Bitcoin Forum
May 02, 2024, 07:11:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Nasıl bir Türkiye istiyoruz ?  (Read 936 times)
hero1111 (OP)
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
May 09, 2018, 09:30:10 PM

Arkadaşlar malum seçim geliyor  bende seçmen olarak nasıl bir Türkiye istediğimizi dile getirmemizin bu dönemde anlamlı olacağını ve belki birilerinin bu yazılardan bir şeyler çıkarabileceğini düşünerek bu konu başlığını açtım . Ülkemizde sizce yönetim anlamında yapılan yanlışlar varsa neler ? Nasıl düzeltilebilir ? Bizler vatandaş olarak nasıl tavır almalıyız ? Nasıl bir gelecek istiyoruz bunları dile getirirseniz sevinirim . Teşekkürler.
1714677104
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714677104
Reply with quote  #2

1714677104
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
May 09, 2018, 09:42:32 PM
Last edit: May 10, 2018, 01:55:18 AM by ekiller
Merited by RaltcoinsB (1), anonymous3x (1), Rhego (1)

Siyasete din ve Atatürk'ün karıştırılmadığı ve bu değerlerimiz üzerinden insanların duygularının sömürülmediği bir Türkiye isterim.

Ne AKP gibi din üzerinden,  nede CHP gibi  Atatürk üzerinden prim yapmaya çalışanları görmek istemiyorum.

Biz ülkece, millet olarak zaten kendi değerlerimizi biliriz, biliyoruz, bunların farkındayız ve bileceğiz.
Bu değerler bize zaten dedelerimiz, nenelerimiz, ana, baba, ağabeylerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından aktarıldı ve öğretildi.

Şimdi birkaç sütü bozuk, koltuk, makam sevdalısı politikacıdan, bukalemun gibi renk değiştiren dönek "lafta siyaset adamından" bunları yeniden öğrenecek değiliz.

Bizi kamçılamak için bu değerleri her seferinde tutup çekiştirmesinler isterim.

-İnşaata betona değil, yeşil alana doğaya ihtiyacımız var
-Daha fazla camiye değil, daha fazla okula, eğitimciye, eğitimli insanlara bilim yuvalarına ihtiyacımız var.
-Daha fazla asfalta, yola, köprüye değil, geçinebilen üretebilen Çiftçiye, refah içinde aile ve çocuk geçindirebilen işçiye, emekçiye ihtiyacımız var.

dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
May 10, 2018, 01:39:06 AM

Arkadaşında belirttigi gibi su an insanların yaptığı sadece belli ideolojileri söylemek. Benimsemek değil. Artık laflar değil de icraat lazım. Gerçek icraatlar.
İnsanların kutuplastirilmadigi bir siyaset. Ekonomide tüketen değil de üreten olmak. Çiftçiyi aglatmasin güldürsün ki köylere göç olsun. Bu durumda şehirlerde issizlik azalsin.
Ayrıca öğrencilerin deneme tahtası olmaması lazim.
Tüm bunların önemlisi tüm ülkenin tek bir kişiye değil de her alanı bilene bırakmak lazım. Bugün ekonomi bakanı olan yarın eğitim sonraki gün dışişleri bakanı olmaması lazım.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 304

kycfree

View Profile
May 10, 2018, 08:47:29 AM

Benim istediğim Türkiye'de eğitim ilk sırada gelmeli, eğitime daha çok önem verilmeli,kalite arttırılmalı. Teknolojiye ayak uydurulmalı. Gelişmiş ülkeler ile aynı seviyeye çıkmalıyız yavaş yavaş.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
May 10, 2018, 08:50:38 AM

Daha guclu bir turkiye istiyoruz tabikide. Bos vaadlerle basa gelmis insanlari degil turkiyeyi gercekten iyi yerlere cikaracak insanlari istiyoruz. Etini bile uretemeyen bir turkiye degil istedigimiz.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
May 10, 2018, 09:00:02 AM

Düşman ülkelere kafa tutucak bir ülke istiyorum. Büyük devletleri yalamayan bir devlet istiyorum. Bütün Türk devletleriyle birlik içinde duracak bir Türkiye görmek istiyorum. İşsizliğin aşırı düştüğü bir memleket istiyorum. Üniversite mezunlarının açıkta kalmamalarını işe girmelerini istiyorum, torpille değil de becerisine göre işe alınan bir memleket istiyorum!!!

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
May 10, 2018, 10:41:29 AM

Dinime karışmayacak bir toplum oluşturacak bilgiye önem veren, huzurlu mutlu çocuklarımın yaşayabileceği bir ülke istiyorum. Rantların olmadığı daha doğrusu baştan bir ülke istiyorum. Bunun komple değişmesi lazım

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
May 10, 2018, 11:23:28 AM

Siyasete din ve Atatürk'ün karıştırılmadığı ve bu değerlerimiz üzerinden insanların duygularının sömürülmediği bir Türkiye isterim.

Ne AKP gibi din üzerinden,  nede CHP gibi  Atatürk üzerinden prim yapmaya çalışanları görmek istemiyorum.

Biz ülkece, millet olarak zaten kendi değerlerimizi biliriz, biliyoruz, bunların farkındayız ve bileceğiz.
Bu değerler bize zaten dedelerimiz, nenelerimiz, ana, baba, ağabeylerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından aktarıldı ve öğretildi.

Şimdi birkaç sütü bozuk, koltuk, makam sevdalısı politikacıdan, bukalemun gibi renk değiştiren dönek "lafta siyaset adamından" bunları yeniden öğrenecek değiliz.

Bizi kamçılamak için bu değerleri her seferinde tutup çekiştirmesinler isterim.

-İnşaata betona değil, yeşil alana doğaya ihtiyacımız var
-Daha fazla camiye değil, daha fazla okula, eğitimciye, eğitimli insanlara bilim yuvalarına ihtiyacımız var.
-Daha fazla asfalta, yola, köprüye değil, geçinebilen üretebilen Çiftçiye, refah içinde aile ve çocuk geçindirebilen işçiye, emekçiye ihtiyacımız var.

+1 Güzel yazmışssın hocam lafa gelince gelişmiş ülkeyiz cografi bölgedeki diğer milletlere göre daha iyi durumdayız demeyi biliyorlar. Ama nedense o sekilde bir yasantımız yok malesef mevcut sistemde zengin daha zengin fakir dahada fakirleşiyor. Toplum içindeki sınıf farklarında deyim yerindeyse uçurum var.

Bilenler bilir su discovery channel de bir eleman var bear grylls diye dünyanın en zor yerlerinde eleman hayatta kalmaya calısıyor 1 hafta boyunca Grin aclıktan böcek yiyor kendi sidigini içiyor. Bunu getirecen Türkiyede 1 ay asgari ücretle yasa diyecen vallahi dayanamaz ölür gider  Grin Grin Grin. Bizim insanımız bildigin imkansızı başarıyor şuan her ay başında.

Memleketteki gelir durumu o kadar içler acısı o kadar vahim artık.
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
May 10, 2018, 11:29:58 AM

Savassiz baris icinde bir ulke istiyoruz bence. Yillardir ulkemizde kargasa hic eksik olmuyor. Sonumuz hic iyi yerlere gitmiyor bence.
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
May 10, 2018, 11:30:44 AM

Herkesin özgür olduğu, esitlik ilkesine dayali, güvenilir bir türkiye istiyoruz. Boş vaadlerle kandırılmak değil verilen sozlerin tutulmasiyla daha güçlü hale gelmeyi istiyoruz.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
May 10, 2018, 03:48:14 PM

Gericiliğin olmadığı, Atatürk ilke ve inkılaplarının tam olarak yaşadığı bir Türkiye istiyorum ben.
Herkes illaki farklı şeyler ister ama günün sonunda ortak paydamız insanlık olsun..
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
May 10, 2018, 03:59:09 PM

Ben önce adalet istiyorum. işleyen bir hukuk istiyorum.
önce adamı tutuklayıp sonra ona uygun yasanın çıkartılmasını istemiyorum.
yandaşa peşkeş çekilen ihaleleri daha fazla duymak istemiyorum. az değil son 15 yılda 100lerce kere değişti ihale kanunu.
görevlerin ve konumların adil bir şekilde hak edene dağıtılmasını istiyorum.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile WWW
May 10, 2018, 04:57:43 PM

Refah seviyesi yuksek mutlu bir turkiye istiyoruz. Ama galiba imkansiz degil mi.
Mug.bean
Newbie
*

Activity: 135

View Profile WWW
May 10, 2018, 05:10:29 PM

Kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü bir türkiye istiyoruz
ChevyImpala
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 4

View Profile
May 10, 2018, 07:38:47 PM

Saygılı ve duyarlı bir ülke olsun yeter bence. Sayılanların hepsi bu iki başlığa uyarlanıyor zaten Smiley

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
MuratKaym
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
May 10, 2018, 09:55:40 PM

Torpilin olmadığı.Hakedenin hakettiği yerde çalışacağı haketmeyenlerin makam sahibi olamayacağı. Refah Huzur dolu. Anlık değil ileriye dönük politikaları olan bir Türkiye istiyoruz.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
May 10, 2018, 10:30:48 PM

Sorunları yalanla dolanla paspas altına atmayan bir ülke istiyorum
Sorunları çözmek varken birbirine bok atan, iftira atan hatta yeri gelip küfürler savuran yöneticiler istemiyorum.
Eğitimin bu şekilde hala yok edilmesini istemiyorum.
İnsanları kayırmalarını, torpili, ihaleye sokulan fesatları istemiyorum.
Medyayı bu şekilde kontrol etmelerini istemiyorum.
Ben çok şeyi istemiyorum bu ülkede.
F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
May 11, 2018, 05:59:45 AM

Butun vatandaslarin ulkedeki herseyden haberi olmasini ve bunu yorumlayip yeri geldiginde tepki verebilmesini isterdim. Ama ulkemiz cok iyi susuyor.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
May 11, 2018, 06:23:26 AM

Daha mutlu ve baris icinde yasayan bir turkiye cok iyi olurdu
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210

View Profile WWW
May 11, 2018, 07:04:35 AM

Belki utopik gelecek ama gercekten herkesin esit oldugu herkesin karninin doydugu herkesin baris icinde yasadigi refah seviyesi yuksek bir turkiye cok hos olurdu.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: