Bitcoin Forum
June 22, 2024, 03:45:50 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Private Key'mi çaldırdım.  (Read 724 times)
ideventurero (OP)
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
May 23, 2018, 06:08:44 PM

Geçen gün katıldığım bountylerden birinden bir email aldım. Bounty'den kazandığınız coinleri redeem edin diye, mail doğru gibi duruyodu, myetherwallet'a bağlanmıştı, smart contract uzantılıydı vs., güvenilir duruyodu, ben de bu işte yeni olduğum için bilemedim ve private key isteğini mal gibi kırmadım ve etherwallettaki o bölmeye girdim ve coinleri redeem ettim. Ancak scammiş ve birine private key'mi vermiş oldum. 3 4 gündür hiçbir şey olmadı hesabıma, çünkü hesapta Eth yoktu, sadece token olarak 80$ vardı, o yüzden uğraşmadılar heralde. Öncelikle kesinlikle myetherwallet.pw'lu bir siteye bu bilgileri fln girmeyin. Ikınci olarak, birçok bounty ve airdroptan bu wallet hesabına gelicek para var, kolay kolay da bountylerde wallet değiştirilmiyor, bu hesap çöp oldu sanırım, artık bunu kullanamam ama gelicek tokenlar için ne yapmamı önerirsiniz? hesaba az miktarda eth yatırıp(gas için) tokenları yeni walleta mı geçiriyim? Geldikçe de yeni walleta atmaya devam ediyim, bu konuda önerileriniz varsa sevinirim.
Ayrıca her gün token yağıyodu ancak 3 gündür kesildi, bu hacklenmeyle ilgili olabilir mi?(sanmıyorum böyle bişeyin mümkün olduğunu ama kıllandım)
Sonuç olarak genel olarak yorum yaparsanız sevinirim, ona göre bi yol haritası çizicem.

Not: bu arada sonra 2 ayrı bounty'den daha mail aldım aynı scam şeklinde.

geeba  |  A NEW ERA OF DELIVERY SERVICE THROUGH
ROBOTS, BLOCKCHAIN AND THE COMMUNITY
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
May 23, 2018, 06:34:27 PM

Valla hocam geçmiş olsun neyseki zamanında farkına varmışsınız ve bişey çalınmamış yapabileceğiniz şey hesapta değerli bir şeyiniz varsa hemen guvenli bi cüzdana taşıyın birde mew yerine metamask tercih edin bu tarz pishing sitelere karşı uyarıyor en azından.Token gelmeme olayına gelince de bu olayla alakası yok 🙂.Etherscanda token transfer kısmından gelen giden Tokenları takip edebilirsiniz trkrar geçmiş olsun.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
May 23, 2018, 06:51:09 PM

Aman hocam allah beterinden korusun. Bu kadarla yırtmanız iyi. En azından ders çıkarmış oldunuz. Yazdığınız için biz de benzer bir durumda kalmamak için bilgilenmiş olduk. Bu private key olayı çok önemli. Bence mümkün olduğunca sisteme sokmamakta fayda var. Bir kere alın kenara koyun ve bir daha kolay kolay girmeyin. Eğer mümkünse arada bir de cüzdanı değiştirin.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
May 23, 2018, 06:59:18 PM

Aslında çaldırmakla kaybetmek arasında çok fark yok. Benimde arkadaş eth cüzdanını kaybetti. Kaybettiğinde Etherscan'da 100$ değerinde görünen tokenler 1000$ üstüne çıktı ama çare yok. Sadece cüzdana bakabiliyoruz. Ulaşım yok. Private key i saklarkende bir yere giriş yaparkende dikkat etmek lazım.
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
May 23, 2018, 07:23:47 PM

Geçmiş olsun öncelikle eğer alabiliyorsan coinlerini çıkar yeni cüzdan aç oraya aktar çünkü hiç gerek yok orda durmasına gün gelir yüksek miktarlı bir token vurur o zaman çalarlar arkasından ağlarsın
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
May 23, 2018, 08:09:30 PM

Hocam geçmiş olsun üzücü tecrübenizden bizde sayenizde tecrübe edinmiş olduk hırsızların denemediği yöntem yok doğrusu son zamanlarda her yerde hırsızlık haberleri dolanıyor çook dikkat etmek lazım çok  Embarrassed matemask edinme zamanı gelmiştir benim için.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
May 23, 2018, 09:09:57 PM

Üzücü tecrubeniz olmus. Gecmis olsun. Ayrica size 2. Uyari yapayim diger arkadaslarda bilgilensinler. Malum hepimiz btctalk a vpn ile giriyoruz yada google dns vs.. farkli dnslerle baglaniyoruz. Burada karsimiza bilgilerimizi caldirma tehlikesi ortaya cikiyor. Eger guvenilir olmayan bir vpn kullanirsaniz verileriniz o server uzerinden calinabilir ve bu en buyuk tehlikelerden biri..
Rippou
Jr. Member
*

Activity: 110
Merit: 1

View Profile
May 23, 2018, 09:33:22 PM

Umarım en az kayıpla atlatırsın bu olayı, üzüldüm gerçekten. Genel olarak çok kullanılan cüzdan, borsa, vb. sayfaları sık kullanılanlara eklemek daha doğru, bu tip phishing denemeleri genellikle hep bir karakteri veya uzantıları farklı adreslerden gerçekleşiyor.
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
May 23, 2018, 09:55:03 PM

Hocam geçmiş olsun öncelikle, dikkat etmeniz gereken en önemli durumlardan biri ne olursa olsun maile gelen öyle postlara itibar etmeyin. Ben tıklamıyorum bile çünkü tıklayınca bile şifrelerinin ele geçirilmesi olabilir. Direk siliyorum. Sizde maile gelen hiç birseye itibar etmeyin bounty bedava coin filan .
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
May 23, 2018, 11:46:12 PM

Hesabı sürekli takipte tutup, geleceğini parlak gördüğünüz coinleri başka hesaba aktarmaktan başka çareniz yok gibi gözüküyor. Yine ucuz kurtulmuşsunuz. Geçmiş olsun.
jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
May 24, 2018, 05:54:51 AM

en mantıklı yol hesaba dusen coinleri direk başka hesaba yonlendırmek baska yapacak bır sey yok

icmimar34
Newbie
*

Activity: 64
Merit: 0

View Profile WWW
May 24, 2018, 06:56:34 AM

Dünde ben bir bountye katıldım hesabıma redeem etmemi istedi hatta güvenilir bir bounty sitesi olmasına rağmen o kısmını yapmadan çıktım. Zira private key veya ETH walletle ilişkilendirecek herhangi bir durumda kalırsam şüpheci yaklaşıp bu işlemi yapmayıp kazançtan olacaksam da göze alırım. Zira diğer daha büyük kayıplara sebep olur.
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
May 24, 2018, 09:00:08 AM

80 dolar hiçbir şey değil, bu parayı çaldırdığınız için sevinmelisiniz. Oldukça ucuz atlatılmış bir ders olmuş sizin için. İçerisinde binlerce dolarlık token bulunan bir cüzdanı kaybetmektense en azından küçük bir para ile işin içinden kurtulmuşsunuz.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
May 24, 2018, 09:19:50 AM

Private Key konusunda yapılacak en küçük bir hatanın ne yazık ki telafisi yok.
Neyseki kaybın çok büyük olmamış, bu durumdan ders alıp tecrübe kazanarak umarım yoluna daha iyi devam edebilirsin.

fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 24, 2018, 09:42:40 AM

Geçmiş olsun. Private key ile ilgili çok sıkı uyarılar yapılıyor kimseyle paylaşmayı bırakın dijital ortamda saklamanız bile tehlikeli bundan sonra daha dikkatli olursunuz, biraz pahalı olmuş ama her yaşanan bir ders
mrmanyaks
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
May 24, 2018, 10:05:44 AM

Geçmiş olsun bu konulara dikkat etmek gerekli, sakın ha sakın kimse key vermeyin, linkten açılan değil kendiniz özellikle açın, yazıktır emek hırsızı çok...
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
May 24, 2018, 11:31:01 AM

Cüzdandaki tokenleri farklı bir cüzdana transfer edin. Ara ara kontrol edin yeni tokenler geldiği zaman yine çekin. Bundan sonra da yeni cüzdan adresini kullanın. Metamask ile giriş yapın.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
May 24, 2018, 11:32:25 AM

Geçmiş olsun, benzer olayları yaşayan bir arkadaşım oldu ve çok yüklü miktarda para kaybetti. Her ne olursa olsun private keyinizi kimseye vermeyin, o sadece size ait olan bir kasanın anahtarı gibi bir şey. Daha büyük kaybınız olmadığı için şükredebilirsiniz Smiley

Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 24, 2018, 12:55:18 PM

Geçmiş olsun, zaten tecrube edinmişsiniz artık ama ne olursa olsun email ile gelen cüzdan linklerine tıklamayın. Yapılacak çözüm katıldığın bounty kampanyalarının menejerlerine rica edip adresi değiştirmek, kabul etmezlerse aklına geldikçe cüzdanı kontrol edip gelen varsa anında aktarmak.
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
May 24, 2018, 04:03:36 PM

Hocam ucuz kurtulmuşsunuz içerisinde daha değerli tokenlar ya da yüklü miktarlar olabilirdi. Hepimizin başına gelecek şeyler işlem yaparken aceleci davranmamak lazım ayrıca bounty airdrop wallet ile ana wallet ayrı olması lazım .
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: