir yere gelebilmek için partiden veya partide bir tanıdığının olmasına gerek duyulmamasını istiyordum.

Olmayacağını öğrendiğim için artık hiç bir şey istemiyorum.
beynimtok
Member
**

Activity: 280

View Profile
August 29, 2018, 05:56:53 PM

aydınlık ve müreffeh bir türkiye istiyoruz, karanlık değil, gerici değil, dinci değil.
apimembership
Full Member

Merit: 124

View Profile
August 30, 2018, 04:06:48 AM

Özgür bir hukuk sistemine sahip, ekonomisi güçlü, dışa bağımlı olmayan, eğitim sistemi güçlü, insanlar bilinçli, reformlarla ilerleyen bir ülke.
karekod
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
September 01, 2018, 07:02:40 PM

her gun gune yeni bir acaip olayla uyanmadığımız bir Türkiye güzel olurdu birde bu zam olaylarından bıktım usandım artık dolar yüzünden hiçbirşey alamaz oldum çok mutsuzum ... Sad
civilengineer
Full Member

Merit: 112

View Profile
September 01, 2018, 11:10:05 PM

bilmeyenler için eski türkiye yeni türkiye farkı

https://www.youtube.com/watch?v=-4e5E_gVgSM

giderek daha da güçleniyoruz 3.havalimanı yakında açılıyor allah nasip ederse ekonomik savaştan galip çıkacağız ve 2023 de ekonomimiz çok güçlü olacak.

Merak ettiğim için soruyorum her yerde duyuyorum bu 2023 ü. 2023 te nasıl ekonomimiz çok daha güçlü olacak. Bu ekonomi son 10 yıldır hep daha kötüye giderken (ekonominin kötüye gittiğini sadece döviz kuru üstünden değil bütün  verilerden anlayabilirsin  ha  aanlayamazsan uzun  uzun konuşuruz  bununla ilgili  sorun yok ) kalan 4-5 yılda ne olacak?
Kılıçdaroğluna falan getirmeden muhabbeti sadece bu sorduğum soruda bana yardımcı olur musun?
samiyun
Jr. Member
*

Activity: 67

View Profile
September 02, 2018, 08:59:29 AM

Doların olmadığı, üreten, teknolojiyi son seviyesinde kullanan, adil, hak edenin hak ettiğini bulduğu... Daha neler sayılabilir bu şekilde. ve hepsini yapabilmemizde mümkün. Yeter ki damarlarımızda dolaşan asil kanın farkına varalım  Shocked Shocked
neofix
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
September 02, 2018, 09:30:54 AM

Hergün eşimin şu borcu nasıl ödeyeceği diye kara kara düşünmediği huzurlu bir Türkiye istiyorum vede zam haberlerinden gına geldik artık zamsız bir Türkiye olsun huzur bulalım artık
yazarkasa
Newbie
*

Activity: 55

View Profile
September 04, 2018, 08:51:01 AM

şöyle bir alışveriş sitesine girdiğimde beğendiğim şeyleri almak istediğimde nasıl öderim diye hindi gibi düşünmeyeceğim bir işe sahip olabileceğim düzeye gelmiş herkesin mutlu olduğu bir Türkiye isterim
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 04, 2018, 01:51:15 PM

Öncelikle herkesin kendisini yetiştirdiği. Başkasının güdümünden uzak. Özgür ve yeni fikirlere açık bir Türkiye. Bunlar olursa sevgi saygıda olur zaten

Leteravian
Full Member

Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
September 05, 2018, 06:42:32 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5015093.0

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
okanzambrotta
Member
**

Activity: 87

View Profile
September 06, 2018, 05:08:44 PM

Eskiden birşeyler isterdim yapmak için de çabalardım, şimdi birşey istemiyorum, ne hali varsa görebilir  Sad

Tekrar yazmanın bir manası kalmadı içimden geçeni yazmışsınız bezdik hepimiz
neobetter
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
September 07, 2018, 07:12:53 AM

artık nasıl isteyeceğimizi maalesef ki biz belirleyemiyoruz. sebebini yazmaya bile çekiniyorum.
Michael67
Member
**

Activity: 109

View Profile
September 07, 2018, 07:47:01 AM

Bizim insanımız sadece istiyor ama kimse elini taşın altına koymuyor. Bir kesim avrupa ve amerika gibi olmak isterken diğer kesim iran gibi olmak istiyor ama hiç kimse güzel yanlarını istemiyor sadece baskın yönlerine özeniyorlar. Amerikanın ve avrupanın sadece yaşam şeklini özgürlükler ülkeleri olmasını beğenenler o insanların her konuda sorumluluk sahibi olup bazı özgün katı kurallardan taviz vermeyerek kendilerini geliştirdiğini ve önceliği teknolojiye verdiklerini unutuyorlar yine aynı şekilde iran gibi olmak isteyenler sadece din baskın kalıbını öne sürüyorlar ama unuttukları iranlı insanların çok zeki eğitimli ve görgülü insanlar oldukları tanıdığım iranlılar arasında 5 dilden aşağı dil bilen insan yok biz kendimizi geliştirmediğimiz sürece özendiğimiz hiç bir millet seviyesine ulaşmamız mümkün değil bu yüzden eğitimli bilim ve teknolojiye önem veren bir Türkiye istiyorum.
brocoli
Jr. Member
*

Activity: 124

View Profile
September 17, 2018, 02:39:08 AM

Kendi iç huzurumuz için, her şeyden önce insanların empati yapabildiği ve eleştireye açık olduğu bir Türkiye lazım.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
September 17, 2018, 08:36:19 AM

Bizim nasıl bir Türkiye istediğimiz önemli değil onların istediği bir Türkiye'de hayatımızı sürdürüyoruz zaten. Ben onun yerine yaşanabilecek bir ülkede çalışıp hayatıma devam etmek istiyorum.

KUTUB
Jr. Member
*

Activity: 161

View Profile
September 17, 2018, 08:54:28 AM

Artık geriye dönüş imkansız gibi bir şey, daha da kötü olmasın yeter...
karl.bomonti
Jr. Member
*

View Profile WWW
September 17, 2018, 09:07:44 AM

Artık geriye dönüş imkansız gibi bir şey, daha da kötü olmasın yeter...

Artık geri dönmeye çalışsak bile 30 yıl boyunca hayvan gibi çalışıp dikkatli bir şekilde yönetilmesi gerekiyor ülkenin. Öyle 1 - 2 yılda düzene girecek değil.
mitpomax
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
September 28, 2018, 10:47:05 AM

beyin insanlarının ülkeye tekrar döndüğü zamanı hayal ediyorum hep
hero_coin
Member
**

Merit: 16

View Profile
September 28, 2018, 10:50:25 AM

beyin insanlarının ülkeye tekrar döndüğü zamanı hayal ediyorum hep

ülkedeki insanların çoğunluğu bir fırsatını bulsa kaçmaya çalışıyor. Bu şartlarda beyin takımı gelir mi hiç. Arge yapmak isteseler para gelmeyecek, isteseler de istemeseler de birisinin boyunduruğuna girecekler girmezlerse araştırmalarını ve geliştirmelerini yapamayacaklar, istedikleri teknolojiyi bulamayacaklar. Bir şey geliştirmek isteseler karşılarına gereksiz yazısı çıkacak. Her gün bu arkadaşım tutuklandı acaba ben de mi tutuklanırım diye düşünecekler. Kendilerine göre sıfır olan insanlara rapor vermek onlara laflarını anlatmaya çalışacaklar.
halcoseal
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
September 29, 2018, 09:18:37 AM

herkezin rahatça konuşabildigi ama kimse kimseye hakaret etmesin sövmesin çok partili bir türkiye istiyorum
webtedx
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
September 30, 2018, 07:17:17 AM

yaşanılabilir
zamsız
asgai geçim asgari ücret kadar olan
yoksa partinin önemi yok sadece insana değer veren
yapcaklarının arkasında dursunlar
czplux
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
October 01, 2018, 10:38:00 AM

senin benim neler istedigimiz önemli degil bizlere neler istediimiz bize ilkokuldan itibaren bize ögretiliyor zaten büyüklerimiz en iyisini bilir
kiymetli
Member
**

Activity: 210

View Profile WWW
October 01, 2018, 02:18:41 PM

En azından eleştirdiğim zaman
ozaman burada yaşama
siktir git o çok beğendiğin ülkelere
senin gibi vatan haini olmaz olsun
sen ne şerefsizmişsin de amerikayla birlikte hareket ediyorsun

diye anlamsız bir tavrın içine girmesinler.

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
pirihamo
Newbie
*

View Profile
October 02, 2018, 07:56:43 AM

kimsenin geçim sıkıntısı çekmediği yaşanılabilir bir türkiye
sağlık ve afiyetle
slimtex
Newbie
*

View Profile
October 02, 2018, 08:49:19 AM

vatanını milletini seven her insan gibi Türkiye yi iyi yaşanabilir bir yer haline getirmek lazım kimsenin geçim sıkıntısı çekmediği
insanların değer bulduğu insanca yaşadığı kimsenin kimsenin hakkını yemediği ülkesi için çalışan insanları ve bilim insanları lazım
düşünen beyinlerin Türkiye yi terk etmediği
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
  Print  

Jump to: