Bitcoin Forum
April 25, 2024, 03:17:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Nasıl bir Türkiye istiyoruz ?  (Read 936 times)
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
May 11, 2018, 09:45:11 AM

Düşünen bir Türkiye iyi olurdu. Ama insanların düşünmeye bile vakti yok. O yüzden bu haldeyiz. İşe git, eve gel uyu..
1714058259
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714058259
Reply with quote  #2

1714058259
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
May 11, 2018, 10:07:18 AM

Siyasete din ve Atatürk'ün karıştırılmadığı ve bu değerlerimiz üzerinden insanların duygularının sömürülmediği bir Türkiye isterim.

Ne AKP gibi din üzerinden,  nede CHP gibi  Atatürk üzerinden prim yapmaya çalışanları görmek istemiyorum.

Biz ülkece, millet olarak zaten kendi değerlerimizi biliriz, biliyoruz, bunların farkındayız ve bileceğiz.
Bu değerler bize zaten dedelerimiz, nenelerimiz, ana, baba, ağabeylerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından aktarıldı ve öğretildi.

Şimdi birkaç sütü bozuk, koltuk, makam sevdalısı politikacıdan, bukalemun gibi renk değiştiren dönek "lafta siyaset adamından" bunları yeniden öğrenecek değiliz.

Bizi kamçılamak için bu değerleri her seferinde tutup çekiştirmesinler isterim.

-İnşaata betona değil, yeşil alana doğaya ihtiyacımız var
-Daha fazla camiye değil, daha fazla okula, eğitimciye, eğitimli insanlara bilim yuvalarına ihtiyacımız var.
-Daha fazla asfalta, yola, köprüye değil, geçinebilen üretebilen Çiftçiye, refah içinde aile ve çocuk geçindirebilen işçiye, emekçiye ihtiyacımız var.

Söyleyecek bişey bırakmamışsın hocam, kelimesi kelimesine aynı fikirdeyim.
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
May 11, 2018, 08:04:39 PM

En önemlisi insanımızın insan olması lazım artik. Kendini düşünen bencil ve tembel varlıklar yerine ülkesi için çalışan uğraşan kişiler. Yaptığı işi maaş olarak değil ülkeme bununla ne katabilirim diye bakmasi lazım. Bu olduktan sonra hepsi hikaye. Ne siyasetçilerin çirkin lafları ne yolsuzluk ve israf. Asıl düzen çocuklarımızı egittigimiz zaman gelecek. Onlara para din değil ahlak vermek lazım.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
May 11, 2018, 08:42:13 PM

Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş ve bunları uygulayan tam bağımsız demokratik hakettiği yerde olan bir Türkiye istiyoruz.
soner2136
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
May 12, 2018, 11:03:53 AM

Adalet adalet adalet... Adalet olduktan sonra herşey yoluna girer.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
May 12, 2018, 11:10:53 AM

Eğitim bir ülke için her şeydir. Çocuklarımızın bilim ışığında eğitim almasını ve geleceğimize artık gerçek anlamda değer verilmesini istiyorum.
Yalandan her yere imam hatip açmakla bu güzel ve nadide ülke ileriye bir karış gidemez.

edwardxx
Newbie
*

Activity: 252

View Profile WWW
May 12, 2018, 11:14:12 AM

hukuk sistemine sahip  milletin ülkesinden devletinden korkmadığı eleştiri yapılabilen

eğitime, teknolojiye, yatırım, atılım yapan bir ülke,  türkiye'nin bu kadar zeki  beyini içinde barındırdığı  

bu ülkede yapabilecek bu kadar çok şey varken kullanabilen bir türkiye
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
May 12, 2018, 01:17:24 PM

Siyasete Teknolojinin ve Dürüstlüğün hakim olduğu ve bu değerler sayesinde insanların özgürce ve dürüstçe kendini ifade edebildiği Türkiye isterim.

Herhangi bir değerimiz (Din, Atatürk, Şehitlerimiz, Askerimiz vb.) üzerinden prim yapmaya çalışan duyarsız, yalancı, hırsız zihniyetli politikacıları görmek istemiyorum.

Maalesef ülkemizde nüfusun %70'i yukarıda saydığım değerler kullanılarak sömürülüp rahatlıkla kandırılabileceğini biliyorum.
millet olarak  kendi değerlerimizi bildiğimizi sanıyoruz ama maalesef 1970 li yıllardan başlayarak bu güne kadar yürütülen yoğun bir şekilde iç bükey dış bükey paralel dikey  her türlü çabalarla tüm bu değerlerin içine sıçılmış durumda.

Bu gün itibariyle dinci / muhafazakar geçinenlerin İslamiyet ile, Atatürkçü aydın geçinenlerin Atatürk ilkeleri ile, Milliyetçi geçinenlerin de ülkü ile bir alakası kalmamış durumda.

Beyni yıkanmış troll gençlere değil, okuyan araştıran düşüncelerini doğru formatta dürüstçe ifade edebilen gençlere ihtiyacımız var.

Daha fazla partiye, politikacıya değil ilkeli dürüst eğitimcilere ihtiyacımız var.

Kıç kadar bir şehire hava alanı açmaya içi boş üniversiteler açmaya değil bütçesi olan bilim üreten gerçek üniversitelere ihtiyacımız var.

Toprak ağalarına değil kendi toprağını ekip biçen örgütlenip kendi üretim kooperatiflerini oluşturan bilinçli çiftçilere ihtiyacımız var.
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
May 12, 2018, 02:06:14 PM

Birlik icinde güçlü ve sağlam bir Türkiye istiyoruz.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
Koioss
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
May 12, 2018, 02:20:41 PM

Gençlerin okuduğu, düşündüğü, sağlıklı tartıştığı bir Türkiye olsa gerçekten güzel bir yer olabilirdi ülkemiz. En azından gelecek açısından umut verebilirdi.
Hassas konuların kullanılmadığı ve insanlara düşüncelerin dayatılmadığı gerçek anlamda demokratik ve özgür bir ülke istiyorum..

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile WWW
May 12, 2018, 02:32:28 PM

Ekonomik acidan egitim acisindan hukuk acisindan daha guclu bir turkiye istiyoruz.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
May 12, 2018, 06:01:59 PM

Keske daha sakin bir ulke olsa. Bazi seyleri kendi halledebilen disa bagimliligi sifira yakin olan bir turkiye olsa super olurdu.

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 12, 2018, 06:27:59 PM

Herkes fikirlerini beyan ediyor ama hepimiz el ele bu ülkenin yaşanabilir bir yer hale gelmesi için üzerimize düşenleri yapıyor muyuz onu da bir kendimize sormamız lazım  Undecided

Coin.milyarderi
Jr. Member
*

Activity: 140

View Profile WWW
May 12, 2018, 07:38:05 PM

Daha bilincli bir halka ihtiyacimiz var bence. Bunun disinda gerisi duzelecektir eminim.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
prrlc
Member
**

Activity: 196

View Profile
May 13, 2018, 07:39:35 AM

zamaninda levent kircanin videosu vardi basbakan icin
https://www.youtube.com/watch?v=3YX0TQGhXv8
ulkede boyle olsun

kayzersoze
Member
**

Activity: 238

View Profile
May 13, 2018, 02:29:21 PM

İstediğimiz Türkiye gayet açık aslında insanların mutlu,huzurlu, barış içinde yaşadığı bir ülke. Çok mu zor gerçekten böyle olması ya.
a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
May 13, 2018, 07:59:56 PM

İstesek de olmayacağı için fazla dil dökmemek lazım.eger merak ediyorsanız Türkiye'nin tam tersi olarak düşünmek lazım.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
May 13, 2018, 08:23:49 PM

Cehaletin olmadığı çok ciddi eğitim reformlarının daha doğrusu devrimlerinin yapıldığı bir türkiye istiyorum.
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
May 13, 2018, 09:39:28 PM

Ümidim kalmadı artık tek isteğim yurtdışına rahat gidiyim başka türlü olmayacak yoksa Smiley Bu yöneticilerle anca buraya kadar burdan ötesi uçurum Huh
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 13, 2018, 09:41:56 PM

İktidarda Atatürkü seven birilerinin olduğu, eğitime ve bilime önem veren devlet adamları yol yerine gelecek nesillere yeşil alan bırakmayı hedefleyen bir Türkiye istiyorum
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: