Bitcoin Forum
May 26, 2024, 06:32:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: İşi gücü bıraktım gece gündüz bounty kasıyorum...  (Read 694 times)
enginp (OP)
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
May 21, 2018, 08:08:13 AM

Herkese merhaba,
Kasım 2017 'de kripto para sektörüyle tanıştım, o süreden beri sürekli altcoinlerde al-satlarla uğraşıyordum. Bu süre içinde boşta kaldığım zamanlarda ara ara airdroplar ve bounty'lere girdim. Maksimum girdiğim bounty sayısı 20'dir.

Bu 20 bounty/airdrop'tan en çok kazandıranlar;

- Ocak ayında girdiğim REBL'den toplam 4700 tane,
- Nezaman nerden girdiğimi bilmediğim DRGN coinden 200 adet,
- En son 1 haftalık tweet paylaşımı yapıp docademic'ten 1260 tan coin kazandım,

Sadece bunlar benim 2 aylık geçimimi sağlar. Şimdi durum böyle olunca ben de madem böyle bir kazanç var, üzerinde durulursa daha da kazandırmaz mı diyerek işi gücü bıraktım kendime bir excel tuttum 1 Mayıstan beri hemen hemen tüm bounty'lerin facebook, twitter ve reddit kampanyalarına giriyorum. Günün 3 saatini girdiğim bountylerin günlük paylaşımlarını yaparak, kalan 6 saati yeni bountylere girerek geçiriyorum. İlerleyen dönemde bu 3 saatlik paylaşım süresi muhtemelen uzayacak.

Bunları uzun uzun anlatmamın sebebi şu; bu işte uzman olanlara birkaç sorum var;

- Bu bountylere girmek gerçekten kazançlı mı, yoksa kazançlı olanlar bana mı denk geldi,
- Bu işi manual yapmak yerine otomatik yapan bir sistem var mıdır, sonuçta ortam software,
- Tüm zamanımı sosyal hayatımı bir kenara bırakıp bu işe girdim, sizce yeterli kazancı olur mu (yoksa yeterince coin piyasada dolaşıyor zaten ICO'lar artık iş yapmaz düşüncesinde misiniz)
- ICO'nun kaliteli gerçekten zaman ayrılabilecek bir ICO olduğunu nasıl anlayabilirim, bir kısmı web arayüzünden farkettiriyor fakat emin olamadığımdan seçemiyorum,

değerli tavsiyeleriniz nelerdir

Bu konuda tecrübeli olanlar yardımcı olursa sevinirm,
teşekkürler.
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
May 21, 2018, 08:36:23 AM

Sırayla sorulara özet geçmek isterim vaktim dar, başka bir arkadaş elbet detaylı detaylı açıklayacaktır Smiley
1. soru : Analiz ve şans işi desek yeridir, Kaliteli ICO bountyle uğraşmaz, saatler içinde tüm tokenlerini tüketen, pre-sale yapmadan direkt borsaya giriş yapan tokenler var piyasada. Getirisi gerçekten yüksek bir olay ama yakalaman gerek.
2. soru : Facebook ve twitter için bu tarz eklentiler programlar var (post zamanlama, etkileşim arttırma vb) Ama önermem, ayrı şekilde basit bir yazılım üretilebilir fakat anlaşılırsa ödülün güme gider.
3. soru : İşte olay 1. cevapta bitiyor. Şansın ve analizin kuvvetliyse, kaliteli bir projeden güzel bir pay alıp belki 10k$ kazanabilirsin 2-3 aylık bir dönemde. Ama bir bakmışsın binlerce kişi girmiş kampanyaya size düşen stake üç beş paket sigara parası anca ediyo Smiley
4. soru : Burda işte analiz önemli. Yav ekmeğini yiyim gerisinden banane diyip incelemeyin projeleri. Binlerce dolar yatırıcakmış gibi inceleyin. Yeri gelir saatlerce telegram mesajlarını okursunuz, yeri gelir projeyi savunursunuz. ICO kalitesini ölçmek için detaylı konular bilgilendirecek şekilde mevcut forumda. Ama üstünden geçmek gerekirse. Takım, yol haritası, tekrar takım, tekrar takım, sonra whitepaper geliyor. Gir, incele, araştır, oku, ekibin eski projelerine bak. Gelecek için planlarına bak, sponsorlara, yatırımcılara bak.

Ve bir tavsiye hocam. Genelde facebook-twitter bountylerine katılım 3-4bin ise signature kampanyalarına 300-400 oluyor. %'lik dilim eşitse 10-10 gibi signature size belki twitterin 10 katı stake bırakıyor. İmzanızı da doldurun boş bırakmayın Smiley
pumawolf
Sr. Member

Activity: 968
Merit: 250

View Profile
May 21, 2018, 08:59:25 AM

İmza ve blog en karlı bountyler . Eğer youtube video ları yapabiliyorsanız onlarda güzel kazançlar elde edebilirsiniz .
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
May 21, 2018, 09:42:00 AM

Bunu yapmak için işi gücü bırakmaya gerek yok. İşin gücün arasında da gayet güzel bir şekilde bounty'lere katılabilinir.
Hem forumda aktif olduğunuz ince bilgi olarak güncel kalırsınız, hem paylaşımda bulunursunuz hem de kazanç sağlarsınız. Ama bu değil ki sonsuza kadar sürecek bir geçim kaynağı buldunuz. Sokaktaki hayatınızı devam ettirerek burada bulunmanız daha hayırlı olur.
icmimar34
Newbie
*

Activity: 64

View Profile WWW
May 21, 2018, 09:51:58 AM

Son dönemde gördüğüm bir kaç bountyden gelen tokenlerin çok yüksek kazançlar sağlaması beni de bunlara katılmaya itti. Aralıkta beri trade yapmama rağmen bu aya kadar hiç katılmamıştım. Fazla uğraşıp karşılığında bişey alamayacağımı düşünmüştüm. Ama şans işi güzel airdrop ve bountylerden güzel kazançlar sağlanabilir.
enginp (OP)
Newbie
*

View Profile
May 21, 2018, 10:53:33 PM

Tavsiyelerinizi özenle dikkate alıyorum, biraz önce imzamı değiştirdim. Junior member için çok kazandırmasa da en azından başlangıç aşamasında tecrübe olacak benim için teşekkürler Smiley
barisbilgili
Sr. Member

Activity: 882
Merit: 293

View Profile
May 22, 2018, 08:51:22 AM

Bunları uzun uzun anlatmamın sebebi şu; bu işte uzman olanlara birkaç sorum var;

- Bu bountylere girmek gerçekten kazançlı mı, yoksa kazançlı olanlar bana mı denk geldi,
>Şansına bağlı demek kolaya kaçar gibi analizini iyi yaptığın bir projenin bountysi sana güzel kazanç bırakır.Ancak sen günlük bayağı projeye giriyormuşsun yani ayda 30 projeye girsen en kötü 2 3 sana aylık normal bir işten kazanacağın miktarı rahatlıkla bırakır gibi.
- Bu işi manual yapmak yerine otomatik yapan bir sistem var mıdır, sonuçta ortam software,
>Ortam software ancak bunları facebook twitter gibi ortamlarda gerçekleştirirsin ki yakalırsan emeklerin güme gidebilir.
- Tüm zamanımı sosyal hayatımı bir kenara bırakıp bu işe girdim, sizce yeterli kazancı olur mu (yoksa yeterince coin piyasada dolaşıyor zaten ICO'lar artık iş yapmaz düşüncesinde misiniz)
>Bunun cevabını kendin vereceksin aynı şekilde 2-3 ay daha vakit geçir ayırdığın zamana değiyorsa devam et.

- ICO'nun kaliteli gerçekten zaman ayrılabilecek bir ICO olduğunu nasıl anlayabilirim, bir kısmı web arayüzünden farkettiriyor fakat emin olamadığımdan seçemiyorum,
>Arayüzden ziyade whitepaperı oku  threadden gelen yorumlara bak ekibi incele yapmak istedikleri projeye bak daha önce benzeri varmıymış başarılı olmuşmu kabataslak böyle incele
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
May 22, 2018, 03:39:43 PM

İnsan ödül kampanyalarına sarınca artık bir yerden sonra eğlenceli de olmaya başlıyor. Hazır tutmuşken bırakma derim çünkü ömründe kazanamayacağın paraları kazanmak için sana ufak da olsa bir şans veriyor..

Teamsah541616
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
May 22, 2018, 03:53:50 PM

O kadar üzerinde durmakta iyi değil bence. Günd 9 saat harcamak çok zor. Benim bir mesaim. He daha fazlasını kazanabilirsin ama meslek hayatına devam etmekte çok önemli. Burada dünya biraz toz pembe. İkisini birden yürütürsen daha iyi bence Smiley Bol kazançlar.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
May 23, 2018, 01:47:06 PM

Tam zamanlı bounty kampanyaları ile uğraşmak da insanı sosyal hayattan koparıyor be hocam. Hele de etrafında bunları konuşacak adam da yoksa kötü.

Ben asıl şunu merak ediyorum. Çoğu kişinin sosyal medya hesapları banlanıyor. Siz bu kadar kampanyayı takip ederken nasıl banlanmıyorsunuz onu anlayamıyorum. O kısmı anlasam ben de asılacam da diğer kampanyalardaki emeklerim boşa gitmesin diye fazla kasmıyorum.
enginp (OP)
Newbie
*

View Profile
May 23, 2018, 11:14:52 PM

Tam zamanlı bounty kampanyaları ile uğraşmak da insanı sosyal hayattan koparıyor be hocam. Hele de etrafında bunları konuşacak adam da yoksa kötü.

Ben asıl şunu merak ediyorum. Çoğu kişinin sosyal medya hesapları banlanıyor. Siz bu kadar kampanyayı takip ederken nasıl banlanmıyorsunuz onu anlayamıyorum. O kısmı anlasam ben de asılacam da diğer kampanyalardaki emeklerim boşa gitmesin diye fazla kasmıyorum.

Haklısın hocam ama buna para getirecek iş gözüyle bakıyorum, her ne kadar riskli olduğunu bilsem de üstadların dediği gibi yakalarsam 2-3 tane benim işimi görür, ona da sabredicem yol uzun.

Hocam sürekli kullandığım özel hesaplarımla bir işlem yapmıyorum.
Twitter hesabı açmıştım 7-8 ay oluyor çok arkadaşım yoktu son 1 ayda 3000 takipçi kastım,
face hesabımı çok önceden açmıştım 3-4 yıl oluyodur onun ismini değiştirdim, 1 ayda 2500 arkadaş özellikle son 3-4 günde ordan kastım,
şimdilik bir sıkıntı yok 1-2 haftadır günde 50 ye yakın manual paylaşım yapıyorum. inş. banlanmaz daha bir sıkıntı yaşamadım bakalım
asıl burda member olabilmem gerekiyor, gereksiz post yazmak konu açmak ta istemiyorum bir çözümünü bulucaz bakalım o da zamanla olur bir aksilik olmazsa inş.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 24, 2018, 07:14:10 AM

Konu bana aittir. Bounty konusunda işinize yarayacağına eminim.

Bounty'lerden nasıl para kazanılır? Ne yapmalı? Nasıl olur? Twitter flood'um
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2958142.msg30368403#msg30368403

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
May 24, 2018, 09:34:55 PM

Konu bana aittir. Bounty konusunda işinize yarayacağına eminim.

Bounty'lerden nasıl para kazanılır? Ne yapmalı? Nasıl olur? Twitter flood'um
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2958142.msg30368403#msg30368403

Hocam, konunuzu inceleyeceğim. Saolun.

Haklısın hocam ama buna para getirecek iş gözüyle bakıyorum, her ne kadar riskli olduğunu bilsem de üstadların dediği gibi yakalarsam 2-3 tane benim işimi görür, ona da sabredicem yol uzun.

Hocam sürekli kullandığım özel hesaplarımla bir işlem yapmıyorum.
Twitter hesabı açmıştım 7-8 ay oluyor çok arkadaşım yoktu son 1 ayda 3000 takipçi kastım,
face hesabımı çok önceden açmıştım 3-4 yıl oluyodur onun ismini değiştirdim, 1 ayda 2500 arkadaş özellikle son 3-4 günde ordan kastım,
şimdilik bir sıkıntı yok 1-2 haftadır günde 50 ye yakın manual paylaşım yapıyorum. inş. banlanmaz daha bir sıkıntı yaşamadım bakalım
asıl burda member olabilmem gerekiyor, gereksiz post yazmak konu açmak ta istemiyorum bir çözümünü bulucaz bakalım o da zamanla olur bir aksilik olmazsa inş.

10 sene içinde yayına aldığım her site için bir sosyal medya hesabı açmıştım. Bu zamana kadar onlar için bile takipçi kasmak gerekmemişti. SEO saolsun. Ama bounty için öyle değil maalesef.

Twitter ve facebook için madem takipçi sayısı çok şey farkettirebiliyor o zaman takipçi kasalım madem. Kendi sitemde makale yazmaya devam ediyorum ama Türkçe yazdığım için mi yoksa yorum almadığı için mi bilemiyorum ondan da sonuç alamıyorum. Merit için umudum yok, dolayısıyla da imzadan yana kazanç beklentimi zaten yüksek tutmuyorum. Yani kısaca twitter, facebook ve telegram'a asılıcaz...

Hayırlısı bakalım.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
May 24, 2018, 11:41:52 PM

Vay be bazıları şeyleri ne kadar geç keşfetmişim. Undecided

BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
May 25, 2018, 07:05:33 AM

Kendinize ait bir mesleğiniz olsun, kalan zamanlarda bu işlerle uğraşın. İki gün sonra bounty ödülü diye bir şey kalmadığında tembelliğe alışmış ve iş bulamaz bir hale gelmiş olacaksınız. Her şey dışarıdan bakıldığı kadar güzel değil.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
May 25, 2018, 07:36:57 AM

Kendinize ait bir mesleğiniz olsun, kalan zamanlarda bu işlerle uğraşın. İki gün sonra bounty ödülü diye bir şey kalmadığında tembelliğe alışmış ve iş bulamaz bir hale gelmiş olacaksınız. Her şey dışarıdan bakıldığı kadar güzel değil.

Bounty ödülü kalmaz mı? Yapmayın hocam Bounty ödülleri bitmez hiçbir zaman. Ethereum sağolsun bizlere token oluşturma fırsatı verdi. Kimse kazanç sağladığı bir dalı kesmek istemez öyle değil mi 😁

Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
May 25, 2018, 04:10:10 PM

Aslında bir çok arkadaşım sana gerekli cevabı vermiş ama, işi gücü bırakmaktansa boş vaktinde bunu yapsan sanki daha güzel olur, tabiki twiter ve facebook paylaşımları sanırım yoruyor insanı ama bitcointalk imza kampanyalarına katılabilirsin airdroplar artık eskisi gibi değil görev adı altında yapıyorlar ama airdrop adı üzerinde havadan gelen para demek..
fikifink
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
May 26, 2018, 07:16:12 PM

İşten ayrılmaktan ziyade işle birlikte yürütmelisiniz bence. Az proje öz proje seçerek kazancınızı garantileyebilirsiniz. Çok fazla bounty programına katılıp sosyal medya mecralarında gün içinde çok paylaşım yapmak da hesaplarını sıkıntıya sokabilir.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
May 27, 2018, 05:50:37 PM

Bounty ödülü kalmaz mı? Yapmayın hocam Bounty ödülleri bitmez hiçbir zaman. Ethereum sağolsun bizlere token oluşturma fırsatı verdi. Kimse kazanç sağladığı bir dalı kesmek istemez öyle değil mi 😁

Sürekli birbirine benzer çakma projelere artık yatırım gelmediği zaman kim token basacak? Forumda imzalar tamamen kaldırıldığı zaman ne olacak? Blog ödülleri sadece Cointelegraph gibi büyük media outletlerini kabul ettiği zaman ne yazacaksınız? Sosyal medya hesaplarının aslında hiçbir getirisi olmadığını anladığı zaman proje yöneticileri ne yapmayı düşünüyorsunuz? Her şeyin bir sonu var. Hazırlıklı olmak lazım.
yansahun
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
May 28, 2018, 01:42:45 PM

merhaba arkadaşım. Bende yeni bir üyeyim kampanyalara girmek istiyorum ama senin sosyal hayattan soyutlanmış halinden korktum. Zamanı daha iyi paylaştırmak gerekli diye düşünüyorum
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: